Preliminära resultat
Lerumsloppet  2011-04-30
Uppdaterad: 2011-05-03
Eventuella felaktigheter eller saknade resultat i listan e-postas till kansli@lerumfriidrott.se
(Ange då gärna startnummer, namn och ungefärlig målgångstid)
Män 10km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Mathias Borg                    85  Ullevi FK                         32:09
     2 Thomas Carlsson                 68  Sävedalens AIK                    34:53
     3 Mattias Jonson                  80  Solvikingarna                     35:01
     4 Björn Hammar                    92  Sävedalens AIK                    35:04
     5 Erik Karlsson                   81  Sävedalens AIK                    35:19
     6 Mikael Eriksson                 80  Hälle IF                          35:23
     7 Ragnar Freij                    84  Högsbo AIK                        35:28
     8 Dag Olav Wirstad                72  Sävedalens AIK                    35:33
     9 Johan Elverlind                 88  OK Tranan                         35:36
    10 Daniel Tidholm                  81  Sävedalens AIK                    35:53
    11 Johan Malmberg                  65  Fredrikshofs FIF                  35:55
    12 Jonathan weichbrodt             94  Mölndal                           36:10
    13 Patrik Johansson                79  team patrik                       36:27
    14 Anders Sundholm                 77  Solvikingarna                     36:43
    15 Mikael Arvidsson                69  Lerum Friidrott                   36:45
    16 Mattias Heimdahl                76  Håfreströms IF                    36:51
    17 Anders Svensson                 75  Navåsens FK                       37:06
    18 Daniel Roth                     80  Göteborg                          37:15
    19 Klas Östbye                     74  Solvikingarna                     37:21
    20 Johan Pihl                      75  Olofstorp                         37:27
    21 Claes Lennartsson               84  Catella Corporate                 37:55
    22 Daniel Carlberg                 82  Västra Frölunda                   37:55
    23 Anders Hansson                  63  Solvikingarna                     38:04
    24 Markus Hedfors                  75  Lerums kommun                     38:06
    25 Jonas Svensso                   79  Göteborg                          38:17
    26 Kjell Maier                     75  IK Wilshe                         38:23
    27 Martin Henricsson               81  IK Uven                           38:29
    28 Mikael  Lipschütz               74  Mölndal                           38:36
    29 Stefan Nordlander               82  Navåsens FK                       38:52
    30 Johnny Lidman                   67  Hälle IF                          38:58
    31 lars magnusson                  69  Lerum                             39:08
    32 Henrik Götegorg                 76  Triathlon Väst                    39:08
    33 Christian Schmeikal             82  Alingsås                          39:11
    34 Mikael Zachrisson               65  Hortlax SK                        39:16
    35 Harri Mäkinen                   59  IF KVILLE                         39:20
    36 Martin Melin                    77  Långared LK                       39:28
    37 Fredrik Ohlsson                 80  Volvo IF                          39:29
    38 Marcus Lindberg                 83  Strömmensberg                     39:30
    39 Mattias Davidsson               79  Hi Guys Racing                    39:39
    40 Per Rosén                       80  IK Uven                           39:39
    41 Hans Gustafsson                 69  Lerums gymnasium                  39:44
    42 Adrian Fernström                75  ByggTeam1 AB                      39:46
    43 Eric Rosén                      78  Alingsås                          39:48
    44 Eric Gunnarsson                 89  Lerum                             39:53
    45 David Källström                 28  Mölndals Roddklubb                39:56
    46 Grzegorz Szymanski              76  Elwira och Pola Team              40:00
    47 David Göransson                 86  Floda                             40:05
    48 Henrik Franzén                  71  Mölnlycke                         40:06
    49 Ola Nyström                     84  Göteborg                          40:06
    50 Oskar Zacharoff                 94  LBK /Lerums Gymn.                 40:07
    51 Klabbe Engman                   70  Lonesome Runners                  40:15
    52 Richard  Tehler                 86  Richard Tehler Musik              40:16
    53 Magnus Carlberg                 76  Solvikingarna                     40:16
    54 Simon Bjertin                   92  Lerums Gymnasiet                  40:18
    55 Patrik Rohback                  68  Lerum Friidrott                   40:19
    56 Rasmus Toll                     93  Alingsås                          40:27
    57 Gunnar Hallnéus                 76  Mölndals Outdoor IF               40:28
    58 Emir Halalkic                   83  Torslanda                         40:29
    59 Peter Zackrisson                68  SK Jaegerdorfssteget              40:31
    60 Bo Freyschuss                   58  Solvikingarna                     40:38
    61 Olof Gustafsson                 67  Betongsvinen                      40:40
    62 David Pettersson                91  Lerum                             40:48
    63 Johan Jerling                   76  Hisings Backa                     40:50
    64 Ulf Högfeldt                    62  Borås Sk                          40:52
    65 Johan Hassdal                   94  Lerums Gymnasiet                  40:56
    66 Per Göransson                   69  Frölunda running                  40:58
    67 Kim Selguson                    78  Gibbers RK                        41:07
    68 Fredrik Melander                81  grusa.se                          41:10
    69 Mikael Sjösten                  85  Göteborg                          41:14
    70 Sebastian Sporrong              86  Göteborg                          41:36
    71 Anders Almingefeldt                 Alingsås                          41:37
    72 Niclas Nilsson                  71  Frontrunners                      41:42
    73 Jonathan Falk                   94  Lerums IS                         41:47
    74 Anders Andersson                73  DerArne LK                        41:54
    75 Lennart Hansson                 53  Pantern Running                   41:55
    76 Per Magnusson                   50  IK Stern                          41:55
    77 Håkan Palmqvist                 64  Solvikingarna                     41:59
    78 Sebastian Elb                   81  Vegan Runners                     42:02
    79 Joakim Lund                     72  Broström Tankers                  42:11
    80 Peter  Martin                   67  FILK                              42:14
    81 Richard Zätterman               71  Axa Sports Club                   42:14
    82 Filip Wester                    93  Lerums Gymnasiet                  42:17
    83 Martin Hultén                   73  Öisare i Lerum                    42:22
    84 Gustaf Fritzell                 93  Lerums Gymnasiet                  42:23
    85 Lars Nilsson                    71  Mölndal Outdoor IF                42:26
    86 Patrick Taylor                  65  IK Jogg                           42:28
    87 Richard Dahl                    75  Göteborgs                         42:40
    88 Anders Zingmark                     Göteborg                          42:43
    89 Peter Edwardsson                61  Lerum                             42:50
    90 Anders Fransson                 70  Torslanda                         42:56
    91 Fredrik Holmquist               72  Ale 90 IK                         42:59
    92 Henrik Widlund                  93  Lerums Gymnasiet                  43:00
    93 Joakim Rinman                   88  Drottningskärs IF                 43:00
    94 Per Hedström                    73  Lerum                             43:03
    95 Marcus Anemo                    84  Arthur D. Little                  43:03
    96 Håkan Nilsson                   71  Bävsjöns IK                       43:06
    97 Fredrik Stodne                  74  Östra Ämtervik                    43:08
    98 Robert Karlsson                 70  IK jogg                           43:10
    99 Niclas  Johansson               80  Göteborg                          43:11
   100 Dan Wärja                       79  Team Wärja                        43:16
   101 Lars-Peter Bjerthin             65  Förbo AB                          43:17
   102 Gustav Blide                    93  LSOK                              43:17
   103 Dan-Olof  Johansson             68  OK Alehof                         43:18
   104 Anders Govik                    76  Göteborgs                         43:20
   105 Peter Rydin                     64  Sävedalen                         43:22
   106 Patrik Birgander                69  HUSQVARNA                         43:27
   107 Henrik Hammarlund               63  Solvikingarna                     43:28
   108 Alexander Wilborg               78  Ninjornas AIK                     43:29
   109 Eddie Kivi                      73  Gothia Automation                 43:29
   110 Jonas Karlsson                  72  Auto Alfa IF                      43:31
   111 Steve Karlsson                  63  Lerums kommun                     43:34
   112 Torbjörn Johnsson               75  Floda                             43:40
   113 Axel Isberg                     00  Lerum Friidrott                   43:41
   113 Jonas Isberg                    65  Lerum Friidrott                   43:41
   115 Pär Ekman                       72  Sportlife Kungälv                 43:44
   116 Johan Lindberg                  93  Lerums Gymnasiet                  43:53
   117 Kenth Söderberg                 59  ANNESJÖNS RC                      43:59
   118 Romain Klein                    76  Lerum                             44:02
   119 Anders Johansson                82  Ale 90 IK                         44:02
   120 Mattias Balkander               70  Sjöviks SK                        44:08
   121 Per Karlsson                    63  Lerums kommun                     44:11
   122 Christopher Bornlid             66  Landvetter IF                     44:12
   123 Christoffer Askerlund           81  Alingsås                          44:16
   124 Ragnar Uppström                 64  FK Herkules                       44:16
   125 Mirko Olmos Torrico             76  Shop Service Center               44:18
   126 Jakob Höjlund                   81  Göteborg                          44:21
   127 Peter Karlsson                  55  IK Jogg                           44:28
   128 Pontus Larsson                  90  FBC Lerum                         44:29
   129 Joakim Olsson                   84  Lerum                             44:31
   130 Jakob Sjöstedt                  77  spurtnikks                        44:34
   131 Daniel Kanje                    78  lerum                             44:40
   132 Johan  Samuelsson               58  Lerum Friidrott                   44:42
   133 Stefan Jespersen                66  LERUMS KOMMUN                     44:45
   134 Kristian Gånge                  72  FLODA                             44:49
   135 Daniel Vare                     89  BK Banér                          44:51
   136 Niklas Johansson                73  Sävedalen                         44:51
   137 Jonas Larsson                   84  Triathlon Väst                    44:52
   138 Ulf Stenberg                    63  Acrevi Revision                   44:53
   139 Sebastian Kaldrup               92  Lerums Gymnasium                  44:59
   140 Joakim Hermansson               70  La Barca RC                       45:03
   141 Timm Rehse                      69  Göteborg                          45:05
   142 Ulrik Högge                     62                                    45:09
   143 Bengt O  Tedeborg               60  Global Relations                  45:11
   144 Mats Karlholm                   64  Lerums kommun                     45:11
   145 Martin Fällgren                 94  n/n                               45:16
   146 Tomas Strömvall                 60  Olstorp                           45:16
   147 Per Larsson                     84  Göteborg                          45:18
   148 Fredrik Wågberg                 71  Lerum                             45:19
   149 Erik Karlsson                   80  Lerum                             45:20
   150 Daniel Larsson                  70  Lag Catharina                     45:33
   151 Jonatan Stenson                 93  Lerums Gymnasiet                  45:33
   152 Lars Hallberg                   64  Stenkullen                        45:36
   153 Tobias Hessel                   77  öjersjö                           45:40
   154 Erik Larsson                    94  Lerums Gymnasiet                  45:44
   155 Bob Gustafsson                  89  Chalmers                          45:44
   156 Kristoffer Petersson            87  Lerum Energi AB                   45:45
   157 Jonas Pettersson                66  Kode                              45:48
   158 Erik Cedergårdh                 64  Lerum                             45:49
   159 Jakob Sollerman                 76  Hulan All Stars                   45:49
   160 Marko Nikunen                   69  Mölndal                           45:50
   160 Sebastian Jensen                82  Mölnlycke                         45:50
   162 Fredrik Jangemyr                75  Länsförsäkringar                  45:52
   163 Bill  Gustafsson                85  GV IF                             45:52
   164 Patrik Rung                     78  shake n`bake                      45:52
   165 Ulf Sahlin                      61  Rosengrens                        45:53
   166 Markus Lihnell                  85  Göteborg                          45:53
   167 Hans Björnum                    66  Innebandy IBK                     46:06
   168 Magnus Kihlberg                 72  IK Jogg                           46:11
   169 Kåre Winsnes                    67  Öxeryd runners                    46:12
   170 Anders Comstedt                 69  Lerum                             46:14
   171 Jacob Ryder                     86  Stena Bulk / Medikus              46:17
   172 Michael Legneroth               64  Lerums BK                         46:17
   173 Johan Drapkin                   78  Fet is                            46:20
   174 Mats Ågren                      65  Floda                             46:20
   175 Axel Samuelsson                 89  Jonsered                          46:20
   176 Anders Reuterberg               71  Lerum                             46:20
   177 Niklas Rung                     72  Floda                             46:22
   178 Sixten Andersson                67  Åstol                             46:22
   179 Jan-Åke Lundberg                44  Stenungsund                       46:29
   180 Jerry Hallbäck                  68  Onsala                            46:30
   181 Henrik Johansson                74  Lerum                             46:33
   182 Fredrik  Bokhede                73  Stjärnkulla IF                    46:37
   183 Lasse Rolén                     62  Trögfattarföreningen              46:38
   184 Stein Kleiven                   67  SAIK                              46:38
   185 Håkan Pettersson                63  Lerums kommun                     46:39
   186 Björn Elfström                  72  Lerum                             46:41
   187 Hans Fagerlin                   70  BK Angus                          46:46
   188 Mattias Floden                  72  Lerums Kommun                     46:48
   189 Björn Tidland                   63  Solvikingarna                     46:49
   190 Henrik Lennartsson              80  Lerum                             46:55
   191 Mats Johansson                  71  Volvo IF                          46:59
   192 Magnus  Wickenberg              65  Rebo                              47:02
   192 Ola Winsnes                     71  Lerum                             47:02
   194 Jesper Svensson                 69  Triathlon Väst                    47:04
   195 Marcus Källman                  79  Lerum                             47:07
   196 per lundin                      57  St. Kilda                         47:09
   197 Harry Svenn                     59  SK Kamraterna,                    47:13
   198 Peter Hansson                   74  Lerum                             47:16
   199 Albin Matsson                   93  Askims                            47:19
