RESULTAT från
Stonehill Games 22 augusti 1999
Uppdaterad den: 2002-04-08
OBS! En del korrigeringar från den preliminära listan
framförallt avseende höjd-/stavplaceringar och löpvindar.
Väder: Växlande molnighet, ca 16 grader,
nordliga vindar (sidvind från vänster i hopp och sprint).
Tävlingsledare: Bo Malmström.
Resultat: Christer Falk, Lerum Friidrott 0302-222 82
	MÄN
M  60                Final    Vind: +0,9
1  Bernard N´dolo          73 Västerås FIK        7.17
2  Robert Fabian           72 Smögens IF          7.19
3  Magnus Willesson        75 Lerum Friidrott     7.33
4  Fredrik Rogö            77 Habo IF             7.33
5  Erik Henrysson          79 Fjugesta IF         7.39
6  Daniel Sandberg         78 Frövi IK            7.40
M  60                heat  1  Vind: +0,1
1  Daniel Ankartoft        80 Trollhättans SK     7.58
2  Michael Ström           82 Brattås CK          7.74
3  Torbjörn Viktorsson     80 Trollhättans SK     7.82
4  Annika Larsson          79 Kils AIK            8.08   1:a  Kvinnor
M  60                heat  2  Vind: +0,6
1  Robert Fabian           72 Smögens IF          7.25
2  Bernard N´dolo          73 Västerås FIK        7.28
3  Charlie Sundin          83 Ullevi FK           7.86
4  Christopher Westdahl    82 Lerum Friidrott     8.29
M  60                heat  3  Vind: +0,3
1  Fredrik Rogö            77 Habo IF             7.38
2  Magnus Willesson        75 Lerum Friidrott     7.40
3  Daniel Sandberg         78 Frövi IK            7.47
4  Erik Henrysson          79 Fjugesta IF         7.48
M  150               heat  1  Vind: +0,1
1  Mikael Ahl              79 Ullevi FK         15.85	SG-rek
2  Johan Hed               80 Mölndals AIK       16.44
3  Bernard N´dolo          73 Västerås FIK       16.88
4  Fredrik Wållgren        70 Mölndals AIK       16.93
M  150               heat  2  Vind: -0,5
1  Per Joan Lorentzon      74 IK Orient          16.61
2  Patrik Hägg             72 Hälle IF           17.31
3  Magnus Willesson        75 Lerum Friidrott    17.43
4  Robert Fabian           72 Smögens IF         17.62
5  Daniel Sandberg         78 Frövi IK           17.74
M  150               heat  3  Vind: -1,0
1  Kristoffer Averheim     82 IF Göta            18.33
2  Michael Ström           82 Brattås CK         18.59
3  Lena Berntsson          79 Ullevi FK          18.64	Kvinnor SG-rek
4  Christopher Westdahl    82 Lerum Friidrott    19.51
5  Lucas Jacobsson         83 Lerum Friidrott    19.74
M  300               A-final
1  Jimisola Laursen        77 Malmö AI           33.25	SG-rek
2  Johan Lannefors         76 Västerås FIK       33.78
3  Johan Hed               80 Mölndals AIK       33.89
4  Rikard Rasmusson        74 Malmö AI           34.34
5  Niklas Wallenlind       68 Mölndals AIK       34.62
M  300               B-final
1  Erik Johansson          76 Hälle IF           35.47
2  Fredrik Wållgren        70 Mölndals AIK       35.50
3  Andreas Persson         75 IFK Lund           35.71
4  Nilton Oliveira         80 Alingsås IF        35.85
5  Mikael Alfredsson       75 IF Göta            38.22
6  Lucas Jacobsson         83 Lerum Friidrott    41.63
M  300               C-final
1  Peter Johansson         70 Tingbergs AIS      38.61
2  Christopher Westdahl    82 Lerum Friidrott    41.13
M  800 + K 800
1  Robert Samuelsson       75 IF Kville         2:00.23
2  Ulf Nilsson             81 Hälle IF          2:03.10
3  Måns Åkeberg            73 IF Kville         2:05.93
4  Jimmy Dahlgren          82 Mölndals AIK      2:09.66
5  Thomas Norrgård         81 Mölndals AIK      2:11.06
6  Robert Svensson         80 Mölndals AIK      2:13.70
7  Louise Wenngren         76 Spårvägen FI      2:14.27  1:a  Kvinnor
8  Sara Bernestål          83 Sävedalens AIK    2:22.31  2:a  Kvinnor
9  Linda Hjelm             83 IK Ymer           2:26.26  3:a  Kvinnor
10 Emilia Möller           84 Mölndals AIK      2:47.47  4:a  Kvinnor
   Caroline Hjelm	   76 HälleIF            Bröt
M  1609 / 1 mile
1  Anders Soovik           76 Kongahälla AIK    4:33.39
2  Thomas Björklund        82 Hälle IF          4:51.76
M  5000
