Preliminära resultat
Lerumsloppet 2008
Lerums centrum 2008-04-26
Arrangör: Lerum Friidrott
Tävlingsledare: Ove Jonsson, Hans Svensson
Väder: Växlande molnighet ca 14 grader, svaga vindar
Eventuella fel i listan rapporteras till: lerumsloppet@lerumfriidrott.se

Män 10km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Mathias Borg                    88  Ullevi FK                    32.19
     2 Dan-Eric Archer                 84  Sävedalens AIK               32.22
     3 Anders Öhgren                   74  Solvikingarna                34.52
     4 Andreas Magnusson               74  Solvikingarna                35.21
     5 Fernando Dinis                  71  Hälle IF                     35.42
     6 Anders Hansson                  63  Solvikingarna                35.49
     7 Morten Sager                    72  majornas ik                  35.52
     8 Mattias Jonson                  80  IK Jogg.se                   36.07
     9 Klas Östbye                     74  Solvikingarna                36.23
    10 Ragnar Freij                    84  Högsbo AIK                   36.31
    11 Svante Lundgren                 69  Högsbo AIK                   36.32
    12 Mikael Arvidsson                69  Lerum Friidrott              36.36
    13 Peter Lublin                    73  IF Saab                      36.43
    14 Jesper Ahlkvist                 74  Kvarnbyns                    36.49
    15 Henrik Blåder                   90  Ullevi FK                    36.56
    16 Joakim Röstlund                 81  Solvikingarna                37.00
    17 Jonas Pernstrand                78  Göteborg                     37.43
    18 Per Hagman                      77  Bosch                        37.49
    19 Markus Lindahl                  79  Lerum Friidrott              37.56
    20 Patrik Johansson                79  casino cosmopol              38.11
    21 Patric Alm                      70  Solvikingarna                38.13
    22 Mikael Zachrisson               65  Skogssällskapet              38.19
    23 Daniel Boman                    76  Ericsson IF                  38.22
    24 Peter Almgren                   72  Sävedalens AIK               38.33
    25 Enar Andersson                  80  Göteborg                     38.53
    26 Grzegorz Szymanski              76  Volvo IT                     39.03
    27 Mattias Gustafsson              73                               39.16
    28 Mattias Karlsson                86  Solvikingrna                 39.23
    29 Olle Dahlberg                   87  Solvikingarna                39.44
    30 Miguel Rodriguez Mejía          81                               40.01
    31 Tommy Rylander                  72  Alingsås                     40.04
    32 Marcus Westerlind               69  Maleviks SK                  40.05
    33 Ulf Christiansson               67  Ilsnabba Joggare             40.16
    34 Tobias Karlsson                 74  Floby                        40.24
    35 Anders Wallander                75  FK Herkules                  40.38
    36 Christian Johansson             68  Solvikingarna                40.55
    37 Hannes Larsson                  93  Lerum                        40.55
    38 Krister Lindström               76  IK Jogg.se                   40.58
    39 Simon Hermansson                89  Lerum                        41.00
    40 Stefan Jingholt                 54  Bollebygds IF                41.00
    41 Björn Amfors                    69                               41.05
    42 Vangel Petrovski                77                               41.24
    43 Andreas Berntsson               78  Herkules FK                  41.29
    44 Joakim Lund                     72  Broström Tankers             41.36
    45 Hans Odeen                      78  Ringhals IF                  41.37
    46 Hans Engberg                    68  Studio K                     41.46
    47 Magnus Karolyi                  73  Stjärnkulla if               41.50
    48 Anders Löfvendahl               73                               41.52
    49 Jan Wiktorsson                  74  PARANOID T.C                 41.57
    50 Anders Brindelöv                68  Göteborg                     41.59
    51 Robert Bernhardsson             65  Kongahälla AIK               42.00
    52 Johan Brodde                    77  Navåsens FK                  42.07
    53 Mattias Törnkvist               72  Vattenfall IF                42.13
    54 Erik Westh                      75  Lövet Tisdag IF              42.25
    55 Marcus Andersson                78  Bockarna Bruse SK            42.30
    56 Anders Ljunggren                64                               42.37
    57 Robert Holmberg                 58  Lerum                        42.42
    58 Mikael Rasmusson                67                               42.44
    59 Anders Perols                   64  Triathlon Väst               42.50
    60 Leif Åhan                       55                               42.56
    61 Michael Ahlgren                 63  GAIS                         42.59
    62 Henrik Gustafsson               70  Lerums                       43.02
    63 Victor Hermansson               89  Lerum                        43.05
    64 Richard Berkander               93  Partille HK                  43.09
    65 Göran Härstedt                  65  New Wave Group AB            43.13
    66 Jonas Karlsson                  72  Auto Alfa IF                 43.17
    67 Henrik Hammarlund               63  Lerum                        43.21
    68 Ismail Ben Aicha                82  Juristhuset                  43.25
    69 Peter Thorsson                  59                               43.26
    70 Pär Ekman                       72                               43.29
    71 Jörgen Svensson                 74  Tarde venientibus            43.34
    72 Ager Insunza                    76  Göteborg                     43.35
    73 Johan Bernander                 90                               43.38
    74 Gunnar Bengtsson                55  Majornas IK                  43.39
    75 Lars-Inge Berntsson             74  Club Absolut                 43.40
    76 Lars Wingfors                   69  majornas ik                  43.43
    77 Matthew Griffiths               73  Run&Ski                      43.45
    78 Andreas Moberg                  82                               43.49
    79 Adrian Fernström                75                               43.55
    80 Magnus Carlberg                 76                               43.59
    81 Daniel eriksson                 67                               44.00
    82 Torbjörn Johnsson               75                               44.06
    83 Fredrik Holmquist               72  IFK Göteborg                 44.08
    84 Hans  Lundgren                      Solvikingarna                44.10
    85 Sven Gustafsson                 62  Hemsjö                       44.11
    86 David Göransson                 86                               44.16
    87 Per Lundin                      57  ST Kilda                     44.17
    88 Ragnar Uppström                 64  FK Herkules                  44.20
    89 Ulf Hellekant                   71  Lerums kommun                44.31
    90 Jens Östergård                  84  Göteborg                     44.40
    91 Sverker Gustavsson              82  Frontside Mölnlycke          44.42
    92 Ronnie Sjökvist                 69                               44.46
    93 Sören Herbertsson               64  Loopens vänner               44.47
    94 Jonas Sjöstedt                  70  Alingsås                     44.52
    95 Johan Samuelsson                58                               44.55
    96 Ulf Sahlin                      61  Rosengrens                   44.56
    97 Uffe Kamping Johansson          63  Lysekils runners             44.59
    98 Johan Drapkin                   78  Snabb is                     45.01
    99 Stefan Gustavsson               80  Lerum                        45.06
   100 Jonas Boman                     79  allstarsrunners.se           45.07
   101 Joakim Olsson                   84  Baltichov                    45.10
   102 Lennart Odar                    39  Askim                        45.13
   103 Anders Kling                    81  Volvo Lastvagnar AB          45.14
   104 Mikael Zdolsek                  71                               45.17
   105 Ulf Berntsson                   61                               45.17
   106 Per Martinsson                  59  Vallda                       45.21
   107 Lars Persson                    67  Triathlon Väst               45.22
   108 Lars Dudas                      66  Lerums Gymnasium             45.24
   109 Mikael Alatalo                  59  Permadrive                   45.26
   110 Daniel Henemyr                  81                               45.28
   111 Sixten Andersson                67                               45.32
