Resultat Lerumsloppet 2005
Lerums centrum 23 april 2005
Arrangör: Lerum Friidrott www.lerumfriidrott.se kansli@lerumfriidrott.se
Tävlingsledare: Ove Jonsson
Väder, Solsken, svaga vindar ca 12 grader.

Herrar 10km

    Pl Namn                      År  Förening/ort                Tid	
     1 Joakim Johansson          76  Hälle IF                     31.56
     2 Joakim Engström           82  Kongahälla AIK               34.24
     3 Joakim Röstlund           81  Solvikingarna                36.34
     4 Mikael Arvidsson          69  Benareby                     36.49
     5 Glenn Brude               65  Spekeröd                     36.52
     6 Hans Carlsson             72  IK Stern                     37.00
     7 Henrik Lindström          78  Solvikingarna                38.00
     8 Kent Davidsson            67  SKF FK                       38.15
     9 Klas Östbye               74  Solvikingarna                38.21
    10 Daniel Boman              76  Göteborg                     38.23
    11 Markus Lindahl            79  Göteborg                     38.46
    12 Daniel Bengtsson          86  Sävedalens AIK               38.47
    13 Fredrik Wållgren          70  Lerum                        38.59
    14 Per Lövendahl             74  FK Herkules                  39.00
    15 Anders Wallander          75  FK Herkules                  39.01
    16 Mikael Zachrisson         65  Lerum                        39.04
    17 Anders Bergqvist          69  Kvillestaden                 39.17
    18 Conny Carlsson            64  Tanums IF                    39.41
    19 Stefan Jingholt           54  Bollebygds IF                39.45
    20 Robin Molnar              80  Solvikingarna                39.59
    21 Dan Melin                 60  Fancy Food                   40.33
    22 Mattias Gustavsson        73  Drutt Sports Club            40.46
    23 Olof Gustafsson           67  Partille                     40.49
    24 Niklas Ander              79  Göteborg                     41.08
    25 Hans Engberg              68  Nääs Ryttarförening          41.22
    26 Olle Dahlberg             87  SAIK                         41.47
    27 Leif Åhman                55  Lerum                        41.49
    28 Håkan Sernros             59  GLTK                         41.50
    29 Simon Gunnarsson          69  Ericsson IF                  42.04
    30 Jonas Eriksson            67  Gråbo                        42.10
    31 Johan Lundgren            62  Sjuntorp                     42.13
    32 Daniel Björkman               Göteborg                     42.14
    33 Ivan Kralj                59  Velebit                      42.16
    34 Leif Ottebratt            70  Grimsås                      42.16
    35 Ola Eklöf                 62  ÖIS Brottning                42.17
    36 Gunnar Olsson             52  Alingsås IF                  42.20
    37 Fredrik Gusafson          72  Göteborg                     42.26
    38 Robert Holmberg               Intermec                     42.40
    39 Anders Lindgren               MRK                          42.46
    40 Anders Riémen             68  Triathlon Väst               42.49
    41 Jonas Johansson           74  Ungkarlskollektivet          42.54
    42 Per Lundin                57  St. Kinda                    42.55
    43 onas Boman                79  Allstars Runners Gbg         42.58
    44 Mattias Lewin             78  Göteborg                     43.01
    45 Ulf Stenberg              63  Lerum IS Aspenäs             43.09
    46 Andreas Moberg            82  Göteborg                     43.33
    47 Per Lindgren                  Göteborg                     43.35
    48 Niclas Wiklander          70  Göteborg                     43.39
    49 Conny Hägglund            62  Sjöviks SK                   43.47
    50 Mikael Rasmusson          67  Bläckfiskarna                43.52
    51 Ulf Sahlin                61  Rosengrens                   43.53
    52 Per Ekman                 72  Kungälv                      44.13
    53 Daniel Andersson          91  Alingsås IF                  44.26
    54 Stefan Isaksson           63  Sollebrunn                   44.51
    55 Lars Tivemo               64  Mariestad                    45.00
    56 Ulf Berndtsson            61  Winga BK                     45.02
    57 Steve Williams            60  Gråbo                        45.28
    58 Daniel Wahll-Sulz         69  Floda                        45.48
    59 Tony Carlsson             59  Postens IF                   45.51
    60 Michael Ahlgren           63  Lerum                        45.54
    61 Peter Andersson           67  Alingsås IF                  46.00
    62 Göran Westerlund              Alingsås                     46.09
    63 Joel Nilsson              92  Stenkullen GoIK              46.14
    64 Tom Douglas Claesson      57  Göteborg                     46.21
    65 Peter Thorsson            59                               46.21
    66 Jan-Erik Söderström       54  ESAB IF                      46.26
    67 Lars Broman               58  Skärhamn                     46.35
    68 Göran K Nilsson               HOGIA                        46.56
    69 Bengt Dahlberg            49  VAIF                         47.03
    70 Stefan Olsson             65  GOMK Stora Lundby            47.06
    71 Sverker Gustavsson        82  Mölnlycke IBK                47.12
    72 Jan Mellqvist             79  Göteborg                     47.15
    73 Jerker Svensso            71  Alingsås                     47.23
    74 Jeppe Magnusson           52  Lerum                        47.29
    75 Stellan Lundqvist         50  Falkenbergs RR               47.43