   200 Christer Brasta                 71  Lerum                             47:21
   201 Mikael Boke                     64  Acrevi Revision                   47:24
   202 Johannes Torstensson            88  Vårgårda                          47:26
   203 Magnus Uppström                 59  FK Herkules                       47:27
   204 Dennis Jernberg                 62  Lerum                             47:29
   205 Claes Johansson                 62  Mölndal                           47:30
   206 Marcus Rollfelt                 73  Lerum                             47:30
   207 Hans Wickström                  66  KBT-analys                        47:33
   208 David Pettersson                90  Lerum                             47:33
   209 Henrik Wilhelmsson              69  Lerum                             47:37
   210 Joachim Simonsson               85  Göteborg                          47:39
   211 Lars-Inge Berntsson             74  Club Absolut Innebady             47:39
   212 Sven Wolf                       72  Privat                            47:42
   213 Sture Wängberg                  52  Långared löparklubb               47:42
   214 Johan Olsson                    73  Brånnebrona SK                    47:44
   215 Andreas Valdusson               79  Evidente ÖF                       47:44
   216 Erik Kullgren                   69  TORSLANDA                         47:45
   217 Thomas  Lenberg                 71  Lonesome Runners                  47:46
   218 Martin Gottfridsson             74  Lerum                             47:48
   219 Daniel  Eriksson                77  Lerums Kommun                     47:48
   220 Edvin Nordqvist                 93  Medikus                           47:50
   221 Mats Wallin                     72  Älvängen                          47:52
   222 Alexander Lång                  93  Lerums Gymnasium                  47:52
   223 Tomi Stanojkovic                72  Lerum                             47:54
   224 Mats Johansson                  84  Göteborg                          47:55
   225 Pontus Byberg                   81  Nossebro                          47:56
   226 Dan-Olof  Wängberg              61  Lerums Gymnasium                  47:57
   227 Ola Olsson                      71  Floda BOIF                        47:58
   228 Anders Pelldén                  73  Lerum                             48:03
   229 Tekin Henriksson                69  Lerum                             48:04
   230 Martin Billström                75  Dewalt                            48:05
   231 Torbjörn  Bergendahl            69  Lerum                             48:10
   232 Lars Sjåstad                    65  Sjövik                            48:10
   233 Fredrik Andreasson              70  Lerum                             48:13
   234 Tommy Tenghede                  62  varekil                           48:13
   235 Lars Emanuelsson                68  Team HåLa                         48:14
   236 Sebastian Knaack                93  Lerums Gymnasiet                  48:16
   237 Henrik Svennerberg              89  Floda                             48:19
   238 Fredrik Åhsberg                 91  koxåsvägen 53                     48:21
   239 Conny Börjesson                 46  Bil & Kaross Hindås               48:24
   240 Alexander Gimdal                91  Lerum                             48:24
   241 Felix Rohback                   98  Lerum Friidrott                   48:26
   242 Pär Fredsberg                   74  Ericsson Golfers                  48:27
   243 Henrik Öhman                    84  Lerum                             48:34
   244 Pär Persson                     67  Lerum                             48:35
   245 Christian Pestat                56  Göteborgs                         48:35
   246 Kristoffer Karlsson             94  Lerums Gymnasiet                  48:40
   246 Ulf Andersson                   66  Onsala                            48:40
   248 Benny Kihl                      55  Hovås                             48:42
   249 Lars Lindblom                   61  Spartacus                         48:42
   250 Jan-Olof Wallgren               67  Gråbo                             48:43
   251 Michael Ahlgren                 63  GAIS                              48:44
   252 Johan Lagerlöf                      Göteborg                          48:48
   253 Martin  Leman                   71  Öisare i Lerum                    48:49
   254 Mikael Alatalo                  59  AROS Electronics AB               48:51
   255 Alexander Stornoug              65  Pasta Krogen                      48:52
   256 Joakim Ågren                    70  Falköping                         48:58
   257 Sven-Erik Andersson             61  Lerums kommun                     49:01
   258 Marcus Engdahl                  82  Lerum                             49:02
   259 Peder Gyllenhammar              65  Lerum                             49:03
   260 Steve Williams                  60  LaQuita United                    49:05
   261 Jens Schleret                   71  Lerum                             49:11
   262 Alexander Hallberg              94  Lerums Gymnasiet                  49:14
   263 Henrik Götell                   77  grästorp                          49:23
   264 Tom Lundquist                   70  Floda                             49:24
   265 Marcus Ekman                    75  Göteborg                          49:27
   266 Bo Liss                         64  Floda                             49:34
   267 Eric Högge                      93                                    49:35
   268 Joakim Sandin                   80  Team Sportia Klubb                49:35
   269 Bengt Johansson                 45  Gråbo                             49:37
   270 Leif Eriksson                   63  Telia IF                          49:46
   271 Fredrik Hannu                   94  Lerums Gymnasiet                  49:47
   272 Thomas Meldin                   76  Pfizer AB                         49:49
   273 Mikael Stenberg                 85  Fria Radikaler IK                 49:51
   274 Harri Laitinen                  65  Floda                             49:54
   275 Leif Skyttgård                  57  Vinci Energies                    50:00
   276 Tony Elias                      54  Lerums kommun                     50:01
   277 Anders Sköldberg                63  FatSlimBoys IF                    50:04
   278 Jesper Engstrand                73  Lerum                             50:05
   279 Niclas Otterberg                76  Lerum                             50:08
   280 Jan-Erik  Johannessen           69  Getskär Triathlon                 50:11
   281 Johan Eriksson                  80  Lerum                             50:15
   282 Johan Nyström                   72  NCC                               50:17
   283 Martin Karlsson                 72  Volvo Lastvagnar AB               50:17
   284 David Hamilton                  84  Göteborg                          50:18
   285 Richard Blank                   78  Alingsås                          50:20
   286 Robin Strömberg                 94  Lerums Gymnasiet                  50:28
   287 Johan  Backman                  77  Lerum                             50:30
   288 Mats Svanberg                   66  volvo                             50:30
   289 Tobias Malmström                77  Göteborg                          50:31
   290 Mikael Gustafsson               77  MG                                50:37
   291 Kristoffer Jansson              77  Länsförsäkringar                  50:38
   292 Hans Lindgren                   44  HL-sport                          50:42
   292 Niklas Johansson                75  ICA Kvantum Lerum                 50:42
   294  Okänd nr 1336                                                        50:45
   295 Fredrik Palmqvist               65  Partille                          50:49
   296 Axel Munkby                     93  Lerums Gymnasiet                  50:56
   297 Örjan  Söderlund                67  Lerum Friidrott                   50:59
   298 Hans Svensson                   61  Lerum Friidrott                   51:00
   299 Olle Venbrant                   62  Lerum                             51:01
   300 Joakim Skoglund                 65  Sjöviks SK                        51:05
   301 Anders Kling                    81  Nordic Relining AB                51:07
   302 Michael Voznessenski            72  Indien                            51:15
   303 Tomas Fixell                    64  FBC Lerum                         51:21
   304 Attila Füleki                   71  FBC Lerum                         51:27
   305 Sebastian Zihvo                 94  Lerums Gymnasiet                  51:28
   306 Björn  Mårtensson               67  Gråbo                             51:34
   307 Per Martinson                   59  ST:Kilda                          51:38
   308 Fredric Gustafsson              75  Coor Service                      51:42
   309 Staffan Hassling                61  Tollered                          51:42
   310 Hans G Högblom                  56  Hiflow Records                    51:43
   311 Daniel Edlander                 77  QH-SYSTEM                         51:43
   312 Göte Nilsson                    51  Högsbo AIK                        51:46
   313 Benny Önnefält                  75  Borås                             51:48
   314 Patrick Samuelsson              69  Sjöviks SK                        51:52
   315 Thomas Mybeck                   62  Volvo Penta                       51:58
   316 Ulf Kumbson                     53  Floda                             51:59
   317 Mikael Mogensen                 67  Alingsås                          52:03
   318 Hans Kronberg                   75  Partille                          52:09
   319 Robert Hamilton                 81  Lerums kommun                     52:09
   320 Marcus Widner                   94  gunnilse                          52:13
   321 Jacob Thomas                    93  Lerums SOK                        52:14
   322 Magnus Andersson                62  Lag Catharina                     52:25
   323 Simon Torell                    94  Lerums Gymnasiet                  52:25
   324 Kristian Witte                  73  Stena Bulk / Medikus              52:27
   325 Lennart Forsberg                62  Lerum                             52:27
   326 Nils Ljungqvist                 64  Lerum                             52:29
   327 Ruben Hohmann                   94  Lerums Gymnasiet                  52:31
   328 Håkan Holgén                    65  Lerum                             52:33
   329 Niklas Anvin                    68  FLODA                             52:33
   330 Mendo Veljanovski               51  Gråbo                             52:34
   331 Martin Kasza                    70  Knäveckens                        52:37
   332 Conny Ohlsson                   44  IFK   Göteborg                    52:39
   333 Jesper Frykestig                74  Lerum                             52:40
   334 Glenn Andersson                 59  Göteborgs                         52:41
   335 Jesper Skoglund                 70  Lerum                             52:46
   336 Göran Westerlund                55  Alingsås                          52:48
   337 Joakims kompis Sandin           80  Team Sportia Klubb                52:51
   338 Tony Sheridan                   79  Lerum                             52:53
   339 Ulrik Hjalber                   72  Floda                             52:55
   340 Niklas Hult                     70  Stenkullen                        53:14
   341 Per Lundberg                    48  Floda                             53:18
   342 Henrik Thyrén                   71  Lerums kommun                     53:18
   343 Viktor Ivarsson                 91  floda                             53:23
   344 Lennart Nilsson                 53  Safety First AB                   53:24
   345 Rikard Magnusson                93  Lerums Gymnasiet                  53:24
   346 Tommy Wedlin                    84  Lerum Energi AB                   53:24
   347 Tommy Markusson                 66  Lerum Energi                      53:26
   348 Oscar Olsson                    94  Lerums Gymnasiet                  53:26
   349 Staffan Berntsson               52  lerum                             53:30
   350 Magnus Hannu                    94  Lerums Gymnasiet                  53:32
   351 Johan Kling                     81  De Neef Scandinavia               53:40
   352 Patrik Gamborn                  63  Floda                             53:41
   353 Torgny Tennby                   59  Lerum                             53:43
   354 Tony Johansson                  72  Lerum Friidrott                   53:43
   355 Per Carlsson                    69  Torpadals IK                      53:46
   356 Olle Jonsson                    64  LIS                               53:49
   357 Mikael Bondarov                 50  Göteborg                          53:51
   358 Patrik Nilsson                  68  Team Saab V6                      53:52
   359 Jonas Gamborn                   60  GKSS                              54:00
   359 Jonas Danielsson                84  Lerum Energi AB                   54:00
   361 Olle Göransson                  56  Öxeryd Runners                    54:01
   362 Ingemar Haldorsson              44  Skepplanda                        54:02
   363 Richard Biveby                  71  Lerum                             54:02
   364 Johan Svenningsson              65  FBC Lerum                         54:03
   365 Tommy Stålhammar                75  Coach Lenas                       54:08
   366 Christian Lagerstedt            73  Unitail AB                        54:08
   367 Are Garstad                     71  Tollered                          54:14
   368 Andreas Svensson                94  Gråbo                             54:19
   369 Joakim  Sjögren                 94  Lerums Gymnasiet                  54:21
   370 Henrik  Gadelii                 60  habari Henke                      54:22
   371 Mikael Olsson                   63  Lerum                             54:23
   372 Bob Johansson                   68  Pantern Running                   54:24
   373 Morgan Simonsen                 59  stenungsunds                      54:24
   374 Jonas Olsson                    71  Tollered                          54:31
   375 Kjetil Hansen                   70  Sævedalen                         54:35
   375 Patrik Gillner                  69  Hisings Kärra                     54:35
   377 Larry Jönsson                   61  Lerum                             54:36
   378 Olivier Johner                  70  JNS Sweden                        54:40
   379 Fredrik andréasson              94  M.A Office                        55:03
   380 Patrick Wallin                  67  FBC Lerum                         55:04
   381 Henrik Svensson                 72  Floda Systemskylt                 55:07
   382 Andreas Svanborg                76  Stenkullen                        55:11
   383 Torbjorn Ahlberg                58  Internet.se Svenska               55:16
   384 Håkan Carlsson                  54  Lerum                             55:17
   385 Magnus  Brattelius              70  Lerum                             55:19
   386 Jerker Lennevi                  64  Öxeryd Runners                    55:20
   387 Claes Westin                    59  jogg.se                           55:28
   388 Olof Stenström                  64  Lerum                             55:29
   389 Linus Charlesson                94  Lerums Gymnasiet                  55:30
   390 Mikael Rångvik                  66  Socialdemokraterna                55:31
   391 Åke Bäckström                   55  Medikus                           55:32
   392 Jan-Ove Lidström                55  Landvetter                        55:33
   393 Erling Erhardsen                62  Lerum                             55:36
   394 Morgan Persson                  69  Kortedala MK                      55:36
   395 Daniel Blomqvist                73  Peab IF                           55:37
   396 Magnus Bengtsson                73  PMB Engineering AB                55:39
   397 Patrik Matsson                  64  Åkereds Tennisklubb               55:39
   398 Jörgen Lösnitz                  68  Torslanda                         55:40
   399 Mikael Glockner                 63  Alingsås                          55:49
   400 Jesper Dahl                     72  Vattenpalatset i Lerum            55:53
   401 Robin  Wängberg                 84  Långared löparklubb               55:59
   402 Peter Magnusson                 80  Göteborg                          56:03