1  Fernando Denis             Mölndals AIK      16:21.19
2  Anders Gustavsson       68 Upplands Regemente16:30.65
3  John Gustafsson         75 Majornas IK       16:35.66
4  Lars Wingfors           69 Majornas IK       17:13.35
5  Andreas Sjöberg         79 Lerum Friidrott   17:14.75
6  Kasper Nordlinder       75 Mölndals AIK      18:38.63
7  Lennart Bengtsson       61 Majornas IK       18:38.99
M  HÖJD
1  Mattias Lalin           67 IF Göta              196
2  Tobias Svensson         77 Wärnamo SK           190
3  Joel Spolén             83 Strömstads IF        190
4  Faruk Ademovic          83 Örgryte IS           187
5  Martin Eriksson         83 Örgryte IS           184
6  Alexander Fässberg      83 Mölndals AIK         175
7  Johan Malm              84 Örgryte IS           170
M  STAV
1  Oscar Janson            75 Ullevi FK           5,40	SG-rek
2  Viktor von Bothmer      78 Malmö AI            4,92
2  Zbigniew Jakobschy      71 Spårvägen FI        4,92
4  Linus Lindroth          75 Örgryte IS          4,75
5  Johan Rogö              80 Habo IF             4,42
6  Hans Ekdahl             77 Ullevi FK           4,42
7  Johan Andreasson        82 IF Göta             4,10
8  Mikael Skager           79 Lerum Friidrott     4,10
9  Yilmaz Mahshid          79 Örgryte IS          3,91
   Mikael Tapio            76 Ullevi FK            ugf
   Henrik Hallenbo         78 Lerum Friidrott      ugf
   Alexander Igelström     74 Ullevi FK            ugf
   Kristoffer Averheim     82 IF Göta              ugf
M  LÄNGD
1  Arjan Bos               76 IK Tjalve - Norge   7,44   +1,3   SG-rek
2  Mattias Lageskog        73 IK Orient           7,31w   +2,5   7,28  +0,4
3  Elvir Rakovic           79 Ullevi FK           6,77   +1,4
4  Lars Hedman             67 Ullevi FK           6,62   -0,5
5  Tobias Svensson         77 Wärnamo SK          6,53   -0,1
6  Mikael Andersson        78 Wärnamo SK          6,48   +0,6
7  Henrik Hamnebo          76 IF Kville           6,11   -0,2
8  Anders Tallgren         80 IF Göta             5,90   +0,5
M  TRESTEG
1  Magnus Skoglund         75 Örgryte IS         15,72   +0,0
M  KULA
1  Stefan Blomqvist        65 Örgryte IS        18,21	S  G-rek
M  SLÄGGA
1  Thomas Edvinsson        77 Alingsås IF        47,99
   Lisa Willman            80 SK Bore            40,19   UT Kvinnor 4kg
M  SPJUT
1  Henrik Balkander        79 Lerum Friidrott    53,00
2  Patrik Pipkorn          81 Sävedalens AIK     48,78
M22 2000 HINDER
1  Johan Olehäll           79 Hälle IF          6:09.25
	Pojkar 18
P18 KULA 6,25kg
1  Anders Constantin       82 IK Orient          14,05
2  Christer Björkander     83 Lerum Friidrott    12,51
P18 SLÄGGA 6,25kg
1  Anders Constantin       82 IK Orient          48,98
2  Daniel Gustavsson       82 Kils AIK           46,06
	Pojkar 16
P16 100             Final    Vind: +1,3
1  Daniel Carlsson         83 Angereds IS        11.30
2  Viktor Andersson        83 IFK Halmstad       11.82
3  Henrik Dahlqvist        83 IFK Halmstad       11.88
4  Mattias Argirakis       84 Angereds IS        12.23
5  Christian Ehrenborg     83 Mölndals AIK       12.41
6  Tommy Ivarsson          84 Mölndals AIK       12.43
P16 100              heat  1  Vind: +0,0
1  Daniel Carlsson         83 Angereds IS        11.35
2  Fredrik Strandberg      80 IF Göta            11.75  UT
3  Henrik Dahlqvist        83 IFK Halmstad       12.31
4  Christian Ehrenborg     83 Mölndals AIK       12.48
5  Michael Nilsson         83 Angereds IS        12.52
P16 100              heat  2  Vind: +0,1
1  Viktor Andersson        83 IFK Halmstad       11.96
2  Anders Tallgren         80 IF Göta            12.04  UT
3  Mattias Argirakis       84 Angereds IS        12.22
4  Tommy Ivarsson          84 Mölndals AIK       12.51
5  Niklas Brännström       83 Ullevi FK          12.91
P16 800
1  Michael Nilsson         83 Angereds IS       2:02.63
2  Patrik Magnusson        84 Hälle IF          2:16.86
3  Martin Eriksson         83 Örgryte IS        2:18.78
4  Faruk Ademovic          83 Örgryte IS        2:19.19
5  Joel Spolén             83 Strömstads IF     2:23.85