    76 Christer Simonsson        64  Torslanda                    47.45
    77 Mikael Harrysson          91  Pantern IBK                  47.50
    78 Thomas Lenberg            71  Alingsås                     47.51
    79 Sven Eklund               41  ÅF-Processavd                47.51
    80 Staffan Berntsson         52  Mölnlycke Health             47.55
    81 Rolando Jiménez           75                               47.58
    82 Erik Hansen               72  Göteborg                     48.02
    83 Stefan Ericsson           71  Mölndal                      48.04
    84 Viktor Eriksson           91  Pantern LIS                  48.05
    85 Berndt Hallberg           53  Majornas IK                  48.08
    86 Erik Cedergårdh           64  Lerum                        48.13
    87 Keith Schäfer             65  Fatslim Boys IF              48.13
    88 Lennart Rosendahl         58  Lerum                        48.20
    89 Anders Markström          76  Göteborg                     48.30
    90 Karl-Johan Runnberg       76  Göteborg                     48.33
    91 Alex Vga                  73  Real Madrid                  48.34
    92 Christian Noreger         69  Lerum                        48.35
    93 Tom Lundqvist             70  Floda                        48.38
    94 Dan Millqvist             47  Göteborgs Hamn IF            48.49
    95 Reino Bergman             52  Floda                        49.00
    96 Olof Berntsson            74  Stena Bulk AB                49.03
    97 Conny Börjesson           46  Bil&Kaross Hindås            49.05
    98 Håkan Jadesten            66  AB Erasmis                   49.07
    99 Johan Grund               72  Göteborg                     49.10
   100 Nicklas Viden                 Lerum                        49.28
   101 Bo Svensso                55  Floda                        49.39
   102 Leif Skyttgård            57  Emils montörsklubb           49.39
   103 Stig Rignell                  Partille                     49.40
   104 Henrik Lind                   Göteborg                     49.44
   105 Henrik Larsson            62  Kinnaströms SK               49.44
   106 Thomas Larsson            65  Lerum                        49.49
   107 Mikael Åberg              59  Kärra/Klarebergs IF          49.51
   108 Kjell-Åke Ohlin           45  IFK Skövde Friidrott         50.12
   109 Bengt Ziegler             58  Lerums SOK                   50.23
   110 Lars Ljungberg            61  Floda                        50.30
   111 Stefan van den Berg       63  Friskis & Svettis, Gbg       50.35
   112 Christian Lagerstedt      73  Tamro AB                     51.07
   113 Ulf Jonasson              63  Manchester City              51.08
   114 Tomas Strömvall           60  Gråbo                        51.10
   115 Anton Lundgren            68  Stenkullen                   51.12
   116 Lars Ekman                    Lerum                        51.19
   117 Mikael Svensson           85  Alingsås                     51.53
   118 John Horton               66  Billdal                      52.00
   119 David Drake               66  Tollered                     52.01
   120 Jan Udéhn                 50  Lerum                        52.04
   121 Anders Sköldberg          63  Fatslim Boys IF              52.12
   122 Per Håkansson             63  Lerum                        52.26
   123 Fredrik Gröndahl          82  Torslanda                    52.45
   124 Alexander Bensryd         92  Lerum Friidrott              53.34
   125 Mats Andersson            59  Göteborg                     53.38
   126 Robert Rönnbom            59  St Kilda                     53.40
   127 Jan Malm                  60  Öjesjö                       53.50
   128 Bertil Rådström           57  Öjersjö                      53.51
   129 Sten-Åke Linder           50  SAAB IF                      54.09
   130 Ola Abrahamsson           55  Floda                        54.24
   131 Mats Angervall            66  Lerums BK                    54.35
   132 Karl-Erik Johansson       56  Lerum                        55.13
   133 Roger Strömvall           63  Sävedalen                    55.14
   134 Ulf Magnusson             62  Hisings Backa                55.19
   135 Mats Carlsson             60  Stena Bulk AB                55.20
   136 Stellan Svensson          44  Falkenbergs RR               55.25
   137 Christofer Relesjö        88                               55.35
   138 Kent Jonasson             44  Friskis & Svettis, Lerum     55.38
   139 Jan-Olof Zeyyerup         49  Stenungsunds FI              55.54
   140 Lars Holm                 66  Lerum Friidrott              56.17
   141 Ingemar Loeb              47  Kullavik                     56.21
   142 Kent Eliasson             54  Alfakonsult                  56.54
   143 Erling Erhardtsen         62  Lerum                        57.27
   144 Kari Vikman               66  Dawalt                       57.30
   145 Peter Wiberg              61  Ericsson IF                  57.38
   146 Leif Abrahamsson          36  OK Alehof                    58.11
   147 Stein Kleiven             67  Fatslim Boys IF              58.21
   148 Peter Nellis              53  Floda                        58.35
   149 Lars Johansson            53  Göteborgs Hamn I             59.22
   150 Ulrik Sixt                67  Hindås                       59.52
   151 Mikael Vilkas             62  Stena Bulk AB              1:01.53
   152 Ulf Ryder                     Stena Bulk AB              1:02.06
   153 Lars-Evert Svensson       37  Alingsås                   1:02.48
   154 Jan Helsingborgaren       46  IFK Helsingborg            1:05.21

