Preliminära resultat                    
Lerumsloppet  2007-04-21

Plats: Lerums Centum
Väder: Solsken, måttliga vindar ca 8 grader
Arrangör: Lerum Friidrott
Tävlingsledare: Hans Svensson, Ove Jonsson.
Ser du nåt fel i listan eller saknar någon tid, 
skicka gärna e-post till lerumsloppet@lerumfriidrott.se

Män 10km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Mattias Borg            85    Ullevi FK                       32.56
     2 Anders Sundholm         77    Solvikingarna                   33.28
     3 Mats Johansson          63    Lerum Friidrott                 33.34
     4 Ted Ås                  72    Team Tenant Partner             34.42
     5 Thomas Carlsson         68    IF Kville                       35.33
     6 Mikael Arvidsson        69    Benareby                        35.45
     7 Joakim Engström         82    Kongahälla AIK                  35.51
     8 Ragnar Freij            84    Högsbo AIK                      36.09
     9 Per Rosén               80    IK Uven                         36.40
    10 Peter Hegarty           71    Chalmers                        36.53
    11 Markus Lindahl          79    Lerum                           37.12
    12 Jonas Bergren           75    Mariestads AIF                  37.39
    13 Mattias Kärrbrink       73    Lerum Friidrott                 37.52
    14 Magnus Magnusson        68    Navåsen FK                      37.53
    15 Klas Östby              74    Solvikingarna                   37.59
    16 Krister Eliasson        58    Ullevi FK                       38.05
    17 Mikael Zachrisson       65    Skogssällskapet                 38.09
    18 Per Daleskog            79    Solvikingarna                   38.12
    19 Staffan Sandberg        69    Stenungsunds FI                 38.18
    20 Daniel Boman            76    Ericsson IF                     38.21
    21 Björn Pehrsson          89    OK Alehof                       38.31
    22 Tomm Rylander           72    Alingsås                        38.35
    23 Alexander Sidely        78    Hulta Kvarn IF                  38.36
    24 Peter Almgren           72    Sävedalens AIK                  38.36
    25 Thomas Karlsson         70    Ale 90 IK                       38.45
    26 Erik Lindström          82    Malmö                           38.48
    27 Magnus Kärrstrand       64    Göteborg                        38.50
    28 Lennart Zackrisson      00    Högsbo AIK                      38.55
    29 Erik Johansson          81    PEAB                            38.56
    30 Harri Mäkinen           59    IF Kville                       39.06
    31 Henrik Hjalmarsson      80    Växjö                           39.12
    32 Carl-Wilhelm Jonson     80    Grindstugan                     39.12
    33 Joel Larsson            80    Sävedalens AIK                  39.14
    34 Patrik Alm              70    Solvikingarna                   39.17
    35 Per Gustavsson          5     herrljunga sk                   39.26
    36 Tobias Edin             84    V.Frölunda                      39.26
    37 Kristoffer Andersson    74    LK Krysset                      39.49
    38 Markus Båth             79    Landvetter                      39.54
    39 Johan Lingsten          73    FK Herkules                     40.02
    40 Carl Engström           92    Lerum Friidrott                 40.04
    41 Nicklas Tehler          82    Skogshyddan Frisbee             40.08
    42 Lidman Johnny           67    Hälle IF                        40.14
    43 Tobias Kalsson          74    IK Wilske                       40.26
    44 Preben Jörgenssen       72    IFK Göteborg                    40.33
    45 Stefan Nordlander       82    Navåsens FK                     40.39
    46 Matthew Griffiths       73    Polar Heart Mentors             40.40
    47 Hans Engberg            68    Nääs RF                         40.41
    48 Simon Gunnarsson              Ericsson IF                     40.50
    49 Joakim Rinman           88    Lerums IS                       40.52
    50 Fredrik Karlsson        72    GMIK                            41.08
    51 Martin Nilsson          80    Ranby Björklund                 41.09
    52 Simon Hermansson        89    Lerum                           41.11
    53 Erik Westh              75    Burås IK                        41.15
    54 Mattias Gustafsson      73    Göteborg                        41.18
    55 Johan Bernander         90    Bäcken HC                       41.21
    56 Daniel Ivarsson         79    FK Herkules                     41.23
    57 Oscar Carlsson          76    Fast Forward                    41.30
    58 Fredrik Wållgren        70    Lerum Friidrott                 41.48
    59 Fredrik Swerin          70    Lerum                           41.51
    60 Robert Rundqvist        74    Åsa                             41.52
    61 Robert Holmberg         58    LesFathon                       42.00
    62 Robert Bernhardsson     65    Älvängen                        42.02
    63 Björn Adler             74    Göteborg                        42.16
    64 Jonas Hellberg          70    IFK Göteborg                    42.23
    65 Benny Eriksson          56    Solvikingarna                   42.28
    66 Johan Sparrevik         91    Floda                           42.30
    67 Agen Insunza            76    Göteborg                        42.47
    68 Johan Brädde            77    Navåsens FK                     42.56
    69 Håkan Vilhelmsson       70    Carl Lamm                       42.59
    70 Magnus Sigfusson        62    Carl Lamm                       43.00
    71 Victor Hermansson       89    Lerum                           43.05
    72 Per Lundin              57    ST Kilda                        43.06
    73 Sören Herbertsson       64    Loopers Vänner                  43.08
    74 Stefan Stamgren         76    Västra Frölunda                 43.10
    75 Lars-Inge Berntsson     74    Club Absolut                    43.15
    76 Patrik Rohback          68    Lerum                           43.18
    77 Ulrik Lindgren          68    BORE                            43.22
    78 Magnus Karolyi          73    Stjärnkulla if                  43.24
    79 Julian Eliasson         90    Ik Granit                       43.25
    80 Albin Thunberg          92    OK Alehof                       43.27
    81 Ulrik Hägge             62    Billdal                         43.30
    82 Jonas Sjöstedt          70    Alingsås                        43.31
    83 Stefan Larsson          51    West Waters enterprise          43.37
    84 Joakim Söderberg        71    Lerum                           43.37
    85 Kåre Winsnes            67    Öxeryd Runners                  43.39
    86 Peter Thorsson          59    Lerum                           43.41
    87 Mikael Harrysson        91    Lerum SOK                       43.46
    88 Patrik Olofson          80    Göteborg                        43.47
    89 Rolf Nurmi              65    PEAB VÄST IF                    43.48
    90 Henrik Karlsson         85    Göteborg                        43.49
    91 Andreas Hamnebo         73    Göteborg                        43.51
    92 Ragnar Uppström         64    FK Herkules                     43.52
    93 Niclas Boqvist          91    Lerum                           43.58
    94 Sven Gustafsson         62    Blodsmak 2000                   43.59
    95 Jonas Eriksson          00    Gråbo                           44.02
    96 Anders Eurén            58    Göteborgs universitet           44.03
    97 Krister Lindström       76    jogg.se                         44.04
    98 Mikael Rasmusson        67    Bläckfiskarna                   44.05
    99 Thomas Lenberg          71    Alingsås                        44.07
   100 Leif Åhman              55    Lerum                           44.21
   101 Ulf Sahlin              61    Rosengrens Advokatbyrå          44.27
   102 Anders Kling            81    Volvo Lastvagnar AB             44.36
   103 Mats Westerling         76    SKF                             44.43
   104 Nils Funnemark          49    Lerums Kommun, LF               44.43
   105 Ulf Ryder               52    Medikus / Stena Bulk            44.45
   106 Magnus Hägg             63    Gothia Tennis                   44.51
   107 Jan Mellqvist           79    Göteborg                        44.52
   108 Fredrik Bokhede         73    Olofstorp                       44.54
   109 Fredrik Johansson       67    IFK Umeå                        44.56
   110 Joakim Karlsson         73    Göteborg                        45.09
   111 Michael Lidström        90    IK Vikingen                     45.13
   112 Johan Dahlsjö           67    Askims IK                       45.15
   113 Örjan Söderlund         67    Lerum Friidrott                 45.20
   114 Martin Wikman           70    Alingsås                        45.25