6  Fredrik Jäwert          86 Kongahälla AIK    2:27.07  P14  1:a
7  Robin Granqvist         86 Lerum Friidrott   2:30.76  P14  2:a
8  Olle Salomonsson        86 Ullevi FK         2:33.14  P14  3:a
P16 1500 HINDER
1  Mikael Bergbrandt       83 Sävedalens AIK    4:32.48  1:a UDM
2  Mikael Lindberg         83 Kongahälla AIK    4:39.23  2:a UDM
3  Henrik Bohlin           83 Hälle IF          4:59.82
P16 STAV
1  Joakim Norman           84 Mölndals AIK         345
2  Erik Hallenbo           83 Lerum Friidrott      326
P16 TRESTEG
1  Charlie Sundin          83 Ullevi FK          12,57   -0,8
2  Oskar Larsson           83 IFK Halmstad       12,08   -0,8
3  Viktor Andersson        83 IFK Halmstad       11,99   -1,0
4  Ulf Petersson           84 Mölndals AIK       10,99   -1,0
5  Henrik Dahlqvist        83 IFK Halmstad       10,87   -1,3
6  Martin Gustavsson       83 Ullevi FK          10,22   -1,0
P16 KULA 5,5kg
1  Niklas Brännström       83 Ullevi FK          13,59	SG-rek
2  Christer Björkander     83 Lerum Friidrott    13,58
3  Christian Ehrenborg     83 Mölndals AIK       13,15
4  Tommy Ivarsson          84 Mölndals AIK       10,32
P16 SLÄGGA 5,5 kg
1  Christer Björkander     83 Lerum Friidrott    37,89
2  Erik Hallenbo           83 Lerum Friidrott    33,82
	Pojkar 14
P14 80               Final    Vind: +0,7
1  Martin Jungmark         85 IF Kville          10.35
2  John San Pedro          85 Ullevi FK          10.83
3  Fredrik Jäwert          86 Kongahälla AIK     10.94
4  Erik Jalsborn           86 Alingsås IF        11.10
5  Johannes Fredriksson    85 Ullevi FK          11.25
   Staffan Gustafsson      85 Ullevi FK         Ej start
P14 80               heat  1  Vind: +0,3
1  Martin Jungmark         85 IF Kville          10.46
2  Staffan Gustafsson      85 Ullevi FK          10.76
3  Fredrik Jäwert          86 Kongahälla AIK     11.06
4  Erik Jalsborn           86 Alingsås IF        11.14
P14 80               heat  2  Vind: +0,2
1  John San Pedro          85 Ullevi FK          10.88
2  Johannes Fredriksson    85 Ullevi FK          11.29
3  Olle Salomonsson        86 Ullevi FK          11.36
4  Richard Kihlander       86 Mölndals AIK       12.43
P14 HÖJD
1  Daniel Linder           85 Ullevi FK            175   SG-rek
2  Jonny Johansson         85 Dals Södra FFI       172
3  Martin Gustavsson       85 Kils AIK             166
4  Pär Claesson            85 Kils AIK             154
4  Jonas Järvsen           85 Ullevi FK            154
6  Jonatan Falk            86 Lerum Friidrott      141
6  Staffan Gustafsson      85 Ullevi FK            141
8  Gert-Inge Eng           86 Tingbergs AIS        133
9  Mikael Schrempf         86 Ullevi FK            133
10 Robin Granqvist         86 Lerum Friidrott      133
P14 TRESTEG zon
1  Jonny Johansson         85 Dals Södra FFI     11,54   +0,6
2  Jonatan Falk            86 Lerum Friidrott    11,35   +1,4   SG-rek P13
3  John San Pedro          85 Ullevi FK          10,97   +0.0
4  Damiel Linder           85 Ullevi FK          10,40   -0,2
5  Johannes Fredriksson    85 Ullevi FK           9,80   -0,2
6  Robin Granqvist         86 Lerum Friidrott     9,70   +0,6
7  Erik Jalsborn           86 Alingsås IF         9,52   +0,2
8  Gert-Inge Eng           86 Tingbergs AIS       9,28   -0,1
9  Mikael Schrempf         86 Ullevi FK           8,46   +0,3
10 Anders Karlsson         86 Mölndals AIK        7,91   +0,5
P14 KULA 4kg
1  Kaj Jousmäki            85 IF Kville          11,63
2  Jonatan Falk            86 Lerum Friidrott    10,78
3  Mikael Norén            86 Ullevi FK          10,50
4  Richard Kihlander       86 Mölndals AIK        7,72
P14 SPJUT 600g
1  Martin Gustavsson       85 Kils AIK           46,06
2  Jonny Johansson         85 Dals Södra FFI     37,63
3  John San Pedro          85 Ullevi FK          31,80
4  Kaj Jousmäki            85 IF Kville          25,86
5  Mikael Norén            86 Ullevi FK          22,90
6  Anders Karlsson         86 Mölndals AIK       17,71
	Pojkar 12
P12 60               Final    Vind: -0,8