Damer 10km

    Pl Namn                      År  Förening/ort                Tid	
     1 Mia Larsson                   IF Kville                    36.39
     2 Karin Schön                   IF Kville                    38.24
     3 Cecilia Lindström         80  Solvikingarna                43.07
     4 Anna Hagman               67  Lerum                        44.47
     5 Lisbeth Persson           62  Göteborg                     47.19
     6 Michaela Krenaver         71  KA 11 Ambulansen K-          49.02
     7 Sari Edvardsson           68  Floda                        50.06
     8 Carina Blom                   Lerum                        50.14
     9 Eva Vecera                62  Svenljunga IK                50.33
    10 Carin Börjesson           50  Bil&Kaross Hindås            51.02
    11 Hanna Blohm               88  Västra Frölunda              51.12
    12 Lillemor ohansson         70  SWEENG TRI                   51.20
    13 Marie Widegren            73  Sjövik                       51.37
    14 Anette Due-Svensson       59  Falkenbergs RR               52.28
    15 Petra Lundgren            65  Lerum                        52.29
    16 Christina Törning         57  Falkenbergs RR               52.48
    17 Malin Hane Hagström       71  Göteborg                     52.54
    18 Maibrith Nilsson          64  Falkenbergs RR               52.58
    19 Barbro Björklund          46  SCA Hygien Products          53.06
    20 Ulrika Nordin             67  Lerum                        53.23
    21 Ann Algurén                   Lerum                        53.25
    22 Lotta Abrahamsson         60  Åsa                          53.28
    23 Louise Peilot             71  Göteborg                     53.33
    24 Eva-Britt Mårts           70  Göteborg                     54.31
    25 Lena Bellwood             63  SWEENG                       55.31
    26 Michaela Viden                Lerum                        55.40
    27 Helena Larsson-Lans       65  Lerum                        57.52
    28 Malena Asgeirsson         71  Göteborg                     57.53
    29 Helen Engholm             74  Västra Frölunda              58.39
    30 Helena Orsenmark          56  Partille                     59.08
    31 Tina Erhardtsen           68  Lerum                      1:01.58
    32 Marie Ryder                   Stena Bulk AB              1:02.04
    33 Helene Malm               63  Öjesjö                     1:02.08
    34 Maria Rosendahl           59  Lerum                      1:04.54
    35 Rebecka Sandberg          87  Gunnilse                   1:05.58
    36 Katarina Käll             86  Angered                    1:11.45