   402 Tomas Carling                   66  Borås                             56:03
   404 Mikael Lorentzon                67  Floda                             56:04
   405 Raymond Pettersson              62  Göteborg                          56:04
   406 Ola Abrahamsson                 55  SEB IF                            56:06
   407 Håkan  Carlsson                 71  Geely Automotive                  56:10
   408 Sven Eklund                     41  Seniorklubben ÅF,                 56:18
   409 Roland Karlsson                 41  Vi som springer                   56:27
   409 Taghi Soleimanjah               60  Alborz Elteknik                   56:27
   411 Per  Sahlin                     59  Lerums kommun                     56:27
   412 Joakim Nyberg                   90  Gråbo                             56:36
   413 Peo Hasselberg                  57  Triathlon Väst                    56:39
   414 Joacim Lottkärr                 67  Stena Bulk / Medikus              56:39
   415 Dan Helgesson                   63  New Store Europé                  56:43
   416 Anders  Hawerman                66  FBC Lerum/ F-99                   56:47
   417 Jonatahn Ågren                  90  Sävedalen                         56:50
   418 Christian Sköld                 75  Floda                             56:58
   419  Fel nummer 1226                                                      57:01
   420 Lennart Rosendahl               58  Aspenäs Triathlon                 57:03
   421 Peter Jonason                   62  Vårvinden                         57:07
   422 Stefan Höög                     61  Karlsbo Löparklubb                57:08
   423 Lars-Anders Kjellberg           57  Långared LK                       57:11
   424 Stefan Permanto                 69  Tollered                          57:15
   425 Mikael Åberg                    59  Kärra/Klareberg                   57:23
   426 Magnus Liljeqvist               78  Kolboryd Knäveckers               57:26
   427 Robin Nyberg                    90  Gråbo                             57:28
   428 Nicklas Johansson               73  The Brunch Club                   57:30
   429 Patrik Fridh                    69  Mareldens andetag                 57:32
   430 Niklas Johansson-Miglavs        93  Aquadeli                          57:44
   431 Ulf Lindqvist                   64  FBC Lerum //F02                   57:45
   432 Vello Lepik                     64  Skogome                           57:55
   433 Mikael Tange                    61  Svenska Gårdar                    57:56
   434 Joel Fritsch                    96  Lerum                             58:28
   435 Björn Henriksen                 75  Länsförsäkringar                  58:30
   436 Magnus  Fritsch                 62  Lerum                             58:30
   437 Peter Elofsson                  75  Floda                             58:40
   438 Stefan Johansson                52  Lerum                             58:48
   439 Per Billström                   84  B.R.A BYGG AB                     58:56
   440 Magnus Janson                   67  Torpadals IK                      59:03
   441 Klas Hjortstam                  65  Göteborg                          59:04
   442 Lars-Gunnar Börve               67  Förbo AB                          59:04
   443 Håkan  Danielsson               55  Lerum Energi AB                   59:07
   444 Reino  Bergman                  52  lerums kommun                     59:13
   445 Daniel Persson                  80  Göteborg                          59:20
   446 Magnus Eriksson                 67  Men in tights                     59:23
   447 Håkan Ahlman                    70  Team Håla                         59:29
   448 Ulf Arahamsson                  55  Landehof                          59:29
   449 Pontus Almkvist                 66  Göteborgs Hamn IF                 59:33
   450 Henrik Ryberg                   72  SWS                               59:55
   451 Marcus Long Sellén              74  Gråbo                           1:00:32
   452 Joakim Estving                  86  OK P4                           1:00:36
   453 Jan Ander                       47  Lerum Friidrott                 1:00:37
   453 Fredrik Wenehult                71  Floda Systemskylt               1:00:37
   455 Hans Molander                   72  Lerum                           1:00:39
   456 Westley  Pannell                60  ExpoGraf Cardkeep               1:00:49
   457 Henrik  Olofsson                75  City El & Data                  1:00:52
   458 Peter Eriksson                  72  Skogsbygdens IF                 1:01:22
   459 Anders Noaksson                 68  IK Baltichov                    1:01:23
   460 Anders Nordqvist                75  Stena Bulk / Medikus            1:01:31
   461 Fredrik Strömbeck               56  Team Lickson                    1:01:53
   462 Ludvig Sandberg                 68  FBC Lerum                       1:01:58
   463 Gunnar Oesterreich              59  Aspenäs                         1:02:15
   464 Hans Norrman                    65  Floda                           1:02:24
   465 Maths Johansson                 58  Göteborg                        1:02:35
   466 Lars Alsäter                    58  Gråbo                           1:02:46
   467 Jan Kåre  Midthjell             64  Sævedalen                       1:03:15
   468 Torgny Gunnarsson               60  Lerums kommun                   1:03:25
   469 Anders Billström                72  B.R.A-BYGG                      1:03:40
   470 Jan Linder                      68  Nol                             1:03:50
   471 Jonas Wanne                     67  Lerum                           1:04:05
   472 Karl Gustav Svensson            35  Kungsbacka                      1:04:36
   473 Richard Lantz                   64  Ekegården                       1:05:21
   474 Dennis Jeryd                    64  Socialdemokraterna i            1:05:22
   475 Per-Anders Svantesson           62  Tollered                        1:05:30
   476 Torbjörn Snapa                  61  Snapas PT                       1:05:32
   477 Kent Eliasson                   54  Lerum                           1:06:04
   478 Lars Borke                      39  Kristdemokraterna i             1:06:11
   479 Martin Johannesson              68  Vara                            1:08:25
   480 Niclas Jensander                69  Lerum                           1:09:48
   481 Marie Molander                  72  Lerum                           1:11:02
   482 Ulf Ryder                       52  Stena Bulk / Medikus            1:11:43
   483 Håkan Rodelius                  51  Lerum                           1:16:43
   484 Lars Jonason                    52  Acando AB                       1:20:51
   485 Jonas Larsson                   67  Brynets IF                      1:28:37
Kvinnor 10km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Sara Holmgren                   90  Sävedalens AIK                    38:09
     2 Emam Belforth                   85  Ullevi FK                         38:57
     3 Karin Schön                     62  IF Kville                         39:55
     4 Katarina Åström                 71  Ullevi FK                         40:04
     5 Karin Nilsson                   82  Ullevi FK                         40:10
     6 Malin  Strand                   93  Istrums SK                        40:27
     7 Eleonor Hjelm                   80  Göteborg                          40:28
     8 Lina Rissvik                    94  Mölndals AIK                      41:26
     9 Eva  Fridman                    71  Hälle IF                          41:40
    10 Malin Wallander                 82  Göteborg                          42:06
    11 Anna Hallberg                   86  Ullevi FK                         42:46
    12 Lotta Gillén                    64  Solvikingarna                     43:09
    13 Hanna Gerhardsson               82  IK Stern                          43:16
    14 Rebecka Andersson               93  Strömstad                         43:35
    15 Ida Hellberg                    86  Högsbo AIK                        44:41
    16 Sofia Ebermark                  82  Älvsby IF                         45:01
    17 Mary Bergenheim                 91  lerum                             45:24
    18 Cajsa Forell                    84  Göteborg                          45:41
    19 Jessica Öhrström                69  Lerum                             45:44
    20 Petra Hammarström               72  Öis Friidrott                     45:47
    21 Johanna Engström                79  Lerum                             45:55
    22 Christina Lindahl               76  Kem Wa-Dojo                       45:56
    23 Kristina Vannerberg             65  Pantern Running                   46:14
    24 Sara Axelsson                   88  Högby IF                          46:22
    25 Lotta Hallenberg Wallin         68  Solvikingarna                     46:26
    26 Katja Leibe Bergstedt           60  Solvikingarna                     46:43
    27 Malin Larsson                   75  Lerums kommun,                    47:04
    28 Maria Nyman                     64  Gråbo                             47:12
    29 Lillemor  Johansson             68  Acrevi Revision                   47:22
    30 Vera Tornberg                   94  Lerum Friidrott                   47:34
    31 Maria Hörnquist                 75  Friskis & Svettis Lerum           47:34
    32 Andrea Jareteg                  87  Lerum Energi                      47:36
    33 Sarah Skogberg                  72  Solvikingarna                     47:50
    34 Karin Söderström                85  Göteborg                          47:53
    35 Pernilla Brasta                 68  Acrevi Revision                   47:54
    36 Linda Svensson                  78  Mölndal Outdoor IF                48:19
    37 Anna-Karin Andrén               73  IK Jogg Alingsås                  48:24
    38 Liselotte Hammarström           65  Solvikingarna                     48:31
    39 Emma Åvall                      84  Göteborg                          48:35
    40 Märit Bergendahl                69  FBC Lerum                         48:43
    41 Ulrika Toll                     69  Alingsås                          48:44
    42 Nathalie Hasselberg             91  Pappas flicka                     48:51
    43 Julietta Sylaj                  81  Lerum                             48:56
    44 Katarina Myhre                  63  Stena Bulk / Medikus              49:20
    45 Madeleine Nilson                91  Lerum                             49:25
    46 Sandra Palmqvist                89  Solvikingarna                     49:55
    47 Catharina Fredriksson           66  Lag Catharina                     50:00
    48 Emma  Palm                      92  Lerums Gymnasium                  50:03
    49 Annalisa Sederholm              71  colorama runners                  50:09
    50 Åsa Gustafsson                  81  Partille                          50:18
    51 Emma Åhberg                     86  Solvikingarna                     50:18
    52 Britt-Marie Wiman               58  Göteborgs Polismäns               50:23
    53 Louise Wengefelt                65  Stenkullen                        50:28
    54 Linda Holmer                    81  Göteborg                          50:30
    55 Anna Almqvist                   80  Solvikingarna                     50:41
    56 Sara Caprioli                   78  La Barca RC                       50:48
    57 Pernilla Vikström               94  Lerums Gymnasiet                  50:54
    58 Danielle Sommerland                 Pantern Running                   51:17
    59 Lena Linder                     49  solvikingarna                     51:23
    60 Eva Marsh                       71  Hisingsbacka                      51:26
    61 Pia Wahlin                      70  Borås                             51:31
    62 Anna Berntsson                  86  Göteborg                          51:38
    63 Helena Uddh                     70  Lerum                             51:47
    64 Ulrica Karlsson                 66  Romelanda                         52:02
    65 Annette Haglund                 68  Floda                             52:05
    66 Helena Pettersson               68  Pantern running club              52:06
    67 Monika Sundin                   56  Olofstorp                         52:11
    68 Camilla Larsson                 72  Jonsered                          52:11
    69 Camilla Estié                   82  Lerum                             52:12
    70 sofia nilsson                   75  olofstorp                         52:14
    71 Louise Bång                     71  Gasellerna                        52:15
    72 Nena Sokolov-Davidsson          75  Alingsås                          52:28
    73 Maria Stenberg                  81  Göteborg                          52:47
    74 Anneli Skoglund                 74  LERUM                             52:49
    75 Carin Börjesson                 50  Bil & Kaross Hindås               52:49
    76 Eva Meding                      76  Alfakonsult                       52:53
    77 Karin Kindstrand                60  Lerum                             52:58
    78 Jhonna Svensson Marciniak       75  Barnmorskegruppen                 53:06
    79 Emma Ljunglund                  77  Conmore                           53:19
    80 Johanna Rahm                    71  Lerums kommun                     53:20
    81 Susan Sivertsson                76  Lerum                             53:31
    82 Anna  Pettersson                73  Lerums Kommun                     53:33
    83 Karin Ankarberg                 79  Lerums Kommun                     53:34
    84 Liselott Johansen               76  Lerum                             53:50
    85 Helen Holbeck                   68  BPHH                              53:57
    86 Frida Strömbeck                 90  Team Lickson                      54:03
    87 Malin  Boke                     68  Acrevi Revision                   54:07
    88 Anita Tóth                      80  Göteborg                          54:40
    89 Guna Priedite                   70  Lerum                             54:46
    90 Lotta Svärd                     70  Partille                          54:50
    91 Kristina Hawerman               68  FBC Lerum                         54:54
    92 Monica Boke Larsson             58  Lerum                             55:01
    93 Ulrika Samuelsson               73  Lerum                             55:02
    94 Maria Ljungqvist                67  Lerums kommun                     55:14
    95 Wilhelmina Näs                  77  Floda                             55:18
    96 Linda Bergström                 77  Floda                             55:18
    97 Linda Lindberg                  73  lindas familjedaghem              55:19
    98 Sari Edvardsson                 68  Lerums kommun                     55:27
    99 Annakarin Nilsson               67  Lerum                             55:39
   100 Johanna Öhman                   80  Safety first AB                   55:42
   101 Marika Björnum                  67  Lerum                             55:46
   102 Ann-Charlotte Aghamn            58  Alingsås                          55:49
   103 Yvonne Sjöberg                  62  Lerums Kommun                     56:01
   104 Kristina Brokholc               72  Göteborg                          56:04
   105 Helen Almqvist                  60  Friskis & Svettis Lerum           56:10
   106 Karin Noaksson                  75                                    56:10
   107 Andrea  Wängberg                86  Långared löparklubb               56:12
   108 Karin Jönell                    68  colorama runners                  56:17
   109 Sandra Stenhede                 70  Lerums gymnasium                  56:30
   110 Eva Sundberg                    60  Friskis & Svettis Lerum           56:31
   111 Karolina Melkstam               71  Lerums SOK                        56:38
   112 Judith Klarin                   63  Lerum                             56:39
   113 Josefine Daag                   82  Lerums Kommun                     56:42
   114 Siu Bing Lo                     70  Västra Frölunda                   56:43
   115 Kristina Lindsta                76  Floda                             56:47
   116 Monica Jonasson                 76  Vattenpalatset i Lerum            56:50
   117 Lotta  Löfås                    59  Lerumskommun                      56:54
   118 Helena  Rosén Andersson         66  Lerums                            57:10
   119 Anette Henriksson               79  Lerum                             57:11
