Resultatlista Stonehill Games 2008-08-17
Stenkullens IP   Arrangör: Lerum Friidrott
M 100m
    Finalheat  heat: 1             -2,1                     17/8
   1 Christofer Sandin           79 Ullevi FK              10.87   1
   2 Jonas Hilmersson            88 Ullevi FK              11.33   2
   3 Carl Dahllöf                88 Ullevi FK              11.43   3
   4 Simon Johansson             90 Ullevi FK              11.46   4
   5 Niklas Johansson            92 Stenungsunds FI        11.60   5
    Finalheat  heat: 2             -0,2                     17/8
   1 Niclas Ohlsson              87 Mölndals AIK           11.82   6
   2 Stephan Larsson             90 Ullevi FK              12.08   7
   3 Robert Kajsjö               90 Hälle IF               12.19   8
   4 Christoffer Adielsson       89 Mölndals AIK           12.40   9
   5 Josefin Johansson           88 Eds SK                 13.36   10 K 1:a
M 150m
    Finalheat  heat: 1             -0,4                     17/8
   1 Christofer Sandin           79 Ullevi FK              15.96   1
   2 Jonas Hilmersson            88 Ullevi FK              17.05   3
   3 Simon Johansson             90 Ullevi FK              17.11   4
   4 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott        17.17   5
    Finalheat  heat: 2             0,8                      17/8
   1 Carl Dahllöf                88 Ullevi FK              16.91   2
   2 Niclas Ohlsson              87 Mölndals AIK           17.83   6
   3 Joakim Hjelm                88 IK Orient              18.40   7
   4 Tim Andersson               89 Lidköpings IS          19.61   8
M 300m
    Finalheat  heat: 1                                      17/8
   1 Andreas Pettersson          92 Örgryte IS             36.71   1
   2 David Sunnemar              91 Örgryte IS             37.84   2
   3 Robert Kajsjö               90 Hälle IF               38.14   3
   4 Viktor Emanuelsson          92 Hälle IF               38.45   4
   5 Jakob Rockmyr               93 Lerum Friidrott        38.57   5
    Finalheat  heat: 2                                      17/8
   1 Joakim Hjelm                88 IK Orient              39.17   6
   2 Niklas Pålsson              94 Mölndals AIK           39.88   7
   3 Zagros Noa                  94 Mölndals AIK           40.11   8
   4 Henrik Rosendal             93 Mölndals AIK           40.91   9
   5 Tim Andersson               89 Lidköpings IS          41.37   10
M 1000m
    Final                                                   17/8
   1 Kristoffer Thorsson         84 Hälle IF             2:39.28
   2 Jörgen Ekdahl               86 Lerum Friidrott      2:42.17
   3 Alexis Mutabazi             90 Mölndals AIK         2:45.17
   4 Emil Jansson                92 Hälle IF             2:48.93
   5 Patrik Karlsson             90 Hälle IF             2:49.04
   6 Anton Gyllensten            90 Örgryte IS           2:50.15
   7 Christoffer Forsberg        90 Hälle IF             2:50.60
   8 Tobias Gustavsson           91 Sävedalens AIK       2:52.00
   9 Lovisa Lindh                91 Kongahälla AIK       2:54.68   K
  10 Louise Bichler              91 Sävedalens AIK       3:12.84   K
M 5000m
    Final                                                   17/8
   1 Anton Lernstål              89 Lidköpings IS       16:12.35   9:46.11
   2 Robert Westman              75 Hälle IF            16:56.31   9:58.34
   3 Mikael Arvidsson            69 Lerum Friidrott     17:10.01   10:10.13
   4 Andreas Melin               92 SOK Unden           17:14.98   10:15.34
   - Fredrik Johansson           85 Ullevi FK               bröt   8:38.74
     Andreas Åkesson             90 Örgryte IS              bröt   9:28.02
     Niclas Woodbridge           91 Örgryte IS              bröt   9:45.51
     Markus Torgeby              76 Ullevi FK               bröt
M Höjd                                                      17/8
   1 Janne Wanhainen             71 Hälle IF                 200
   2 Martin Eriksson             83 Örgryte IS               200
M Stav                                                      17/8
   1 Gauti Asbjörnsson           85 Örgryte IS               417
   2 Reine Ekdahl                77 Örgryte IS               407
   - Billy Tornström             68 Lerum Friidrott            X
M Längd                                                     17/8
   1 Robert Bagge                82 Mölndals AIK            7,03   1,2
   2 Erik Olsson                 89 Örgryte IS              6,25   0,4
   3 Stephan Larsson             90 Ullevi FK               5,99   -0,5
   4 David Sunnemar              91 Örgryte IS              5,90   0,2
   - Linnéa Svensson             89 Lerum Friidrott         5,17   0,1    K
   - Matilda Hultman             91 Lerum Friidrott         4,71   -0,2   K
M Kula                             7.26 kg                  17/8
   1 Christer Björkander         83 Lerum Friidrott        14,48
M Diskus                           2.0 kg                   17/8
   1 Christer Björkander         83 Lerum Friidrott        41,98
   2 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott        39,68
   3 Billy Tornström             68 Lerum Friidrott        29,98
M Slägga                           7.26 kg                  17/8
   1 Daniel Korhonen             76 IF Kville              45,56
   2 Christer Björkander         83 Lerum Friidrott        43,54
   - Thomas Edvinsson            77 Alingsås IF                X
P19 Slägga                         6.0 kg                   17/8
   1 Johan Björnstad             90 Ullevi FK              48,36
P17 100m
    Final                          -0,1                     17/8
   1 Patrik Andersson            91 Kongahälla AIK         11.31
   2 Niklas Johansson            92 Stenungsunds FI        11.55
   3 David Sunnemar              91 Örgryte IS             11.65
   4 Viktor Emanuelsson          92 Hälle IF               11.82
   5 Mathias Sabel               91 Lerum Friidrott        12.87
   6 Viktor Andersson            92 Ullevi FK              13.29
P17 Häck 110m                      91 cm
    Final                          0,0                      17/8
   1 Sebastian Axell             91 Lerum Friidrott        16.09
   - Mahyar Noghani              92 Ullevi FK               bröt
P17 Höjd                                                    17/8
   1 Sebastian Axell             91 Lerum Friidrott          160
P17 Stav                                                    17/8
   1 Magnus Jomyr                95 Örgryte IS               297
   2 Carl Ivarsson               96 Lerum Friidrott          277
   - Anders Andreasson           94 Örgryte IS                 X
P17 Tresteg                                                 17/8
   1 Sadeeh Mbye                 92 Ullevi FK              13,93   1,9
   2 Samuel Grip                 94 Brattås CK             11,57   -0,5