Herrar 5.3km

    Pl Namn                      År  Förening/ort                Tid	
     1 Mats Johansson            63  Lerum Friidrott              16.27
     2 Jörgen Ekdahl             86  Lerum Friidrott              16.42
     3 Björn Hellgren            62  Högsbo AIK                   17.49
     4 John Hallberg             88  Ullevi FK                    19.08
     5 Rikard Waerme             66  Kongahälla AIK               19.27
     6 Nicklas Holmberg          91  Lerum Friidrott              19.34
     7 Jonatan Hilmarch          88  Lerum Friidrott              20.01
     8 Anton Racklin             91  Lerum BK                     20.02
     9 Pontus Larsson                Lerums IS                    20.28
    10 Marcus Waerme             91  Kongahälla AIK               20.31
    11 Daniel Munther            87  Lerum Friidrott              20.36
    12 Johan Bernander           90  V:a Frölunda IF              20.49
    13 Max Bergström                 IK Stern                     21.16
    14 Jens Dahlstrand           88  Lerums SOK                   21.34
    15 Robert Kärrberg           92  Lerum BK                     22.19
    16 Robin Grahn               91  Lerum                        22.24
    17 Kristofer Pålsson         72  Partille                     23.26
    18 Charlie Ewerlöf           92  Lerum BK                     24.05
    19 Niklas Eriksson           64  Baltichov                    24.08
    20 Anton Bergström           92  Lerum BK                     24.22
    21 Peter Martin              67  Carlsson Research            24.32
    22 Niclas Holmberg           94  Lerum                        24.33
    23 Jonas Fritzell            61  Lerums BK                    24.38
    24 Anton Kluge               93  Lerum BK                     24.59
    25 Erik Fritzell             92  Lerum BK                     25.04
    26 Oskar Stenberg            91  Lerum IS Aspenäs             25.18
    27 Jonas Längneroth          92  Lerum BK                     25.39
    28 Axel Carlund              92  Stenkullen GoIK              25.50
    29 Ingemar Haldorsson        44  Skepplanda                   25.57
    30 Mikael Bondarov           50  Göteborg                     26.03
    31 Elias Magnusson           92  Lerum BK                     26.04
    32 Emil Eriksson             92  Stenkullen GoIK              26.19
    33 Jakob Packendorff         92  Lerum BK                     26.31
    34 Johan Sandberg            92  Lerum BK                     26.31
    35 Björn Sernerud            62  Floda                        26.48
    36 Johan Nilsson             92  Stenkullen GoIK              26.51
    37 Samuel Nordin             92  Stenkullen GoIK              26.53
    38 Sandor Cosk               40  Partille                     27.18
    39 Joakim Stenberg           92  Lerum BK                     27.41
    40 Ove Nilsson               50  SF Aspen                     27.57
    41 Nicklas Angervall         92  Lerum BK                     28.31
    42 Pelle Lindblad            92  Lerum BK                     28.31
    43 Fredrik Pihl              91  Lerum Friidrott              29.32
    44 Johan Tempsch             92  Stenkullen GoIK              29.41
    45 Martin Tempsch            92  Stenkullen GoIK              29.43
    46 Bengt Lofter              57  Floda                        31.10
    47 Reino Olsson              65  Lerum Friidrott              37.56
    48 Jonas Larsson             67  Brynets IF                   42.31