   115 Steve Williams          60    Stannum                         45.25
   116 Christian Engelin       80    Körkortsspecialisten            45.27
   117 David Larsson           66    öxeryd runners                  45.27
   118 Tommy Lundmark          39    Solvikingarna                   45.29
   119 Anders Johansson        82    Ale 90 IK                       45.29
   120 Mikael Zdolsek          71    Göteborg                        45.39
   121 Bengt Dahlberg          49    Solvikingarna                   45.41
   122 Michael Ahlgren         63    Gais                            45.43
   123 Mathias Forsberg        74    Smådjursakuten                  45.44
   124 Pär Ekman               72    Kungälv                         45.46
   125 Johan Samuelsson        58    Lerum                           45.47
   126 Ulf Hellekant           71    Lerums Kommun                   45.48
   127 Roger Johansson         66    Ericssons IF                    45.49
   128 Mathias Uhlan           72    Hisings Kärra                   45.50
   129 Sverker Gustavsson      82    Frontside Mölnlycke IBK         45.51
   130 Richard Zätterman       71    AXA sport klubb                 45.58
   131 Niklas Nordlund         71    Alingsås                        45.59
   132 Anders Hasselberg       82    Borås                           45.59
   133 Henrik Gustafsson       70    Lerums Kommun                   46.01
   134 Erik Palmgren           68    Västra Frölunda                 46.03
   135 Jonatan Hilmarch        88    Olofstorp                       46.05
   136 Johan Rylander          77    Partille kommun                 46.08
   137 Jesper Hess             67    AGA IF - Göteborg               46.09
   138 Per Karlsson            63    Alingsås                        46.17
   139 Tommy Tenghede          62    Varekil                         46.19
   140 Paul Thomason           73    Partille                        46.20
   141 Berndt Hallberg         53    Majornas IK                     46.23
   142 Victor Eriksson         91    IBK Pantern                     46.28
   143 Kent Svärdström         58    Kungälv                         46.34
   144 Per Ljungdahl           64    Herrljunga                      46.37
   145 Magnus Freij            70    SKF Friluftsklubb               46.39
   146 Ulf Stenberg            63    Acrevi                          46.41
   147 Patrik Ottosson         80    Lerum                           46.43
   148 Ismail Ben Aicha        82    Juristhuset i Lerum             46.45
   149 Henrik Melkstam         69    Lerum                           46.45
   150 Martin Thorslund        74    SKF VSM - MarCom I5             46.47
   151 Jan-Erik Söderström     54    ESAB IF                         46.48
   152 Fredrik Nauclér         73    Floda                           46.50
   153 Dan-Olof Johansson      68    Ok Alehof                       46.51
   154 Henrik Sundberg         75    Alingsås                        46.56
   155 Niclas Rinman           85    Lerum                           46.59
   156 Ulf Berntsson           61    Donsö                           47.02
   157 Johan Drapkin           78    Allsugning AB                   47.07
   158 Johan Krona             76    FK Herkules                     47.11
   159 Bo Levinsson            54    Triathlon Väst                  47.15
   160 Fredrik Normann         92    Öjersjö                         47.18
   161 Benjamin Åsberg         93    Lerums BK                       47.19
   162 Leif Skyttgård          57    Emil MONTÖRS klubb              47.20
   163 Magnus Uppström         59    FK Herkules                     47.22
   164 Gillis Wigerstedt       53    Nolato                          47.24
   165 Björn Elfström          72    Lerum                           47.24
   166 Andreas Wester          73    Göteborg                        47.29
   167 Björn Skorsdal          78    Västra Frölunda                 47.30
   168 Johan Carlsson          76    Mölnlycke                       47.31
   169 Claes Rosell            54    Göteborg                        47.35
   170 Johan Börjesson         79    Ale 90 IK                       47.46
   171 Peter Liljenfors        67    Sjövalla FK                     47.47
   172 Martin Sahlin           76    Ericsson IF                     47.49
   173 Magnus Glännö           70    Lerum                           47.53
   174 Lars Erik Heimholt      82    Kungälv                         47.55
   175 Anders Nyberg           65    Lerum                           47.57
   176 Peter Hoffre            84    Lerum                           48.00
   177 Martin Jacobsson        85    Uddevalla                       48.01
   178 Roger Juhlin            72    Torslanda                       48.02
   179 Mikael Rosell           78    Göteborg                        48.06
   180 Leo Pettersson          91    Lerums SOK                      48.07
   181 Peter Ohlsson           80    Burås Ik                        48.21
   182 Håkan Jardesten         66    Erasmus                         48.26
   183 Dieter Weise            54    Göteborgs Spårvägar             48.30
   184 Lennart Krantz          60    SWECO IF                        48.32
   185 Fredrik Jonsson         95    Lerum Friidrott                 48.35
   186 Oscar Bodell            89    Juristhuset i Lerum             48.43
   187 Gunnar Olsson           52    Alingsås                        48.46
   188 Jonas Hedström          80    Partille                        48.49
   189 Anders Sjöberg          63    Volvo Lastvagnar                48.58
   190 Tekin Henriksson        69    Lerums Kommun                   48.59
   191 Anders Berntsson        66    Hellberg Safety AB              49.01
   192 David Smih              65    Floda                           49.02
   193 Sören Karlsson          67    Nödinge Sportklubb              49.04
   194 Tommy Björk             47    Lerums IS                       49.05
   195 Markus Lindbom          77    Medikus / Stena Bulk            49.11
   196 Christer simonsson      64    dsv solutions ab                49.12
   197 Christian Pestat        56    Göteborg                        49.15
   198 Reino Bergman           52    SSB/Fastighetsavdelnin          49.17
   199 Niklas Lindén           76    Göteborg                        49.18
   200 Martin Andersson        73    Göteborg                        49.19
   201 Staffan Berntsson       52    Lerum                           49.23
   202 Berhane Kifle           11    Göteborg                        49.25
   203 Bo Svensson             55    Floda                           49.25
   204 Göte Nilsson            51    V:a Frölunda                    49.29
   205 Tommy Jacobsson         00    Postens IF                      49.32
   206 Thomas Blåder           61    Blåders Måleri                  49.35
   207 Anders Thorsson         83    Floda                           49.41
   208 Alexander               79    Floda                           49.42
   209 Kari Räisänen           69    Partille                        49.43
   210 Stefan van den Berg     63    Solvikingarna                   49.43
   211 Peter Carlsson          65    Släkten Carlssons IF            49.45
   212 Erik Ohlsson            70    Lerum                           49.50
   213 Göran Härstedt          65    New Wave Group AB               49.51
   214 Christoffer Berg        79    Sävedalen                       49.54
   215 Per Abrahamsson         49    Hisings Backa                   49.55
   216 Conny Börjesson         46    Hindås                          49.59
   217 Oscar Sävinger          78    Gråbo                           50.00
   218 Ulf Andersson           58    Lerum                           50.06
   219 Ulf Magnusson           62    Hisings Backa                   50.08
   220 Inge Svanholm           62    Majornas IK                     50.12
   221 Eric Bokedal            64    Körkortsspecialisten            50.22
   222 Glenn Nodesjö           73    Göteborg                        50.24
   223 Göte Siverbo            45    Göteborg                        50.27
   224 Adam Lingheden          65    Måbra Hälsobutik                50.33
   225 Jan-Olof Ek             56    Rävlanda AIS                    50.34
   226 Sebastian Arvidsson     87    Olofstorp                       50.38
   227 Anders Sköldberg        63    FatSlimBoys IF                  50.39
   228 Wayne Lundqvist Ford    67    Göteborg                        50.39
   229 Tom Lundqvist           70    Floda                           50.41
   230 Mats Porsö              56    Jonsered                        50.48
   231 Hans Schultes           77    Alingsås                        50.49
   232 Sven Eklund             41    seniorklubben åf,               50.50
   233 Henrik Larsson          62    Kinnaströms SK                  50.52
   234 Per Lundberg            48    Lerum                           50.54