1  Patrick Abika           87 Sävedalens AIK      8.73
2  Lars Jarnefjord         88 Lerum Friidrott     8.77
3  Emil Predan             88 Mölndals AIK        8.83
4  Daniel Åkerman          87 Dals Södra FFI      8.87
5  Erik André              87 Sävedalens AIK      9.22
6  Linus Lundin            88 Lerum Friidrott     9.34
P12 60               heat  1  Vind: -0,3
1  Lars Jarnefjord         88 Lerum Friidrott     8.85
2  Fredrik Gisslen         88 Ullevi FK           9.60
3  Niklas Nordström        90 Lerum Friidrott     9.85
4  Kenny Palm              89 Kongahälla AIK     10.54
5  Benny Andersson         89 Lerum Friidrott    11.36
P12 60               heat  2  Vind: -1,6
1  Linus Lundin            88 Lerum Friidrott     9.37
2  Danny Ervik             89 Ullevi FK           9.50
3  Magnus Gustafsson       87 Ullevi FK           9.66
4  Kristoffer Abelsson     89 Lerum Friidrott    10.53
5  David Knape             87 Ullevi FK          10.61
P12 60               heat  3  Vind: -0,6
1  Daniel Falk             88 Lerum Friidrott     9.49
2  Anders Larsson          89 Kongahälla AIK      9.66
3  Johan Brännberg         87 Lerum Friidrott     9.71
4  Jonas Lindgren          89 Kongahälla AIK      9.88
5  Fredrik Estelius        88 Mölndals AIK       10.12
P12 60               heat  4  Vind: -1,0
1  Patrick Abika           87 Sävedalens AIK      8.86
2  Daniel Åkerman          87 Dals Södra FFI      8.94
3  Erik André              87 Sävedalens AIK      9.22
4  Henrik Danielsson       87 Örgryte IS          9.38
5  Samuel Bengtsson        88 Mölndals AIK       10.01
6  Viktor Peny             89 Lerum Friidrott    10.47
P12 60               heat  5  Vind: -1,0
1  Emil Predan             88 Mölndals AIK        8.8m
2  Christopher Hanson      89 Lerum Friidrott     9.5m
3  Dennis Nydahl           88 Mölndals AIK        9.7m
4  Joakim Andersson        87 Mölndals AIK        9.9m
5  Jens Gustafsson         88 Lerum Friidrott    10.3m
P12 800             heat  1
1  Joel Avenius            89 Tjörn-Nösnäs FI   2:52.45	 8
2  Danny Ervik             89 Ullevi FK         2:55.79	 9
3  Kristoffer Abelsson     89 Lerum Friidrott   3:05.23	 11
4  Per Wallengren          89 Lerum Friidrott   3:06.55	 12
5  Viktor Peny             89 Lerum Friidrott   3:28.84	 13
6  Benny Andersson         89 Lerum Friidrott   3:33.52	 14
P12 800             heat  2
1  Johan Cederbom          87 Vänersborgs SK    2:26.34	 1
2  Joel Sundström          87 Kils AIK          2:26.91	 2
3  Lars Jarnefjord         88 Lerum Friidrott   2:35.40	 3	
4  Marcus Persson          87 KFUM Arvika       2:36.34	 4
5  Emil Ryberg             87 Ullevi FK         2:43.59	 5
6  Henrik Danielsson       87 Örgryte IS        2:44.52	 6
7  Jonas Lindgren          89 Kongahälla AIK    2:50.75	 7
8  Kenny Palm              89 Kongahälla AIK    2:58.55	 10
P12 HÖJD
1  Daniel Falk             88 Lerum Friidrott      138	SG-rek
2  Marcus Persson          87 KFUM Arvika          135
3  Alexander Tengner       87 Trollhättans SK      132
3  Johan Brännberg         87 Lerum Friidrott      132
5  Magnus Gustafsson       87 Ullevi FK            129
6  Mikael Zäll             88 Ullevi FK            129
7  Fredrik Andersson       87 Lerum Friidrott      129
8  Emil Predan             88 Mölndals AIK         129
8  Martin Walleräng        87 Ullevi FK            129
10 Samuel Bengtsson        88 Mölndals AIK         126
10 Pontus Norman           88 Mölndals AIK         126
12 Fabian Wilskytt         87 IF Kville            126
13 Niklas Green            88 Ullevi FK            123
14 Fredrik Gisslen         88 Ullevi FK            114
15 Per Wallengren          89 Lerum Friidrott      108
16 Martin Rott             87 Lerum Friidrott      101
P12 LÄNGD zon
1  Lars Jarnefjord         88 Lerum Friidrott      466   +0,5
2  Emil Predan             88 Mölndals AIK         444   +0,4
3  Daniel Åkerman          87 Dals Södra FFI       443   +0,7
4  Martin Walleräng        87 Ullevi FK            422   +0,9
5  Johan Brännberg         87 Lerum Friidrott      413   +0,2