Damer 5.3km

    Pl Namn                      År  Förening/ort                Tid	
     1 Andrea Lundberg           90  Lerum Friidrott              18.48
     2 Johanna Sandén            89  Sävedalens AIK               19.58
     3 Anna Hallberg             86  Ullevi FK                    20.30
     4 Lovisa Lindh              91  Kongahälla AIK               20.37
     5 Ann Hilbert               67  IF Kville                    21.01
     6 Yasmin Olsson             89  Sävedalens AIK               21.13
     7 Åse Belsby                63  Ramboll                      21.43
     8 Erika Schön               91  IF Kville                    23.48
     9 Carolina Johansson        81                               24.55
    10 Anna Nyman                91  IK Baltichov                 25.29
    11 Linnea Andersson          91  IK Baltichov                 25.31
    12 Christin Gösta            86  Friskis & Svettis, Lerum     25.44
    13 Hanna Sundgren            91  Lerum                        25.58
    14 Malin Eklund              92  IK Baltichov                 26.00
    15 Ulrika Blidner            58  Floda                        26.56
    16 Johanna Särnheim          91  IK Baltichov                 27.52
    17 Sofia Windt               91  Baltichov                    27.54
    18 Jessica Kjellgren         75  IK Stern                     28.47
    19 Cicci Haglund             91  Floda                        28.53
    20 Elin Pedersen             91  IK Baltichov                 31.26
    21 Sara Holmberg             91  IK Baltichov                 31.28
    22 Marie Nilsson             49  Friskis &                    31.49
    23 Karin Björk               56  Stena Bulk AB                31.50
    24 Marianne Bengtsson        45  Floda                        34.01
    25 Ingela Bjerrefors         45  Västra Frölunda              36.33
    26 Marie-Louise              48  Marstrands                   46.02