   235 Stefan Lerneryd         56    MA Lerum                        51.01
   236 Jan Sveide              59    Donator AB                      51.03
   237 Lars Ljungberg          61    Floda                           51.10
   238 Tomas Strömvall         60    Gråbo                           51.18
   239 Christian Lindqvist     69    SWECO                           51.22
   240 Mikael Boke             68    Lerum                           51.25
   241 Ove Krook               56    Ica Kvantum Lerum               51.27
   242 Torbjörn Båth           70    Alingsås                        51.34
   243 Christer Jönsson        55    Lerums Kommun                   51.36
   244 Clas Dahlgren           64    Göteborg                        51.36
   245 Lennart Strömberg       43    Myggenäs                        51.39
   246 Lennart Gillström       67    V Frölunda                      51.41
   247 LG Wolmesjö             56    GPFF                            51.50
   248 Magnus Andersson        62    Jonsered                        51.53
   249 Mikael Fredriksson      76    jogg.se                         51.55
   250 Joakim Karlsson         70    Lerum                           51.59
   251 Roland Karlsson         41    Vi som springer                 52.11
   252 Andreas Larsson         78    Göteborg                        52.21
   253 Michael Alvander        71    Måbra Hälsobutik                52.25
   254 Dennis Stenmark         59    IK Stern                        52.30
   255 Eje Blennegård          49    Djurgårdens IF                  52.32
   256 Pelle Danielsson        56    Medikus / Stena Bulk            52.37
   257 Mikael Olsson           63    Lerum                           52.39
   258 Dan Helgesson           63    Stenkullen                      52.47
   259 Stefan Wingqvist        55    Medikus / Stena Bulk            52.55
   260 Anders Kärrberg         59    Grimbo IF                       52.55
   261 Björn Lundqvist         55    Carmel Pharma                   53.01
   262 Per Håkansson           63    Lerum                           53.06
   263 Sten Åke Linder         50    Saab IF                         53.07
   264 Åke Bäckström           55                                    53.08
   265 Peter Ivarsson          62    Kärna                           53.09
   266 Anders Ahl              70    Floda                           53.09
   267 Fredrik Swahn           72    SDC IF                          53.14
   268 Mikael Åberg            59    Kärra/Klareberg IF              53.15
   269 Magnus Franzén          81    Frölunda                        53.21
   270 Lars-Anders Kjellberg   57    Långared LK                     53.23
   271 Marki Politis           65    cadbury                         53.24
   272 Pelle Eriksson          60    Jonsereds IF                    53.28
   273 Jonas Gabrielsson       65    RYTGUL                          53.34
   274 Olle Göransson          56    öxeryd runners                  53.35
   275 Tony Elias              54    Lerums Kommun                   53.35
   276 Suio Barlow             58                                    53.36
   277 Joachim Södergren       72    Mölndal                         53.39
   278 Karl-Erik Johansson     56    Lerum                           53.46
   279 Stein Kleiven           67    Jonsered                        53.49
   280 Anders Svenninghed      72    Stenkullen                      54.00
   281 Glenn Teodorsson        60    Floda                           54.00
   282 Torbjörn Dahl           65    Stenkullen                      54.03
   283 Henrik Romland          78    Medikus / Stena Bulk            54.07
   284 Sven-Erik Freriksso     38    Solvikingarna                   54.09
   285 Thomas Hellsten         72    Lerums Gymnasium                54.12
   286 Christer Flink          74    Volvo Lastvagnar AB             54.22
   287 Jonas Westerén          69    Onsala                          54.33
   288 Bengt Olsson            64    Lerum Friidrott                 54.34
   289 Michael Thersthol       77    Göteborg                        54.43
   290 Roger Strömvall         63    Göteborg                        54.45
   291 Niklas Karlsson         72    jogg.se                         54.47
   292 Johan Sjölund           67    Juristhuset i Lerum             54.52
   293 Hans Norén              57    Medikus / Stena Bulk            54.54
   294 Mikael Börjesson        70    Ale90ik                         54.57
   295 Mats Dahlgren           63    Lerum Friidrott                 54.58
   296 Fredrik Erhardtsen      62    Lerum                           55.07
   297 Marcus Rosnell          70    Via Travel Marine               55.08
   298 Mats Pehrsson           54    OK Alehof                       55.09
   299 Axel Gustafsson         92    Blodsmak 2000                   55.13
   300 Hans Molander           72    Lerum                           55.28
   301 Mikael Bondarov         50    Göteborg                        55.32
   302 Håkan Nilsson           62    BT-Runners                      55.36
   303 Roger Larsson           56    BT Runners                      55.37
   304 Tapani Mannila          63    stenungsund                     55.41
   305 Leif Abrahamsson        36    Angered                         55.49
   306 Jan-Ove Lidström        55    Landvetter                      55.55
   307 Per Arvidsson           57    Lerum                           55.55
   308 Sebastian Kaldrup       92    IBK Pantern                     55.58
   309 Mikael Hansson          68    El & Hushållservice AB          56.02
   310 Kjell Larsson           39    Karlstad                        56.02
   311 Lars Svennered          56    Långared LK                     56.07
   312 Ingemar Loeb            47    Kullavik                        56.22
   313 Christoffer Bågholt     91    Partille Alpin                  56.22
   314 Dennis Jeryd            64    Lerum Friidrott                 56.30
   315 Dirk Seifert            65    Stenkullen                      56.32
   316 Claes Malmkvist         60    Lerum                           56.36
   317 Anders Svantesson       62    Autoliv                         56.36
   318 Peter Elvingsson        60    Lerum                           56.40
   319 Magnus Rosell           81    Göteborg                        56.43
   320 Niklas Johansson        75    Ica Kvantum Lerum               57.13
   321 Risto Lauronen          59    Nödinge                         57.16
   322 Franko Selar            43    Göteborg                        57.44
   323 Jörgen Öhman            68    Tärnaby ik                      57.46
   324 Magnus Janson           67    Lerum                           57.58
   325 Peter Jönsson           50    västra frölunda                 58.06
   326 Magnus Lindgren         73    Lerums Kommun                   58.09
   327 Jonas Ahlsén            68    Lerums Centrumförening          58.40
   328 Thomas Östberg          65    Guldhedens IK                   58.44
   329 Morgan Kaldrup          40    Lerum                           58.46
   330 Anders Hedén            61    Göteborg                        58.49
   331 Ingemar Larsson         60    Göteborg                        58.50
   332 Gunnar Rosenquist       61    Göteborg                        58.54
   333 Mats Petersson          65    Nödinge sk                      58.58
   334 Stefan Bågholt          65    Partille Alpin                  59.01
   335 Peter Wiberg            61    Göteborg                        59.44
   336 Thomas Nilsson          55    Aspenäs Triathlon               59.47
   337 Sven-Åke Brink          49    Lerum                           59.53
   338 Michael Lundström       64    Solvikingarna                 1:00.21
   339 Tim Campbell            79    Partille                      1:00.44
   340 Jonny Back              80    Vänersborg                    1:00.44
   341 David Nilsson           70    Västra Frölunda               1:00.53
   342 Kjell Persson           00    Skepplanda                    1:03.12
   343 Göran Kennemyr          39    Åsa                           1:03.18
   344 Niklas Gadelius         79    Medikus / Stena Bulk          1:04.19
   345 Ingemar Pettersson      57    SOLoTON                       1:06.29
   346 Jörgen Bökmark          68    SKF                           1:06.36
   347 Joakim Wengefelt        91    Stenkullen                    1:07.53
   348 Conny Tapper            67    Gråbo                         1:09.28
   349 Lars Jonason            52    Acando AB                     1:29.43

Kvinnor 10km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Katarina Johansson      71    IF Kville                       38.26
     2 Karin Schön             00    IF Kville                       38.57
     3 Maria Johansson         78    Triathlon Väst                  40.47