   112 Thomas Lenberg                  71                               45.33
   113 Jan Mellqvist                   79                               45.35
   114 Leo Pettersson                  91  Lerums SOK                   45.36
   115 Magnus Uppström                 59  FK Herkules                  45.37
   116 Fredrik Gustafson               72  Lerums kommun                45.40
   117 David Drake                     66  Tollereds IF                 45.43
   118 Claes Wallin                    57  Töllsjö Roadrunners          45.51
   119 Lennart Andersson               65  Härryda Tenngjuteri          45.53
   120 Mats Karlholm                   64  Björboholms TK               45.57
   121 Robert Berglund                 78  ÅF                           46.00
   122 Anders Eurén                    58  Karlstad Ranners             46.02
   123 Fredrik Johansson               67  IFK Umeå                     46.06
   124 Fredrik Bokhede                 73  Stjärnkulla IF               46.08
   125 Dan-Olof Johansson              68  Ok Alehof                    46.09
   126 Tony Norling                    75  OK Landehof                  46.14
   127 Johan Sjölund                   59  Juristhuset                  46.19
   128 Bengt Dahlberg                  49  Solvikingarna                46.19
   129 Heiko Reitmeier                 71                               46.25
   130 Björn Elfström                  72  Lerum                        46.28
   131 Anders Thorsson                 83  Floda                        46.34
   132 Fredric Nauclér                 73                               46.36
   133 David Smith                     65                               46.38
   134 Martin Johnsson                 65  Johnsson Pasta AB            46.40
   135 Sven Boge                       74  OK Alehof                    46.42
   136 Markus Lindbom                  77  Medicus/Stena Bulk           46.48
   137 Gustav Fritzell                 93                               46.58
   138 Håkan Wallin                    58                               47.04
   138 Leif Skyttgård                  57  Emils montörsklubb           47.04
   140 Thomas Larsson                  65                               47.08
   141 Federico Hernandez              68  Team Ultratokarna            47.08
   142 Joakim Rinman                   88                               47.19
   143 Janne Svensson                  64  Bävsjöns IK                  47.23
   144 Anders Nyberg                   65                               47.27
   145 Conny Börjesson                 46  bil &kaross                  47.41
   146 Thomas Blåder                   61  Blåders Måleri               47.48
   147 Kent Eriksson                   51  IFK Göteborg                 47.49
   148 Okänd Nr 50                                                      47.53
   149 Göran Westerlund                55                               47.55
   150 Mikael Rosén                    71  LSG Sky Chefs                47.58
   151 Jan Karlsson                    56  Uddevalla                    48.00
   152 Jan-Erik Söderström             54  ESAB IF                      48.01
   153 Torbjörn Bergendahl             69                               48.03
   154 Johan Rylander                  77                               48.05
   155 Örjan Söderlund                 67  Lerum Friidrott              48.05
   156 Daniel Börjesson                72                               48.08
   157 Michael Alvander                71  MåBra hälsobutik             48.26
   158 Tom Claesson                    57  Friskis & Svettis            48.30
   159 Christian Pestat                56  Göteborg                     48.32
   160 Johan Rylander                  70                               48.34
   161 Anders Sköldberg                63  FatSlimBoysIF                48.34
   162 Sture Wängberg                  52  Långareds LK                 48.36
   163 Robert Karlsson                 70  Power Pipe System            48.37
   164 Alexander  Zachrisson           84                               48.41
   165 Christopher Läns                80  Swedbank Partille            48.42
   166 Ulf Magnusson                   62  -                            48.50
   167 Gillis Wigerstedt               53  Nolato                       48.51
   168 Niklas Karlsson                 72  IK jogg.se                   48.55
   169 Reino Bergman                                                    48.59
   170 Bob Johansson                   68  GAIS                         49.01
   171 Tom Lundquist                   70                               49.05
   172 Ingemar Haldorsson              44                               49.07
   173 Michael Lidström                90  IK Vikingen                  49.14
   174 Ulf Karlsson                    53                               49.20
   175 Harri Laitinen                  65                               49.20
   176 David Sandén                    71                               49.22
   177 Jonas Larsson                   65  Lerum                        49.25
   178 Ralf Ivarsson                   63  Lerum Friidrott              49.27
   179 Mattias Brenner                 70                               49.29
   180 Mikael Åberg                    59  Kärra/Klareberg IF           49.33
   181 Ulf Karlsson                    75  Volvo                        49.34
   182 Martin Jonsson                  75  Lerum                        49.37
   183 Anton Lundgren                  68                               49.39
   184 Anders Berntsson                66  Hellberg Safety AB           49.40
   185 Hassenen Hussein                72  Göteborg                     49.46
   186 Lennart Olsson                  54                               49.48
   187 Anders Svenninghed              72  Stenkullen                   49.49
   188 Anders Sjöberg                  63  Ytterby                      49.54
   189 Mats Svanberg                   66                               49.55
   190 Ulf Stnberg                     63  Acrevi                       49.57
   191 Fredrik Swahn                   72  Tarde venientibus            49.58
   192 Fredrik Mindelsson              71                               50.00
   193 Peter Eriksson                  71  Ik jogg                      50.01
   194 Bo Liss                         64                               50.02
   195 Benny Eriksson                  56  Solvikingarna                50.08
   196 Ragnar Wessman                  87  P4                           50.11
   197 Martin Jerksjö                  81  Västra Frölunda              50.15
   198 Sebastian Kaldrup               92                               50.23
   199 Christian Lindberg              87  ICA KVantum Lerum            50.25
   200 Olof Hansson                    61  SchoolSoft                   50.33
   201 Jeppe Magnusson                 52  SOK                          50.37
   202 Jean Laussen                    63  Astra Tech IF                50.47
   203 Peter Klock                     60  GKSS                         50.55
   204 Jonas Gamborn                   60  GKSS                         50.56
   205 Anders Ahl                      70                               50.59
   206 Stefan Arff                     57                               51.04
   207 Lars-Erik Andersson             58  Lerums SOK                   51.08
   208 Thomas Hellsten                 72                               51.17
   209 Jonas Fritzell                  61  Hellberg Safety AB           51.28
   210 Roger Juhlin                    72  Lerums Kommun                51.33
   211 Staffan Bertsson                52  LSOK                         51.37
   212 Mikael Jacobsson                60  Göteborgs Kex IFF            51.37
   213 Rolf Bergstrand                 41  SKF Fritidsklubb             51.42
   214 Martin Helmer                   73                               51.43
   215 Mikael Boke                     64  Acrevi                       51.45
   216 Alexander Olsson                86                               51.48
   217 Nils Falk                       59  SKF                          51.51
   218 Thomas Jonsson                  76                               51.57
   219 Mikael Stenberg                 85  Fria Radikaler IK            52.00
   220 Björn Lundqvist                 55  Lerum                        52.04
   221 Jan Carlson                     64  Team Logistikservice         52.10
   222 Mattias Jacobsson               67  Göteborgs universitet        52.13
   223 Patrik Tullock                      Bjurfors                     52.19
   224 Torbjörn Dahl                   65  JA Martin AB                 52.21
   225 Magnus Ekström                  73                               52.21
   226 Bengt Olsson                    64                               52.24
   227 Peter Hoffre                    84                               52.26