   3 Magnus Almegius             93 Brattås CK             11,12   -0,2
   4 Felix Jeske Magnusson       94 Sävedalens AIK         10,83   -1,1
   - Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott        14,26   -0,8
     Erik Olsson                 89 Örgryte IS             13,13   -0,1
     Oskar Rybo                  89 IF Kville              12,26   -1,0
P17 Slägga                         5.0 kg                   17/8
   1 Alexander Messer            91 Alingsås IF            61,23
P17 Spjut                          700 g                    17/8
   1 Sebastian Axell             91 Lerum Friidrott        57,41
P15 100m
    Försök  heat: 1                -0,1                     17/8
   1 Zagros Noa                  94 Mölndals AIK           12.43   q
   2 Niklas Pålsson              94 Mölndals AIK           12.48   q
   3 Jonathan Börnell            93 Lerum Friidrott        13.10   q
   - Hampus Börjesson            94 Sävedalens AIK          bröt
    Försök  heat: 2                -0,1                     17/8
   1 Wilhelm Sjöland             93 Sävedalens AIK         12.14   q
   2 Oskar Persson               93 Ullevi FK              12.28   q
   3 Jakob Rockmyr               93 Lerum Friidrott        12.35   q
    Final                          2,8                      17/8
   1 Oskar Persson               93 Ullevi FK              12.04w
   2 Jakob Rockmyr               93 Lerum Friidrott        12.15w
   3 Wilhelm Sjöland             93 Sävedalens AIK         12.16w
   4 Zagros Noa                  94 Mölndals AIK           12.21w
   5 Niklas Pålsson              94 Mölndals AIK           12.38w
   - Jonathan Börnell            93 Lerum Friidrott     ej start
P15 800m
    Final                                                   17/8
   1 Pontus Ahlstedt             94 Lerum Friidrott      2:08.15
   2 Wilhelm Sjöland             93 Sävedalens AIK       2:08.45
   3 Carl Lindén                 91 Stenungsunds FI      2:09.76   P17 1:a
   4 Felix Jeske Magnusson       94 Sävedalens AIK       2:19.67
   5 Mille Hallimariam           92 Mölndals AIK         2:20.87   P17 2:a
   6 Matz Larsson                94 Mölndals AIK         2:21.16
   7 Jonathan Weichbrodt         94 Mölndals AIK         2:24.87
P15 Häck 100m                     84cm
    Final                          -0,2                     17/8
   1 Wilhelm Sjöland             93 Sävedalens AIK         14.06
   2 Moa Larsson                 85 Ullevi FK              14.65   K
   3 Oskar Persson               93 Ullevi FK              15.15
P15 Höjd                                                    17/8
   1 Magnus Almegius             93 Brattås CK               183
   2 Jonathan Börnell            93 Lerum Friidrott          168
   3 Daniel Flisak               93 Ullevi FK                164=
     Samuel Grip                 94 Brattås CK               164=
   5 Felix Jeske Magnusson       94 Sävedalens AIK           149=
     Christoffer Johansson       94 Brattås CK               149=
P15 Längd                                                   17/8
   1 Oskar Persson               93 Ullevi FK               5,68   0,9
   2 Axel Engvall                93 Ullevi FK               5,63   0,2
   3 Samuel Grip                 94 Brattås CK              5,53   0,4
   4 Magnus Almegius             93 Brattås CK              5,25   -0,2
   5 Daniel Flisak               93 Ullevi FK               5,19   0,5
   6 Andreas Skoog               93 Ullevi FK               4,60   -0,2
   7 Christoffer Johansson       94 Brattås CK              4,56   0,1
P15 Kula                           4.0 kg                   17/8
   1 Magnus Almegius             93 Brattås CK             11,65
   2 Samuel Grip                 94 Brattås CK             10,97
   3 Eduard Minasian             93 Ullevi FK               8,40
P15 Slägga                         4.0 kg                   17/8
   1 Rikard Karlsson             93 Alingsås IF            45,55
   2 Erik Liberg                 93 Sävedalens AIK         24,39
P15 Spjut                          600 g                    17/8
   1 Rikard Karlsson             93 Alingsås IF            44,87
   2 Markus Vaarala              94 Ullevi FK              40,10
   3 Erik Liberg                 93 Sävedalens AIK         40,01
   4 Christoffer Johansson       94 Brattås CK             32,39
   5 Eduard Minasian             93 Ullevi FK              27,21
P13 80m
    Försök  heat: 1                -0,5                     17/8
   1 Kevin Fankl                 95 Kongahälla AIK         10.70   q
   2 Gustav Magnusson            95 Bokenäs IF             10.86   q
   3 Erik Gedda                  95 Mölndals AIK           11.19   q
   4 Adam Larsson                95 Sävedalens AIK         11.40   q
   5 Fredrik Näsman              96 IFK Kristinehamn       12.67
   6 Emil Hansen                 96 IF Rigor               13.60
    Försök  heat: 2                0,6                      17/8
   1 Philip Ingvarsson           95 Ullevi FK              10.82   q
   2 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK         11.37   q
   3 Martin Selin                95 Majornas IK            11.48
   4 Adrian Eriksson             95 Mölndals AIK           11.64
   5 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK         11.86
   6 Andreas Söderlund           96 Lerum Friidrott        12.67
    Final                          0,2                      17/8
   1 Gustav Magnusson            95 Bokenäs IF             10.57
   2 Kevin Fankl                 95 Kongahälla AIK         10.67
   3 Philip Ingvarsson           95 Ullevi FK              10.75
   4 Erik Gedda                  95 Mölndals AIK           11.13
   5 Adam Larsson                95 Sävedalens AIK         11.23
   6 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK         11.66
P13 600m
    Final                                                   17/8
   1 Johan Christiansson         95 Örgryte IS           1:39.97
   2 Gustaf Stensjö              96 Sävedalens AIK       1:41.68
   3 Ludvig Torell               95 Mölndals AIK         1:47.97
   4 Simon Gunnarsson            95 IK Ymer              1:49.05
   5 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK       1:49.18
   6 Martin Selin                95 Majornas IK          1:49.54
   7 Casper Caldenby-Nagy        95 Mölndals AIK         1:53.86
   8 Fredrik Johansson           96 Tanums IF            1:59.55
   9 Fredrik Näsman              96 IFK Kristinehamn     2:06.60
  10 Andreas Söderlund           96 Lerum Friidrott      2:13.58
  11 Emil Hansen                 96 IF Rigor             2:14.56
   - Fredrik Jonsson             95 Lerum Friidrott     ej start
     Aron Sjöberg                96 IF Rigor            ej start
     Marcus Christensson         95 Sävedalens AIK      ej start
P13 Häck 60m                       76 cm
    Försök  heat: 1                0,5                      17/8