     4 Ulrika Gullberg         70    Stala IF                        42.11
     5 Helen Tedeholm          78    FK Herkules                     42.52
     6 Helen Olsson            00    Sävedalen                       43.49
     7 Sarah Skogberg          72    HRF                             45.23
     8 Johanna Mölllersten     70    Lerums Kommun                   46.04
     9 Lotta Hallenberg        68    Solvikingarna                   46.18
    10 Ingrid Stjernholm       62    Lerum                           46.26
    11 Maria Ydkvist           69    Lerum                           46.55
    12 Anette Heijnesson       65    Lerum                           47.05
    13 Emelie Nordh            84    Alafors                         47.43
    14 Maria Gustafsson        76    Olofstorp                       47.52
    15 Marie Schöld            76    Lerums Sportcentrum             48.14
    16 Carina Olsson           62    högsbo aik                      48.32
    17 Mina Chao               72    Solvikingarna                   48.34
    18 Lillemor Johansson      70    Acrevi Revision                 49.06
    19 Lisbeth Persson         62    Göteborg                        49.09
    20 Ann Karlsson            63    Mölndal                         49.21
    21 Sari Edvardsson         68    Lerums Kommun                   49.56
    22 Jonna Albrektsson       78    Lerums Sportcentrum             50.01
    23 Kristina Vannerberg     65    Elanders                        50.16
    24 Maria Nilsson           69    Triathlon Väst                  50.27
    25 Sabine Sondergaard      73    Law&Solution AB                 50.29
    26 Ulrika Nordin           67    Lerum Friidrott                 50.35
    27 Petra Lundgren                Lerum                           50.45
    28 Kristina Brokholc       72    Göteborg                        50.54
    29 Julia Edmalm            89    Utbynäs SK                      51.37
    30 Catharina Fredriksson   66    Göteborgs Skidklubb             51.54
    31 Cecilia Alfredsson      71    öxeryd runners                  51.57
    32 Hannah Porsgaard        86    Lidköping                       51.59
    33 Katarina Willsund       68    Lerum                           52.00
    34 Eva Härstedt            59    New Wave Group AB               52.16
    35 Frida Eriksson          78    Göteborg                        52.20
    36 Carin Börjesson         50    Hindås                          52.23
    37 Victoria Malmkvist      93    Lerum Friidrott                 52.26
    38 Louise Peilot           71    Mölndal                         52.27
    39 Therese Bergendahl      77    Göteborg                        52.32
    40 Elisabeth Bodell        59    Juristhuset i Lerum             52.51
    41 Lena Hedén              68    Vedum                           53.16
    42 Camilla Estié           82    Lerum                           53.17
    43 Louise Wengefelt        65    Stenkullen                      53.22
    44 Susanna Haglund         92    Floda                           53.25
    45 Eva Nilowik             66    Mölndal                         53.25
    46 Helena Larsson-Lans     65    Lerum                           53.31
    47 Karin Lindhén           65    Stenkullen                      53.32
    48 Lise Erhardtsen         93    Lerum                           53.40
    49 Monika Sundin           56    Olofstorp                       53.58
    50 Anna Ahlqvist           62    Medikus / Stena Bulk            54.05
    51 Helena Orsenmark        56    Solvikingarna                   54.18
    52 Monica Boke Larsson     58    Lerum                           54.19
    53 Kristina Karlsson       80    Göteborg                        54.32
    54 Malin Boke              64    Lerum                           54.37
    55 Britt-Marie Wiman       58    Göteborgs Polisen               54.37
    56 Annie Dahlgren          93    Lerum Friidrott                 54.52
    57 Filippa Marie Sjölund   59    Juristhuset i Lerum             54.56
    58 Sara Abrahamsson        98    Göteborg                        54.56
    59 Sofie Arvidsson         53    Lerum                           55.04
    60 Helen Holbeck           68    Göteborg                        55.15
    61 Anna Löfberg            79    Västra Frölunda                 55.19
    62 Linnea Rydenstam        87    Lerums Kommun                   55.23
    63 Maria Cullbrand         82    Partille                        55.24
    64 Eva Sundberg            62    Lerum                           55.25
    65 Suvi Olovsson           67    Stenungsund                     55.35
    66 Anna Nilsson            80    Mölndal                         55.38
    67 Anna Lindqvist          74    Oscarshöjds Blommor             55.51
    68 Barbro Björklund        46    Sävedalen                       56.00
    69 Marie Martinsson        62    Nääs Fabriker AB                56.13
    70 Anna Almgren            68    Göteborg                        56.32
    71 Jeanette Kaldrup        67    Rosengrens Advokatbyrå          58.15
    72 Linda Fjellman          74    Göteborg                        58.43
    73 Linda Andersson         72    Göteborg                        58.45
    74 Sofi Levisson           82    Triethlon Väst                  58.48
    75 Rebecca Rellmark        66    Göteborg                        58.55
    76 Helena Airikka          66    Lerums Kommun                   58.59
    77 Karin Bernwald          80    Göteborg                        59.22
    78 Sofia Fransson          74    VSM                             59.29
    79 Helena Bergström        77    GRÅBO                           59.43
    80 Marina Haldorsson       65    Onsala                        1:00.01
    81 Susanna Stenman         74    Volvo Aero FF                 1:00.11
    82 Maria Persson           74    Lerums Kommun                 1:00.16
    83 Catarina Sångberg       76    Stockholm                     1:01.17
    84 Renée Jeryd             65    Lerum Friidrott               1:01.21
    85 Karen Ahl               71    Floda                         1:01.22
    86 Sarah Winterhag         76    Göteborg                      1:02.21
    87 Tina Erhrdtsen          68    Lerum                         1:03.09
    88 Ulla Norlin             61    Lerums Kommun                 1:03.25
    89 Paulina Hesselgren      90    Mölndal                       1:03.26
    90 Stina Zätterman         69    Lerums Kommun                 1:03.52
    91 Anneli Hallberg         74    Medikus / Stena Bulk          1:04.19
    92 Mia Bökmark             67    SKF                           1:06.35
    93 Anna Stenlöf            65    Lerums Kommun                 1:07.55
    94 Mariette Johansson      00    Förbo                         1:08.42
    95 Maria Tapper            72    Gråbo                         1:09.28
    96 Agneta Lennartsdotter   64    Svenska kyrkan,               1:12.33
    97 Lena Svensson           65    Lerum                         1:16.43
    98 Lena Hansson            54    Oryd                          1:18.19

Män 5,3km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Fredrik Johansson       00    Ullevi FK                       16.36
     2 Philip Rosen            85    Hässelby SK                     16.50
     3 Jörgen Ekdahl           86    Lerum Friidrott                 16.54
     4 Oscar Edman             90    Sävedalens AIK                  16.56
     5 Björn Hellgren          62    IF Kville                       17.45
     6 Anton Wendesten         89    Sävedalens AIK                  17.52
     7 Robin Höglund           87    Lerum Friidrott                 18.37
     8 Lars Wingfors           69    Majornas IK                     18.45
     9 John Hallberg           00    Ullevi FK                       18.51
    10 Daniel Malmström        83    Lerum Friidrott                 19.06
    11 Rikard Waerme           66    Kongahälla AIK                  19.31
    12 Fredrik Grönqvist       76    Sävedalens AIK                  19.44
    13 Victor Lifvendahl       00    Lerum Friidrott                 19.58
    14 Jack Grönroos           46    OK Alehof                       20.31
    15 Marcus Waerme           90    Kongahälla AIK                  20.55
    16 Mattias Andersson       75    Bjurfors                        20.58
    17 Mathias Sabel           91    Lerum Friidrott                 21.13
    18 Mats Wedell             70    Lerum                           21.38
    19 Peter Martin            67    NeuroSearch                     21.39
    20 Sebastian Axell         91    Lerum Friidrott                 22.19
    21 Kjell Persson           48    Bollebygds IF                   22.30
    22 Samuel Nordin           91    Stenkullen GOIK                 22.42
    23 Tony Carlsson           59    Postens IF                      22.44