6  Henrik Danielsson       87 Örgryte IS           411   +1,2   (410)
7  Daniel Falk             88 Lerum Friidrott      411   -0,1   (379)
8  Mikael Zäll             88 Ullevi FK            405   +0,5
9  Erik André              87 Sävedalens AIK       395   +0,0
10 Jonas Lindgren          89 Kongahälla AIK       388   -0,2
11 Linus Lundin            88 Lerum Friidrott      386   +0,5
12 Samuel Bengtsson        88 Mölndals AIK         382   +0,0
13 Niklas Green            88 Ullevi FK            372   -0,2
14 Fredrik Estelius        88 Mölndals AIK         359   -0,3
15 Christopher Hanson      89 Lerum Friidrott      357   -0,4
16 Jens Gustafsson         88 Lerum Friidrott      336   +0,2
17 Fabian Wilskytt         87 IF Kville            333   -0,2
18 Henrik Lundström        87 Trollhättans SK      332   +0,3
19 Kristoffer Abelsson     89 Lerum Friidrott      320   -1,0
20 Per Wallengren          89 Lerum Friidrott      318   +0,6
21 Niklas Nordström        90 Lerum Friidrott      313   -0,5
22 Kenny Palm              89 Kongahälla AIK       312   -1,7
23 Martin Rott             87 Lerum Friidrott      303   +0,0
24 Benny Andersson         89 Lerum Friidrott      296   -0,1
P12 KULA 3kg
1  Alexander Tengner       87 Trollhättans SK     8,90
2  Marcus Persson          87 KFUM Arvika         8,26
3  Henrik Lundström        87 Trollhättans SK     7,99
4  Henrik Danielsson       87 Örgryte IS          7,50
5  Mikael Zäll             88 Ullevi FK           7,15
6  Fredrik Andersson       87 Lerum Friidrott     7,13
7  Joakim Andersson        87 Mölndals AIK        6,42
8  David Knape             87 Ullevi FK           6,17
9  Benny Andersson         89 Lerum Friidrott     5,32
10 Klas Berggren           90 IK Orient           4,81
11 Kristoffer Abelsson     89 Lerum Friidrott     4,39
P12 SPJUT 400g
1  Mikael Zäll             88 Ullevi FK          31,13
2  Marcus Persson          87 KFUM Arvika        28,71
3  Henrik Danielsson       87 Örgryte IS         28,40
5  Fredrik Andersson       87 Lerum Friidrott    25,86
6  Emil Ryberg             87 Ullevi FK          22,80
7  Erik André              87 Sävedalens AIK     21,58
8  Daniel Åkerman          87 Dals Södra FFI     16,29
9  Henrik Lundström        87 Trollhättans SK    15,47
10 Alexander Tengner       87 Trollhättans SK    13,55
   Fredrik Björklund       86 Hälle IF           27,44  P14 600g! UT
	Kvinnor
K  300
1  Linda Hansson           75 Malmö AI           38.69	SG-rek
2  Lena Berntsson          79 Ullevi FK          40.90
3  Åsa Hedström            75 Hälle IF           41.02
4  Sara Mangs              75 Angereds IS        43.74
K  3000
1  Karin Schön             62 IF Kville         10:39.88
2  Paula Wass              68 IF Kville         11:06.26
K  100H + F16 100H            Vind: -0,1
1  Madelaine Forsberg      83 GKIK               15.75   F16 76cm
2  Karin Brokopp           81 IFK Halmstad       16.99   K 84cm
K  HÖJD
1  Sandra Ribba            77 Örgryte IS          1,55
2  Hanna-Mia Persson       78 Kalmar SK           1,52
K  STAV
1  Hanna-Mia Persson       78 Kalmar SK            345
2  Sandra Ribba            77 Örgryte IS           326
3  Annika Berntsson        76 Ullevi FK            305
4  Sara Josefsson          84 IF Kville            284
4  Eline Lind              82 IF Göta              284
6  Linnea Wedding-Holmgren 80 Hälle IF             284
7  Therese Anefors         83 Örgryte IS           284
7  Louise Landqvist        83 Göteborgs KIK        284
K  TRESTEG
1  Laine Rohtla            72 Örgryte IS         12,99   +0,3   SG-rek
2  Johanna Sellman         74 Gefle IF           12,74   -0,3
3  Marie Åhlander          78 Spårvägen FI       12,67   -0,9   SG-rek K22
4  Åsa Samuelsson          77 IFK Växjö          10,86   -0,2
5  Petronella Malmqvist    83 Tanums IF          10,32   -1,0
K  SLÄGGA
1  Lisa Willman            80 SK Bore            39,24
2  Ann-Sofie Hansson       79 Tanums IF          37,72
   (Willman - se även män slägga)
	Flickor 16
F16 100                       Vind: -0,9
1  Yamu Jagne              83 Angereds IS        12.89