   1 Gustav Magnusson            95 Bokenäs IF              9.93   q
   2 Patric Rodås                95 Ullevi FK              10.87   q
   3 Martin Selin                95 Majornas IK            11.31   q
   4 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI        13.49
   5 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK         13.54
    Försök  heat: 2                0,4                      17/8
   1 Kevin Fankl                 95 Kongahälla AIK         10.36   q
   2 Philip Ngwe                 95 Mölndals AIK           10.65   q
   3 Philip Ingvarsson           95 Ullevi FK              10.97   q
   4 Alfred Broman               96 Stenungsunds FI        11.99
   5 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK         12.26
   6 Jonatan Edsinger            96 Lerum Friidrott        12.66
    Final                          -0,4                     17/8
   1 Gustav Magnusson            95 Bokenäs IF               9.9
   2 Kevin Fankl                 95 Kongahälla AIK          10.2
   3 Philip Ngwe                 95 Mölndals AIK            10.3
   4 Philip Ingvarsson           95 Ullevi FK               10.4
   5 Patric Rodås                95 Ullevi FK               11.1
   6 Martin Selin                95 Majornas IK             11.2
P13 Höjd                                                    17/8
   1 Andreas Carlsson            95 IK Ymer                  155
   2 Gustav Liberg               95 Sävedalens AIK           140
   3 Adrian Eriksson             95 Mölndals AIK             136
   4 Jonatan Edsinger            96 Lerum Friidrott          125=
     Victor Fingal               96 Sävedalens AIK           125=
P13 Längd                          zon                      17/8
   1 Gustav Magnusson            95 Bokenäs IF              5,03   -0,2
   2 Kevin Fankl                 95 Kongahälla AIK          4,96   -0,3
   3 Philip Ingvarsson           95 Ullevi FK               4,62   -0,3
   4 Andreas Carlsson            95 IK Ymer                 4,44   0,0
   5 Fredrik Jonsson             95 Lerum Friidrott         4,27   0,0
   6 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK          4,22   -0,2
   7 Simon Gunnarsson            95 IK Ymer                 4,16   -0,1
   8 Aron Sjöberg                96 IF Rigor                3,96   -0,2
   9 Jonas Skoog                 95 Ullevi FK               3,95   0,2
                                                            3,92   -0,1
  10 Alfred Broman               96 Stenungsunds FI         3,95   0,4
                                                            3,91   0,1
  11 Casper Caldenby-Nagy        95 Mölndals AIK            3,92   -0,3
  12 Fredrik Näsman              96 IFK Kristinehamn        3,45   0,1
P13 Kula                           3.0 kg                   17/8
   1 Jakob Flisak                95 Ullevi FK              10,68
   2 Gustav Liberg               95 Sävedalens AIK          9,49
   3 Simon Gunnarsson            95 IK Ymer                 8,75
   4 Patric Rodås                95 Ullevi FK               8,67
   5 Hugo Forsberg               96 Sävedalens AIK          8,20
   6 Max Ringström               95 Mölndals AIK            7,79
   7 Alfred Broman               96 Stenungsunds FI         7,13
   8 Fredrik Näsman              96 IFK Kristinehamn        6,19
P13 Spjut                          400 g                    17/8
   1 Esa Hiltonen                96 Ullevi FK              42,57
   2 Kevin Fankl                 95 Kongahälla AIK         34,41
   3 Erik Gedda                  95 Mölndals AIK           31,87
   4 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI        28,71
   5 Casper Caldenby-Nagy        95 Mölndals AIK           28,38
   6 Alfred Broman               96 Stenungsunds FI        28,09
   7 Andreas Carlsson            95 IK Ymer                27,38
   8 Fredrik Näsman              96 IFK Kristinehamn       19,75
   9 Victor Fingal               96 Sävedalens AIK         17,53
  10 Max Persson                 95 Ullevi FK              13,37
P11 60m
    Försök  heat: 1                -0,2                     17/8
   1 Filip Augustsson            97 Brattås CK              9.25   q
   2 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK          9.25   q
   3 Robin Jacobsson             98 IF Rigor                9.57   q
   4 Alex Melin                  97 Lerum Friidrott        10.23
   5 Alexander Greger            97 Ullevi FK              10.49
    Försök  heat: 2                -1,3                     17/8
   1 Elias Martinsson            97 Brattås CK              9.19   q
   2 William Dahl                97 Stenungsunds FI         9.67   q
   3 Daniel Erikssson            97 Mölndals AIK            9.78   q
   4 Samuel Mellqvist            97 Ullevi FK              10.10
   5 Tobias Simrén               98 Lerum Friidrott        10.70
    Final                          -1,5                     17/8
   1 Elias Martinsson            97 Brattås CK              9.20
   2 Filip Augustsson            97 Brattås CK              9.34
   3 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK          9.39
   4 Robin Jacobsson             98 IF Rigor                9.56
   5 William Dahl                97 Stenungsunds FI         9.74
   6 Daniel Erikssson            97 Mölndals AIK           10.17
P11 600m
    Final                                                   17/8
   1 Elias Martinsson            97 Brattås CK           1:56.34
   2 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK       1:57.68
   3 William Dahl                97 Stenungsunds FI      2:01.01
   4 Alexander Waerme            97 Kongahälla AIK       2:03.31
   5 Anton Abrahamsson           98 Mölndals AIK         2:05.76
   6 Sebastian Nilsson           98 Mölndals AIK         2:06.98
   7 Felix Rohback               98 Lerum Friidrott      2:17.21
   8 Tobias Simrén               98 Lerum Friidrott      2:20.56
   9 Alex Melin                  97 Lerum Friidrott      2:37.16
   - Melker Blomgren             98 Lerum Friidrott     ej start
     Alfred Arnborg              98 Lerum Friidrott     ej start
P11 Höjd                                                    17/8
   1 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI          143
   2 Alexander Waerme            97 Kongahälla AIK           130
   3 Elias Martinsson            97 Brattås CK               119
   4 Daniel Erikssson            97 Mölndals AIK             119
   5 Filip Augustsson            97 Brattås CK               119
   6 Melker Blomgren             98 Lerum Friidrott          112
   7 Samuel Mellqvist            97 Ullevi FK                104=
     Sebastian Nilsson           98 Mölndals AIK             104=
     Alfred Arnborg              98 Lerum Friidrott          104=
P11 Längd                          zon                      17/8