   228 Mattias Karlsson                72                               52.26
   229 Michel Örtenfelt                69  Hisings Kärra                52.27
   230 Magnus Andersson                62  Lag Catharina                52.32
   231 Jerker Lennevi                  64                               52.34
   232 Andreas Olausson                73                               52.36
   233 Marcus Rosnell                  70  Via Travel Marine            52.40
   234 Anders Kärrberg                 59  Grimbo IF                    52.49
   235 Ingemar Loob                    47  kullavik                     52.50
   236 Jan Alestig                     64                               52.55
   237 Tomas Strömvall                 60                               52.56
   238 Tonie Abrahamsson               68                               52.58
   239 Per Abrahamsson                 49  Hisings Backa                53.03
   240 Thomas Andreason                66  Tollered                     53.08
   241 Christian Lagerstedt            73  Tamro AB                     53.09
   242 Jan Sveide                      59  Donator AB                   53.11
   243 Bengt Samuelsson                    Bjurfors                     53.13
   244 Henrik Eriksson                 74  Partille                     53.16
   244 Wayne Rowe                      67  Klubbtaco                    53.16
   246 Mikael Fredriksson              76  jogg.se                      53.16
   247 Olle Jonsson                    64  GAIS                         53.20
   248 Fredrik Palmqvist               65  Partille                     53.24
   249 Sven-Eric Fredriksson           38  V. Frölunda                  53.30
   250 Ola Abrahamsson                 55  SEB IF                       53.37
   251 Jonas Westerén                  69                               53.37
   252 Fredrik Peilot                  76                               53.39
   253 Suljo Barlow                    58                               53.41
   254 lennart strömberg               43                               53.42
   255 Niklas Johansson                75  ICA Kvantum Lerum            53.45
   256 Tony Elias                      54  Lerums kommun                53.56
   257 Kleiven Stein                   67  SAIK                         54.00
   258 Andreas Lindquist               77                               54.03
   259 Ulf Olofsson                    64  Långared LK                  54.05
   260 Anders Svantesson               62  Autoliv                      54.06
   261 Henrik Gadelii                  60                               54.08
   262 Olof Rüdén                      68                               54.10
   263 Lars Svennered                  56  Långared LK                  54.18
   264 Anders Kronlöf                  67                               54.21
   265 Olle Venbrant                   62                               54.21
   266 Lars-Anders Kjellberg           57  Långared LK                  54.24
   267 Magnus Rundqvist                73                               54.33
   268 Mikael Olsson                   63                               54.34
   269 Erling Erhardtsen               62  Lerum                        54.44
   270 Patrik Rullander                65  Rulles IF                    54.46
   271 Mikael Klarsten                 55  Swedbank Partille            54.52
   272 Conny Johnsson                  70                               55.00
   273 Jan Udéhn                       59                               55.08
   274 Jonas Sjödahl                   73  Västerås                     55.09
   275 Olof Nordell                    70                               55.14
   276 Mikael Ekström                  66                               55.17
   277 Pehr Karlsson                   80  Ericsson IF                  55.20
   278 Jonas Ahlsén                    69  Lerums                       55.21
   279 Kenneth Lerneryd                57  Kennethklubben               55.22
   280 Owe Krook                       56  ICA Kvantum Lerum            55.25
   281 Hans Norén                      57  Medicus/Stena Bulk           55.27
   282 Lennart Rosendahl               58  Lerum                        55.32
   283 Karl-Erik Johansson             56  Lerum                        55.32
   284 Christofer Sundqvist            82  F&S Vårgårda                 55.49
   285 Lars-Olof Svenungsson           56  Lerum                        55.53
   286 Jan-Ove Lidström                55  Landvetter                   55.55
   287 Claes Milton                    44  Hasselblad FF                56.01
   288 Stefan Lerneryd                 56  MA Lerum                     56.16
   289 Håkan Stahre                    48  Sala OK                      56.58
   290 Krister Göransson               59                               57.06
   291 Kostas Bougas                   80                               57.08
   292 Kent Eliasson                   54  Alfakonsult                  57.21
   293 Henrik Romland                  78  Medicus/Stena Bulk           57.47
   294 Sören Karlsson                  67  Nödinge                      57.51
   295 Mathias Hagberg                 68  Vattenpalatset               58.05
   296 Morgan Kaldrup                  40  Lerums Tennisklubb           58.21
   297 Magnus Janson                   67  Torpadals IK                 58.22
   298 Erik Boge                       72  FunBeat                      58.26
   299 Kjell Larsson                   39                               58.33
   300 Franko Selar                    43                               58.35
   301 Hans Högblom                    56                               58.52
   302 Peter Nellis                                                     59.06
   303 Leif Abrahamsson                36  OK Alehof                    59.11
   304 Dennis Jeryd                    64  Lerum Friidrott              59.17
   305 Per-Olof Wieske                 55                               59.19
   306 Lars-Åke Anderson               35  KM IF                        59.53
   307 Anders Blomberg                 56                             1:00.10
   308 Erik Wahl                       79                             1:00.12
   309 Sigvald Goffeng                 49                             1:00.17
   310 Mats Petersson                  65  HWMC                       1:00.19
   311 Ingemar Larsson                 60                             1:00.20
   312 Anders Hedén                    61                             1:00.21
   313 Per Ljungdahl                   64                             1:00.22
   314 Gunnar Rosenquist               61  Lubbarna LPU               1:00.57
   315 Lars Lindskog                   52  Medicus/Stena Bulk         1:01.02
   316 Lars Bengtsson                  48  Victor Hasselblad AB       1:01.09
   317 Roger Larsson                       TransportAB Gbg-           1:01.25
   318 Håkan Nilsson                       TransportAB Gbg-           1:01.27
   319 Mikael Börjesson                70  Ale 90 IK                  1:02.37
   320 Göran Kennemyr                  39                             1:03.05
   321 Stefan Manning                  56  team ultra sweden          1:03.26
   322 Benny Wall                      63                             1:04.11
   323 Peter Walton                    59  Svenska                    1:04.45
   324 Karl Gustav  Svensson           35  if rigor                   1:05.12
   325 Lars Johansson                  53  göteborgs Hama If          1:05.18
   326 Ulf Ryder                       52  Medicus/Stena Bulk         1:05.40
   327 Jan Andblad                     70  Medicus/Stena Bulk         1:05.42
   328 Anders Nordqvist                56  Medicus/Stena Bulk         1:09.32
   329 Jarmo Suopanki                  57                             1:16.30
   330 Andreas Sjöberg                 78  Swedbank Partille          1:20.02
   331 Lars Jonason                    52  Acando AB                  1:23.49
   332 Martin Gabriel                  73  Floda                      1:28.58
Kvinnor 10km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Ida Nilsson                     81  Högby if                     36.22
     2 Katarina Åström                 71  Ullevi FK                    38.16
     3 Emma Lundgren                   85  Ullevi FK                    39.55
     4 Jenny Sjöström                  78  Falu IK                      40.22
     5 Ulrika Gullberg                 70  Brattås CK                   41.30
     6 Jaana Jobe                      57  Solvikingar                  43.15
     7 Sarah Skogberg                  72  HRF                          43.53
     8 Malin Andersson                 82  fk herkulus                  44.02
     9 Johanna Engström                79                               44.34
    10 Gabrielle Hult                  91  IF Rigor                     44.44