   120 Alexandra Rolén                 89  Floda                             57:15
   121 Ann Röckert                     66  Volvo Truck                       57:18
   122 Helena Lundqvist                71  Floda                             57:26
   123 Helen  Szelagowski              71  The Brunch Club                   57:31
   124 Anna Löfberg                    79  Västra Frölunda                   57:34
   125 Eva-Mari Sjöstrand              69  gråbo                             57:37
   126 Maria Nåfors                    85  Floda                             57:38
   127 Petra Leman                     70  Öisare i Lerum                    57:44
   128 Cecilia Axell                   72  Lerum                             57:46
   129 Therese  Persson                79  Swedich Match                     57:51
   130 Maria Stensjö                   64  colorama runners                  57:53
   131 Anna Sköld                      79  Floda                             57:56
   132 Ewa Jönell                      67  Colorama Runners                  57:56
   133 Maria Löfgren                   76  Göteborg                          58:14
   134 Jenny Bornlid                   69  Lisebergs IF                      58:22
   135 Annika Grönlund                 62  Lerums kommun                     58:22
   136 Marika Nilsson                  70  Lerum                             58:28
   137 Gunilla Rådman                  63  Lerums kommun                     58:34
   138 Lena  Hansen                    69  Sævedalen                         58:45
   139 Lotta Fritsch                   67  Lerum                             58:45
   140 Anette Askerlöf                 81  Lerums Kommun                     58:48
   141 Jeanette  Kaldrup               67  Rosengrens                        58:49
   142 Christina Wannehag              63  Floda                             58:51
   143 Heléne Malm                     63  Öjersjö                           59:02
   144 Eva Ekerot                      73  Lerum                             59:07
   145 Aster Asgedom                   71  Föreningen Facha                  59:28
   146 Ulrika Cedwin                   80  IK Ymer Cykel                     59:39
   147 jennie flisberg                 68  lerum                           1:00:15
   147 Linda  Midthjell                70  Sævedalen                       1:00:15
   149 Josefine Aspenstrand            84  Göteborg                        1:00:23
   150 Jennie Jaconelli                70  Getskär                         1:00:24
   151 Petra Hjortmarker               66  Stenkullen                      1:00:29
   152 Kristina  Persson               80  Göteborg                        1:00:37
   153 Malin Magnehed                  84  Lerums Kommun                   1:00:37
   154 Anne-Marie Wallström            56  Alingsås                        1:00:39
   155 Maria Paskovski                 68  Lerum                           1:00:55
   156 Maira Djärv                     74  Lerum                           1:01:09
   157 Marie Nieminen                  61  KFUM                            1:01:15
   158 Catarina Liljeberg              70  Kyrkenorum                      1:01:26
   159 Åsa Lidman                      68  Munkedal                        1:01:29
   160 Emma Rodelius                   81  Borås                           1:01:30
   161 Christine Olsson                66  Gråbo                           1:02:21
   162 Evabritt Johansson              51  Alingsås                        1:02:25
   163 AnnaLena Tennby                 60  Lerum                           1:02:28
   164 Kristina Olsson                 72  Lundby Sjukhus                  1:02:29
   165 Kajsa Johansson                 80  Olofstorp                       1:02:36
   166 Maud  Ahlberger Comi            73  Mölnlycke                       1:02:43
   167 Mia Johnsen                     74  Stenkullen                      1:02:59
   168 Lena Hallbäck                   69  Onsala                          1:03:05
   169 Cecilia  Hasselberg             71  Björlanda                       1:03:11
   170 Yvonne Carlsson                 60  Friskis & Svettis Lerum         1:03:52
   171 Anna Karolyi                    75  Olofstorp                       1:03:58
   172 Erika Wanne                     73  Lerum                           1:04:05
   173 Eva Revesz                      52  Stena Bulk / Medikus            1:04:15
   174 Elizabeth Wahlen                59  Lerums Kommun                   1:05:13
   175 Linnéa  Hjortmarker             93  Stenkullen                      1:05:15
   176 Monica Snapa                    56  TandSnapa AB                    1:05:25
   177 Tina Erhardsen                  68  Lerum                           1:05:38
   178 Maria Rosendahl                 57  FBC                             1:05:43
   179 Jenny Olrog                     83  Lerum                           1:05:51
   180 Kerstin Brandeby                64  Medikus                         1:05:59
   181 Petra Miglavs                   95  Aquadeli                        1:06:12
   182 Maja Tempsch                    69  Alf Ericsons                    1:07:32
   183 marie stenqvist                 70  lerum                           1:07:35
   184 Sara Wranker                    74  Lerum                           1:07:43
   185 Malin Stockelid                 70  Lerum                           1:08:04
   186 Victoria Unosson                91  Lerum                           1:09:21
   187 Anja Schweinester Allvar        75  SEB                             1:09:53
   188 Lena Svensson                   65  Lerum                           1:10:39
   189 Elisabeth Westerlund            57  Stena Bulk / Medikus            1:11:43
   190 Pernilla Johansson              79  Olofstorp                       1:13:59
Män 5,1km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Gustaf Stensjö                  96  Sävedalens AIK                    16:17
     2 Oskar Brynglsson                91  Ullevi FK                         17:43
     3 Jakob Ranglin Grissler          95  Majornas IK                       17:52
     4 Christer Gustavsson             71  Göteborg                          18:22
     5 Joakim Söderberg                71  Lerum                             18:54
     6 Gary  Larsson                   72  Alingsås                          18:57
     7 Björn Hellgren                  62  IF Kville                         19:05
     8 Ulf Christiansson               66  Ill snabba joggarna               19:16
     9 Samir Touam                     76  IK Jogg                           19:28
    10 Peter Corell                    68  Lerum                             19:32
    11 Jonas Hellberg                  70  Solvikingarna                     19:40
    12 Tim Albertsson                  96  Fbc Lerum                         19:44
    13 Harri Kuutti                    71  Tingbergs AIS                     19:48
    14 Philip Keterlins                95  SK Granan                         20:07
    15 Carl Ivarsson                   96  Lerum Friidrott                   20:14
    16 Andrew Thompson                 95  KFUM GBG                          20:39
    17 Claes Wallin                    57  IK Jogg                           21:01
    18 Eric Persson                    63  IF Kville                         21:06
    19 Robert Andersson                76  Lerums kommun                     21:21
    20 Julius Martin                   94  GFK                               21:23
    21 Lars Wingfors                   69  Majornas IK                       21:28
    22 Gudmundur Otti Einarsson        77  Gråbo                             21:35
    23 Jon Karlsson                    96  Gerdskens BK                      21:40
    24 Robert  Brunbäck                72  FBC Lerum F03                     21:46
    25 Thomas Johansson                68  Kvarnbyns                         22:13
    26 Ola Bergström                   64  Bävsjöns IK                       22:14
    27 Peter Johansson                 63  Koxås                             22:27
    28 Jonathan Ödman                  96  FBC Lerum                         22:28
    29 August Enhager                  96  FBC Lerum                         22:51
    30 Viktor Stockelid                96  Lerum                             22:51
    31 Kjell Persson                   48  Bollebygs IF                      23:01
    32 Micael Språng                   63  Lerum                             23:02
    33 Morgan Larsson                  82  Stenkullen                        23:10
    34 Thomas Pettersson               70  Jogg.se                           23:12
    35 Johan Karlsson                  96  Gråbo                             23:17
    36 Gabriel Nordangård              70  TÖLLSJÖ                           23:25
    37 Lennart Wärmlind                72  Lerum                             24:07
    38 Stefan Ericsson                 71  Mölndal                           24:17
    39 Janne  svensson                 64  Bävsjöns IK                       24:17
    40 Simon Voigt Jansson             96  Lerum Energi AB                   24:19
    41 Erik Alpers                     96  Team Alpers                       24:23
    42 Anders  Fischer                 70  FBC Lerum                         24:52
    43 Filip  Håkansson                96  FBC Lerum                         24:52
    44 Nikola Lindén Sarcevic          74  Slan GK                           25:01
    45 Jesper centerhorn               96  fbc Lerum p96                     25:01
    46 Peter Thörngren                 63  Floda                             25:08
    47 Jens Wallin                     70  Göteborg                          25:10
    48 Tomi Räty                       79  Förbo AB                          25:13
    49 Jesper  Borg                    93  Lerum Friidrott                   25:14
    50 Noel Thompson                   57  Bohus                             25:30
    51 Markus Lindahl                      Lerum Friidrott                   25:36
    52 Jan Andersson                   60  Astra Tech                        25:36
    53 Rasmus Fischer                  96  FBC Lerum                         25:38
    54 Jim Pettersson                  87  Kristdemokraterna i               25:52
    55 Per Håkansson                   63  FBC Lerum                         26:21
    56 Jon Jakobsson                   91  Lerum Energi                      26:43
    57 Tobias Alm                      96  fbclerum                          26:49
    58 Jon Wanglöf                     71  Lerums Kommun                     26:53
    59 Joakim Holm                     95  Gråbo                             26:54
    60 John Bergendahl                 97  FBC Lerum                         26:59
    61 Mikael Nyman                    69  Geely Automotive                  27:15
    62 Thomas Johansson                74  lerum                             27:16
    63 Erik  Jonsson                   96  Olofstorp                         27:27
    64 Petter Leibe Bergstedt          01  Solvikingarna                     27:46
    65 Hugo Uhlin                      96  FBC Lerum                         27:53
    66 David  Nolberg                  96  FBC Lerum                         28:07
    67 Fredrik Pihl                    70  Peelit                            28:13
    68 Algot Isberg                    03  Lerum Friidrott                   28:26
    69 Mattias  Gardvik                70  Floda                             28:26
    70 Lucas  Vänt                     96  FBC Lerum                         28:37
    71 Thomas Janson                   61  Lerum Energi AB                   28:40
    72 Anton  Olofsson                 96  FBC Lerum                         28:41
    73 Theo Vänt                       95  Baltichov                         28:47
    74 Rune Blideskog                  44  Lerum                             28:57
    75 Lars Lagerstedt                 39  FK Herkules                       29:01
    76 Bertil Herngren                 53  Floda Systemskylt                 29:06
    77 David Corell                    97  Lerum                             29:12
    78 Mats Jakobsson                  57  Lerum Energi AB                   29:13
    79 Göran Åberg                     60  Lerums                            29:17
    80 Carl Johan Ström                67  Lerums SOK                        29:26
    81 Karl Eklund                     82  Hisings Backa                     29:27
    82 Gustav Karlholm                 97  Björboholms TK                    29:42
    83 Bo Jonsson                      61  Bävsjöns IK                       29:49
    84 Klaus Schüffler                 50  Moderaterna i Lerum               29:51
    85 Klas Andersson                  53  Lerum                             29:58
    86 Anders Sjökvist                 45  Lerum                             30:09
    87 Staffan Gustavsson              56  Lerums kommun                     30:32
    88 Roger Strömvall                 63  Fria Radikalen                    30:33
    89 Tumi Arnason                    96  FBC Lerum                         30:38
    90 Andreas Jensson                 80  Göteborg                          31:06
    91 Henrik Ripa                     60  Moderaterna i Lerum               31:14
    92 Joel Rydberg                    03  SWS                               31:20
    93 Sven  Larsson                   71  Lerums Kommun                     31:31
    94 Göran Kennemyr                  39  Mölndal                           31:57
    95 Marcus  Hermansson              73  Tingbergs AIS                     32:02
    96 Billy Tornström                 68  Lerum Friidrott                   32:12
    97 Sven Borei                      41  Kristdemokraterna i               32:50
    98 Ingemar Svensson                54  Floda Systemskylt                 33:17
    99 Manne Ekunger                   41  Friskis & Svettis Lerum           33:21
   100 Lennart Magnusson               37  Floda                             33:54
   101 Martin Gabriel                  73  Lerum                             37:30
   102 Reino Olsson                    65  Lerum Friidrott                   39:24
Kvinnor 5,1km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Ida Holm                        93  Lerum Friidrott                   18:21
     2 Linn Söderholm                  96  Sävedalens AIK                    19:01
     3 Ann Hellgren                    67  IF Kville                         19:52
     4 Linnea Ivarsson                 94  Lerums Gymnasiet                  20:44
     5 Matilda Andersson               96  Sävedalens AIK                    21:17
     6 Ingrid Eliasson                 83  Bohus                             22:10
     7 Tove Wannehag                   94  Floda                             22:31
     8 Lovisa Keterlins                96  SK Granan                         22:36
     9 Anna Lundberg                   72  Göteborg                          22:41
    10 Emelie Detert                   96  Lerums TK                         23:16
    11 Julia Johansson                 99  Lerums IS                         23:16
    12 Sara Hansson                    83  Kungsbacka                        24:07
    13 Charlotte Hagstrand             73  lerum                             24:45
    14 Maria Nilsson                   69  Bävsjöns IK                       25:00
    15 Ulrika Thorbjörn                72  FLODA                             25:38
    16 Ann-Britt Bökmark               70  Partillebo                        25:47
    17 Amanda Lundström                85  Kristdemokraterna i               25:53
    18 Ulla Norlin                     61  Torpskolan                        26:08
    19 Åsa Johansson                   71                                    26:21
    20 Sabine Hofmann                  95  Lerum Friidrott                   26:47
    21 Eva  Bergström                  69  Bävsjöns IK                       26:48
    22 Jenny  C. Conradson             74  Lerums Kommun                     26:54
    23 Cecilia Rydin                   65  Sävedalen                         27:06
    24 Charlotte Haglund               94  Floda                             27:16
    25 Sandra Ascanio                  77  Mölndal                           27:32
    26 Anna Florin                     70  Likören SGK                       27:46
    27 Ulrika Ryss Scocchi             74  Lerums kommun                     28:07
    28 Anna Kämäräinen                 74  Sjövik                            28:24