   1 Niklas Svanberg             97 Stenungsunds FI         4,67   0,0
   2 Elias Martinsson            97 Brattås CK              4,18   0,0
                                                            4,12   0,0
   3 Isac Larsson                97 Sävedalens AIK          4,18   0,0
                                                            4,08   0,6
   4 Filip Augustsson            97 Brattås CK              4,02   0,0
   5 Daniel Erikssson            97 Mölndals AIK            3,90   -0,1
   6 William Dahl                97 Stenungsunds FI         3,60   0,3
   7 Samuel Mellqvist            97 Ullevi FK               3,56   0,1
   8 Alexander Greger            97 Ullevi FK               3,53   -0,4
   9 Robin Jacobsson             98 IF Rigor                3,46   -0,5
  10 Melker Blomgren             98 Lerum Friidrott         3,36   -0,1
  11 Alex Melin                  97 Lerum Friidrott         3,08   -0,5
  12 Alfred Arnborg              98 Lerum Friidrott         2,87   0,0
  13 Kevin Jacobsson             98 IF Rigor                2,81   -0,1
P11 Kula                           2.0 kg                   17/8
   1 Elias Martinsson            97 Brattås CK              7,78
   2 Filip Augustsson            97 Brattås CK              7,41
P11 Boll                           150g                     17/8
   1 Filip Augustsson            97 Brattås CK             40,98
   2 Anton Abrahamsson           98 Mölndals AIK           40,10
   3 Tobias Simrén               98 Lerum Friidrott        33,67
   4 Alexander Waerme            97 Kongahälla AIK         33,49
   5 Kevin Jacobsson             98 IF Rigor               29,04
K 150m
    Finalheat  heat: 1             -0,1                     17/8
   1 Lena Berntsson              78 Ullevi FK              17.75   1
   2 Helene Nordquist            80 Täby IS                18.30   2
   3 Frida Claesson              84 Alingsås IF            18.91   5
   4 Julia Magnusson             85 Sävedalens AIK         19.67   8
   5 Anette Persson              85 Sävedalens AIK         19.92   9
   6 Josefin Johansson           88 Eds SK                 20.01   11
    Finalheat  heat: 2             -0,1                     17/8
   1 Emelie Svensson             89 Ullevi FK              18.82   3
   2 Hedda Linderstam            92 Göteborgs Kv IK        18.83   4
   3 Rebecca Nilsson             93 Ullevi FK              19.00   6
   4 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott        19.18   7
   5 Linda Luts                  89 Ullevi FK              19.95   10
   6 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott        21.26   12
K 300m
    Finalheat  heat: 1                                      17/8
   1 Irene Hövik Helgesen        85 IL Fri NOR             38.45   1
   2 Helene Nordquist            80 Täby IS                38.93   2
   3 Lena Berntsson              78 Ullevi FK              40.01   3
   4 Annie Dahlgren              93 Lerum Friidrott        43.46   4
    Finalheat  heat: 2                                      17/8
   1 Julia Magnusson             85 Sävedalens AIK         43.66   5
   2 Amanda Odesjö               94 Alingsås IF            44.35   6
   3 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott        46.72   7
K Häck 300m
    Final                                                   17/8
   1 Sabina Winqvist             91 Göteborgs Kv IK        44.69
   2 Isabell Easterling          92 Ullevi FK              49.21
   3 Linnea Ivarsson             94 Lerum Friidrott        51.93
   4 Sofia Jeryd                 90 Lerum Friidrott        59.24
K Stav                                                      17/8
   1 Michaela Meijer             93 Örgryte IS               391
   2 Sara Eriksson               91 Ullevi FK                361
   3 Louise Staffas              90 Ullevi FK                331
   4 Lisa Torell                 91 Mölndals AIK             286
   5 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott          256
   - Thea Nyberg                 92 Göteborgs Kv IK            X
     Lisa Wälitalo               82 KA 2 IF                    X
     Anna Borg                   89 Göteborgs Kv IK            X
     Linda Carlsson              90 IK Ymer                    X
K Tresteg                                                   17/8
   1 Sara Brankell               81 Mölndals AIK           11,87   -0,8
   2 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott        10,55   0,2
   3 Anna Ridderstolpe           91 Ullevi FK               9,67   1,3
K Kula                             4.0 kg                   17/8
   1 Rebecka Holmqvist           89 Mölndals AIK           10,76
   2 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott        10,25
K Diskus                           1.0 kg                   17/8
   1 Elinor Forssander           88 Hässelby SK            51,77
   2 Angela Åkesson              79 IF Göta                47,91
   3 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott        28,57
K Slägga                           4.0 kg                   17/8
   1 Jennie Glabjerg             90 Ullevi FK              41,43
   2 Elin Töllborg               86 Ullevi FK              34,55
   3 Malin Andersson             92 Brattås CK             27,67
   4 Lisa Gustafsson             91 Herrljunga SK          25,78
F17 100m
    Final                          -1,1                     17/8
   1 Hedda Linderstam            92 Göteborgs Kv IK        12.63
   2 Freja Jernstig              92 Tanums IF              12.83
   3 Nathalie Åklint             91 Ullevi FK              14.36
F17 Höjd                                                    17/8
   1 Sabina Winqvist             91 Göteborgs Kv IK          159
   2 Sabina Hedhag               92 Ullevi FK                152
F17 Kula                           3.0 kg                   17/8
   1 Malin Andersson             92 Brattås CK              9,66
F17 Diskus                         1.0 kg                   17/8
   1 Maria Wennlund              93 Filipstads IF          33,96
   2 Johanna Larsson             92 Filipstads IF          29,14
   3 Bina Merzaai                92 Ullevi FK              28,79
   4 Sara Westerlund             91 Ullevi FK              28,30
   5 Lisa Gustafsson             91 Herrljunga SK          17,03
F17 Spjut                          600 g                    17/8
   1 Bina Merzaai                92 Ullevi FK              37,75
   2 Josefine Tempsch            94 Lerum Friidrott        34,98
   3 Jessica Johansson           92 Tanums IF              28,61
   - Jennifer Johansson          94 Kongahälla AIK         26,36   400g
F15 100m
    Försök  heat: 1                0,5                      17/8
   1 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott        12.89   q
   2 Amanda Odesjö               94 Alingsås IF            13.15   q