    24 Linus Österberg         93    Lerum                           22.46
    25 Jonas Keide             75    Bjurfors                        23.04
    26 Stefan Ericsson         71    Mölndal                         23.10
    27 Oskar Jansson           93    Tollered                        23.12
    28 Janne Svensson          64    Bävsjön IK                      23.20
    29 Ralf Rutgersson         53    Lerum Friidrott                 24.54
    30 Ingemar Haldorsson      44    skepplanda                      25.02
    31 Dag Hällqvist           54    Partille                        25.03
    32 Mika Blomqvist          71    Floda                           25.14
    33 Edwin Nilsson           93    Juristhuset i Lerum             25.22
    34 Kim Larsson             91    Göteborg                        25.29
    35 Lukas Hilmarch          92    olofstorp                       25.38
    36 Ludvik Miholic          70    Göteborg                        25.41
    37 Ola Abrahamsson         55    Floda                           25.44
    38 Anders Peterson         62    Carl Lamm                       25.46
    39 Per Christensen         51    GRÅBO                           25.54
    40 Pelle Olausson          72    Appro AB                        26.34
    41 David Jerkvall          81    Angered                         27.23
    42 Lars Lagerstedt         39    FX Herkules                     27.56
    43 Csok Sandor             40    Partille                        28.10
    44 Anders Kidstedt         66    Hisnings Backa                  28.25
    45 Peter Nellis            00    Floda                           28.38
    46 Christer Björkander     83    Lerum Friidrott                 29.39
    47 Alestig                                                       29.40
    48 Leif Jerkvall           45    Gunnilse is                     29.57
    49 Thomas Groth            56    Hisings Backa                   29.59
    50 Per-Olof Nilsson        56    Juristhuset i Lerum             30.13
    51 Staffan Gustavsson      56    Lerums Kommun                   30.42
    52 Henrik Ripa             68    LERUMS KOMMUN                   31.28
    53 Carl Bodell             93    Juristhuset i Lerum             31.29
    54 Lars Nilsson                                                  31.46
    55 Mikael Eriksson         68    Hisings-Backa                   31.51
    56 Lennart Johannson       55    Lerum                           32.00
    57 Christer Mellqvist      50    Juristhuset i Lerum             32.03
    58 Sven Larsson            71    Lerums Kommun                   33.42
    59 Claes Larsson           55    ICA-handlarna                   34.30
    60 Stig Almqvist           42    Lerum                           34.47
    61 Evert Gunnarsson        37    Alingsås                        37.18
    62 Krister Göransson       59    Partille                        37.25
    63 Reino Olsson            65    Lerum Friidrott                 38.22
    64 Bärtil Rehnlund                                               46.37
    65 Uno Niklasson           55    Lerum                           54.30
    66 Kicki Sernerud          56    Lerum                           54.32

Kvinnor 5,3km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Emma Blomstervall       88    Friskis och Svettis             22.17
     2 Lotta Johansson         64    Ullevi Fk                       22.33
     3 Sofia Thorstensson      92    Lerum Friidrott                 22.38
     4 Annika Ivarsson         61    Lerum Friidrott                 22.54
     5 Carina Grimberg         71    Lerums Kommun                   23.23
     6 Felicia Forsström       92    Svenljunga IK                   23.38
     7 Tilda Svirins           91    Lerum Friidrott                 23.57
     8 Karin Hoffre            78    Göteborg                        25.25
     9 Lena Peterson           66    Carl Lamm                       25.47
    10 Märit Bergendahl        69    IBK Pantern                     26.16
    11 Lotta Löfås             59    Lerum Kommun                    26.26
    12 Ewa Wiklund             69    Nyckelpigan/Lerums              26.39
    13 Kristina Svensson       67    Bävsjöns IK                     26.50
    14 Ann-Britt Bökmark       70    Gråbo                           27.01
    15 Eva Bergström           69    Bävsjöns IK                     27.05
    16 Anna Frykestig          74    Lerum                           28.01
    17 Lena Eliasson           65    Lerums Kommun                   28.07
    18 Sofia Eliasson          81    Life Hälsobutiken               28.21
    19 Leah S Hammar           00    BTR                             28.24
    20 Caroline Lansenfeldt    80    Lerums Kommun                   28.36
    21 Matilda Hultman         91    Lerum Friidrott                 28.44
    22 Alexandra Axell         89    Lerum Friidrott                 28.44
    23 Carina Nilsson          64    Lerums Kommun                   28.55
    24 Caroline Höög           62    Knappekullaskolan Lerum         29.05
    25 Sari Vaarala            68    Hisings-Kärra                   29.20
    26 Ida Erlandsson          81    Tuvängens                       29.27
    27 Helena Karlsson         85    Göteborg                        29.27
    28 Supaporn Phungern       82    Floda                           29.49
    29 Rosita Londre           55    Berghultskolan                  30.00
    30 Anki Johansson          58    Lerums Kommun                   30.01
    31 Marie Olausson          63    Lerums Kommun                   30.11
    32 Lisa Selar              76    Göteborg                        30.21
    33 Karin Dahlberg          68    Hellberg Safety AB              30.27
    34 Eva Homberg             58    Lerum Basket                    30.28
    35 Emma Högberg            84    Vänersborg                      30.37
    36 Hedvig Detert           92    IBK Pantern                     30.44
    37 Marianne Berggren       64    Lerums Kommun                   30.46
    38 Lynga Huang-Normann     82    Öjersjö                         30.47
    39 Lina Nikoleris          82    Angered                         31.09
    40 Sofia Larsson           89    Juristhuset i Lerum             31.15
    41 Anna Weise              89    Juristhuset i Lerum             31.16
    42 Cecilia Haglund         91    FLODA                           31.32
    43 Emma Eklund-Munthe      84    göteborg                        32.14
    44 Maria Rosendahl         59    Pantertanter                    32.20
    45 Helena Gellerman        60    Lerum                           32.21
    46 Anki Hesselmar          57    Lerum                           32.30
    47 Eva Lövås               51    Lerums Kommun                   32.32
    48 Catarina Andreasson     63    Lerums Kommun                   32.37
    49 Marita Wiberg           61    Lerms Kommun                    32.40
    50 Adriana Muñoz           67    mölndal                         32.43
    51 Eva Gustafsson          74    Lerums Kommun                   32.54
    52 Marie Eklund            57    Lerums Kommun                   32.55
    53 Lise Augustsson         50    Lerums Kommun                   33.04
    54 Malin Aronsson          71    Stenkullen                      34.00
    55 Karin Olsson            74    Lerum                           34.16
    56 Ann Catrin Löfström     58    Hisings Backa                   34.25
    57 Jeanette Olausson       73    Lerums Kommun                   35.12
    58 Sandra Ekman            76    GRÅBO                           35.16
    59 Ingrid Malmer           92    stenkullen                      36.00
    60 Jennifer Jeryd          93    Lerum Friidrott                 36.01
    61 Maria Egriell           73    Stenkullen                      36.24
    62 Marie Nilsson           59    Alingsås                        37.17
    63 Johanna Gimdal          90    Lerum gymnasium                 37.21
    64 Melissa Andersen        90    LEUM                            37.23
    65 Anneli Wahlström        77    Lerums Kommun                   37.26
    66 Gerd Nordström          53    Lerums Kommun                   40.37
    67 Laura Hansson           45    Lerums Kommun                   45.04
    68 Amis Johansson          55    Lerums Kommun                   45.41
    69 Linn Lauritzen          83    Göteborg                        46.03
    70 Anne Löfgren            63    Lerums Kommun                   47.11
    71 Ulla Göransson          62    Partille                        48.09
    72 Barbro Ringhage         56    Lerums Kommun                   49.07
    73 Annika Kindahl          66    Lerums Kommun                   54.05
    74 Marie Malmborg          58    Lerums Kommun                   54.06
    75 Ing-Britt Edfeldt       56    Lerums Kommun                   55.58
    76 Anne-Marie Örtengren    47    Lerums Kommun                   55.59