    29 Charlotta Fyrk                  67  Lerum                             28:26
    30 Johanna Isberg                  69  Lerum Friidrott                   28:30
    31 Rebecca Jansson                 70  ExpoGraf Cardkeep                 28:31
    32 S Hammar                            Lerum                             28:32
    33 Malin Carlsson                  71  Lerums frisksportare              28:32
    34 Madeleine Thörngren             91  Floda                             28:37
    35 Sara Liljeroth                  68  Lerum Friidrott                   28:39
    36 Karin Bernholm                  72  Lerum                             28:59
    37 Marie Widegren                  73  Lerums Kommun                     29:01
    38 Olivia Axell                    94  Lerums Gymnasiet                  29:02
    39 Anna-Karin Nordberg             66  Lerum                             29:20
    40 Josefin Petersson               80  Moderaterna i Lerum               29:25
    41 Anna-Karin Olsson               70  ExpoGraf Cardkeep                 29:28
    42 Hanna Gisslin Vega              73  Göteborg                          29:29
    43 Anna Ekman                      67  Lerum                             29:44
    44 Klara Fritsch                   98  Lerum                             29:46
    45 Emma Sjögren                    94  Lerums Gymnasiet                  29:48
    46 Maria Gunnarsson                70  Lerum                             29:59
    47 Helene Emneborg                 73  Pax Friskvård                     30:03
    48 Clary Lundberg Malmlöef         88  Lerums kommun                     30:14
    49 Marie Pihl                      67  Floda                             30:19
    50 Christine Jomansson             77  Floda                             30:24
    51 Lisa Bäckman                    76  Lerum                             30:33
    52 Anna Jansson                    80  Lerum                             30:44
    53 Anette Stenson                  65  Floda                             30:48
    54 Tova Sundström                  70  Moderaterna i Lerum               30:56
    55 Ida Andersson                   84  Åsa                               31:03
    56 Ida Hvalgren                    84  Veddige                           31:06
    57 Annelie Larsson                 65  Floda Systemskylt AB              31:20
    58 Sofie Andréen                   71  FBC Lerum                         31:26
    59 Lotta Lindholm                  69  Olofstorp                         31:29
    60 Frida Karlsson                  77  Tollered                          31:34
    61 Monika  Källström               61  Friskis o Svettis                 31:50
    62 Josefine Börjesson              93  Lerums Gymnasiet                  31:52
    63 Ida Sjölund                     94  Stenkullen                        32:00
    64 Sara  Rudmark                   71  Förbo AB                          32:05
    64 Matsa Chaisena Johansson        65  Lerums kommun                     32:05
    66 Victoria Gylleblad              91  Lerums kommun                     32:13
    67 Janette Rydin                   71  Lerum Friidrott                   32:49
    68 Malin  Hedlund                  80  Lerums kommun                     32:50
    69 Ulrica Lipschütz                73  Mölndal                           33:07
    70 Lisette Linde                   84  Göteborg                          33:13
    71 Benita Gezelius                 51  Lerum                             33:17
    72 Jennie Ricci                    73  Stenkullen                        33:20
    73 Anna Ågren                      66  Floda                             33:29
    73 susanne aronsson                63  floda                             33:29
    75 Frida Törnqvist                 80  Förbo AB                          33:36
    76 Sus Westerberg                  60  Floda                             33:52
    77 Malin Hellner                   89  Lerums kommun                     33:54
    78 Emma Stavmark                   80  Moderaterna i Lerum               33:57
    79 Marie Arnhage                   72  Gråbo                             34:04
    80 Ingela Jakobsson                58  Lerum Energi                      34:35
    81 Sandra Wallgren                 68  Lerums Sportcenter                34:36
    82 Rebecca Simon                   95  Lerum                             35:38
    83 Viveka  Rollfelt                71  Lerums joggarna                   37:04
    84 Linda Johanson                  78  Göteborg                          37:15
    85 Elisabeth Andersson             66  Stenkullen                        37:43
    86 AnnaKarin Nordangård            74  TÖLLSJÖ                           38:03
    87 Gunilla Simon                   62  Lerum                             38:33
    88 Marie Lindkvist Karlsson        62  Emmas chocolaterie                39:37
    89 viveka lundqvist                69  öjersjö                           40:12
    90 Susanne  Hedlöf                 64  Rydboholm                         41:32
    91 Gunilla Nicklasson              56  Stenkullen                        58:01
Stavgång 5,1km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Teresia Toscas                  70  Lerums Kommun                     41:28
     2 Anna-Lena Holberg               70  Moderaterna i Lerum               41:33
     3 Gun Holmberg                    60  Moderaterna i Lerum               41:34
     4 Annelie Rhedin                  70  Moderaterna i Lerum               41:39
     5 Maria Flodung                   70  Gråbo                             42:05
     6 Lars-Erik Flodung               62  SKF Vehicle Parts                 42:10
     7 Ulrika  Henkelman               67  Lerum                             43:00
     8 Claes Gustafsson                43  Friskis & Svettis                 43:01
     9 Britta Björk                    47  Friskis & Svettis                 44:27
    10 Anne Unger                      57  Team Snapa                        46:28
    11 Anita  Borke                    37  Kristdemokraterna i               48:00
    12 Karin Svantesson                83  Lerum                             50:06
    13 Heidi Sandberg                  69  Lerum                             50:56
    14 Gert  Johansson                 50  Team Snapa                        51:39
    15 Stefan Unger                    54  Team Snapa                        51:39
    16 Rikard Klövmark                 50  Team Snapa                        52:09
    17 Marie söhrman                   74  sjövik                            53:00
    18 Barbro Holmqvist                50  Gråbo                             53:01
    19 Gunilla Lindell                 75  Kristdemokraterna i               53:08
    20 Lena Hagström                   68  Kristdemokraterna i               53:22
    21 Annelie  Lundström              66  Kristdemokraterna i               53:23
    22 Anja Möller                     67  Kristdemokraterna i               53:24
    23 Gunnar tiderman                 45  v. Frölunda                       53:25
    24 Lena Tiderman                   45  v. Frölunda                       53:26
    25 Patrik Nilsson                  83  Lerum                             57:46
    26 Sven-Åke Karlsson               51  Jonsered                          58:04
    27 Arne Odell                      42  Kristdemokraterna i               58:47
    28 Emmy Cervin                     43  Kristdemokraterna i               58:47
    29 Kerstin Johansson               49  Team Snapa                        59:02
    30 Birgitta Klövmark               52  Team Snapa                        59:02
Pojkar 14år 3,3km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Leo Magnusson                   98  Sävedalens AIK                    10:52
     2 Filip Helmroth                  97  Lerums IS                         11:33
     3 Jacob Lidman                    97  Hälle IF                          11:58
     4 Max Ek                          98  Mölndals AIK                      12:03
     5 Pontus Wistrand                 97  Lerum                             12:06
     6 Fredric Lundberg                97  FBC Lerum                         12:16
     7 Hampus Eriksson                 97  Sävedalens AIK                    12:18
     8 Lukas Högfeldt                  98  Borås Sk                          12:27
     9 Adam Söderholm                  98  Sävedalens AIK                    12:36
    10 Fredrik Skoglund                97  Baltichov                         12:41
    11 Alexander Waerme                97  Kongahälla AIK                    12:46
    12 Rasmus Brodin                   97  Lerums Basket                     13:06
    13 Axel Österlund                  97  Lerum                             13:18
    14 Johan  Knutsson                 98  Lerums SOK                        13:18
    15 Jonas Rydin                     97  Lerum Friidrott                   13:19
    16 Oscar Berg                      98  Lekstorp IF                       13:25
    17 Nicklas  Holmén                 97  FBC Lerum                         13:31
    18 Simon Lennartsson               97  FBC Lerum                         13:40
    19 Fredrik Alpers                  98  Team Alpers                       13:57
    20 Johan Ohlsson                   98  Floda                             14:00
    21 Max Peterson                    97  Lerum Friidrott                   14:09
    22 Victor Brendelökken             97  FBC Lerum                         14:10
    23 Måns Vikman                     98  Lerum                             14:20
    24 Andreas Hawerman                97  FBC Lerum/ P-97                   14:22
    25 Carl Hohner                     98  Lerum                             14:27
    26 Martin Bäckdahl                 97  FBC Lerum                         14:27
    27 Hampus  Janson                  98  Torpadals IK                      14:27
    28 David Dahlberg                  98  Lerum                             14:31
    29 Max Eriksson                    00  LBK                               14:44
    30 Erik Svanlund                   98  Lerum Friidrott                   15:07
    31 Jakob Larsson                   98  Baltichov                         15:43
    32 Fredrik NIlsson                 97  Team Saab V6                      16:08
    32 Rasmus Martaeng                 97  Lerum                             16:08
    34 Gustav  Carlsson                98  Lerums Landhockey                 16:11
    35 Emil  Svensson                  96  Bävsjöns IK                       16:24
    36 Oscar  Palmblad                 97  IK Baltichov                      16:29
    37 Vilhelm Melkstam                98  Lerums SOK                        17:12
    38 Tobias Karlsson                 98  Lerum                             18:15
Flickor 14år 3,3km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Emelia Jacobs                   97  Sävedalens AIK                    11:47
     2 Moa Carlsson                    98  Sävedalens AIK                    12:25
     3 Josefine Persson                98  Sävedalens AIK                    12:54
     4 Vilma Karlström                 97  Alingsås                          13:13
     5 Mathilda Rydin                  97  Sävedalens AIK                    13:19
     6 Anna Bengtsson                  98  Sävedalens AIK                    13:21
     7 Emma  Kuutti                    98  Tingbergs AIS                     13:52
     8 Julia Kanerva                   98  Lerum Friidrott                   13:55
     9 Saga Backteman                  98  Lerum Friidrott                   14:58
    10 Ebba Engström                   98  Stenkullen GoIK                   15:18
    11 Emma Hörfelt                    99  FBC Lerum                         15:33
    12 Andrea Trouvé                   98  lerums is                         15:43
    13 Fanny Olsson                    98  Lerums IS                         15:45
    14 Nellie Johansson                98  Floda                             16:03
    15 Emma Roustaei                   98  Stenkullen Goik                   16:08
    16 Emma Colleen                    97  lkk                               17:16
    17 Amanda Lindahl                  98  Lerum Friidrott                   17:37
    18 Eva Larsson                     74  Special                           28:10
Pojkar 12år 3,3km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Kristofer Rydén                 99  ÄIK                               12:15
     2 Gabriel  Hansson                99  Sävedalens AIK                    12:18
     3 William Rydin                   00  Lerum Friidrott                   12:26
     4 Felix Axelsson                  99  Skene SoIS                        12:43
     5 Viktor Witehall                 99  LBK                               12:56
     6 Jonatan Skagerberg              00  Göteborgs fäktklubb               12:58
     7 Henrik  Hanning                 00  Floda BOIF                        13:02
     8 William Drake                   99  tollered                          13:03
     9 Erik Eklund                     99  Tollereds if                      13:09
    10 Tim Sannevi                     99  LERUM                             13:21
    11 Eric Segerfeldt                 00  Lerum                             13:23
    12 Erik Ström                      99  Lerums IS                         13:31
    13 Nicholas Martin                 00  LIS                               13:35
    14 Filip Stenberg                  00  Aerevi Revision                   13:37
    15 Carl Hörnlund                   98  Lerum                             13:40
    16 Andreas Alpers                  00  Team Alpers                       13:42
    17 Olle  Sjåstad                   00  Sjövik                            13:44
    18 Albin Thunberg                  00  Sävedalens AIK                    13:54
    19 Jakob Henkelman                 99  LBK                               13:57
    20 Adam Engström                   00  Floda BoIF                        14:10
    21 John  Svensson                  99  Bävsjöns IK                       14:15
    22 Casper Mårtensson               99  Stenkullen GoIK                   14:29
    23 Hugo Lång                       00  LIS                               14:40
    24 Lukas Johansson                 00  Floda BOIF                        14:42
    25 David Johansson                 00  Floda IBK                         14:56
    26 Tobias Thörnquist               99  Lerum                             15:18
    27 Jakob Lindberg                  00  LIS                               15:19
    28 Adam Edhammer                   00  Lerum                             15:22
    29 Gabriel Sturesson               00  Lerum Friidrott                   15:33
    30 Rasmus Bielsten                 00  Lerum IS                          15:36
    31 Erik  Björkroth                 00  Lerums IS                         15:37
    32 Anton Thorn                     00  Floda                             15:39
    33 Tim Edvardsson                  00  Floda                             15:40
    34 Philip Wilhelmson               00  Lerum                             15:42
    35 Gustaf Isgren                   01  Lerum                             15:42
    36 Felix Brendelökken              00  FBC Lerum                         15:50
    37 Elias Unosson                   00  Snabb Is                          16:07
    38 Olof Blide                      99  LSOK                              16:17
    39 Albin Sönnergren                00  Kullavik                          16:24
    40 Emil Mårtensson                 00  Jonsered                          16:38
    41 Elias Lennevi                   99  Lerum Landhockey                  16:50
    42 Lucas Brodin                    99  Lerums IS                         16:55
    43 Jacob Thorbjörnsson             00  IK Baltichov                      17:05
    44 Tobias Thorbjörnsson            00  IK Baltichov                      17:06
    45 Simon Kollberg                  00  LIS                               17:15
    46 Daniel Amby                     00  Floda IBK                         17:22
    47 Harry Norrman                   99  Lerums Judoklubb                  17:28
    48 Gabriel Permanto                00  Lerum Friidrott                   17:33
    49 Robin Elekes Måring             99  Lerum                             17:35
    50 Linus Jonsson                   99  Lerums IS                         18:02
    51 Johan Johannesson               00  Vara                              18:12