    11 Jonna Albrektsson               78  Lerums Sportcentrum          45.03
    12 Anna Hagman                     67                               46.42
    13 Emma Andersson                  87                               46.50
    14 Petra Kemi                      77  Hällesåker IF                47.39
    15 Catharina Fredriksson           66  Lag Catharina                48.02
    16 Beatrice Edvardsson             73  Team Ultratokarna            48.15
    17 Anna Sundell-Jenkins            81                               48.21
    18 Annika Ivarsson                 61  Lerum Friidrott              48.24
    19 Frida Eriksson                  78                               48.36
    20 Jennie Ullerfeldt               84  jogg.se                      48.39
    21 Helen Holbeck                   68                               49.16
    22 Nadja Rydholm                   67                               49.47
    23 Katarina Myhre                  63  Medicus/Stena Bulk           49.52
    24 Marie Schöld                    76                               49.55
    25 Carina lund                     70  privat                       50.19
    26 Lena Martinsson                 57  Ale 90 IK                    50.57
    27 Lillemor Johansson              70  Acrevi                       50.59
    28 Märit Bergendahl                69                               51.01
    29 Anette Heijnesson Hultén        65  Gerdhem                      51.05
    30 Emilia Hallgren                 88                               51.42
    31 Kristina Brokholc               72                               51.50
    32 Maria Palmqvist                 68  Lerumskommun                 52.02
    33 Emma Malmberg                   79                               52.02
    34 Marina Nilsson                  69  Bävsjöns IK                  52.19
    35 Britt-Marie Wiman               58  Göteborgs Polisens           52.24
    36 Lena Hedén                      68                               52.42
    37 Karin Anakrberg                 79                               52.53
    38 Mia Sjöqvist                    74                               52.54
    39 Anette Lerneryd                 61  MA Lerum                     53.18
    40 Carin Börjesson                 50  bil &kaross                  53.20
    41 Jenny Conradson                 74                               53.25
    42 Karin Lindhén                   65  Stenkullen                   53.26
    43 Hannah Porsgaard                86                               53.59
    44 Ansofi Bergeling                58  Klubbtaco                    54.13
    45 Malin Sporrong                  87  Hemköp                       54.28
    46 Ulrika Nordin                   67  Lerum Friidrott              54.48
    47 Sabina Börjesson                77                               54.50
    48 Helena Larsson-Lans             65                               54.57
    49 Malin Boke                      70  Acrevi                       54.58
    50 Zancha Teichreber               78  Göteborg                     55.10
    51 Elisabeth Bodell                59  Juristhuset                  55.19
    52 Linda Andersson                 72  STENES                       55.35
    53 Karin Jönell                    68                               55.49
    54 Sara Andersson                  82                               55.59
    55 Ulrika Augustsson               68  Lerums kommun                56.03
    56 Kristina Svensson               67  Bävsjöns IK                  56.29
    57 Anette Nilsson                  73  Alléskolan                   56.30
    58 Pirjo Lindahl                   54  Volvo VCCS                   56.36
    59 Anne-Li Svensson                75  Lerum                        56.38
    60 Lena Bellwood                   64  Acrevi                       56.40
    61 Jeanette Kaldrup                67  Rosengrens                   56.46
    62 Marie Martinsson                62  Hemsjö IF                    56.48
    63 Annette Genberg-Johansson       61  Hästhagenskolan              56.54
    64 Charlotte Bakels Kindbom        71                               56.58
    65 Karin Dahlberg                  68  Hellberg Safety AB           57.00
    66 Lena Kastlund                   60                               57.01
    67 Heidi Arff                      70                               57.05
    68 Madelene Lööf                   83                               57.09
    69 Eva Bergström                   69  Lerums kommun                57.25
    70 Paula Lindblom                  75                               58.03
    71 Elisabeth Sporrong              60  Hemköp                       58.37
    72 Jennifer Suopanki               90                               58.37
    73 Åsa Killick Hellmark            63                               58.49
    74 Anna-Clara Tidare               71                               59.33
    75 Aster  Asgedom                  71                               59.40
    76 Rebecca Rellmark                66  Lubbarna LPU                 59.40
    77 Clare Hagdahl Russell           73                               59.40
    78 Maria Persson                   74  Solvikingarna                59.43
    79 Helena Airikka                  66                               59.46
    80 Anna Hedberg                    72                               59.47
    81 Paula Edwardson                 71                             1:00.23
    82 Johanna Lagerborg               86                             1:00.40
    83 Ulla Wessman                    59                             1:00.43
    84 Kristina Pettersson             78  Swedbank partille          1:01.14
    85 Ing-Marie Cederlund             49  Göteborg                   1:01.32
    86 Alexandra Rolén                 89  Nääs ryttarförening        1:01.35
    87 Anna-Maria Herbertsson          66  ik jogge.se                1:02.02
    88 Marianne Berggren               64  Miljöpartiet               1:02.54
    89 Renée Jeryd                     65  Lerum Friidrott            1:02.54
    90 Maria Rosendahl                 59  pantertanter               1:03.35
    91 Helen Grimberg                  69                             1:03.48
    92 Ann-Sophie Johannesson          71  Lerums Sportcentrum        1:03.50
    93 Marie Larsson                   71                             1:04.21
    94 Helene Lundqvist                78                             1:04.26
    95 Ingrid Andersson                47                             1:05.35
    96 Ellinor Lillevars               93                             1:07.26
    97 Emelie Hagberg                  93  Vattenpalatset             1:08.01
    98 Jane Suopanki                   59                             1:08.46
    99 Lotta Goodwin                   65  ICA Kvantum Lerum          1:08.52
   100 Malin Angervall                 75  Tarde venientibus          1:10.24
   101 Sofia Lindgren                  77  Tarde venientibus          1:10.26
   102 Ulla Göransson                  62                             1:13.35
   103 Paula Gabriel                   75  Floda                      1:28.59
Män 5,3km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Fredrik Johansson               85   Ullevi FK                   16.13
     2 Dag Olav Wirstad                71  Sävedalens AIK               16.35
     3 Oskar Bryngelsson               91  Ullevi FK                    17.47
     4 Curt Borglund                   50  Högsbo AIK                   18.50
     5 Rikard Waerme                   66  Kongahälla AIK               19.19
     6 Markus Waerme                   91  Kongahälla AIK               19.49
     7 Robin Runs                      92  Lekstorps IF                 20.10
     8 Mikael Bergman-Holm             92  Sportlife Uddevalla          21.02
     9 Micael Sörqvist                 71  Sportlife Uddevalla          21.04
    10 Mathias Sabel                   91  Lerum Friidrott              21.32
    11 Kjell Persson                   48  Bollebygds IF                21.59
    12 Gert Grimberg                   47  FKS Ängelholm                22.18
    13 Niclas Boquist                  91                               22.30
    14 Christopher Westdahl            82  Ullevi FK                    22.35
    15 Tony Carlsson                   59  Postens IF                   22.51
    16 Lars Liökel                     75                               23.02
    17 Markus Önesand                  95  LERUMS IS                    23.24
    18 Stefan Ericsson                 71  Mölndal                      23.25
    19 Lars Önesand                    68                               23.29
    20 Rickard Pettersson              93  Lerums SOK                   23.38
    21 Mats Åkerman                    68  Gelnet AB                    23.40
    22 Niklas Söderquist               91                               23.59