    77 Pia Nystedt             77    LERUM                           56.40
    78 Desirée Lindén          76    Göteborg                        58.03
    79 Susanne Nilausen        75    Göteborg                        58.05
    80 Gerd Munthe             46    göteborg                      1:01.54

Stavgång 5,3km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Melissa Mahan           83    Bjurfors                        42.07
     2 Johanna Axell           90    Lerum                           42.12
     3 Cecilia Wiesinger       82    Bjurfors                        42.35
     4 Claes Peerebom          76    Bjurfors                        42.37
     5 Renee Jonson            66    D.K.S.F                         42.54
     6 Gun Britt Glansen       67    D.K.S.F                         42.55
     7 Anders Sahlin           57    Floda                           42.57
     8 Lars-Erik Flodung       62    SKF Sverige AB                  43.07
     9 Camilla Hjalmarsson     77    skepplanda                      46.09
    10 Henrik Ratke            62    Juristhuset i Lerum             46.42
    11 Gunilla Eriksson        54    Juristhuset i Lerum             46.43
    12 Marianne Möllstam       59    cbs                             46.46
    13 Elisabeth Andersson     62    cbs                             46.48
    14 Eva-Ingeborg Karlsson   56    cbs                             46.56
    15 Maria Sahlin            60    Floda                           46.58
    16 Zandra Erba-Östh        82    Juristhuset i Lerum             47.01
    17 Anita Mellqvist-Erba    57    Juristhuset i Lerum             47.03
    18 Eva Larson              61    Slätthult                       48.30
    19 Carina Waller           65    Drängsered                      48.34
    20 Lars Wetter             43    Juristhuset i Lerum             48.35
    21 Agneta Jansson          59    Juristhuset i Lerum             48.42
    22 Ingela Carlsson         45    Klövedal                        48.43
    23 Cathrine Högberg        59    Lerums Kommun                   48.46
    24 Lotta Olsson            66    Lerums Kommun                   48.48
    25 Yvonne Blom             61    Lerums Kommun                   48.53
    26 Anette Andersen         58    Hellberg Safety AB              50.07
    27 Inga-Maj Rosenqvist     31    Olofstorp                       50.52
    28 Christina Enström       49    Lerums Kommun                   51.08
    29 Olivia Samuelsson       91    Stenkullen                      52.07
    30 Carina Lindberg         61    Stenkullen                      52.07
    31 Camilla Kjellberg       70    Lerums Kommun                   52.09
    32 Ann-Britt Jordheimer    46    Hellberg Safety AB              54.18
    33 Carina Andersén         62    Flod                            54.23
    34 Liselott Karamanolis    58    Hellberg Safety AB              54.24
    35 Erling Andersén         40    Floda                           54.48
    36 Stefan Karlsson         69    Lerums Kommun                   56.44
    37 Helena Lundberg         74    privat                          56.46
    38 Elisabet Siverbo        42    Göteborg                        57.02
    39 Gunilla Nicklasson      56    Stenkullen                      58.15
    40 Vian Wignäs             27    Lerum                         1:30.15
    41 Helgi Laussen           34    Pensionär                     1:30.22

Pojkar 14 3,3km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Emil Törning            93    Falkenbergs IK                  11.46
     2 Alexander               94    Kongahälla AIK                  11.49
     3 Max Lindqvist           93    Juniordykarna                   11.51
     4 Pontus Ahlstedt         94    Lerum Friidrott                 11.53
     5 Hannes Larsson          93    Lerum                           11.56
     6 Simon Spencer           94    Strömstad Löparklubb            12.19
     7 Marcus Liljevall        93    Floda                           12.24
     8 Fredrik Gullborg        93    Lerums BK                       12.50
     9 Jonathan Börnell        93    Lerum Friidrott                 12.52
    10 Martin Föllgren         94    Lerums BK                       12.57
    11 Bernhard Hadenäs        93    Nödinge sk                      13.38
    12 Daniel Dahlén           93    LTK                             13.52
    13 Simon Freed             94    Jonsered                        13.58
    14 Jonas Trouvé Raa        93    LIS P93                         14.02
    15 Julius Martin           94    GFK                             14.03
    16 Hampus Corneliusson     94    Lerumsfriidrott                 14.05
    17 Viktor Olsson           94    Lerum Friidrott                 14.07
    18 Jacob Salenius          93    Kongahälla AIK                  14.08
    19 Christoffer Törngren    94    Floda                           14.12
    20 Jonathan Falk           94    Lerums IS                       14.14
    21 Fredrik Martinsson      94    Floda BOIS                      14.28
    22 Rickard Pettersson      93    Lerums SOK                      14.48
    23 Anton Söderberg         93    Lerum                           15.00
    24 Gustav Blide            93    Lerum SOK                       15.09
    25 Erik Edberg             94    Lerum IS                        15.18
    26 Pontus Arvidsson        94    Kongahälla AIK                  15.36
    27 Christoffer Brun        94    Stenkullen GOIK                 16.00
    28 Henrik Jalking          94    Lerums IS                       16.26
    29 Filip Palm              94    Stenkullen GOIK                 16.55
    30 Andreas Karlsson        93    Nödinge Sportklubb              16.59
    31 Ruben Hohmann           94    Lerums IS                       17.32
    32 Alvin Drobic            94    Stenkullen GOIK                 17.33
    33 Simon Rizell            94    GFK                             17.33
    34 Rikard Hilding          94    Lerum                           17.36
    35 Mattias Hagberg         94    Floda                           17.51
    36 Arvid Lungren           97    Lerums IS                       17.51
    37 Jacob Duvander          94    Floda                           18.02
    38 Tobias Jalking          94    Lerums IS                       18.42
    39 Rickard Porsö           93    Jonsereds IF                    20.04

Flickor 14 3,3km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Amilia Björklund        93    Lerim Friidrott                 11.54
     2 Stina Svensson          93    Lerum Friidrott                 11.59
     3 Emma Rutgersson         93    Lerum Friidrott                 12.13
     4 Malin Strand            93    Istrum Friidrott                12.27
     5 Rebecka Andersson       93    Strömstad Löparklubb            12.39
     6 Linnea Ivarsson         94    Lerum Friidrott                 13.09
     7 Vera Tornberg           94    LerumFriidrott                  13.48
     8 Saga Nilowik            93    Mölndal Fotboll                 14.01
     9 Lina Marcussen          93    Lerum Friidrott                 14.12
    10 Josefine Tempsch        94    Lerum Friidrott                 15.10
    11 Olivia Axell            94    Lerum Friidrott                 15.13
    12 Klara Sundberg          94    Lerums Friidrott                15.14
    13 Erika Sundberg          93    Lerum                           15.16
    14 Johanna Trouvé          94    Lerum Friidrott                 15.55
    15 Elin Gustafsson         94    Floda                           16.01
    16 Agnes Rolöf             94    Partille                        17.02
    17 Camilla Alfredsson      93    Lerums Friidrott                17.16
    18 Carolina Vidén          94    Lerum                           17.25
    19 Julia Forsberg          94    Lerum Friidrott                 18.07
    20 Johanna Löfvenius       94    Lerums IS F-94                  18.58
    21 Ava Dehghani            94    Floda                           39.50
    22 Jennifer Tendell        94    Lerum Friidrott                 39.50
    23 Julia Bergquist         94    Lerum                           39.54

Pojkar 12 3,3km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Björn Cederberg         95    Vänersborg SK                   11.57
     2 Tobias Karlsson         95    Sävedalens AIK                  12.50
     3 Viktor Nilsson          95    LBK                             13.12
     4 Carl Ivarsson           96    Lerum Friidrott                 13.15
     5 Melker Svensson         95    Lerums BK                       13.56
     6 Jesper Örtberg          95    Lerums Friidrott                14.05
     7 Daniel Granbom          95    LBK                             14.09
     8 Per Ottosson            95    Lerums IS                       14.11
     9 Anton Bellwood          96    Lerum                           14.23