   3 Matilda P Bustamante        94 Varbergs GIF           13.84   q
   4 Felicia Zachrisson          93 Sävedalens AIK         14.62
   - Ingrid Söderström           94 Ullevi FK           ej start
    Försök  heat: 2                -0,6                     17/8
   1 Eléonore Montler            93 Lerum Friidrott        13.86
   2 Fanny Hammarstrand          94 Lerum Friidrott        14.24
   3 Liza Axelsson               94 Varbergs GIF           14.37
   4 Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK         14.66
   5 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott        14.97
    Försök  heat: 3                1,0                      17/8
   1 Elsa Skagersten             94 Varbergs GIF           13.16   q
   2 Kamila Pietruszka           94 Göteborgs Kv IK        14.05
   3 Siri Andrén                 94 Sävedalens AIK         14.34
   4 Julia Forsberg              94 Lerum Friidrott        14.60
   5 Sara Lundberg               94 Tanums IF              14.82
   6 Klara Sundberg              94 Lerum Friidrott        15.29
    Försök  heat: 4                0,8                      17/8
   1 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott        13.81   q
   2 Annie Dahlgren              93 Lerum Friidrott        13.83   q
   3 Elin Berggren               94 IK Orient              14.11
   4 Malin Cederqvist            93 Göteborgs Kv IK        14.13
   5 Linnea Andersson            93 Göteborgs Kv IK        14.83
   6 Andrea Nilsson              94 Varbergs GIF           15.14
    Final                          -1,3                     17/8
   1 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott        12.96
   2 Amanda Odesjö               94 Alingsås IF            13.15
   3 Elsa Skagersten             94 Varbergs GIF           13.37
   4 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott        13.72
   5 Annie Dahlgren              93 Lerum Friidrott        13.79
   - Matilda P Bustamante        94 Varbergs GIF        ej start
F15 800m
    Final                                                   17/8
   1 Ida Holm                    93 Lerum Friidrott      2:23.58
   2 Maria Larsson               94 Ullevi FK            2:25.11
   3 Frida Lilja                 92 Sävedalens AIK       2:27.74   F17 1:a
   4 Malin Andersson             92 Lidköpings IS        2:32.06   F17 2:a
   5 Sofie Tornström             94 Lerum Friidrott      2:36.69
   6 Veronika Vasylyeva          93 Ullevi FK            2:37.25
   7 Elsa Skagersten             94 Varbergs GIF         2:37.86
   8 Anna Rydin                  93 Sävedalens AIK       2:39.88
   9 Sigrid Lindh                94 Kongahälla AIK       2:40.39
  10 Rebecca Andersson-Kahlman   94 Ullevi FK            2:40.45
F15 Häck 80m                       76 cm
    Försök  heat: 1                1,1                      17/8
   1 Fanny Hammarstrand          94 Lerum Friidrott        12.91   q
   2 Lynn Johnsson               94 Ullevi FK              12.95   q
   3 Erica Johansson             94 Tanums IF              13.64   q
   4 Siri Andrén                 94 Sävedalens AIK         15.77
   5 Anna Rydin                  93 Sävedalens AIK         16.50
    Försök  heat: 2                0,2                      17/8
   1 Khaddi Sagnia               94 Ullevi FK              12.43   q
   2 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott        12.59   q
   3 Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK         14.10   q
   4 Sofia Eskilstorp            94 Mölndals AIK           15.70
   - Felicia Zachrisson          93 Sävedalens AIK          bröt
     Johanna Gellerman           94 Lerum Friidrott     ej start
    Final                          0,3                      17/8
   1 Khaddi Sagnia               94 Ullevi FK              12.23
   2 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott        12.63
   3 Lynn Johnsson               94 Ullevi FK              12.98
   4 Fanny Hammarstrand          94 Lerum Friidrott        13.09
   5 Erica Johansson             94 Tanums IF              14.19
   - Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK      ej start
F15 Höjd                                                    17/8
   1 Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK           156
   2 Khaddi Sagnia               94 Ullevi FK                148
   3 Eléonore Montler            93 Lerum Friidrott          148
   4 Clara Henry                 94 Mölndals AIK             144
   5 Linn Ögren                  94 Varbergs GIF             144
   6 Josefina Strandborg         93 Kongahälla AIK           144=
     Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott          144=
   8 Sofia Eskilstorp            94 Mölndals AIK             140
   9 Linnea Andersson            93 Göteborgs Kv IK          135
F15 Längd                                                   17/8
   1 Khaddi Sagnia               94 Ullevi FK               5,11   0,4
   2 Lynn Johnsson               94 Ullevi FK               5,08   0,6
   3 Kamila Pietruszka           94 Göteborgs Kv IK         4,78   -0,6
   4 Ulrika Holmquist            93 Sävedalens AIK          4,74   1,3
   5 Matilda P Bustamante        94 Varbergs GIF            4,68   0,4
   6 Hanna Engberg               94 Sävedalens AIK          4,57   0,1
   7 Erica Johansson             94 Tanums IF               4,49   0,1
   8 Liza Axelsson               94 Varbergs GIF            4,46   0,2
                                                            4,39
   9 Charlotta Andersson         93 Kongahälla AIK          4,46   1,7
                                                            4,30
  10 Siri Andrén                 94 Sävedalens AIK          4,41   0,6
  11 Linnea Ivarsson             94 Lerum Friidrott         4,38   1,4
  12 Linn Ögren                  94 Varbergs GIF            4,21   0,2
  13 Malin Kurkiewicz            94 Ullevi FK               4,10   0,4
  14 Andrea Nilsson              94 Varbergs GIF            4,02   0,6
  15 Anna Rydin                  93 Sävedalens AIK          3,97   1,8
  16 Linnea Andersson            93 Göteborgs Kv IK         3,90   0,3
  17 Julia Forsberg              94 Lerum Friidrott         3,86   -0,8
  18 Jennifer Johansson          94 Kongahälla AIK          3,72   0,0
  19 Sara Lundberg               94 Tanums IF               3,57   1,1
  20 Malin Cederqvist            93 Göteborgs Kv IK         2,69   -1,3
   - Karin Sundqvist             91 IF Kville               4,26   0,6
     Linn Engen                  91 IF Kville                  X
     Anna Borg                   89 Göteborgs Kv IK         4,90   -0,2
F15 Kula                           3.0 kg                   17/8
   1 Maria Wennlund              93 Filipstads IF          11,71
   2 Anna Hildingsson            93 Lerum Friidrott        10,60
   3 Lynn Johnsson               94 Ullevi FK              10,52