    23 Mattias Irvemo                  72  Torpadals IK                 24.04
    24 Stefan Erksson                  71                               24.13
    25 Alexander Bensryd               92  Lerum Friidrott              24.29
    26 Tobias Jätby-Cronhamn           88                               24.41
    27 Harri Kuutti                    71  Tingbergs AIS                25.02
    28 Stefan Söderquist               57                               25.13
    29 Pontus Gustavsson               96  Juristhuset                  25.31
    30 Ludvik Miholic                  70                               25.44
    31 Stefan Åberg                    59  V-Tab                        25.53
    32 Patrik Blom                     67  Bildbyran.Net                26.40
    33 Lennart Johansson               55  Lerum                        26.42
    34 Andreas Elmqvist                81                               26.48
    35 Bernhard Gervide Eckel          74  GF Konsult AB                26.59
    36 Jan Gustavsson                  59  Juristhuset                  27.07
    37 Ola Nordqvist                   70                               27.40
    38 Lars Lagerstedt                 39  FK Herkules                  27.42
    39 Pelle Olausson                  72  Myresjökök AB                28.21
    40 Thomas Nilsson                  55  Aspenäs Triathlon            28.26
    41 Åke Gustavsson                  41  Floda                        29.18
    42 Daniel Erba                     60  Juristhuset                  29.22
    43 Christer Mellqvist              50  Juristhuset                  30.27
    44 Leif Jerkvall                   45  Gunnilse is                  31.02
    45 Mattias Jonsson                 74  Torpadals IK                 31.21
    46 Roland Gustavsson               58                               31.39
    47 Ingemar Holm                    59  Montessoriskolan             32.00
    48 Conny Tapper                    67                               33.17
    49 Jörgen Öhman                    68  Tärnaby ik fjällvinden       33.27
    50 Jonas Larsson                   67  Brynets IF                   35.22
    51 Carl-Erich Peters               31                               37.36
    52 Daniel Johansson                93  Lerum                        38.07
    53 Gustav Rydén                    65  Floda                        38.21
    54 Reino Olsson                    65  Lerum Friidrott              39.22
    55 Lars Wetter                     43  MMk                          46.37
Kvinnor 5,3km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Emma Rutgersson                 93  Lerum Friidrott              20.34
     2 Camilla Andersson               90  Sävedalens AIK               22.16
     3 Carina Grimberg                 71  Lerums kommun                22.33
     4 Ida Holm                        93  Lerum Friidrott              22.47
     5 Erika Sundberg                  93  Friskis & Svettis            23.43
     6 Sofia Thorstensson              92  Lerum friidrott              24.08
     7 Emma Fahleson                   82                               24.09
     8 Helena Lundquist                71                               25.19
     9 Eva Sundberg                    62  Friskis & Svettis            25.39
    10 Ann-Britt Bökmark               70  Partillebo                   26.06
    11 Sofia Eliasson                  81  Life Hälsobutiken            26.18
    12 Jenny Liökel                    77                               26.25
    13 Emilia Rydén                    93  Floda                        26.38
    14 Johanna Gervide                 72  GF Konsult AB                26.57
    15 Ylva Nilsson                    91  Lerum Basket                 27.10
    16 Eva Holmberg                    58  Lerums kommun                27.21
    17 Pia Eriksson                    72                               28.07
    18 Marina Ripa                     68  Lerum                        28.13
    19 Lena Eliasson                   65                               28.45
    20 Catarina Tervo                  72  Lerums Sportcentrum          28.50
    21 Carina Månsson                  65                               28.59
    22 Johanna Sölvberg                76                               29.04
    23 Zandra Erba-Östh                82  Juristhuset                  29.25
    24 Rosita Londre´                  55                               29.34
    25 Jenny Fredriksson               71  Hemköp                       29.36
    26 Hedvig Detert                   92                               29.53
    27 Anna-Karin Nordberg             66                               30.02
    28 Leah Hammar                     11                               30.26
    29 Maria Huseryd                   66  Torpskolan Lerum             30.36
    30 Åsa Trouvé Raa                  63                               31.07
    31 Nina Jonsson                    77  Torpadals IK                 31.19
    32 Eva Gustafsson                  74  Lerums kommun                31.32
    33 Lisa Amsköld                    61                               31.38
    34 Anki Hesselmar                  57                               31.56
    35 Johanna Lindahl                 79                               32.08
    36 Marie Keidser von Heijne        66  Förbo AB                     32.58
    37 Maria Elvingsson                62                               33.02
    38 Helena Karlsson                 85                               33.03
    39 Ulrica Dahlberg                 71                               33.15
    40 Agneta Löfgren                  66                               33.38
    41 Linnéa Hjortmarker              93                               34.10
    42 Christin Törnqvist              81                               35.17
    43 Anna Karin  Jönbrink            66  Swerea IVF                   35.56
    44 Jeanette Olausson               73  Lerums kommun                36.03
    45 Amanda Ljunggren                94                               36.18
    46 Mirjam Ljunggren                65                               36.20
    47 Annika Åhslund                  59  Juristhuset                  38.18
    48 Kathy Mackreth                  68  Göteborgs KIK                39.09
    49 Maria Jolfors Detert            62                               40.00
    50 Melissa Andersen                92  LERUM                        42.19
    51 Petra Hjortmarker               66                               42.24
    52 Reneé Öhman                     64  Lerum                        46.53
    53 Gunilla Angsås                  67  Göteborg                     49.09
Stavgång 5,3km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Stephanie Helmer                73                               36.08
     2 Lars-Erik Flodung               62  SKF Sverige AB               39.11
     3 Lena Långdahl                   44                               39.52
     4 Åsa Långdahl                    71                               39.54
     5 Anette Andersen                 58  Hellberg Safety AB           42.42
     6 Linda  Pettersson               74  Hellberg Safety AB           43.39
     7 Irene Pettersson                51  Lerum                        43.43
     8 Lena Björklund                  67                               44.15
     9 Johanna Loong                   68                               44.16
    10 Eva Rosenberg                   46                               46.05
    11 Malin Dannells                  73                               46.07
    12 Monica Swahn                    41                               46.41
    13 Viktor Öberg                        Rörtjänst I. Ekfeldt AB      46.45
    14 Ulrika Sandquist                70                               47.24
    15 Eva Ekfeldt                     59  Rörtjänst I. Ekfeldt AB      47.28
    16 Marie-Louise Gabrielsson        48                               47.28
    17 Lena Bolle                      54  Rörtjänst I. Ekfeldt AB      47.29
    17 Britt-Marie Udéhn               52                               47.29
    19 Maria Johansson                 68                               47.31
    20 Carina Waller                   17  Floda                        49.03
    21 Maria Flodung                   70                               49.05
    22 Anna Johanssson                 65  Lerums kommun                49.07
    23 Lena Hultgeren                  51                               50.01
    24 Lepa Danielsson                 53                               50.03
    25 Inga-Maj Rosenqvist             31                               52.04
    26 Ann-Catrin  Svanberg            67                               52.23
    27 Lotta Karamanolis               58  Hellberg Safety AB           53.51
    28 Sofia Karamanolis               87  Hellberg Safety AB           53.54