    10 Robin Pettersson        96    Stenkullen GOIK                 14.52
    11 Emil Aspgren            97    Stenkullen Goik P96             14.53
    12 Filip Håkansson         96    Lerum IS                        15.06
    13 Marcus Eliasson         95    LBK                             15.06
    14 David Kluge             95    LBK                             15.15
    15 Rasmus Persson          96    Sävedalens AIK                  15.17
    16 Tobias Wallin           95    Stenkullen GOIK                 15.27
    17 Gustav Dahlsjo          96    slöfockarnas ik                 15.29
    18 Robert Warnesjö         95    Lerum                           15.31
    19 Olle Lindhén            95    Stenkullen GOIK                 15.35
    20 Joel Eklund             96    Lerum                           15.37
    21 Tim Albertsson          96    Lerum                           15.38
    22 Viktor Stockelid        96    Lerum                           15.41
    23 Jonas Thunberg          95    OK Alehof                       15.46
    24 Anton Ström             96    Lerum                           15.49
    25 David Andersson         96    Lerums IS - P96                 15.51
    26 Frej Sjölund            96    Juristhuset i Lerum             15.53
    27 Adam Graneld            96    LerumIS                         15.55
    28 Ludvig Andersson        93    Strömstad Löparklubb            16.02
    29 Joel Simrén             96    Lerums IS                       16.03
    30 Oscar Carlsson          95    LBK                             16.18
    31 Oscar Höög              95    Lerums IS                       16.21
    32 Josef Rizell            96    GFK                             16.23
    33 Eil Svensso             96    Bävsjöns IK                     16.23
    34 Magnus Blide            95    Lerum                           16.26
    35 Nicklas Hedemo          96    Stenkullen Goik P96             16.32
    36 Nimrad Teclesghi        96    Stenkullen Goik P96             16.39
    37 Johannes Andersson      96    Stenkullen Goik P96             16.41
    38 Oliver Hess             96    Alingsås                        16.53
    39 Patrik Holmgren         95    Stenkullen GOIK                 16.57
    40 Anton Blohm             97    Lekstorps IF                    17.04
    41 Gustav Karlholm         97    Björboholms TK                  17.07
    42 Anton Mellgren          96    Partille Taekwondo              17.25
    43 Gustav Wetterbrandt     95    Stenkullen GOIK                 17.26
    44 Jesper Löfvenius        96    Lerums IS P-96                  17.30
    45 Dashti Bahadin          95    Stenkullen GOIK                 17.32
    46 Elias Zachrisson        97    Lerums IS                       17.41
    47 Johan Björk             95    Stenkullen GOIK                 17.42
    48 Joel Falk               96    Lerums IS                       17.44
    49 Erik Alpers             96    Lerum                           17.46
    50 Tobias Dahlgren         96    Göteborg                        17.47
    51 Albin Larsson           96    Stenkullen Goik P96             18.09
    52 David Olsson            96    Stenkullen Goik P96             18.49
    53 Rickard Tervo           96    Stenkullen Goik P96             19.24
    54 Oliver Stenberg         95    Lerum                           19.27
    55 Alfred Sundquist        96    Alingsås                        19.31
    56 Felix Stenberg          96    Lerum                           19.32
    57 Marcus Nilsson          96    Alingsås                        19.34
    58 Alex Månsson            98    Stenkullen Goik P96             20.52
    59 Anton Andegren          96    Stenkullen Goik P96             20.53
    60 Simon Bulton            96    Stenkullen Goik P96             21.04
    61 Rezene Teclesghi        96    Stenkullen Goik P96             21.07
Flickor 12 3,3km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Felicia Stuhlhofer      95    Sävedalens AIK                  13.55
     2 Emelie Detert           96    LIS                             14.01
     3 Sara Magnusson          96    OK Landehof                     15.05
     4 Amanda Andersson        95    Floda Boif                      15.08
     5 Lisa Hellqvist          95    Lerum Friidrott                 15.11
     6 Andrea Ågren            95    Lerum Friidrott                 15.13
     7 Sabine Hofmann          95    Lerum Friidrott                 15.19
     8 Mathilda Närman         96    Lerums KK                       15.22
     9 Cecilia Schön           95    IF Kville                       15.31
    10 Sara Ljunggren          96    Floda BoIF                      15.33
    11 Ellinor Lindelöf        95    Västra Frölunda                 15.37
    12 Andrea Olsson           95    Lerum                           15.57
    13 Malin Smetana           96    Lerum Friidrott                 16.07
    14 Lisa Dahlgren           95    Lerum Friidrott                 16.28
    15 Astrid Karflo           95    Lerum Friidrott                 16.31
    16 Jennifer Wengefelt      95    Stenkullen                      16.31
    17 Nikolina Bolvede        95    Lerums KK                       17.00
    18 Alma Calmstierna        95    Lerum Friidrott                 17.28
    19 Julia Bernhardsson      96    Älvängen                        17.33
    20 Matilda Frisk           95    Floda Boif                      17.36
    21 Sofia Johansson         95    Ok Alehof                       17.50
    22 Frida Blomberg          96    Lerum Friidrott                 17.55
    23 Jill Höglund            96    Lerum Friidrott                 18.04
    24 Max Svenrot             96    Lerums IS                       18.06
    25 Malin Blomgren          96    Lerum Friidrott                 18.35
    26 Elsa Stenberg           97    Lerums Friidrott                19.11
    27 Gaia Rosenqvist         94    Bergums IF                      19.22
    28 Mikaela Trouvé          96    Lerum                           19.28
    29 Ellen Sjöstrand         96    Lerum                           19.30
    30 Linnea Calmstierna      95    Lerum Friidrott                 19.38
    31 Anna Sjöö               96    Lerum Friidrott                 19.48
    32 Alexia Caganis          96    Lerum                           19.50
    33 Rebecka Nätterdal       95    Gråbo                           20.22
Pojkar 10 1,2km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Walter Brännvall        97    Mat&potatis                      6.23
     2 Filip Helmroth          97    Lerums IS                        6.27
     3 Jonathan Köre           97    SAIK                             6.30
     4 Elias Datek             97    Strömstad Löparklubb             6.32
     5 Max Ek                  98    Mölndals AIK                     6.35
     6 Alexander Waerme        97    Kongahälla AIK                   6.36
     7 Markus Hultén           98    Lerum                            6.54
     8 Kristoffer Rydén        99    Älvängen                         6.56
     9 William Drake           99    Tollered                         7.00
    10 Fredrik Hultén          97    Lerum                            7.08
    11 Felix Rohback           98    Panterns IBF                     7.13
    12 Anders Magnusson        98    OK Landehof                      7.16
    13 Jacob Lidman            99    Munkedal                         7.19
    14 Wictor Brännvall        99    mat&potatis                      7.21
    15 Domenick Hadenäs        98    Nödinge sk                       7.22
    16 Marcus Lidman           97    Munkedal                         7.25
    17 Linus Tafvelin          99    Floda                            7.31
    18 Ville Lundeborg         98    Partille                         7.33
    19 Elis Grönkvist          98    JONSERED                         7.34
    20 Fredrik Föllgren        97    Lerums BK                        7.35
    21 Rasmus Bäcklund         98    Ifk Göteborg                     7.44
    22 Adam Westerén           98    Onsala                           7.44
    23 Anton Salenius          97    KAIK                             7.46
    24 Martin Bäckdahl         97    Jonsereds IF                     7.48
    25 Olle Hellekant          98    Lerum                            7.51
    26 Karl Pettersson-Palm    98    Lerum Friidrott                  7.56
    27 Rasmus Brodin           97    Lerum                            8.00
    28 Daniel Nordin           98    Stenkullen GOIK                  8.03
    29 Adam Olsson Stridh      98    Lerums BK, Team -97              8.05
    30 Axel Österlund          97    Lerum                            8.07
    31 Alexander Smith         99    Floda                            8.09
    32 David Corell            97    Lerum                            8.12