    52 Samuel Dahlborg                 00  Lerum Friidrott                   18:29
    53 Erik Larsson                    00  Lerum                             18:36
    54 Nicke Piri                      00  Göteborg                          19:02
    55 Daniel Sundström                00  Lerum                             19:08
    56 Samuel Karlsson                 00  Floda                             19:48
    57 Jakob René                      99  Lerum                             20:05
    58 Alexander Gabriel               00  lerum                             20:17
    59 Douglas Pettersson              99  Lerums landhockey                 20:31
    60 Pontus Anschöta                 01  Floda                             20:38
    61 Anton  Viklund                  99  Lerum Landhockey                  30:58
Flickor 12år 3,3km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Klara  Axelsson                 99  Skene SoIS                        13:30
     2 Thorin Anokk                    99  Team Sundshult                    13:34
     3 Elsa Palm                       00  Sävedalens AIK                    13:34
     4 Kajsa Högberg                   99  IF Rigor                          13:48
     5 Sandra  Hawerman                99  FBC Lerum/ F-99                   14:08
     5 Tilda Dalek                     00  Lerum Friidrott                   14:08
     7 Alicia Thersthol                99  FBC Lerum                         14:15
     8 Sofie Eriksson                  00  Sävedalens AIK                    14:20
     9 Tilda Skoglund                  99  FBK F99/ LIS F99                  14:21
    10 Hilde Hönsvik                   00  LIS F-00                          14:53
    11 Amanda Bernhardtz               00  Lerums IS                         14:58
    12 Anna Kuutti                     99  Tingbergs AIS                     15:01
    13 Johanna Andersson               99  Lerum Friidrott                   15:38
    14 Märta Blide                     99  LSOK                              15:49
    15 Rebecka Johansson               98  Lerums                            15:51
    16 Olivia Strid                    00  Lerum Friidrott                   15:59
    17 Madeleine Söderlund             99  Lerum Friidrott                   16:11
    18 Frida Rohback                   00  Lerum Friidrott                   16:29
    19 Sara  Carlbom                   00  FBC Lerum                         16:32
    20 Sara  Dahlén                    00  Lerum Friidrott                   16:39
    21 Emma Andreasson                 00  Sävedalens AIK                    16:42
    22 Linnea Wijk                     00  Lerum Friidrott                   16:48
    23 Klara Mattsson                  99  Floda BoIF                        16:49
    24 Linnea Balkander                99  Sjöviks SK                        16:51
    25 Amanda Ahlgren                  99  Sjöviks SK                        16:52
    26 Maria Staxäng                   00  Lerums                            16:52
    27 Frida Saarinen-EK               00  Lerum Friidrott                   16:52
    28 Adina  Samuelsson               99  Lerums                            16:53
    29 Linnea Åberg                    99  Lerum Friidrott                   17:23
    30 Emelie Romeborn                 00  Lerum                             17:27
    31 Alma  Johansson                 00  Alingsås                          17:34
    32 Julia Kihlberg                  00  Lerums IS                         17:35
    33 Johanna Voigt                   99  LERUM                             17:37
    34 Lovisa Witehall                 00  lerum                             17:57
    35 Julia Nilsson                   00  FBC Lerum                         17:58
    36 Isabella  Björnum               00  FBC Lerum                         17:59
    37 Elin Wallin                     99  Lerums IS                         18:05
    38 Linn Jonsson                    00  LIS                               18:07
    39 Elin Bigseth                    00  FBC Lerum                         18:08
    40 Elin Anschütz                   99  Floda                             18:15
    41 Elin Zätterman                  99  Lerum Friidrott                   18:36
    42 Hillevi Ageryd                  00  Lerums IS                         18:36
    43 Klara Hanehöj                   99  Stenkullen                        18:39
    44 Malin Liljeroth                 00  Lerumfriidrott                    18:48
    45 Anna Bergendahl                 00  FBC Lerum                         18:51
    46 Anna Fomina                     98  Stenkullen                        18:51
    47 Josefina Bergstedt              00  FBC Lerum                         18:54
    48 Sofia Nolberg                   00  FBC Lerum                         18:56
    49 Elsa Dahl                       00  FBC Lerum                         19:01
    50 Tintin Bokesten                 00  LIS F-OO                          19:20
    51 Sofie Pokorny                   00  Lerum Friidrott                   19:23
    52 Hanna Emneborg                  00  Lerum Friidrott                   19:27
    53 Jenny Larsson                   99  Floda IBK                         19:39
    54 Johanna Qvarnström              00  LIS                               19:39
    55 Clara  Helgesson                00  FBC LERUM                         19:54
    56 Linnea  fritsch                 00  FBC Lerum                         19:54
    57 Olivia Pramme                   00  Lerum                             19:54
    58 Elin Zachrisson                 00  FBC Lerum                         20:38
    59 Ebba Sterner                    99  FBC Lerum                         20:42
    60 Moa  Svan                       99  FBC Lerum                         20:43
    61 Mathilda Jensander Sahlen       00  Lerum                             20:46
    62 Matilda Larsson                 00  LERUM                             20:50
    63 Gabriella Jöborn                00  Floda BoIF                        21:34
    64 Hanna Eriksson                  00  Fbc Lerum                         21:37
    65 Wilma Engberg                   99  Hästhagensskolan                  22:55
    66 Lisa Brattelius                 00  Lerum                             22:56
    66 Jennifer Wensund                00  Lerum                             22:56
    68 Malin Santonen                  00  FBC Lerum                         23:05
    69 Sara Viklund                    00  FBC Lerum                         24:59
    70 Sigrid Ulander                  99  Lerum                             26:18
    71 Kerstin Olanders                00  Floda                             39:55
Pojkar 10år 1,6km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Gustav Klintberg                01  Lerums IS                          6:05
     2 Elliot Hartvigsen               02  SAIK                               6:07
     3 Max Woodrow                     01  Pixbo                              6:14
     4 Olle  Aronsson                  01  LBK                                6:18
     5 Felix Skagerberg                02  Lerums IS                          6:31
     6 Ludwig Essén                    01  Lerum IS                           6:36
     7 Viktor Bernhardtz               02  Lerums BK                          6:42
     8 Lukas  Larsson                  03  Alingsås                           6:44
     9 Kalle wållgren                  01  Lerum Friidrott                    6:45
    10 Alexander Lindahl               02  Sjövik                             6:45
    11 Arvid Backteman                 02  Lerums SOK                         6:46
    12 Oscar Sahlqvist                 01  Lerum friidrott                    6:46
    13 Noah Ahlgren                    02  LBK                                6:48
    14 Love Hansson                    01  Lerum Friidrott                    6:49
    15 Axel Ström                      01  Lerum Friidrott                    6:49
    16 Jacob Ahl                       01  Lerum BK                           6:52
    17 Albert Fogdestam                01  Lerum Friidrott                    6:53
    18 Hugo Molander                   01  Lerums IS                          6:56
    19 Oscar Ahlsen                    01  Lerums IS                          6:56
    20 Elias  Fischer                  01  FBC Lerum                          6:58
    21 Mio Bokesten                    01  LIS P-01 Aspenäs                   6:59
    21 Viktor Johansson                01  Lerums IS                          6:59
    23 Jakob Rahm                      02  Sävedalen                          7:01
    24 Max Rhodin                      02  Stena Bulk / Medikus               7:01
    25 Jakob Lundström                 02  Sävedalens AIK                     7:03
    26 Oscar Johansson                 02  FBC Lerum                          7:04
    27 Hannes Jerdborg                 02  Stenkullen GOIK                    7:05
    28 Kalle Stomberg                  02  Lerums BK                          7:08
    29 Elias Lindahl                   01  Lerum Friidrott                    7:09
    30 Liam Johansson                  01  Lerum Friidrott                    7:13
    31 Oskar Lindström                 02  Romelanda UF                       7:14
    32 Tim Svan                        02  FBC Lerum                          7:16
    33 Arvid Ridderstråle              02  LBK                                7:21
    34 David Eriksson                  03  OK Alehof                          7:21
    35 Filip Anvin                     03  FLODA                              7:22
    36 Emil Axelsson                   02  Lerum SOK                          7:22
    37 Fabian Hörnlund                 01  Lerum                              7:23
    38 Oskar Lundberg                  02  Borås SK                           7:31
    39 Timothy Martis                  02  FBC Lerum                          7:34
    40 Victor Johansson                04  FBC Lerum                          7:35
    41 Dan Schurer von Waldheim        03  FBC Lerum                          7:36
    42 Hugo Santonen                   00  FBC Lerum                          7:36
    43 Fredrik  Sundström              02  Lerum                              7:37
    44 Jesper Ahl                      03  Lerum BK                           7:38
    45 Hjalmar Olsson                  01  Floda BOIF                         7:39
    46 Jakob Dahlberg                  02  FBC Lerum                          7:39
    47 Hampus Börjesson - Skoglund     01  LBK                                7:40
    48 Adam Ohlsson                    01  Floda                              7:41
    48 Ludvig Carlsson                 01  Lerums BK                          7:41
    50 Carl-Emil  Saarinen Ek          02  Lerums BK                          7:43
    51 Malte Svensson                  02  Lerums BK                          7:44
    52 Daniel Adolfsson                02  Tingbergs AIS                      7:46
    53 Leon Silveira                   01  stenkullen                         7:46
    54 Jesper Ousbäck                  01  Lerums BK                          7:47
    55 Olle Freij                      02  Lerum                              7:48
    56 Ludvig Stadler                  01  Floda                              7:48
    57 Johannes Jansson                01  Lerum                              7:50
    58 Alexander Niklasson             01  IK Sävehof                         7:51
    59 Philip Nicoletti                04  Lerum                              7:52
    60 Mirh Shally                     02  Gråbo                              7:59
    60 Ludwig Thunberg                 03  Sävedalens AIK                     7:59
    62 Elias  Sandin                   02  FBC Lerum                          7:59
    63 Simon  Jakobsson                02  FBC Lerum                          8:00
    64 Marcus Larsson                  03  FBC Lerum                          8:01
    65 Linus  Boström                  02  Tingbergs AIS                      8:02
    66 Tobias  Schöld                  02  Gråbo                              8:03
    67 Alfred Larsson                  03  Stenkullen GOIK                    8:05
    68 Samuel Tempsch                  04  Stenkullen GOIK                    8:06
    69 Oskar Johannessen               03  Vallens IF                         8:06
    70 Victor Permanto                 01  Lerum Friidrott                    8:14
    71 Einar Hellgren                  01  Lerum Friidrott                    8:14
    72 Hugo Bergquist                  01  FBC Lerum P01                      8:16
    73 Jakob Engström                  01  FBC Lerum                          8:16
    74 Elias Legneroth                 03  Lerums BK                          8:17
    75 Jakob Gunnarsson                02  Lerums SOK                         8:18
    76 Albin Carlmark                  02  Floda boif                         8:18
    77 Edgar Johansson                 01  LERUM                              8:19
    78 Melvin Jansson                  03  floda                              8:19
    79 Oskar Colleen                   01  baltic if                          8:20
    79 William Sturesson               03  Lerums SOK                         8:20
    81 Hugo Ridderstråle               04  LBK                                8:21
    82 Oscar Fyrk                      01  Baltichov IK                       8:22
    83 Simon Karlsson                  03  Floda                              8:23
    84 Oliwer Kralj                    03  FBC Lerum                          8:24
    85 Gustav Jansson                  02  LBC Lerum                          8:25
    86 Lucas Kralj                     03  FBC Lerum                          8:26
    87 Noa Maanum                      02  FBC Lerum                          8:26
    88 Simon Bielsten                  03  FBC Lerum                          8:27
    89 Oliver Alm                      02  FBC Lerum                          8:27
    90 Ludwig Filipsson                02  Floda BoIF                         8:29
    91 Joel Ekström                    02  FBC Lerum                          8:30
    92 Samuel Weimarck                 01  Lerums IS                          8:31
    93 David Adolfsson                 04  Tingbergs AIS                      8:32
    94 Felix Djärv                     01  Lerum                              8:33
    95 Elliot Kaspersson               01  Floda                              8:34
    96 Joel Priore                     02  FBC Lerum                          8:35
    97 Gustav Bolander                 02  FBC Lerum                          8:36
    98 Albin Sivertsson                02  Lerum                              8:36
    99 Axel Vidstrand                  03  FBC Lerum                          8:36
   100 Carl Hermansson                 03  Tingbergs AIS                      8:37
   101 Jonatan  Strid                  03  FBC Lerum                          8:38
   102 Hampus Gustafsson               01  Sävedalen                          8:39
   103 Kent Fenwick Hakenmyr           02  FBC Lerum                          8:39
   103 Daniel Thörnquist               01  Lerum                              8:39
   105 Viktor Johansson                04  FBC Lerum                          8:41
   106 Linus Pihl                      03  Lerum Friidrott                    8:43
   107 Marcus  Gardvik                 01  Floda                              8:45
   108 Victor Grave                    04  LBK                                8:46
   109 Samuel Wärnlind                 03  Lerum                              8:47
   110 William Ström                   02  Lerums landhockey                  8:48
   110 Linus Eriksson                  03  Stenkulan                          8:48
   112 Erik Albinsson                  02  Lerum                              8:48
   113 Theo Palmhede                   01  Lerum                              8:48
   114 Emil Forsell                    03  Oryds schakt AB                    8:51
   115 Jesper Holgén                   02  Lerum                              8:54
   116 Jonathan Karlsson               03  Gråbo                              8:55
   117 William Olsson                  02  FBC Lerum                          8:55
   118 Axel Lindblad                   03  Floda                              8:56
   119 Elias Söderberg                 03  FBC Lerum                          9:00
   120 William Andersson Kihlström     03  Lerum                              9:02