    29 Carina Nannis                   61  Triathlon Väst               56.04
    30 Gunilla Nicklasson              56  Stenkullen                   56.08
    31 Dragana Pranjic                 71                               57.25
    32 Pia Bonander                    69                               57.29
    33 Inga-Britt Lundin               36                               58.39
    34 Laila Vackinger                 38                               58.40
    35 Elisabeth Hanehöj               59                             1:15.32
Pojkar 14 3,3km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Rasmus Lygner                   94  Lerums SOK                   11.11
     2 Alexander Nilsson               95  Mölndals AIK                 11.14
     3 Alexander Bernhardsson          94  Kongahälla AIK               11.17
     4 Pontus Ahlstedt                 94  Lerum Friidrott              11.45
     5 Gustaf Sparrevik                95  Lerums SOK                   12.57
     6 Jesper Örtberg                  95  Lerum Friidrott              13.14
     7 Daniel Granbom                  95  Lerums BK                    13.53
     8 Tobias Wallin                   95  StenkullensGOIK              13.57
     9 Christoffer Hedlund             95  LBK Team 95                  14.08
    10 Martin Jacobsson                95                               14.25
    11 Magnus Trouvé Raa               95  LSOK                         14.30
    12 Olle Lindhén                    95  Stenkullen                   14.37
    13 Jonatan Bergqvist               94                               15.01
    14 Mattias Hagberg                 94  Floda                        15.04
    15 Ruben Hohmann                   94  Lerums IS                    15.13
    16 Joakim Holm                     95  Floda Montessoriskola        17.09
    17 Fabian Wingfors                 95  majornas ik                  18.23
    18 Mattias Dahlen                  95                               22.03
    19 Isak Voigt Jansson              94  Lerum Basket                 23.06
Flickor 14 3,3km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Linnea Ivarsson                 94  Lerum Friidrott              12.51
     2 Lisa Jerpenfeldt                95  Sävedalens AIK               13.01
     3 Sofie Tornström                 94  Lerum Friidrott              13.35
     4 Vera Tornberg                   94  Lerum Friidrott              13.47
     5 Josefine Tempsch                94  Lerum Friidrott              13.50
     6 Ellinor Lindelöf                95  GKIK                         13.55
     7 Frida Thorsson                  95  Ullevi FK                    14.03
     8 Tove Wannehag                   94  Floda                        14.21
     9 Andrea Ågren                    95  Lerum friidrott              14.32
    10 Hanna Djerf                     95  Lerums SOK                   14.35
    11 Sabine Hofmann                  95  Lerum Friidrott              14.39
    12 Alma Palm                       95  Floda                        15.15
    13 Andrea Olsson                   95                               15.18
    14 Olivia Axell                    94  Lerum Friidrott              15.26
    15 Astrid Karlflo                  95  Lerums  Friidrott            15.26
    16 Johanna Laussen                 95  Lerums Tennisklubb           15.31
    17 Lisa Dahlgren                   95  Lerum Friidrott              15.45
    18 Maria Tellstedt                 94  lerums tennisklubb           16.05
    19 Julia Forsberg                  94  Lerum Friidrott              16.16
    20 Nathalie Isaksson               95  Lekstorps IF                 17.03
    21 Hanna Henkelman                 95                               17.06
    22 Johanna Karlsson                95                               17.09
    23 Linnéa Agnulf Nyström           94  lerums tennisklubb           17.12
    24 Sofie Pettersson                96  Lerum Friidrott              17.20
    25 Hanna Bigseth                   95  Lerumsfriidrott              17.44
    26 Emma Helgesson                  95                               18.09
Pojkar 12 3,3km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Gustaf Stensjö                  96  Sävedalens AIK               11.13
     2 Filip Helmroth                  97  LIS                          12.36
     3 Alexander Gran                  97  gais                         12.46
     4 Carl Ivarsson                   96  lerum friidrott              13.16
     5 Alexander Waerme                97  Kongahälla AIK               13.58
     6 Nils Karlflo                    97  LIS                          14.23
     7 Tommy Johansson                 97  Frillesås FF                 14.23
     8 David Andersson                 96  Lerum Friidrott              14.27
     9 Joel Simren                     96  Lerums Basket                14.30
    10 Tim Albertsson                  96                               14.31
    11 Oskar Andersson                 97                               14.34
    12 Andreas Bjärkstrand             97                               14.47
    13 Filip Håkansson                 96  Lerum IS                     14.47
    14 Anton Bellwood                  96  Lerum                        14.49
    15 David Corell                    97  Lerum                        14.54
    16 Niklas Hedemo                   96  Stenkullen GoIK              15.08
    17 Philip Näslund                  96  Mölndals AIK                 15.17
    18 Marcus Comsted                  97  Lerum                        15.19
    19 Oscar Rydén                     97  Floda                        15.23
    20 Tobias Dahlgren                 96                               15.24
    21 David Olsson                    96  Stenkullen GOIK              15.46
    22 Andreas Söderlund               96  Lerum friidrott              15.47
    23 Albin Larsson                   96  Stenkullen Giok              15.47
    24 Jonathan Edsinger               96  Lerum Friidrott              15.49
    25 Philip Magelsen                 97  Floda Boif                   15.53
    26 Emil Svensson                   96  Bävsjöns IK                  15.56
    27 Sebastian Hedlund               95  LBK                          15.59
    28 Johan Falklind                  96  Stenkullen Goik              16.05
    29 Gustav Karlholm                 97  Björboholms TK               16.10
    30 Rasmus Brodin                   97  LIS                          16.12
    31 Viktor Stockelid                96                               16.17
    32 Fabian Svanberg                 97                               16.38
    33 Christoffer Cronhamn            96  Lerums TK                    16.42
    34 Martin Bäckdahl                 97  Lerum                        17.01
    35 Jonas Carlsson                  95  Lerum                        17.08
    36 Erik Alpers                     96  Team Alpers                  17.34
    37 John Bergendahl                 97                               17.43
    38 Oscar Bengtsson                 97  Lerum Friidrott              18.16
    39 Alex Melin                      97  Lerum Friidrott              18.38
    40 Otto Svärdström                 96                               18.58
    41 Christoffer Johansson           96                               19.13
    42 Felix Stenberg                  96                               19.19
    43 Vincent Carlson                 96                               22.59
Flickor 12 3,3km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Madeleine Björlin-Delmar        96  IFK Göteborg friidrott       12.53
     2 Emelie Detert                   96  LIS                          13.18
     3 Sara Magnusson                  96  Sävedalens AIK               14.00
     4 Malin Smetana                   96  Lerum Friidrott              14.35
     5 Linnea Ahlstedt                 96  Lerum Friidrott              14.36
     6 Elin Olsson                     96  Lerums KK                    15.11
     7 Malin Hönsvik                   97  Lerum Friidrott              15.21
     8 Victoria Drake                  97  Tollereds IF                 15.24
     9 Sofia Bylund                    97                               15.27
    10 Madeleine Holmqvist             97  Tollereds IF                 15.28
    11 Ellen Sander                    96  Lerum Friidrott              15.30
    12 Ida Sundberg                    97                               15.51
    13 Sigrid Forsberg                 96  Lerum Friidrott              16.19
    14 Ellen Karnblad                  98  Lerum Friidrott              16.34
    15 Caitlin van Abeelen             97  Lerum Friidrott              16.35
    16 Julia Bernhardsson              96  Älvängen                     16.40
    17 Tintin Piri                     97  Utby IK                      16.43