Pojkar 13 år  3.3km

    Pl Namn                      År  Förening/ort                Tid	
     1 Hannes Larsson            93  Lerum                        12.28
     2 Simo Lundgren             92  Örgryte IS                   12.37
     3 Richard Berkander         92  Lerum BK                     12.51
     4 Johan Myers               93  Lerum IS Aspenäs             12.56
     5 Joakim Stenman            93  Lerum                        13.08
     6 Mattias Palm              94  Lerum IS                     13.17
     7 Joel Eriksson             94  Lerum Friidrott              13.32
     8 Oscar Erksson-Elfsberg    93  Pantern LIS                  13.37
     9 Pontus Språng             93  Lerum IS Aspenäs             13.49
    10 Fabio Andreoli            92  Örgryte IS                   13.49
    11 Felix Forsberg            94  Tigers SK                    13.55
    12 Alexander Erlandsson      94  Ullevi IF                    13.58
    13 Rasmus Holm               94  Lerum Friidrott              13.59
    14 Johan Gunnarsson          93  Lerum                        14.01
    15 Alexander Lång            93  Lerums IS                    14.04
    16 Erik Stenberg             93  Lerum IS Aspenäs             14.08
    17 Jonathan Stiig            93  Partille IF                  14.15
    18 Karl Kihlberg             93  Lerum IS Aspenäs             14.19
    19 Linus Österberg           93  Lerum                        14.28
    20 Anreas Östlund            93  Lerum IS Aspenäs             14.40
    21 Julius Martin             94  GFK                          14.43
    22 Andreas Hedén             93  Lerums BTS                   14.51
    23 Jacob Benzon              94  Lerum Friidrott              14.54
    24 Simo Nlsson               95  Stenkullen GOIK              15.04
    25 Gustav Hübert             94  Skene MS                     15.11
    26 Jonathan Falk             94  Lerums IS                    15.12
    27 Joel Bellwood             94  Lerum Friidrott              15.13
    28 Kristoffer Karlsson       94                               15.15
    29 Alexander Waerme          97  Kongahälla AIK               15.24
    30 Martin Sköldberg          94  Fatslim Boys IF              15.26
    31 Carl Ivarsson             96  Lerum Friidrott              15.28
    32 Fredrik Gullberg          93  Lerum BK                     15.49
    33 Martin Nilsson            95  Lerum Friidrott              15.52
    34 Magnus Trouve-Raa         95  Lerums SOK                   15.57
    35 Ruben Hohmann             94  Lerum Friidrott              16.00
    36 Viktor Nilsson            95  Alingsås IF                  16.09
    37 Linus Ahlgren             93  FC Nedved                    16.13
    38 Fredrik Häger             92  Lerum Friidrott              16.13
    39 David Andersson           96  Lerums IS                    16.23
    40 David Kluge               95  Lerums BK                    16.58
    41 Adam Graneld              96  Lerums IS                    17.12
    42 Anon Bellwood             96  Lerum Friidrott              17.15
    43 Filip Håkansson           96  Lerums IS                    17.16
    44 Edvin Lofter              94  Floda                        17.37
    45 David Corell              97  Lerum                        17.41
    46 Oscar Schäfer             94  Fatslim Boys IF              18.02
    47 Martin Bäckdal                Lerum                        18.07
    48 Jonatan Bergqvist         94  Lerums IS                    18.10
    49 Johan Karlsson            94  Lerums IS                    18.25
    50 Adam Zsambokrety-         97  Lekstorps IF                 18.47
    51 Gustav Karlholm           97  Gråbo                        18.48
    52 Elias Zachrisson          94  Lerums IS                    18.50
    53 Joel Falk                 94  Lerums IS                    18.53
    54 Rikard Hilding            94                               18.57
    55 Joel Göransson            94  0                            18.58
    56 Gustav Blide              93  Lerum IS Aspenäs             19.02
    57 Marcus Comstedt           97  Lerum                        21.19
    58 Joel Fritsch              96  Lerum                        21.32
    59 Erik Blick                98  OK Alehof                    21.53
    60 Jesper Löfvenius          96  Lerums IS                    22.04
    61 Kristoffer Myers          97  Lerum                        22.15
    62 Victor Nagy               92  Lerum                        25.48
    63 Karl Pettersson-Palm      98  Lerum Friidrott              25.55
    64 Jesper Lindberg           98  Lerum Friidrott              26.33