   4 Stephanie Ericson           93 Ullevi FK               9,47
   5 Khaddi Sagnia               94 Ullevi FK               9,27
   6 Malin Cederqvist            93 Göteborgs Kv IK         8,33
   7 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott         7,86
   8 Julia Forsberg              94 Lerum Friidrott         7,63
F15 Diskus                         0.6 kg                   17/8
   1 Maria Wennlund              93 Filipstads IF          44,81
   2 Josefine Tempsch            94 Lerum Friidrott        33,38
   3 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott        25,68
   4 Jennifer Jeryd              93 Lerum Friidrott        23,17
F15 Slägga                         3.0 kg                   17/8
   1 Maria Wennlund              93 Filipstads IF          43,05
   2 Karolina Wäli Arvidsson     93 Kongahälla AIK         35,53
   3 Ronja Olsson                95 Ullevi FK              31,38
   4 Mathilda Nordén             94 Ullevi FK              29,63
   5 Johanna Greger              94 Ullevi FK              25,64
   6 Jennifer Johansson          94 Kongahälla AIK         23,80
   7 Lisa Engström               94 Lerum Friidrott        23,02
   8 Johanna Gellerman           94 Lerum Friidrott        21,53
   9 Klara Sundberg              94 Lerum Friidrott        18,27
   - Petra Svanberg              95 Stenungsunds FI        35,35   F13 2kg
     Mathilda Plate              95 IK Orient              28,54   F13 2kg
   - Angelica Wäli Arvidsson     94 Kongahälla AIK             X
     Stephanie Ericson           93 Ullevi FK                  X
F13 80m
    Försök  heat: 1                -0,8                     17/8
   1 Nathalie Fast Ekström       95 Mölndals AIK           11.20   q
   2 Hanna Palmqvist             96 Mölndals AIK           11.44   q
   3 Nathalie Wanhainen          95 IFK Göteborg           12.36
   4 Ellen Sjöstrand             96 Lerum Friidrott        12.59
   5 Linnea Karlsson             96 Varbergs GIF           12.75
    Försök  heat: 2                -1,1                     17/8
   1 Robyn Melin Godor           95 Mölndals AIK           11.67   q
   2 Felicia Börjesson           96 Lerum Friidrott        11.71
   3 Sofia Bilén                 96 Lerum Friidrott        12.20
   4 Felica Andersson            96 Göteborgs Kv IK        12.24
   5 Julia Ögren                 96 Varbergs GIF           12.72
    Försök  heat: 3                -0,4                     17/8
   1 Nina Lundin                 95 Göteborgs Kv IK        11.40   q
   2 Shade Oluware               95 IK Ymer                11.70
   3 Emelie Larsson              95 Mölndals AIK           11.71
   4 Josefine Hjortskog          95 Kongahälla AIK         11.77
   5 Ida Svanberg                95 IK Orient              12.33
   6 Johanna Karlsson            95 Lerum Friidrott        13.28
    Försök  heat: 4                -0,1                     17/8
   1 Ellen Widengård             95 Tanums IF              10.82   q
   2 Alice Ekeroth               96 Stenungsunds FI        11.59   q
   3 Lisa Jerpenfeldt            95 Sävedalens AIK         11.77
   4 Alma Calmstierna            95 Lerum Friidrott        12.23
   5 Tova Bergqvist              95 Sävedalens AIK         12.24
   6 Filippa Karlsson            96 Varbergs GIF           12.98
    Final                          -0,4                     17/8
   1 Ellen Widengård             95 Tanums IF              10.69
   2 Nathalie Fast Ekström       95 Mölndals AIK           11.28
   3 Nina Lundin                 95 Göteborgs Kv IK        11.35
   4 Hanna Palmqvist             96 Mölndals AIK           11.43
   5 Robyn Melin Godor           95 Mölndals AIK           11.59
   6 Alice Ekeroth               96 Stenungsunds FI        11.68
F13 600m
    Final                                                   17/8
   1 Emilia Elofsson             95 Lidköpings IS        1:42.98
   2 Ellen Widengård             95 Tanums IF            1:44.42
   3 Madelene Björlin-Delmar     96 IFK Göteborg         1:45.03
   4 Lisa Jerpenfeldt            95 Sävedalens AIK       1:47.95
   5 Minda Langmoen              95 Kongahälla AIK       1:47.96
   6 Elvira Erixon               96 Mölndals AIK         1:53.54
   7 Eveliina Hiltunen           95 Ullevi FK            1:54.45
   8 Siri Ohrankämmen            95 Sävedalens AIK       1:55.70
   - Anna Erixon                 96 Mölndals AIK        ej start
F13 Häck 60m                       76 cm
    Försök  heat: 1                -0,1                     17/8
   1 Anna Mathisen               95 Stenungsunds FI        10.39   q
   2 Felicia Börjesson           96 Lerum Friidrott        11.15
   3 Shade Oluware               95 IK Ymer                11.19
   4 Nathalie Wanhainen          95 IFK Göteborg           13.33
   - Stina Kilborn               95 Göteborgs Kv IK     ej start
    Försök  heat: 2                -0,6                     17/8
   1 Nathalie Fast Ekström       95 Mölndals AIK           10.57   q
   2 Ronja Olsson                95 Ullevi FK              10.67   q
   3 Sabine Hofmann              95 Lerum Friidrott        10.86   q
   4 Siri Ohrankämmen            95 Sävedalens AIK         11.27
    Försök  heat: 3                1,1                      17/8
   1 Elin Fröjd                  95 Tanums IF              10.39   q
   2 Ragnhild Kilborn            95 Göteborgs Kv IK        10.78   q
   3 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn       10.94
   4 Lisa Jerpenfeldt            95 Sävedalens AIK         11.90
   5 Malin Smetana               96 Lerum Friidrott        13.36
    Final                          -1,0                     17/8
   1 Elin Fröjd                  95 Tanums IF              10.15
   2 Nathalie Fast Ekström       95 Mölndals AIK           10.45
   3 Anna Mathisen               95 Stenungsunds FI        10.46
   4 Ragnhild Kilborn            95 Göteborgs Kv IK        10.51
   5 Ronja Olsson                95 Ullevi FK              10.56
   6 Sabine Hofmann              95 Lerum Friidrott        10.66
F13 Höjd                                                    17/8
   1 Petra Svanberg              95 Stenungsunds FI          158
   2 Shade Oluware               95 IK Ymer                  151
   3 Emma Wernung                96 Sävedalens AIK           148
   4 Sofia Hildingsson           95 Lerum Friidrott          142
   5 Sabine Hofmann              95 Lerum Friidrott          142
   6 Anna Mathisen               95 Stenungsunds FI          142
   7 Johanna Edlund              95 Mölndals AIK             139
   8 Nina Lundin                 95 Göteborgs Kv IK          139
   9 Ragnhild Kilborn            95 Göteborgs Kv IK          136
  10 Linnea Ahlstedt             96 Lerum Friidrott          136
  11 Ellen Sander                96 Lerum Friidrott          132
  12 Jasmine Borg                95 Lerum Friidrott          132