   121 Jack Fenwick Hakenmyr           01  Stenkullen                         9:03
   122 Hugo Eliasson                   01  Lerum                              9:03
   123 James Drake                     05  Tollered                           9:04
   124 Theo Holmqvist                  03  FBC Lerum                          9:05
   125 Johan Svenrot                   01  FBC Lerum                          9:05
   126 Tim Carling 2002                    Byttorps IF                        9:06
   127 Herman  Carlsson                03  Lerum                              9:07
   128 Oscar Edwinsson                 02  Lerums BK                          9:08
   129 Jonathan Vikberg                02  FBC Lerum                          9:09
   130 Teodor Simren                   03  Lerums Basket                      9:09
   131 Nils Romeborn                   03  Lerum                              9:09
   132 Jannik Peters                   03  FBC Lerum                          9:09
   133 Klas Harming                    03  Lerum                              9:10
   134 Axel Björk                      02  Lunds SK                           9:12
   135 Albin  Conradson                02  Lerums LK                          9:14
   136 Jakob Lindström                 01  Romelanda UF                       9:16
   137 Hjalmar Svensson                04  Floda                              9:18
   138 Otto Noaksson                   04  IK Baltichov                       9:18
   139 Karl  Wilhelmsson               04  FBC Lerum                          9:21
   139 Philip Gillner                  01  Hisings Kärra                      9:21
   141 Vilhelm Westin                  01  Lerum Friidrott                    9:23
   142 Liam Lundberg Wangerås          03  FBC LERUM                          9:26
   143 Rasmus Lingheden                02  FBC Lerum                          9:28
   144 Hugo Fällman                    03  Floda                              9:28
   145 Tobias  Wallin                  02  FBC Lerum                          9:30
   146 Daniel Persson                  02  FBC Lerum                          9:30
   147 Niklas Bäckström                02  Fbc Lerum                          9:32
   148 Benjamin Perhonen               03  FBC LERUM                          9:33
   149 Felix Holm                      01  Lerum                              9:34
   150 Axel Johannessen                04  Vallens IF                         9:35
   151 Lukas Engström                  04  FBC Lerum                          9:37
   152 Philip Tapper                   02  FBC Lerum P02                      9:40
   153 Viktor Stenqvist                03  lerum                              9:40
   154 Rasmus Rönn                     03  FBC Lerum                          9:41
   155 Hampus Wallin                   03  Göteborg                           9:42
   156 Gustav Biveby                   03  Lerum                              9:42
   157 Matteus  Bergström              01  Bävsjöns IK                        9:46
   157 Alexander Carlsson              02  Lerum                              9:46
   159 Boo Brasta                      04  FBC Lerum                          9:47
   160 Jakob Stenqvist                 05  lerum                              9:48
   161 Leo Nicoletti                   05  Lerum                              9:49
   162 Edwin bjerregård                02  Lerum BK                           9:50
   163 Simon Björk                     05  Lunds BK                           9:50
   164 Victor Hörnquist                05  Floda                              9:50
   165 Thor Sandquist                  03  FBC Lerum                          9:52
   166 Alvin Söderberg                 05  Lerum                              9:53
   167 Carl Wilmar                     05  Albins FC                          9:55
   168 Linus Wiklander                 03  Lerums tennisklubb                 9:55
   169 Johannes Björnheden             04  Lerum                              9:56
   170 Elias  Karlsson                 03  Göteborg                           9:57
   171 Filip Bengtsson                 03  Lerum                              9:57
   172 Niklas Gånge                    03  FLODA                              9:57
   173 Theo Rollfelt                   04  FBC Lerum                          9:58
   174 Alvin Almingfeldt               02  Oshjortarna                        9:59
   175 Alexander Olsson                04  Floda BOIF                        10:02
   176 Nathanael Bull                  02  V.Frölunda                        10:04
   177 Ludwig Lindstrand               03  Floda                             10:07
   178 Elliot Unosson                  03  Floda                             10:08
   179 Anders Janson                   03  FBC Lerum                         10:10
   180 Vilhelm Gunnarsson              05  Lerum                             10:11
   181 Filip Elekes Måring             02  Lerum                             10:12
   182 Lukas Nilsson                   03  FBC Lerum                         10:13
   183 Emil Kullendal                  04  FBC Lerum                         10:17
   184 Gustav Fixell                   03  FBC Lerum                         10:19
   185 Viktor Noborg Gustavson         02  Floda                             10:21
   186 Marcus Lindqvist                03  FBC Lerum                         10:24
   187 Robin  Dahlin                   03  FBC Lerum                         10:25
   188 Oskar Willsund                  04  Lerums Innebany                   10:26
   189 Teo Svenåker                    03  Lerum                             10:26
   190 Gustav Björkroth                03  Lerums IS                         10:27
   191 Erik Backlund                   03  FBC Lerum                         10:29
   192 Victor Gustavsson               03  LIS                               10:29
   193 Jacob  Lundberg                 04  Lerum                             10:32
   194 Lucas Boström                   04  Tingberg AIS                      10:33
   195 Simon Jesperson                 04  Stenkullen                        10:33
   196 Melvin Stenberg                 05  Lerum                             10:33
   197 Erik Andersson                  05  Lerum                             10:36
   198 Simon  Ågren                    04  Stenkullen fotboll                10:38
   199 Lucas Bermann                   04  Stenkullen                        10:40
   200 Elias Wranker                   03  FBC Lerum                         10:44
   200 Gustav Wedell                   03  FBC Lerum                         10:44
   202 Oskar Hedström                  04  Lerum                             10:45
   203 Attila Andersson                05  Lerum                             10:45
   204 David Karlsson                  02  Team Told                         10:50
   205 Arvid Sandberg                  03  FBC Lerum                         10:58
   206 Rasmus Hjalber                  04  Floda                             11:00
   207 Linus Gamborn                   03  FBC Lerum                         11:01
   208 Victor Sönnergren               03  Kullavik                          11:02
   209 Tiger Forsberg                  05  FBC Lerum                         11:03
   210 Tobias Gustafsson               06  Lerum                             11:11
   211 Nils Svenningsson               03  FBC Lerum                         11:13
   212 Jonas Olanders                  03  Floda                             11:16
   213 August  Klemming                05  Lerum                             11:17
   214 Albin Svensson                  04  Kullabo                           11:20
   215 anton karlsson                  03  lerum                             11:20
   216 Elton Winsnes                   05  Lerum                             11:21
   217 Olle Widlund                    04  Lerum                             11:25
   218 Albin Ekener                    05  FBC Lerum                         11:29
   219 Bastian  Zaar                   03  Baghera                           11:31
   220 Oskar  Boke                     04  Lerum                             11:32
   221 Olle Hjelm                      04  Lerum                             11:34
   222 Adam Nilsson                    04  Lerum                             11:35
   223 Albert Leman                    04  Öisare i Lerum                    11:38
   224 August Axell                    04  FBC Lerum                         11:38
   225 Erik Almkvist                   03  Lerum                             11:40
   226 Joel Ståhl                      04  LBK                               11:44
   227 Erik Samuelsson                 04  FBC Lerum                         11:45
   228 Albert Strid                    04  Lerum                             11:49
   229 Noel Fagerlin                   05  Lerum                             11:52
   230 Fabian Brouzell                 04  FBC Lerum                         12:00
   231 Gabriel Sörstadius              04  Lerum                             12:14
   232 Alexander Bernesjö              03  Lerum                             12:20
   233 Oliver Pavic                    05  Lerum                             12:21
   234 Jon  Pettersson                 05  Lerums cyckelklubb                12:26
   235 Emil Larsson                    06  Lerum is                          12:31
   236 Otto Skogsäter                  02  FBC Lerum                         12:33
   237 Arvid Florin                    03  Penguin Club                      12:34
   238 Karl Eriksson                   04  Lerum                             12:43
   239 Svante Färdig                   02  Floda                             12:47
   240 Noah Bäckman                    04  Lerum                             12:47
   241 Hugo Karlsson                   06  lerum                             12:50
   242 Oscar Blomberg                  03  fbc lerum                         13:00
   243 Joel Falck                      05  FBC Lerum                         13:01
   244 Linus Fernström                 04  Lerum                             13:02
   245 Markus  Andersson               04  GAIS                              13:06
   246 Robin Besserer                  02  Gråbo                             13:07
   247 Wilmer Ahlsén                   04  FBC Lerum                         13:08
   248 Emanuel Stenqvist               05  lerum                             13:17
   249 Elias Vogl                      06  Lerum                             13:29
   250 Egil Morén                      03  Lerum                             13:48
   251 Olle Tiderman                   05  lerum                             13:57
   252 Kevin Fröding                   05  Lerum                             14:09
   253 Philip Bergström                01  Lerums Judoklubb                  14:24
   254 Liam Jensen                     06  Mölnlycke                         14:27
   255 Fabian Jarhäll                  06  Lerum                             14:30
   256 Elian Haraldsson                06  Lerum                             14:34
   257 William Fors                    04  Romelanda                         14:36
   258 Alvin Haraldsson                04  FBC Lerum                         14:36
   259 Hugo Lindahl                    06  Lerum                             14:48
   260 Philip De Michele Svanberg      06  Lerum                             15:47
   261 Anton Tiderman                  03  lerum                             17:20
   262 Alvin Warberg                   07  Floda IBK                         17:24
   263 Otto Dahlsjö                    03  Länsförsäkringar                  19:23
   264 Karl Dahlsjö                    05  Länsförsäkringar                  19:23
   265 Frans Svanström                 06  Stamsjön                          22:33
   266 Albert Karlholm                 01  FBC Lerum                         27:25
Flickor 10år 1,6km
    Pl Namn                            År  Förening/ort                	Tid		
     1 Julia Nielsen                   01  Sävedalens AIK                     6:07
     2 Wilma Nielsen                   01  Sävedalens AIK                     6:13
     3 Ella Wallfur Skiljic            01  Partille Tennis                    6:31
     4 Elvira Carlén                   01  Lerum Friidrott                    6:37
     5 Julie Ella Berlin               03  Sävedalens AIK                     6:49
     6 Ella Darrell                    01  Lerum Friidrott                    7:04
     7 Ronja  Bökmark                  01  Lerum Friidrott                    7:10
     8 Ella Reidy                      02  Lerum                              7:15
     9 Nicole Nilson                   01  Lerum Friidrott                    7:27
    10 Maja Högfeldt                   02  Borås Sk                           7:30
    11 Johanna Lundgren                01  Lerum                              7:41
    12 Sofia Svensson                  01  Floda BoIf                         7:42
    13 Märta  Carlson                  02  Stenkullen                         7:44
    14 Matilda Hultén                  02  FBC                                7:44
    15 Linnea Pihl                     01  Lerum Friidrott                    7:45
    16 Sara Wesström                   01  FBC Lerum                          7:49
    17 Emelie Larsson                  01  FBC Lerum                          7:49
    18 Tilda Ricci                     02  Stenkullen                         7:50
    19 Cajsa Reuterberg                01  FBC lerum                          7:51
    20 Frida Zätterman                 01  FBC Lerum                          7:56
    21 Ebba Johansson                  02  FBC Lerum F02                      7:59
    22 Emmy Nilsson                    01  Lerum Friidrott                    7:59
    23 Fabiola Ascanio                 02  Mölndal                            8:01
    24 Elin Tegnér                     03  FBC Lerum F03                      8:04
    25 Vanna Darrell                   03  Lerum Friidrott                    8:04
    26 Emilia  Samuelsson              02  Lerums                             8:05
    27 Emma Brydolf                    03  FBC Lerum                          8:06
    28 Jennifer Karlsson               02  romelanda ruf                      8:07
    29 Sofia Reidy                     04  Lerum                              8:10
    30 Maria Rydén                     02  Floda                              8:13
    31 Tilda Melkstam                  01  Lerums SOK                         8:13
    32 Elin Ernelind                   03  Sävedalens AIK                     8:14
    33 Julia  Tranberg                 01  FBC Lerum + Lerums                 8:15
    34 Nora Lindahl                    04  Lerum Friidrott                    8:17
    35 Linn Johansson                  02  Acrevi Revision                    8:21
    36 Matilda Hagstrand               01  Lerum Friidrott                    8:22
    37 Sara Lemming Swerin             01  Lerum Friidrott                    8:23
    38 Sofia  Brydolf                  01  Lerum Friidrott                    8:24
    39 Tova Wihelmsson                 01  FBC Lerum                          8:25
    40 Alicia E. Eriksson              04  LKK                                8:26
    41 Siri  Hansson                   03  Floda                              8:26
    42 Olivia Brunbäck                 03  FBC Lerum F03                      8:27
    43 Hanna Elfström                  02  Lerums SOK                         8:28
    44 Alexandra Malmkvist             01  Lerums Tennis                      8:28
    45 Emma Almén                      02  FBC LERUM F-02                     8:30
    46 Lisa Andersson                  02  LIS                                8:32
    47 Cindy Darrell                   02  Lerum Friidrott                    8:35
    48 Ella Friberg                    02  Lerum                              8:35
    49 Josefine Wollberg               01  FBC Lerum                          8:36
    50 Alva  Settergren                02  Floda                              8:36
    51 Maja  Leman                     02  LIS F02                            8:38
    52 Josefin Engelsen                01  Lerum                              8:39
    53 Sophia Kellström                02  Lerums                             8:42
    54 Ida Ågren                       01  Lerums                             8:48
    55 Ida  Samuelsson                 02  Gråbo                              8:51
