Resultat
Stonehill Games
Datum:          2004-08-22
Plats:          Stenkullens IP
Arrangör:       Lerum Friidrott               Tfn:       0302-222 82
Tävl.led:       Bo Malmström                  E-post:    kansli@lerumfriidrott.se
Väder: Växlande molnighet med någon regnskur, ca 16 grader, friska sydvästliga vindar.

M 100m
    Final                          0,2                      22/8
   1 Alexander Ljunggren         81 IFK Helsingborg        10.66
   2 Per-Johan Lorentzon         74 IK Orient              11.50
   3 Johan Tobiasson             86 Ullevi FK              11.84

M 200m
    Finalheat  heat: 1             1,1                      22/8
   1 Alexander Ljunggren         81 IFK Helsingborg        21.18   1
   2 Mikael Jakobsson            81 KFUM Örebro            22.21   2
   3 Per-Johan Lorentzon         74 IK Orient              23.58   3
   4 Fabian Willskytt            87 IF Kville              23.77   4
   5 Christopher Westdahl        82 Ullevi FK              24.96   6

    Finalheat  heat: 2             2,8                      22/8
   1 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott        24.62   5
   2 Dabvid Vickhoff             87 Ullevi FK              25.19   7
   3 Carl Magnus Ljungblom       88 Ullevi FK              26.66   8
     Anton Andersson             90 IK Orient                dnf   -

M 400m
    Final                                                   22/8
   1 Ragnar Frosti Frostason     82 Island                 50.82
   2 Peter Wigren                80 Ullevi FK              51.55
   3 Peter Johansson             70 Tingbergs AIS          54.59
   4 Christopher Westdahl        82 Ullevi FK              55.20

M 1000m
    Final                                                   22/8
   1 Silvestre Revuelta Andrade  79 Mexiko MEX           2:40.01
   2 David Johansson             90 Kongahälla AIK       3:00.92
   3 Nina Andersson              85 IFK Helsingborg      3:04.96   K

M 5000m
    Final                                                   22/8
   1 Markus Torgeby              76 Söderköpings FIK    15:05.35   09:06.12
   2 Daniel Tidholm              81 Sävedalens AIK      15:16.72   09:05.96
   3 Joakim Engström             82 Kongahälla AIK      15:46.39   09:23.91
   4 Per Skoog                   83 Sävedalens AIK      16:24.83   09:52.72
   5 Tord Alenljung              77 Högsbo AIK          16:33.47   09:53.80
   7 Johan Wettergren            75 IF Kville           16:51.62   09:53.21
   8 Oriano Chelini              55 Sävedalens AIK      17:28.23   10:22.62
  10 Halvar Albertus             55 Solvikingarna       17:43.42   10:38.75
  14 Anders Eriksson             55 Majornas IK         18:57.47   11:23.62
  15 Klas Folkesson              76 Högsbo AIK          19:44.79   11:50.95
  16 Fernando Riquielme          54 Majornas IK         20:37.96   12:04.34
     Fernando Dinis              71 Hälle IF                 dnf   09:24.21
     Mikael Ekman                88 Ullevi FK                dnf   09:57.32

M 110m häck                        107
    Final                          1,8                      22/8
   1 Philip Nossmy               82 Malmö AI               13.86
   2 Christian Sjöberg           84 Mariestads AIF         14.42
   3 Dennis Acson                81 Örgryte IS             15.07
   4 Joakim Blaschke             77 KA 2 IF                15.78
     Carl-Johan Olsson           80 Mariestads AIF           dnf

M Höjd                                                      22/8
   1 Ola Carlsson                75 Örgryte IS               206
   2 Andreas Aune Viken          82 Norge NOR                200
   3 Oscar Karlsson              83 Alingsås IF              200
   4 Mattias Grundberg           75 Ullevi FK                197
   5 Daniel Linder               85 Ullevi FK                175
   - Janne Wanhainen             71 Hälle IF                   X

M Stav                                                      22/8
   1 Pawel Szczyrba              81 KA 2 IF                  515
   2 Gustaf Andhill              79 Alingsås IF              420
   - Reine Eklund                80 Örgryte IS                 X

M Längd                                                     22/8
   1 Robert Bagge                82 Mölndals AIK            7,42   0,6
   2 Anton Andersson             81 Örgryte IS              6,90   4,3
   3 Martin Eriksson             83 Örgryte IS              6,89   4,0
   4 Marcus Larsson              87 IFK Göteborg            6,52   0,6
   5 Thorbjörn Carlsson          88 IFK Göteborg            5,84   0,8
   6 Sebastian Lindell           88 Lerum Friidrott         5,76   2,1
                                                            5,68   1,9
   7 Mario Slotea                88 Ullevi FK               5,75   4,6
                                                            5,46   0,4
   8 Daniel Linder               85 Ullevi FK               5,54   2,0
   9 Tobias Ljungberg            87 Ullevi FK               5,33   1,9
   - Anna Larsson                78 Ullevi FK               5,42   1,1     K