    18 Emma Nyström Svensson           96                               17.15
    19 Ellen  Sjöstrand                96  Lerum Friidrott              17.18
    20 Alice Brenner                   97                               17.24
    21 Frida Blomberg                  96  Lerum Friidrott              17.25
    22 Johanna Waller                  97  Floda                        17.29
    23 Victoria Jonsson                96  Torpadals IK                 17.41
    24 Ellinor Eriksson                97  Lerum Friidrott              17.46
    25 Johanna Månsson                 96  LIS                          17.51
    26 Viktoria Edvardsson             97  Lerum Friidrott              18.00
    27 Sofia Bilén                     96  Lerum Friidrott              18.25
    28 Felicia Ljung                   96                               18.27
    29 Ida Sokhi                       97                               18.32
    30 Julia Björk                     97  Lerum FI                     18.47
    31 Amanda Björk                    97  Lerum FI                     18.50
    32 Viktoria Lidin                  96  Lerum                        19.46
    33 Sara Kuutti                     96  Tingbergs AIS                20.20
    34 Alice Nerö                      96                               35.30
Pojkar 10 1,6km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Max Ek                          98                                6.10
     2 Kristofer Rydén                 99  Ale IBF                       6.13
     3 Oscar Björkengren               98  Floda IBK                     6.18
     4 Felix Axelsson                  99  Kinnaströms SK                6.26
     5 Erik Blick                      98  OK Alehof                     6.28
     6 Anders Magnusson                98  Sävedalens AIK                6.31
     7 Otto Stuhlhofer                 98  Sävedalens AIK                6.37
     8 Adam Westerén                   00                                6.39
     9 Markus Hultén                   98  gerdhem                       6.42
    10 Linus Mellbring                 99  Stenkullen Goik               6.45
    11 Felix Rohback                   98  Lerum Friidrott               6.47
    12 William Drake                   99  Tollereds IF                  6.48
    13 Filip Steusloff                 98  Mölndals AIK                  6.54
    14 Joel Landén                     99  LIS                           6.55
    15 Herman Stadig-Roswall           99  Västra Frölunda               6.57
    16 William Sterner                 98  Lerum                         7.00
    17 Alex Smith                      99                                7.03
    18 William Mellingsäter            98                                7.09
    19 Karl Pettersson                 98  Floda                         7.10
    20 Jacob Helgesson                 98                                7.11
    21 Tobias Simren                   98  Lerum Friidrott               7.15
    22 Hugo Lång                       00  Lerums IS                     7.17
    23 Gustav Lundborg                 98  Hästhagenskolan               7.18
    24 Lukas Holmqvist                 99  Tollereds IF                  7.19
    25 Linus Tafvelin                  99                                7.20
    26 Axel Sammels                    99  Lerum IS P99                  7.21
    27 Elias Kärrby-Stenberg           99                                7.32
    28 Emil Hammarstrand               98  Floda IBK                     7.34
    29 Filiph Johannesson              99  Lerums BK                     7.36
    30 Simon Eriksson                  99                                7.38
    31 Domenick Hadenäs                98  Nödinge sk                    7.39
    32 David Nordin                    98  Stenkullen GOIK               7.41
    33 David Nordström                 98  Floda                         7.43
    34 Sam Houshmand                   99                                7.44
    35 Noah Albrektsson                00  Lerum                         7.46
    36 Melker Blomgren                 98  lerum friidrott               7.49
    37 Douglas Stovell-Nyberg          99                                7.50
    38 Nils Persson-Rapp               98  Lerum                         7.52
    39 Lukas Hagberg                   98  Hästhagenskolan               7.53
    40 Albin Ziethén                   99  Baltichov                     7.54
    41 Erik Grahn                      99  Lerums IS                     7.55
    42 Hugo Elvingsson                 98                                7.55
    43 Max Eriksson                    00  LBK                           8.00
    44 Axel Gunnarsson                 99  Lerums IS P99                 8.01
    45 Jakob Lindberg                  00                                8.02
    46 Hampus Janson                   98  Torpalals IK                  8.05
    47 Andreas Alpers                  00  Team Alpers                   8.11
    48 Oskar Andegren                  99  Kaffedoppet                   8.13
    49 Jakob Henkelman                 99                                8.18
    50 David Johansson                 00                                8.22
    51 Lucas Brodin                    99  Floda Boif                    8.22
    52 Jakob Sörstadius                98  Lerum Friidrott               8.24
    53 Linus Jonsson                   99  LIS                           8.25
    54 Gustav Klintberg                01                                8.26
    55 Leo Vinterlo                    00  Lerum                         8.27
    56 Johannes Jansson                01                                8.29
    57 Oscar Blohm                     98  Lerum Friidrott               8.31
    58 Fabian Stenberg                 99                                8.34
    59 Patric Andersson                99  Lerums IS P99                 8.36
    60 Rasmus Hilding                  99  Lerums IS P99                 8.39
    61 Samuel Dahlborg                 00  Lerums IS                     8.41
    62 Sebastian Juhlin                00                                8.43
    63 Albert Karlholm                 01  Björboholms TK                8.45
    64 Tobias Thörnquist               99  Lerums IS P99                 8.46
    65 Klas Moberg                     99                                8.48
    66 Jonas Cronhamn                  98  Angereds IS                   8.51
    67 Rasmus Abrahamsson              99  Lerums IS P-99                8.52
    68 Olof Blide                      99   LIS                          8.56
    69 Oscar Cox                       00  Stenkullen GoIK               8.58
    70 Simon Mindelsson                99                                9.00
    71 Erik Gunnarsson                 99  Lerums IS P99                 9.03
    72 Elias Lindahl                   01  Lerum Friidrott               9.05
    73 Mohammed Fatah                  99  Lerums IS P99                 9.05
    74 Simon Kollberg                  00  Lerum                         9.08
    75 Oskar Åkerman                   99  Gelnet AB                     9.08
    76 Elias Unosson                   00  God is                        9.14
    77 Niclas Sparrevik                98  Lerum fridrott                9.30
    78 Marius Westerlind               02  Maleviks SK                   9.32
    79 Tobias Karlsson                 98  Knappekulla skolan            9.37
    80 Anton Viklund                   99                                9.40
    81 Nicke Piri                      00                                9.48
    82 Fredrik Alpers                  98  Team Alpers                   9.49
    83 Hugo Molander                   01  Lerum                         9.49
    84 Anton Karlsson                  01                                9.51
    85 Anton Lindholm                  99  Lerums IS P99                 9.53
    86 Rasmus Svanberg                 99                               10.02
    87 Simon Dahl                      02  Lerum                        10.06
    88 Tobias Schöld                   02                               10.18
    89 Joakim Karlsson                 01  Nödinge                      10.39
    90 Arvid Backteman                 02  Lerum SOK                    10.43
    91 Philip Tapper                   02                               10.45
    92 William Wedell                  01  Lerum Friidrott              11.11
    93 Joakim Åkerman                  98  Gelnet AB                    11.20
    94 David Gardvik                   99                               12.39
    95 Fredrik Trouvé Raa              01                               12.43
    96 David Karlsson                  02  Team Tubbared                13.06
    97 Viktor Stenqvist                03                               13.49
    98 Hampus Wallin                   03                               13.59