2  Emma Salomonsson        84 Mölndals AIK       12.89
3  Petronella Malmqvist    83 Tanums IF          13.39
4  Sandra Elfast Johansson 83 Mölndals AIK       13.48
5  Helene Johnsson         83 IFK Halmstad       13.51
6  Katrin Larsson          84 Göteborgs KIK      14.26
F16 LÄNGD
1  Yamu Jagne              83 Angereds IS          517   -1,0
2  Petronella Malmqvist    83 Tanums IF            505   +0,2
3  Amy Quinones            84 Göteborgs KIK        476   -0,7
4  Emma Salomonsson        84 Mölndals AIK         473   -0,5
5  Katrin Larsson          84 Göteborgs KIK        460   -0,3
6  Hanna Thedros           84 Göteborgs KIK        440   -0,8
F16 KULA 3kg
1  Yamu Jagne              83 Angereds IS        11,22
2  Merja Moilanen          83 Mölndals AIK       10,27
3  Veronika Fridén         83 Mölndals AIK        9,87
F16 SLÄGGA 3kg
1  Merja Moilanen          83 Mölndals AIK       38,68
2  Lisa Olsson             83 Ullevi FK          31,38
3  Therese Constantin      85 IK Orient          30,91
	Flickor 14
F14 80              Final     Vind: +1,3
1  Jessica Rydin           85 Tingbergs AIS      10.42	SG-rek
2  Idah  Hellgren          85 Ullevi FK          10.88
3  Emelie Flander          86 Angereds IS        11.00
4  Louise Eliasson         85 Mölndals AIK       11.31
5  Karin Ahl               86 Ullevi FK          11.39
   Susanne Pettersson      85 Göteborgs KIK     Ej start
F14 80              heat  1   Vind: -1,6
1  Idah  Hellgren          85 Ullevi FK          11.11
2  Susanne Pettersson      85 Göteborgs KIK      11.27
3  Louise Eliasson         85 Mölndals AIK       11.47
4  Rebecca Gustavsson      85 Ullevi FK          11.49
5  Lisa Johansson          86 Ullevi FK          11.95
6  Sara Kluge              86 Lerum Friidrott    12.82
F14 80              heat  2   Vind: -1,6
1  Jessica Rydin           85 Tingbergs AIS      10.74
2  Emelie Flander          86 Angereds IS        11.16
3  Cecilia Gagyi           85 Ullevi FK          11.95
4  Caroline Relesjö        86 Lerum Friidrott    11.97
5  Sara Pedersén           86 Lerum Friidrott    14.23
F14 80              heat  3   Vind: -1,3
1  Karin Ahl               86 Ullevi FK          11.47
2  Charlotte Fougberg      85 Göteborgs KIK      11.60
3  Anna Niklasson          85 Mölndals AIK       11.95
4  Anna Jansson            86 Lerum Friidrott    12.12
5  Jenny Dahlén            85 Göteborgs KIK      12.24
6  Angelica Dellenmark     86 Lerum Friidrott    12.29
F14 800
1  Magdalena Ottersten     85 Sävedalens AIK    2:19.36	 SG-rek
2  Pernilla Sävestrand     86 Sävedalens AIK    2:19.62	
3  Sara Trané              85 Göteborgs KIK     2:20.05
4  Cecilia Holmbom         86 Mölndals AIK      2:24.68
5  Sofia Bernestål         86 Sävedalens AIK    2:27.96
6  Charlotta Ottersten     85 Sävedalens AIK    2:29.31
7  Lucie Andersson         85 Mölndals AIK      2:41.07
F14 HÖJD
1  Jessica Rydin           85 Tingbergs AIS       1,64
2  Emelie Andrén           85 Ullevi FK           1,43
3  Johanna Hedberg         88 Tingbergs AIS       1,43
4  Lucie Andersson         85 Mölndals AIK        1,37
4  Rebecca Gustavsson      85 Ullevi FK           1,37
4  Cecilia Johansson       86 Ullevi FK           1,37
7  Anna Jansson            86 Lerum Friidrott     1,37
8  Lisa Johansson          86 Ullevi FK           1,30
9  Åsa Wilén               86 IF Kville           1,30
10 Angelica Dellenmark     86 Lerum Friidrott     1,22
11 Sara Kluge              86 Lerum Friidrott     1,13
F14 TRESTEG zon
1  Tuni Baraka             85 Göteborgs KIK      11,21   +0,2
2  Susanne Pettersson      85 Göteborgs KIK      11,17   +0,1
3  Jessica Rydin           85 Tingbergs AIS      10,89   -0,2
4  Anna Otterstedt         85 Ullevi FK          10,29   -0,2
5  Emelie Andrén           85 Ullevi FK           9,90   -0,3
6  Maria Fridén            86 Ullevi FK           9,16   +0,2   (9,14)
7  Karin Ahl               86 Ullevi FK           9,16   +0,4   (9,11)
8  Sofia Bernestål         86 Sävedalens AIK      9,15   +0,2
9  Emelie Flander          86 Angereds IS         8,90   -0,1