    33 Melker Blomgren         98    Lerums Friidrott                 8.12
    34 Edvin Uhlan             99    Hisings Kärra                    8.14
    35 Oskar Bengtsson         97    lerum friidrott                  8.17
    36 Douglas Stovell-        99    Lerum                            8.18
    37 Santino Pleham          99    Gråbo                            8.22
    38 Oscar Blohm             98    Lekstorps IF                     8.24
    39 Lukas Hagberg           98    Floda                            8.26
    40 Hogo Elvingsson         98    Lerum                            8.32
    41 Gustav Månsson          99    Partille Alpin                   8.36
    42 Johan Ottosson          97    Lerum                            8.38
    43 Gustav Klintberg        01    Lerum                            8.42
    44 Marcus Warnesjö         97    Lerum                            8.44
    45 Carl Folkesson          98    Lerum                            8.46
    46 Lucas Brodin            99    Lerum                            8.49
    47 Noah Albrektsson        00    Lerums Sportcentrum              8.54
    48 Tobias Karlsson         98    Lerum                            9.00
    49 David Johansson         00    Floda                            9.01
    50 Lukas Holmqvist         99    LBK                              9.02
    51 Nicklas Holmén          97    Lerum Friidrott                  9.09
    52 Fredrik Nätterdal       97    Gråbo                            9.15
    53 Philip Harklint         98    Gråbo                            9.17
    54 Leon Andreasson         00    Partille                         9.17
    55 Simon Eriksson          99    Floda                            9.19
    56 Jonas Cronhamn          98    Olofstorp                        9.22
    57 Filip Gustavsson        98    Lerums BK Team 98                9.25
    58 William Sterner         98    LERUM                            9.27
    59 Adam Söndergaard        00    Arsenal                          9.28
    60 Alexander Nicoletti     00    Lerum                            9.36
    61 Vilhelm Melkstam        98    Lerum                            9.40
    62 Julius Harklint         98    Gråbo                            9.45
    63 Eric Blohm              00    Lekstorps IF                     9.45
    64 Elias Dahlöf            98    Gråbo                            9.48
    65 Nils Christensson       00    Lekstorps IF                     9.53
    66 Fredrik Karlsson        97    Lerums IS P97                    9.56
    67 Fredrik Alpers          98    Lerum                            9.59
    68 Sebastian Johansson     97    Floda BOIF                      10.02
    69 Andreas Alpers          00    Lerum                           10.20
    70 Tobias Eriksson         97    Gråbo                           10.22
    71 Albin Mellgren          99    Partille Taekwondo              10.24
    72 Fabian Stenberg         99    Lerum                           10.28
    73 Nicke Piri              00    Göteborg                        10.37
    74 Filip Folkesson         00    Lerum                           10.45
    75 Love Hansson            01    Floda                           11.06
    76 Nicholas Martin         00    Lerum                           11.07
    77 Hugo Molander           01    Lerum                           11.12
    78 Erik Lidin              99    Lerum                           11.13
    79 Erik Schmechtig         99    Lerum                           11.15
    80 William Lundberg        01    Lerum                           11.16
    81 William Wedell          01    Lerum                           11.30
    82 Kasper Winterhag        02    Göteborg                        11.43
    83 Arvid Backteman         02    Lerums SOK                      12.33
    84 Eskil Ripa              00    LERUM                           12.50
    85 Fredrik Trouvé Raa      01    Lerum                           13.12

Flickor 10 1,2km

    Pl Namn                    År    Förening/ort                   Tid		
     1 Josefin Persson         98    Sävedalens AIK                   6.51
     2 Moa Carlsson            98    Sävedalens AIK                   7.02
     3 Malin Hönsvik           97    Lerum Friidrott                  7.23
     4 Annia Thorin            99    Hindås                           7.28
     5 Viktoria Drake          97    Tollered                         7.36
     6 Caitlin Van Abeelen     97    Lerum Friidrott                  7.40
     7 Alice Stenlöf           96    Zenith                           7.41
     8 Sofia Bylund            97    Floda                            8.14
     9 Julia Ahlström Sjöberg  97    Lerum Friidrott                  8.16
    10 Feliciha Ristevski      97    Tollerdes if                     8.19
    11 Stina Hammarlund        97    Lerums Friidri                   8.20
    12 Anna Stockelid          98    Lerum                            8.22
    13 Madeleine Söderlund     99    Lerumfriidrott                   8.28
    14 Kajsa Bylund            99    Floda                            8.30
    15 Stina Dahlgren          97    Lerum Friidrott                  8.34
    16 Saga Backteman          98    Lerums SOK                       8.40
    17 Caroline Kindbom        98    Lerum                            8.46
    18 Lovisa Carlsson         01    Sävedalens AIK                   8.50
    19 Hilde Hönsvik           00    Lerum Friidrott                  9.06
    20 Anna Strand             97    Istrum friidrott                 9.13
    21 Ella Lundeborg          99    Partille                         9.20
    22 Julia Corell            98    Lerum                            9.23
    23 Rebecka Johansson       98    LEKK                             9.23
    24 Alice Fredriksson       97    Sävedalens IF                    9.25
    25 Olivia Pramme           00    Lerum                            9.29
    26 Jonna Eriksson          97    Sävedalens IF                    9.29
    27 Hanna Sjöqvist          98    Lerum                            9.32
    28 Alice Larsson           98    LERUM                            9.34
    29 Tintin Piri             97    Göteborg                         9.39
    30 Felicia Kronholm        97    Floda                            9.39
    31 Elin Wallin             99    Solvikingarna                    9.41
    32 Emma Ava Roustaei       98    Lerum                            9.50
    33 Hanna Sterner           99    LERUM                            9.53
    34 Linn Jonsson            00    Lerum                           10.04
    35 Ida Sokhi               97    Göteborg                        10.13
    36 Fanny Andersson         98    Göteborg Majorna OK             10.15
    37 Frida Andersson         00    Göteborg Majorna OK             10.16
    38 Evita Brännvall         01    mat&potatis                     10.25
    39 Vera Jardesten          99    Erasmus                         10.35
    40 Mimmie Sjölund          98    Juristhuset i Lerum             10.41
    41 Klara Hanehöj           99    Stenkullen                      10.43
    42 Ida Hess                00    Alingsås                        10.48
    43 Elektra Caganis         00    Lerum                           10.50
    44 Olivia Strid            00    Lerum                           10.56
    45 Tova Samuelsson         00    Stenkullen                      10.59
    46 Elin Zachrisson         00    Lerum                           11.01
    47 Elsa Dahl               00    Stenkullen                      11.03
    48 Anna Bergendahl         00    Lerum                           11.04
    49 Nathalie Holmén         99    Lerum                           11.18
    50 Emma Blomqvist          99    Floda                           11.22
    51 Linnea Johansson        98    Floda                           11.26
    52 Mira Dahl               02    Stenkullen                      11.31
    53 Louise Seifert          99    Stenkullen                      11.33
    54 Sara Westerén           00    Onsala                          11.49
    55 Frida Rohback           00    Lerum                           11.58
    56 Linn Johansson          02    ACREVI                          11.58
    57 Matilda Hultén          02    Lerum                           12.03
    58 Tilda Wallin            02    Solvikingarna                   12.08
    59 Julia Christensen       98    GRÅBO                           12.25
    60 Julia Tranberg          01    Lerum                           12.28
    61 Helena Lindblad         99    Aspenässkolan 1B                13.39
    62 Hanna Zachrisson        02    Lerum                           14.21
    64 Celine Rydén            02    Älvängen                        18.03
    65 Rebecka Lidin           03    Lerum                           20.22
    66 Emmy Nilsson            01    Triathlon Väst                  28.54