  13 Alma Palm                   95 Lerum Friidrott          128
  14 Linnea Eskilstorp           96 Mölndals AIK             128
  15 Siri Ohrankämmen            95 Sävedalens AIK           128
  16 Mathilda Plate              95 IK Orient                128
  17 Madelene Björlin-Delmar     96 IFK Göteborg             128
  18 Johanna Eskilstorp          96 Mölndals AIK             124
  19 Alice Ekeroth               96 Stenungsunds FI          124
  20 Sandra Eriksson             96 Varbergs GIF             120
F13 Längd                          zon                      17/8
   1 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn        5,00   -0,1
   2 Ragnhild Kilborn            95 Göteborgs Kv IK         4,53   0,3
   3 Nina Lundin                 95 Göteborgs Kv IK         4,52   0,1
   4 Emelie Larsson              95 Mölndals AIK            4,44   0,0
   5 Eveliina Hiltunen           95 Ullevi FK               4,42   0,2
   6 Shade Oluware               95 IK Ymer                 4,29   0,1
   7 Ronja Olsson                95 Ullevi FK               4,22   0,0
   8 Hanna Palmqvist             96 Mölndals AIK            4,18   0,0
   9 Johanna Edlund              95 Mölndals AIK            4,17   -0,1
                                                            4,11
  10 Linnea Ahlstedt             96 Lerum Friidrott         4,17   0,2
                                                            3,99
  11 Josefine Hjortskog          95 Kongahälla AIK          4,17   -0,3
                                                            3,86
  12 Madelene Björlin-Delmar     96 IFK Göteborg            4,09   -0,1
  13 Alice Ekeroth               96 Stenungsunds FI         4,05   0,2
  14 Elin Sjöberg                95 Mölndals AIK            3,95   0,1
  15 Felica Andersson            96 Göteborgs Kv IK         3,81   0,2
  16 Sofia Bilén                 96 Lerum Friidrott         3,80   0,0
  17 Alma Palm                   95 Lerum Friidrott         3,78   0,0
  18 Ellen Sander                96 Lerum Friidrott         3,77   -0,2
                                                            3,72
  19 Julia Ögren                 96 Varbergs GIF            3,77   0,1
                                                            3,28
  20 Linnea Karlsson             96 Varbergs GIF            3,76   0,0
                                                            3,71
  21 Tova Bergqvist              95 Sävedalens AIK          3,76   0,2
  22 Marie Olofsson              95 Mölndals AIK            3,71   0,1
  23 Ellen Sjöstrand             96 Lerum Friidrott         3,64   -0,2
  24 Malin Smetana               96 Lerum Friidrott         3,60   -0,1
  25 Sigrid Forsberg             96 Lerum Friidrott         3,59   -0,1
  26 Johanna Karlsson            95 Lerum Friidrott         3,48   -0,1
  27 Filippa Karlsson            96 Varbergs GIF            3,47   -0,4
  28 Tilda Kihlman               96 Mölndals AIK            3,39   -0,1
  29 Linnea Eskilstorp           96 Mölndals AIK            3,33   0,3
  30 Johanna Eskilstorp          96 Mölndals AIK            3,23   0,1
  31 Sandra Eriksson             96 Varbergs GIF            3,01   0,0

F13 Kula                           2.0 kg                   17/8
   1 Maria Nilsson               95 Bokenäs IF             11,90
   2 Alice Ekeroth               96 Stenungsunds FI        10,84
   3 Mathilda Plate              95 IK Orient              10,43
   4 Emma Wernung                96 Sävedalens AIK         10,15
   5 Ronja Olsson                95 Ullevi FK               9,89
   6 Sofia Hildingsson           95 Lerum Friidrott         9,68
   7 Sabine Hofmann              95 Lerum Friidrott         9,43
   8 Josefine Hjortskog          95 Kongahälla AIK          8,99
   9 Madelene Björlin-Delmar     96 IFK Göteborg            8,49
  10 Tilda Kihlman               96 Mölndals AIK            8,47
  11 Alma Palm                   95 Lerum Friidrott         8,20
  12 Ellen Sjöstrand             96 Lerum Friidrott         7,40
   - Sigrid Forsberg             96 Lerum Friidrott            X
F13 Diskus                         0.6 kg                   17/8
   1 Mathilda Plate              95 IK Orient              27,94
   2 Sabine Hofmann              95 Lerum Friidrott        27,24
   3 Petra Svanberg              95 Stenungsunds FI        25,64
   4 Elvira Richardsson          96 IFK Kristinehamn       21,75
   5 Maria Nilsson               95 Bokenäs IF             21,07
   6 Madelene Björlin-Delmar     96 IFK Göteborg           19,93
   7 Alice Ekeroth               96 Stenungsunds FI        18,12
   8 Sigrid Forsberg             96 Lerum Friidrott        16,60
   9 Alma Calmstierna            95 Lerum Friidrott        13,79
  10 Felicia Börjesson           96 Lerum Friidrott        13,04
   - Johanna Karlsson            95 Lerum Friidrott            X
F11 60m
    Försök  heat: 1                0,5                      17/8
   1 Clara Kullberg              97 Mölndals AIK            9.21   q
   2 Ebba Olsson                 97 Brattås CK              9.52   q
   3 Caitlin Van Abeelen         97 Lerum Friidrott        10.32
   4 Annie Fingal                98 Sävedalens AIK         10.40
   5 Clara Öhrfeldt              97 Göteborgs Kv IK        10.40
   6 Malin Wernung               98 Sävedalens AIK         10.60
    Försök  heat: 2                0,1                      17/8
   1 Jennie Ektjärn Scheffel     97 Ullevi FK               8.76   q
   2 Felicia Buiten                 IF Kville              10.38
   3 Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK         10.54
   4 Amanda Björk                97 Lerum Friidrott        10.55
   5 Julia Björk                 97 Lerum Friidrott        10.64
   6 Emelie Strååth              98 IFK Göteborg           10.94
    Försök  heat: 3                -0,8                     17/8
   1 Angelina Nilsson            97 IF Rigor                9.43   q
   2 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK          9.68   q
   3 Amanda Lindahl              98 Lerum Friidrott         9.76
   4 Alexandra Brackman          97 IF Rigor                9.95
   5 Dagny Olofsson-Hoffman      97 Lerum Friidrott        10.13
   6 Cecilia Wolmesjö            97 Mölndals AIK           10.44
    Försök  heat: 4                -0,3                     17/8
   1 Frida Persson               97 IF Rigor                9.32   q
   2 Emma Harrysson              97 Brattås CK              9.82
   3 Linn Sander                 97 Lerum Friidrott         9.82
   4 Kristin Olofsson-Hoffman    97 Lerum Friidrott         9.92
   5 Maria Sjöstrand             97 Lerum Friidrott        10.25
   6 Signhild Jonsson            98 Lerum Friidrott        10.55
    Final                          -0,8                     17/8
   1 Jennie Ektjärn Scheffel     97 Ullevi FK               9.00