    99 Alfred Walter                   03                               15.26
   100 Tobias Svensson Halin           00                               26.53
Flickor 10 1,6km
    Pl Namn                      År  Förening/ort                   Tid		
     1 Josefin Persson                 98  Sävedalens AIK                6.22
     2 Moa Carlsson                    98  Sävedalens AIK                6.33
     3 Klara Djerf                     98  Lerums SOK                    6.35
     4 Emma Djerf                      98  Lerums SOK                    6.36
     5 Anouk Thorin                    99  Sundshult Friidrott           6.55
     6 Linn Sander                     98  Lerum Friidrott               6.57
     7 Caroline Kindbom                98                                7.23
     8 Caroline Samuelsson             98  Kungälvs badminton            7.26
     9 Klara Axelsson                  99  Kinnaströms SK                7.27
    10 Melissa Persson                 98  Sävedalens AIK                7.29
    11 Naomi Hohmann                   98                                7.32
    12 Julia Kanerva                   98  Lerum Friidrott               7.34
    13 Vendela Berndt                  88  Lerums                        7.36
    14 Emma Kuutti                     98  Tingbergs AIS                 7.38
    15 Anna Kuutti                     99  Tingbergs AIS                 7.44
    16 Sanna Schöld                    00                                7.46
    17 Kajsa Bylund                    99                                7.48
    18 Saga Backteman                  98  Lerum Friidrott               7.52
    19 Maria Sjöstrand                 98  Lerum Friidrott               7.58
    20 Eveline Ljung                   98  Lerum Friidrott               7.58
    21 Johanna Andersson               99  Lerums IS                     8.02
    22 Lina van Egmond                 98  Lerum Friidrott               8.04
    23 Hilde Hönsvik                   00  Lerum Friidrott               8.06
    24 Sara Dahlén                     00                                8.07
    25 Märta Blide                     99                                8.15
    26 Amanda Jinnemark                98   IK BALTICHOV                 8.20
    27 Lisa Larsson                    99                                8.21
    28 Fanny Olsson                    98                                8.24
    29 Wilma Ericson                   98  Lerum Friidrott               8.37
    30 Alicia Therstol                 99  Lerum                         8.44
    31 Amanda Lindahl                  98  Lerum Friidrott               8.45
    32 Hanna Bondjers                  98  Lerum Friidrott               8.47
    33 Fanny Andersson                 98                                8.48
    34 Hanna Sternef                   99  Lerum                         8.54
    35 Rebecka Johansson               98  Lerums                        8.55
    36 Andrea Falklind                 98  Lerum Friidrott               8.58
    37 Emma Söderqvist                 99  Lerum Friidrott               9.01
    38 Eira Zetterman                  01  IK Jogg.se                    9.10
    39 Signhild Jonsson                98  Lerum Friidrott               9.10
    40 Isa Fritzell                    99                                9.12
    41 Hanna Sjöqvist                  98                                9.12
    42 Clara Helgesson                 00                                9.13
    43 Beata Dahlborg                  98  Lerum Friidrott               9.14
    44 Sara Lemming Swerin             01  Aspenässkolan                 9.15
    45 Alice Larsson                   98                                9.16
    46 Emma Roustaei                   98                                9.19
    47 Emilia Lundegaard               99  Stenkullen                    9.19
    48 Tilda Dalek                     00  Lerum                         9.21
    49 Sofia Brydolf                   01                                9.26
    50 Elsa Dahl                       00                                9.28
    51 Lova Carlson                    98                                9.35
    52 Wilma Olausson                  01  Billdal                       9.42
    53 Märta Berggren                  01  Miljöpartiet                  9.44
    54 Clara Jurgens Pesch             00  Lerum                         9.51
    55 Nicole Jalabyan                 98                                9.53
    56 Celine Rydén                    02  Ale IBF                       9.55
    57 Johanna Hagberg                 00  Hästhagenskolan               9.57
    58 Elin Kekkonen                   00                               10.00
    59 Amanda Voigt Jansson            98  IK BALTICHOV                 10.01
    60 Märta Carlson                   02                               10.02
    61 Frida Andersson                 00                               10.04
    62 Ronja Bökmark                   01                               10.04
    63 Linnea Fritsch                  00  Lerum                        10.06
    64 Emelie Sandén                   00                               10.08
    65 Amanda Johson                   98  Hästhagenskolan              10.08
    66 Lisa Brattelius                 00                               10.10
    67 Olivia Strid                    00                               10.11
    68 Ella Reidy                      02                               10.11
    69 Anna Bergendahl                 00                               10.13
    70 Elin Zachrisson                 00  Skogssällskapet              10.14
    71 Fanny Johnsson                  99  Johnson Pasta AB             10.14
    72 Frida Rohback                   00  Lerum Friidrott              10.14
    73 Linn Johansson                  00  Lerum Friidrott              10.15
    74 Madeleine Hedlund               01  Floda                        10.16
    75 Alexander Eriksson-Ekholm       01  Tollered                     10.17
    76 Juhen Sörstadius                00  Lerum                        10.18
    77 Tilda Andegren                  00  Kaffedoppet                  10.19
    78 Sandra Berndt                   01  Lerums                       10.20
    79 Olivia Jonson                   00  Hästhagenskolan              10.21
    80 Filippa Öhman                   00  Stenkullen                   10.23
    81 Ellen Larsson                   01                               10.26
    82 Vilma Tipsis                    98                               10.29
    83 Alma Persson                    00  Sävedalens AIK               10.29
    84 Mimmie Sjölund                  98  Juristhuset                  10.31
    85 Stina Dahl                      00  Lerum                        10.32
    86 Linnea Karlsson                 00  Team Tubbared                10.34
    87 Tilda Schöld                    02                               10.37
    88 Louise Ekberg                   00  Lerum                        10.43
    89 Matilda Carlson                 99                               10.46
    90 Matilda Hultén                  02  Gerdhem                      10.47
    91 Nora Regell                     99  Gråbo                        10.48
    92 Linn Johansson                  02  ACREM                        10.49
    93 Maria Rydén                     02  Floda                        10.59
    94 Rebecka Tervo                   99  Stenkullen                   11.04
    95 Jacqueline Dodson               99                               11.09
    96 Molly Ödling                    98  LESS                         11.17
    97 Hilda Sjöqvist                  01                               11.27
    98 Sofia Sandén                    02                               12.46
    99 Tindra Forsberg                 00  Lerum Friidrott              12.52
   100 Matilda Svenrot                 00  Lerum                        13.13
   101 Kerstin Olanders                00                               13.29
   102 Filippa Mellingsäter            03                               14.08
   103 Linnea Nordqvist                00                               14.28
   104 Rebecka Svanberg                02                               14.36
   105 Helena Lindblad                 99  Balettakademin               15.20
   106 Iris Holmstjerna                99  Aspen Montessori             16.16
   107 Sara Viklund                    00                               16.17
   108 Rebecka Lidin                   03  Lerum                        16.36
   109 Hanna Zachrisson                02  Skogssällskapet              19.03
   110 Mira Dahl                       02                               19.05
   111 Nicole Ödling                   00  Lerums Tennisklubb           19.59
   112 Clara Ollzén                    03  Lerum                        21.42