Flickor 13 år  3.3km

    Pl Namn                      År  Förening/ort                Tid	
     1 Emma Torberntsson         92  Kongahälla AIK               12.41
     2 Stina Svensson            93  Lerum Friidrott              13.06
     3 Emma Rutgersson           93  Lerum Friidrott              13.11
     4 Sophia Geirup             94  Kongahälla AIK               13.13
     5 Malvina Erlandsson        92  Ullevi FK                    13.19
     6 Malin Strand              93  Skara                        13.45
     7 Elin Blick                94  OK Alehof                    13.51
     8 Hannah Racklin            92  Lerum Friidrott              14.00
     9 Linnea Ivarsson           94  Lerum Friidrott              14.06
    10 Sigrid Lindh              94  Kongahälla AIK               14.25
    11 Sofia Thorstensson        92  Lerum Friidrott              14.42
    12 Mathilda Sjöström         94  Gråbo                        15.05
    13 Josefine Tempsch          94  IK Baltichov                 15.22
    14 Lina Marcussen            93  Lerum Friidrott              15.31
    15 Emelie Detert             96  Lerums IS                    15.41
    16 Pia Efraimsson            93  Lerums IS                    15.54
    17 Josefin Oddeby            93  Lerums IS                    15.57
    18 Sofi Tornström            94  Lerum Friidrott              16.00
    19 Sanna Thorstensson        92  Lerum Friidrott              16.02
    20 Lise Erhardtsen           93  Lerums IS                    16.05
    21 Kristin Rosendahl         92  Lerums IS                    16.05
    22 Victoria Malmkvist        93  Lerum Friidrott              16.30
    23 Tone Berggren             92  Floda                        16.47
    24 Joanna Holmström          92  Lerums IS                    16.50
    25 Linnea Larsson            92  Lerums IS                    16.52
    26 Cecilia Johansson         92  Lerums IS                    16.54
    27 Fanny Hammarstrand        94  Lerum Friidrott              16.56
    28 Tilda Karlsson            95  OK Alehof                    17.00
    29 Julia Forsgren            92  Lerums IS                    17.19
    30 Maja Svensson             94  Lerum Friidrott              17.43
    31 Johanna Gellerman         94  Lerum Friidrott              17.44
    32 Malin Hellberg            94  Lerum Friidrott              17.49
    33 Lotta Haglund             94  Floda                        18.00
    34 Andrea Ågren              95  Lerum Friidrott              18.03
    35 Sabine Hoffman            95  Lerum Friidrott              18.05
    36 Caroline Grehn            92  Lerum                        18.09
    37 Moa Norén                 93  Lerum                        18.15
    38 Emma Ek                   93  MA Lerum                     18.31
    39 Olivia Axell              94  Lerum Friidrott              18.34
    40 Johanna Wikell            94  Lerum                        18.38
    41 Cecilia Schön             95  IF Kville                    18.44
    42 Annie Therstol            93  Lerums IS                    18.52
    43 Lisa Söderblom            96  Torslanda                    18.55
    44 Ida Johansson             95  Baltichov                    19.03
    45 Julia Karlsson            95  Baltichov                    19.05
    46 Vicky Westberg            93  Olofstorp                    19.34
    47 Elvira Martin             96  Alingsås AG                  19.35
    48 Lina Holm                 96  Lerum Friidrott              19.38
    49 Clara Forsberg            96  Tigers SK                    20.01
    50 Ellen Sander                  Lerum Friidrott              20.03
    51 Olivia Molander           95  Lerum Friidrott              20.12
    52 Johanna Anderson          95  Lerum Friidrott              20.16
    53 Isabell Pålsson           94  Partille                     20.36
    54 Maria Edlund              94  Lerum Friidrott              20.51
    55 Lovisa Wikbrand           93                               21.49
    56 Victoria Lidin            96  Lerum                        22.02
    57 Andrea Trouvé             98  Lerum Friidrott              22.14
    58 Mikaela Trouvé            96                               22.17
    59 Alma Pettersson-Palm      95  Lerum Friidrott              22.25
    60 Rebecca Lindberg          95  Lerum Friidrott              22.30
    61 Johanna Löfvenius         94  Lerums IS                    22.46
    62 Hanna Henkelmann          95  Lerum                        22.56
    63 Hanna Nähri               93  Lerums IS                    22.58
    64 Malin Hönsvik             97  Lerum                        23.00
    65 Moa Tisell-Borg           97  Lerums SOK                   23.01
    66 Linnéa Ahlgren            96  Bratz IF                     23.26
    67 Julia Corell              98  Lerum                        23.28
    68 Klara Fritsch             98  Lerum                        25.41
    69 Joanna Kastensson         96                               26.01
    70 Linnéa Verho              97  0                            27.31

Promenad 5.3km

    Pl Namn                      År  Förening/ort                Tid	
     1 Joel Slättmyr             19  Gråbo                        43.12
     2 Daniela Hanslik           73  Solvikingarna                44.17
     3 Kerstin Johansson             Lerums Kommun UBF            48.49
     4 Birgitta Svanlund         45  Lerums Kommun UBF            49.56
     5 Mona Jidbrant             52  UBF                          49.59