   2 Frida Persson               97 IF Rigor                9.44
   3 Clara Kullberg              97 Mölndals AIK            9.61
   4 Angelina Nilsson            97 IF Rigor                9.62
   5 Ebba Olsson                 97 Brattås CK              9.78
   6 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK          9.81
F11 600m
    Finalheat  heat: 1                                      17/8
   1 Josefin Persson             98 Sävedalens AIK       2:03.83   4
   2 Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK       2:03.97   5
   3 Elin Johansson              97 Kongahälla AIK       2:07.00   6
   4 Linn Sander                 97 Lerum Friidrott      2:09.92   8
   5 Frida Persson               97 IF Rigor             2:11.65   10
   6 Kristin Olofsson-Hoffman    97 Lerum Friidrott      2:12.64   11
   7 Madelene Söderlund          99 Lerum Friidrott      2:12.75   12
   8 Anette Kettonen             97 Ullevi FK            2:13.76   15
   9 Caitlin Van Abeelen         97 Lerum Friidrott      2:15.31   16
  10 Johanna Hansen              98 IF Rigor             2:27.10   19
   - Julia Björk                 97 Lerum Friidrott     ej start   -
    Finalheat  heat: 2                                      17/8
   1 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK       1:51.65   1
   2 Elin Svensson               97 Ullevi FK            2:00.85   2
   3 Alexandra Brackman          97 IF Rigor             2:03.68   3
   4 Elin Harrysson              99 Brattås CK           2:09.23   7
   5 Rebecka Sellberg            97 Mölndals AIK         2:10.52   9
   6 Mathilda Rydin              97 Sävedalens AIK       2:12.77   13
   7 Maria Sjöstrand             97 Lerum Friidrott      2:13.30   14
   8 Amanda Lindahl              98 Lerum Friidrott      2:15.64   17
   9 Emelie Strååth              98 IFK Göteborg         2:26.61   18
  10 Amanda Björk                97 Lerum Friidrott      2:31.94   20
  11 Clara Öhrfeldt              97 Göteborgs Kv IK      2:32.22   21
F11 Höjd                                                    17/8
   1 Angelina Nilsson            97 IF Rigor                 132
   2 Fanny Sandberg              97 Mölndals AIK             129
   3 Emma Harrysson              97 Brattås CK               126
   4 Ebba Olsson                 97 Brattås CK               126
   5 Alva Gustafsson             97 Bollebygds IF            126
   6 Felicia Buiten                 IF Kville                116
   7 Malin Wernung               98 Sävedalens AIK           112
   8 Signhild Jonsson            98 Lerum Friidrott          108=
     Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK           108=
     Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK           108=
  11 Annie Fingal                98 Sävedalens AIK           104=
     Linn Sander                 97 Lerum Friidrott          104=
  13 Clara Öhrfeldt              97 Göteborgs Kv IK           99
  14 Emelie Strååth              98 IFK Göteborg              99
F11 Längd                          zon                      17/8
   1 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK          4,40   0,3
   2 Jennie Ektjärn Scheffel     97 Ullevi FK               4,20   0,0
   3 Frida Persson               97 IF Rigor                4,15   0,1
   4 Clara Kullberg              97 Mölndals AIK            4,06   0,3
   5 Fanny Sandberg              97 Mölndals AIK            4,02   0,0
   6 Ebba Olsson                 97 Brattås CK              3,95   0,1
                                                            3,91
   7 Angelina Nilsson            97 IF Rigor                3,95   0,2
                                                            3,79
   8 Kristin Olofsson-Hoffman    97 Lerum Friidrott         3,93   0,1
   9 Alva Gustafsson             97 Bollebygds IF           3,75   0,0
                                                            3,69
  10 Dagny Olofsson-Hoffman      97 Lerum Friidrott         3,75   0,0
  11 Alexandra Brackman          97 IF Rigor                3,67   0,1
  12 Felicia Buiten                 IF Kville               3,56   0,2
  13 Amanda Lindahl              98 Lerum Friidrott         3,35   0,6
  14 Madelene Söderlund          99 Lerum Friidrott         3,30   0,3
  15 Caitlin Van Abeelen         97 Lerum Friidrott         3,28   0,2
  16 Moa Carlsson                98 Sävedalens AIK          3,25   0,0
                                                            3,09
  17 Annie Fingal                98 Sävedalens AIK          3,25   0,0
  18 Malin Wernung               98 Sävedalens AIK          3,24   0,4
  19 Clara Öhrfeldt              97 Göteborgs Kv IK         3,17   0,1
  20 Julia Björk                 97 Lerum Friidrott         3,15   0,6
  21 Anette Kettonen             97 Ullevi FK               3,14   0,3
  22 Emelie Strååth              98 IFK Göteborg            3,07   0,0
  23 Johanna Hansen              98 IF Rigor                3,03   -0,3
  24 Johanna Thureson            97 Lerum Friidrott         3,02   0,1
  25 Amanda Björk                97 Lerum Friidrott         2,92   0,0
   - Linn Sander                 97 Lerum Friidrott            X   -0,1
     Cecilia Wolmesjö            97 Mölndals AIK               X   0,0
F11 Kula                           2.0 kg                   17/8
   1 Ebba Olsson                 97 Brattås CK              8,37
   2 Elin Svensson               97 Ullevi FK               7,51
   3 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK          6,99
   4 Malin Wernung               98 Sävedalens AIK          6,92
   5 Elin Johansson              97 Kongahälla AIK          6,49
   6 Emelie Strååth              98 IFK Göteborg            5,19
   7 Clara Öhrfeldt              97 Göteborgs Kv IK         4,88
   8 Annie Fingal                98 Sävedalens AIK          4,28
F11 Boll                          150g                      17/8
   1 Emma Harrysson              97 Brattås CK             37,42
   2 Elin Svensson               97 Ullevi FK              31,07
   3 Mathilda Rydin              97 Sävedalens AIK         29,50
   4 Ebba Olsson                 97 Brattås CK             29,40
   5 Emelie Strååth              98 IFK Göteborg           28,36
                                                           28,03
   6 Elin Harrysson              99 Brattås CK             28,36
                                                           27,34
   7 Elin Johansson              97 Kongahälla AIK         26,97
   8 Signhild Jonsson            98 Lerum Friidrott        25,05
   9 Alexandra Brackman          97 IF Rigor               24,15
  10 Klara Mellqvist             97 Sävedalens AIK         23,75
  11 Dagny Olofsson-Hoffman      97 Lerum Friidrott        22,14
  12 Frida Persson               97 IF Rigor               20,62
  13 Clara Öhrfeldt              97 Göteborgs Kv IK        12,95