Hoppa till sidans innehåll

Träningstider


Olika träningstider inomhus och utomhus

Våra träningstider skiljer sig åt mellan inomhus- och utomhussäsong pga att vi inomhus är begränsade av halltiderna i Förbohallen. Klicka på bokmärkeslänkarna för att komma till tiderna för respektive säsong:

Tider inomhus - oktober till april

Tider utomhus - maj till september

Träningstider inomhus 2021/2022: 4 okt - 1 maj

Klicka här för utskriftsvänligt schema (PDF)  

Måndagar

   
Stadie 3 (08- & 09-gruppen) 18.00-19.30 Förbohallen 
LFI Masters 18.00-19.30 Förbohallen
Grengrupperna 19.15-21.15 Förbohallen
Ungdomsgruppen 19.15-21.15 Förbohallen
     

Tisdagar

   
Grengrupperna 16.00-18.15 Gymnasiet
11-gruppen 17.30-19.00 Hulanskolan
Löparkvällar 18.00-19.00 Riddarsten
     

Onsdagar

   
Stadie 3 (08 & 09): +1-pass 16.45-18.15 Förbohallen
10-gruppen 16.45-18.15 Förbohallen
Ungdomsgruppen 18.15-20.15 Förbohallen
Grengrupperna 18.15-20.15 Förbohallen
Extra tid 18.00-19.30 Centralskolan
     

Torsdagar

   
Grengrupperna 18.00-19.30 Stonehill/Friidrottens Hus
Ungdomsgruppen 18.00-19.30 Stonehill/Friidrottens Hus
Löparsektionen 18.30-20.00 Stonehill IP
     

Fredagar

   
10-gruppen 16.30-18.00 Förbohallen
Stadie 3 (08 & 09) 16.30-18.00 Förbohallen
Ungdomsgruppen 16.30-18.00 Gymnasiet
Grengrupperna 16.30-18.30 Extern styrkehall
     

Lördagar

   
13-gruppen 08.00-09.30 Förbohallen / Novahallen
12-gruppen 08.00-09.30 Förbohallen / Novahallen
11-gruppen 09.30-11.00 Förbohallen
Grengrupperna 09.30-11.00 Förbohallen
Extratid 12.00-13.30 Förbo, bakom vikvägg
     

Söndagar

   
Löparsektionen 10.00-12.00 Stonehill IP

 

Träningstider utomhus 2021: 3 maj - 3 oktober

Klicka här för utskriftsvänligt schema (PDF)

 

Måndagar

   
07-gruppen 16.45-18.30 Stonehill IP
08-gruppen 16.45-18.30 Stonehill IP
Ungdomsgruppen 18.15-20.15 Stonehill IP
Tävlingsgruppen 18.15-20.15 Stonehill IP
Träningsgruppen 18.15-20.15 Stonehill IP
LFI Masters 18.00-19.30 Stonehill IP
     

Tisdagar

   
Tävlingsgruppen 16.00-18.15 Gymnasiet
Löparkvällar 18.00-19.00 Riddarsten
     

Onsdagar

   
10-gruppen 16.45-18.15 Stonehill IP
09-gruppen 17.00-18.30 Stonehill IP
Stadie 3, +1 (-08, -07) 16.45-18.30 Stonehill IP
Tävlingsgruppen 18.15-20.15 Stonehill IP
Träningsgruppen 18.15-20.15 Stonehill IP
Ungdomsgruppen 18.15-20.15 Stonehill IP
     

Torsdagar

   
Ungdomsgruppen 18.00-19.30 Stonehill IP
Tävlingsgruppen 18.00-19.30 Stonehill IP
Träningsgruppen 18.00-19.30 Stonehill IP
Löpargruppen 18.30-20.00 Stonehill IP
     

Fredagar

   
07-gruppen 17.00-18.30 Stonehill IP
08-gruppen 17.00-18.30 Stonehill IP
09-gruppen 17.00-18.30 Stonehill IP
Ungdomsgruppen 16.30-18.15 Gymnasiet
The First 10 Valfri tid Externt gym
     

Lördagar 

   
12-gruppen 08.00-09.15 Stonehill IP
11-gruppen 09.00-10.30 Stonehill IP
10-gruppen 10.30-12.00 Stonehill IP
Tävlingsgruppen  10.15-12.00 Stonehill IP
     

Söndagar

   
Löparsektionen 10.00-12.00 Stonehill IP

 

Uppdaterad: 14 FEB 2020 08:00 Skribent: Ulf Gimlegård
E-post: Adressen Gömd

Samarbetspartners

 

spaloggahogermarginal

 

 

 

Aktuell kurs:

Våra arrangemang

 

 

 

 

 

 

Samarrangemang

 

 

Postadress:
IK Lerum Friidrott - Friidrott
Granitvägen 3
44361 Stenkullen

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: kansli@lerumfriidrot...