    56 Clara Stenström                 01  FBC Lerum                          8:52
    57 Josefin Bistedt                 02  FBC Lerum                          8:52
    58 Fanny Svensson                  02  FBC Lerum F-02                     8:53
    59 Eleonora Björnum                01  FBC Lerum                          8:56
    60 Ellinor Falck                   03  FBC Lerum                          8:59
    61 Tilda Wallin                    02  FBC Lerum                          8:59
    62 Maja Jöborn                     01  Floda BoIF F01                     9:00
    62 Carolina Lindahl                04  Kem Wa-Dojo                        9:00
    64 Klara Sandin                    04  Lerum                              9:01
    65 Josefin Karlsson                02  Gråbo                              9:02
    66 Mathilda Miholic                02  Lerum                              9:04
    67 Julia Hultgren                  02  Lerum                              9:10
    68 Lise Wadheden                   02  FBC Lerum                          9:12
    69 Fanny Klasson                   01  Lerum Friidrott                    9:12
    70 Melina Karlsson                 01  Lerum                              9:12
    71 Saga Wärnlind                   01  Lerum                              9:15
    72 Petra  Eriksson                 01  Lerum                              9:15
    73 Alma Björk                      01  Lerum                              9:15
    74 Tyra Sollerman                  99  Hulan all Stars                    9:16
    75 Tilde Bernesjö                  01  Lerum                              9:17
    76 Edith Hohner                    02  Lerum                              9:18
    77 Elsa Boke                       01  FBC Lerum                          9:19
    78 Emma Svensson                   02  Acrevi Revision                    9:20
    79 Nora Sulz                       01  Floda Boif F-01                    9:25
    80 Tilda Wärmlind                  01  IFK Göteborg                       9:27
    81 Ellen Larsson                   01  Lerum                              9:28
    82 Sarah Flodmar                   01  FBC Lerum                          9:31
    83 Celine Rydén                    02  YKK                                9:31
    84 Emma Olsson                     01  Lerum                              9:32
    85 Tilda Sundberg                  01  Lerum                              9:32
    86 Tea Mattsson                    02  Floda BoIF                         9:33
    87 Elsa Wållgren                   04  Lerum Friidrott                    9:38
    88 Linnea Axell                    02  LIS                                9:39
    89 Kajsa Stenius                   02  Gunnilse                           9:43
    90 Ella Rollfelt                   02  IK Baltichov                       9:45
    91 Ida Isgren                      04  Lerum                              9:45
    92 Ellen  Follin                   02  FBC Lerum                          9:48
    93 Signa marsh                     04  lerum                              9:50
    94 Klara Zacharoff                 02  Goik                               9:50
    95 Moa Tinnberg                    02  FBC Lerum                          9:54
    96 Olivia Andersson Doherty        02  Lerum                              9:54
    97 Agnes Sundell                   02  lerums karateklubb                 9:58
    98 Lisa Vikman                     02  Lerum                              9:59
    99 Tindra Lindbom                  02  FBC                               10:00
   100 Svea Svanström                  03  FBC Lerum F03                     10:02
   101 Wilma Norrman                   01  Lerum Friidrott                   10:04
   102 Rita Melin                      01  Lerum                             10:06
   103 Linn René                       02  Lerum                             10:11
   104 Ellen Ahlsén                    02  LERUM                             10:13
   105 Céline  Kaynar                  02  Gråbo                             10:13
   106 Hanna Lindström                 02  Romelanda UF                      10:18
   107 Alma Nyman                      03  Kyrkenorum                        10:22
   108 Agnes Eliasson                  01  FBC Lerum                         10:30
   109 Alice Klintberg                 03  FBC Lerum                         10:30
   110 Josefin Karlsson                03  Knappekulla skolan                10:35
   111 Frida Håkansson                 01  FBC Lerum                         10:37
   112 Olivia Wilhelmson               04  Lerum                             10:40
   113 Tea Kralj                       01  FBC Lerum                         10:42
   114 Ellen Brasta                    01  FBC Lerum                         10:43
   115 Ida Hawerman                    03  FBC Lerum/ F-03                   10:44
   116 Märta Berggren                  01  Floda BOIF                        10:46
   117 Sanna Kullendal                 02  Lerum                             10:49
   118 Ida Magelsen                    04  Floda                             10:49
   119 Sofie Isaksson                  04  Lerums Konståkning                10:49
   120 Alice Älmegran                  02  Lerum                             10:53
   121 Kajsa Eikedahl                  05  Ridtjejerna                       11:02
   122 Wilma Nyman                     01  Kyrkenorum                        11:02
   123 Olivia Wahlgren                 04  Lerum                             11:02
   124 Hanna Petersén                  02  FBC Lerum                         11:06
   125 Ida Florin                      01  Lerum SOK                         11:06
   126 Tea Lindén Sarevic              02  Västra Frölunda                   11:07
   127 Matilda Ljungqvist              02  Lerums                            11:08
   128 Flora Lindén Sarevic            04  Västra Frölunda                   11:09
   129 Madeleine  Antonsson            02  FBC Lerum                         11:13
   130 Ellen Sollerman                 02  Hulan all Stars                   11:14
   131 Ella Ekener                     03  FBC Lerum F03                     11:19
   132 Alva Ageryd                     02  Lerums IS                         11:20
   133 Elina Toll                      04  FBC Lerum                         11:21
   134 Julia Toll                      02  Lerum                             11:21
   135 Elin Wilmar                     02  Albilns FC                        11:21
   136 Linnea Wedell                   05  Baltichov                         11:23
   137 Vendela  Ahlgren                01  Floda                             11:23
   138 Fanny Gustafson                 01  floda                             11:25
   139 Agnes Dahberg                   02  Lerum Friidrott                   11:31
   139 Alma Åberg                      01  Lerum Friidrott                   11:31
   141 Linnea Hörgren                  04  Fbc Lerum                         11:32
   142 Tuva Carlsson                   03  Torpadals IK                      11:34
   143 Elin Hansson                    03  Lerum                             11:35
   144 Svea  Brasta                    02  FBC Lerum                         11:39
   145 Ella Valo                       02  FBC Lerum F02                     11:39
   146 Tilde Sulz                      01  Floda Boif F-01                   11:40
   147 Tilda Schöld                    02  Gråbo                             11:40
   148 Wilma  Eng                      02  Lerum                             11:40
   149 Emma Stålstad                   02  FBC Lerum                         11:43
   150 Emilia Pavic                    02  Lerum                             11:46
   151 Elsa Aronsson                   04  FBC Lerum                         11:48
   152 Emma  Bernholm                  01  FBC                               11:49
   153 Matilda  Björck                 01  Lerum friidrott                   11:50
   154 Alva Karlsson                   06  gråbo                             11:51
   155 Alma Sivertsson                 05  Lerum                             11:51
   156 Hanna Ståhl                     01  Lerum                             11:52
   157 Ellen Bake                      05  Lerum                             11:53
   158 Felicia Olsson                  06  Götene                            11:56
   159 Astrid Gustafsson               02  Partille                          11:56
   160 Alva Carlsson                   04  IK Baltichov                      12:02
   161 Elsa Faugut                     04  Lerum                             12:02
   162 Saga Lundström                  02  Partille                          12:04
   163 Linn Hasselberg                 03  Björlanda                         12:06
   164 Rebecca Pramme                  03  Lerum                             12:06
   165 Leah Rohbrahn                   05  Jack & Jones / ONLY               12:07
   166 Alva  Valo                      05  Ridtjejerna                       12:07
   167 Karin Backlund                  02  FBC Lerum                         12:09
   168 linn löberg                     04  FBC Lerum                         12:13
   169 Sofia Bergström                 04  Bävsjöns IK                       12:14
   170 Elin  pudas remler              04  FBC Lerum                         12:15
   171 Lisa Djärv                      05  Lerum                             12:21
   172 Kajsa Hagstrand                 04  Lerum                             12:23
   173 Emilia Tranberg                 04  FBC Lerum                         12:28
   174 Anna Fixell                     05  FBC Lerum                         12:28
   175 Amanda Weimarck                 04  FBC Lerum                         12:29
   176 Alice Bohlin                    02  Nisses FanClub                    12:30
   177 Ella Sundell                    04  japan och ferraris                12:39
   178 Amanda  Strid                   05  Lerum                             12:39
   179 Emelie Gillner                  04  Hisings Kärra                     12:40
   180 Alicia De Michele Svanberg      04  Lerum                             12:41
   181 Isabelle Gustafsson             03  Sävedalen                         12:42
   182 Karin Gånge                     01  Floda                             12:42
   183 Sara Larsson                    01  Floda Boif                        12:44
   183 Linnea  Qvarnström              03  LIS                               12:44
   185 Doris Melin                     04  Lerum                             12:44
   186 Viktoria Pokorny                03  Lerum                             12:53
   187 Thea Fernqvist                  03  Lerum                             12:53
   188 Thyra Josefson                  04  FBC Lerum cheetahs                12:57
   189 Lisa Gunnarsson                 06  Lerums SOK                        13:02
   190 Märta Ryberg                    06  SWS                               13:05
   191 Elsa Berg                       04  Lerum                             13:06
   192 Emmelie Vogl                    04  Lerum                             13:08
   193 Lisa Svanström                  05  Stamsjön                          13:11
   194 Alva Almqvist                   05  Lerum                             13:11
   195 Vega Skoglund                   05  Ekhagen                           13:12
   196 Clara Sahlsten                  04  Lerum                             13:13
   197 Klara Bergman                   05  lerum                             13:13
   198 Pauline Cederholm Füleki        03  FBC Lerum F03                     13:14
   199 Emma Cederholm Füleki           02  LTK 02                            13:16
   200 Emma Miholic                    05  Lerum                             13:17
   201 Clara  Sandberg                 02  Lerum                             13:31
   202 Lisa Fasth-Nilsson              03  FBC Lerum                         13:32
   202 Linn Gustafsson                 03  FBC F03                           13:32
   204 Olga Johansson                  02  LERUM                             13:44
   204 Linnea Dahlberg                 02  FBC Lerum                         13:44
   206 Klara Holm                      03  Lerum                             14:01
   207 Isabella Jonsson                04  lerum                             14:05
   208 Kajsa Frykestig                 05  Lerum                             14:08
   209 Ebba Söderberg                  03  Lerum                             14:08
   210 Lovisa Salomonsson              02  Floda                             14:09
   211 Johanna Amby                    02  Floda                             14:09
   212 Minnea Clausen                  03  Lerum                             14:09
   213 Moa Wallin                      06  Göteborg                          14:17
   214 Eira Svenåker                   05  Lerum                             14:24
   215 Selma Olsson                    04  Floda                             14:30
   216 Sanna Söderqvist                04  Lerum Friidrott                   14:31
   217 maja Larsson                    02  F02 lerum is                      14:37
   217 Matilda Josefson                02  Lerum                             14:37
   219 Tova Johansen                       Lerum                             14:40
   220 Ines Andersson                  02  Lerums                            14:43
   221 Hilda Klemming                  02  Lerum                             14:44
   222 Nelly Larsson                   03  Jonsered                          14:44
   223 Anna Fasth-Nilsson              06  Lerum                             14:55
   224 Ella Erba                       07  Lerum                             14:57
   225 Agnes  Boke                     02  Lerum                             15:02
   226 Vilda Glenfors                      Lerum                             15:02
   227 Emma Fors                       06  Romelanda                         15:05
   228 Saga Fogelberg                  03  Lerum                             15:12
   229 Moa Fogelberg                   04  Lerum                             15:13
   230 Ida Prim                        04  Lerum                             15:16
   231 Dila Shally                     04  Gråbo                             15:50
   232 Selma Eng                       03  Lerum                             15:50
   233 Leelou Glenfors                     Lerum                             15:52
   234 Josephine Unosson               03  Söt Is                            16:22
   235 Tilda  Carlsson                 06  Torpadals IK                      16:29
   236 Ella Axelsson Jerråker          06  Lerum Energi                      16:31
   237 Tilda Lundberg                  03  Stenkullen GoIK                   17:32
   238 Wilma Larsson                   04  Stenkullen GoIK                   17:32
   239 Paulina Ribba                   03  Stenkullen Goik                   17:32
   240 Johanna Kindbom                 03  Stenkullen GoIK                   17:32
   241 Sandra Wallin                   01  Stenkullen GoIK                   17:33
   242 Ida Agerskog                    03  Stenkullen GoIK                   17:33
   243 Ella Stål                       02  Stenkullen GoIK                   17:33
   243 Emilia Sahlén                   02  Stenkullen GoIK                   17:33
   245 Ebba Andersson                  02  Stenkullen GoIK                   17:33
   246 Ebba Danielsson Eineskog        02  Stenkullen GoIK                   17:33
   247 Erica Kola                      02  Stenkullen GoIK                   17:33
   247 Tess Österlind                  04  Stenkullen GoIK                   17:33
   249 Fanny Danielsson Eineskog       02  Stenkullen GoIK                   17:34
   250 Lisa Bergqvist                  03  Stenkullen GoIK                   17:34
   251 Lovisa Björck                   04  Stenkullen GoIK                   17:34
   251 Lisa Wallin                     03  Stenkullen GoIK                   17:34
   251 Elin Duesgård                   03  Stenkullen GoIK                   17:34
   254 Alwa Brink                      03  Stenkullen GoIK                   17:35
   255 Matilda Rydén                   02  Stenkullen GoIK                   17:35
   256 Maja Alenvik-Dahl               08  Göteborgs                         19:44
   257 Tilde Huldt                     00  GKIK                              27:58
   258 Nicole Ödling                   00  Segling på lika villkor           33:06