10 Sandra Andersson        86 Sävedalens AIK      8,67   -0,4
11 Angelica Dellenmark     86 Lerum Friidrott     8,35   +0,2
F14 KULA 3kg
1  Idah  Hellgren          85 Ullevi FK          10,23
2  Annica Beckman          86 Sävedalens AIK      9,98
3  Caroline Höglund        85 Mölndals AIK        9,70
4  Anneli Persson          85 Wärnamo SK          9,58
5  Ann-Sofie Andersson     85 IF Kville           8,93
6  Hanna Johansson         85 Tingbergs AIS       8,90
7  Anna Niklasson          85 Mölndals AIK        8,42
8  Annika Pipkorn          86 Sävedalens AIK      7,86
9  Anna Sund               85 Wärnamo SK          7,48
10 Anna Svensson           86 Sävedalens AIK      7,45
11 Sanna Källström         86 Sävedalens AIK      6,85
12 Anna Jansson            86 Lerum Friidrott     6,21
13 Angelica Dellenmark     86 Lerum Friidrott     5,42
F14 DISKUS 0,6kg
1  Caroline Höglund        85 Mölndals AIK       40,18	SG-rek
2  Annica Beckman          86 Sävedalens AIK     30,51
3  Tuni Baraka             85 Göteborgs KIK      29,01
4  Annika Pipkorn          86 Sävedalens AIK     27,77
5  Anna Niklasson          85 Mölndals AIK       26,33
6  Louise Eliasson         85 Mölndals AIK       25,67
7  Therese Constantin      85 IK Orient          24,79
8  Sandra Andersson        86 Sävedalens AIK     24,28
9  Anna Svensson           86 Sävedalens AIK     20,64
10 Karin Höglund           87 Mölndals AIK       20,34
11 Sanna Källström         86 Sävedalens AIK     19,52
12 Anna Sund               85 Wärnamo SK         19,28
13 Karin Ivarsson          86 Sävedalens AIK     19,15
14 Hanna Johansson         85 Tingbergs AIS      18,58
15 Åsa Wilén               86 IF Kville          16,20
   Annelie Persson         85 Wärnamo SK           ugf
   Ann-Sofie Hansson       79 Tanums IF          34,22   UT Kvinnor 1 kg
	Flickor 12
F12 60              Final     Vind: -1,1
1  Fanny Berggren          87 IK Orient           8.72
2  Susanne Forsberg        87 Göteborgs KIK       8.79
3  Lisa Trané              87 Göteborgs KIK       8.84
4  Johanna Hedberg         88 Tingbergs AIS       9.01
5  Hanna Eira              87 IK Orient           9.26
6  Madeleine Rydin         88 Tingbergs AIS       9.29
F12 60              heat  1   Vind: -0,7
1  Susanne Forsberg        87 Göteborgs KIK       8,93
2  Madeleine Rydin         88 Tingbergs AIS       9,28
3  Fanny Berglund          88 Göteborgs KIK       9,55
4  Frida Hjerpe            88 Kongahälla AIK      9,75
5  Sandra Aira             87 Ullevi FK           9,89
F12 60              heat  2   Vind: -1,4
1  Fanny Berggren          87 IK Orient           8.86
2  Lisa Trané              87 Göteborgs KIK       8.87
3  Johanna Hedberg         88 Tingbergs AIS       9.16
4  Anna Carlsson           87 Sävedalens AIK      9.47
5  Alexandra Järvenstrand  87 Kongahälla AIK     10.11
6  Linnéa Svensson         89 Lerum Friidrott    10.16
F12 60              heat  3   Vind: -1,5
1  Charlotte Engström      88 Mölndals AIK        9.62
2  Therese Nordström       87 Lerum Friidrott     9.66
3  Mia Dursén              87 Ullevi FK           9.82
4  Adelina Karlsson        88 Kongahälla AIK      9.87
5  Sara André              88 Sävedalens AIK     10.08
6  Hanna Hultman           87 Lerum Friidrott    10.35
F12 60              heat  4   Vind: -0,3
1  Hanna Eira              87 IK Orient           9.12
2  Linn Kollberg           88 Göteborgs KIK       9.37
3  Sofia Lilja             88 IF Kville           9.73
4  Jennie Dellenmark       88 Lerum Friidrott     9.79
5  Jennie Lindell          87 Ullevi FK           9.80
6  Linnea Sjöberg          88 Ullevi FK          10.22
F12 60              heat  5   Vind: -1,1
1  Emma Jungmark           87 IF Kville           9.33
2  Cardine Reichenberg     88 Ullevi FK           9.57
3  Louise Lundin           87 Göteborgs KIK       9.59
4  Madeleine Lindgren      87 Kongahälla AIK      9.89
5  Christin Segerud        88 Ullevi FK           9.93
6  Karolina Svensson       88 Ullevi FK           9.97
F12 800             heat  1
1  Johanna Ahlm            87 Sävedalens AIK    2:29.30	 1
2  Pernilla Ahlm           89 Sävedalens AIK    2:33.48	 2
3  Carina Persson          87 Sävedalens AIK    2:35.77	 3
4  Alexandra Järvenstrand  87 Kongahälla AIK    2:38.71	 4
5  Adelina Karlsson        88 Kongahälla AIK    2:42.45	 5
6  Sofia Lilja             88 IF Kville         2:47.94	 7
7  Hanna Hultman           87 Lerum Friidrott   2:53.22	 8
F12 800             heat  2
1  Karolina Ottersten      87 Sävedalens AIK    2:46.85	 6
2  Louise Lundin           87 Göteborgs KIK     2:55.42	 9
3  Frida Hjerpe            88 Kongahälla AIK    2:58.95	 10
4  Madeleine Lindgren      87 Kongahälla AIK    3:01.55	 11
5  Jennie Dellenmark       88 Lerum Friidrott   3:04.80	 12
6  Stina Ekholm            89 Ullevi FK         3:14.62	 13
F12 LÄNGD zon	
1  Lisa Trané              87 Göteborgs KIK        461   +1,2
2  Anna Carlsson           87 Sävedalens AIK       450   +0,3
3  Madeleine Rydin         88 Tingbergs AIS        441   +0,4
4  Hanna Eira              87 IK Orient            437   +0,7
5  Johanna Hedberg         88 Tingbergs AIS        435   +0,4
6  Louise Lundin           87 Göteborgs KIK        433   +0,8
7  Sara Klevell            88 Göteborgs KIK        421   -0,3
8  Susanne Forsberg        87 Göteborgs KIK        419   -0,2
9  Lina Kollberg           88 Göteborgs KIK        408   +0,1
10 Daniela Sultan Amorim   87 Göteborgs KIK        400   +1,3
11 Adelina Karlsson        88 Kongahälla AIK       399   +0,4
12 Fanny Berglund          88 Göteborgs KIK        395   +0,2
13 Fanny Berggren          87 IK Orient            391   -0,2
14 Sandra Aira             87 Ullevi FK            371   -0,3
15 Jennie Dellenmark       88 Lerum Friidrott      370   -0,4
16 Charlotte Engström      88 Mölndals AIK         365   -0,1   (362)
17 Stina Ekholm            89 Ullevi FK            365   +0,4   (350)
18 Sofia Lilja             88 IF Kville            364   -0,4   (353)
19 Karolina Svensson       88 Ullevi FK            364   -0,5   (320)
20 Christin Segerud        88 Ullevi FK            361   +0,3   (355)
21 Mia Dursén              87 Ullevi FK            361   +0,2   (347)
22 Cardine Reichenberg     88 Ullevi FK            360   +0,5
23 Madeleine Lindgren      87 Kongahälla AIK       352   +0,6
24 Linnea Sjöberg          88 Ullevi FK            351    0,0   (341)
25 Linnéa Svensson         89 Lerum Friidrott      351   +0,1   (331)
26 Jennie Lindell          87 Ullevi FK            346   +0,1
27 Linda Wilén             88 IF Kville            345   -1,1   (337)
28 Sara André              88 Sävedalens AIK       345   +1,0   (332)
29 Frida Hjerpe            88 Kongahälla AIK       344   -0,5
30 Hanna Hultman           87 Lerum Friidrott      339   +0,9
31 Therese Nordström       87 Lerum Friidrott      336   +1,3
F12 KULA 2 kg
1  Johanna Ahlm            87 Sävedalens AIK      9,48
2  Anna Carlsson           87 Sävedalens AIK      8,95
3  Karin Höglund           87 Mölndals AIK        8,45
4  Hanna Eira              87 IK Orient           8,06
5  Sandra Aira             87 Ullevi FK           8,04
6  Linda Wilén             88 IF Kville           8,02
7  Michaela Gulldén        88 Lerum Friidrott     7,97
8  Karolina Svensson       88 Ullevi FK           7,34
9  Madeleine Rydin         88 Tingbergs AIS       7,33
10 Emma Jungmark           87 IF Kville           7,23
11 Jennie Dellenmark       88 Lerum Friidrott     6,02
12 Alexandra Järvenstrand  87 Kongahälla AIK      5,68
F12 SPJUT 400g
1  Anna Carlsson           87 Sävedalens AIK     30,68	SG-rek
2  Johanna Hedberg         88 Tingbergs AIS      22,46
3  Linda Wilén             88 IF Kville          21,49
4  Karolina Svensson       88 Ullevi FK          21,14
5  Louise Lundin           87 Göteborgs KIK      18,86
6  Emelie Persson          87 Tingbergs AIS      18,46
7  Karin Höglund           87 Mölndals AIK       18,31
8  Sandra Aira             87 Ullevi FK          15,48
9  Jennie Dellenmark       88 Lerum Friidrott    13,31
10 Sara André              88 Sävedalens AIK     11,38
11 Michaela Gulldén        88 Lerum Friidrott    10,69