M Kula                             7.26
   1 Christer Björkander         83 Lerum Friidrott        14,31
   2 Oskar Berglund              81 Bottnaryds IF          11,44

M Diskus                           2.0 kg                   22/8
   1 Christer Björkander         83 Lerum Friidrott        37,12
   2 Oskar Berglund              81 Bottnaryds IF          32,58
   3 Mikael Norén                86 Ullevi FK              32,28
   4 Lukas Gustafsson            91 Ullevi FK              25,79
   - Mikeal Zäll                 88 Ullevi FK              36,69   1,5kg
     Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott        39,28   1,5kg
     Magnus Gustavsson           87 Ullevi FK              37,64   1,5kg

M Slägga                           7.26                     22/8
   1 Oskar Berglund              81 Bottnaryds IF          49,33
   2 Thomas Edvinsson            77 Alingsås IF            47,36
   3 Stefan Holst                82 Bottnaryds IF          42,98
   4 Christer Björkander         83 Lerum Friidrott        40,52

P19 Kula                           6.0 kg                   22/8
   1 Mikael Norén                86 Ullevi FK              14,42
   - Christer Björkander         83 Lerum Friidrott        13,82   7,26kg

P17 100m
    Försök  heat: 1                2,0                      22/8
   1 Patrik Olofsson             87 Eds SK                 11.77   q
   2 Mario Slotea                88 Ullevi FK              11.90   q
   3 Sebastian Lindell           88 Lerum Friidrott        12.12   q
   4 Tobias Ljungberg            87 Ullevi FK              12.27
   5 Peter Olsson                87 Eds SK                 12.50
   6 Jonathan Malka              88 IF Kville              12.53

    Försök  heat: 2                1,6                      22/8
   1 Rickard Hunyadi             87 Ullevi FK              12.07   q
   2 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott        12.12   q
   3 Dabvid Vickhoff             87 Ullevi FK              12.17   q
   4 Nils Nilsson                88 Sävedalens AIK         12.20
   5 Henrik Grundström           88 Angereds IS            12.40
   6 Martin Andreassson          87 Eds SK                 12.97

    Final                          2,3                      22/8
   1 Patrik Olofsson             87 Eds SK                 11.70
   2 Mario Slotea                88 Ullevi FK              11.79
   3 Dabvid Vickhoff             87 Ullevi FK              12.05
   4 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott        12.09
   5 Sebastian Lindell           88 Lerum Friidrott        12.33
     Rickard Hunyadi             87 Ullevi FK                dns

P17 800m
    Final                                                   22/8
   1 Emil Oscarrson              87 Alingsås IF          2:01.16
   2 Emil Ryberg                 87 Ullevi FK            2:01.30
   3 Joakim Hallqvist            88 Lerum Friidrott      2:04.01
   4 Lenny Johansson             87 Alingsås IF          2:08.35
   5 Johan Blomberg              88 Ullevi FK            2:13.32
   6 Tobias Ljungberg            87 Ullevi FK            2:24.35

P17 Häck 300m                      84 cm
    Final                                                   22/8
     Kristoffer Hagstedt         87 Ullevi FK                dns
     Oscar Isidorsson            90 Ullevi FK                dns

P17 Höjd
   1 Pontus Thomée               87 Lerum Friidrott       X  181
   2 Sebastian Lindell           88 Lerum Friidrott          160

P17 Stav                                                    22/8
   1 Niklas Bagge                87 Brattås CK               415
   2 Johan Ramberg               89 Örgryte IS               350

P17 Tresteg                                                 22/8
   1 Eder Rodriguez              85 Mexiko MEX             13,25   1,4
   2 Kristoffer Hagstedt         87 Ullevi FK              12,50   3,4
                                                           12,41   0,9
   3 Peter Olsson                87 Eds SK                 12,42   2,9
                                                           12,27   1,4
   4 Johan Andersson             89 Brattås CK             12,26   3,8
                                                           12,03   1,0
   5 Nils Nilsson                88 Sävedalens AIK         12,14   2,0
   6 Anton Andersson             90 IK Orient              10,95   0,8
   - Johan Tobiasson             86 Ullevi FK              13,58   1,6     ut
     Alexander Ljungblom         85 Ullevi FK              13,51   0,0     ut

P17 Kula                           5.0 kg                   22/8
   1 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott        13,57
   2 Pontus Thomée               87 Lerum Friidrott        13,17

P17 Slägga                         5.0 kg
   1 Sebastian Höglin-Thorden    87 Ullevi FK              54,68

P17 Spjut                          700 g
   1 Pontus Thomée               87 Lerum Friidrott        63,31
   2 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott        42,83
   - Tobias Ljungberg            87 Ullevi FK                  X

P15 100m
    Försök  heat: 1                1,6                      22/8
   1 Long Voong                  90 Ullevi FK              12.35   q
   2 Anton Danieli               89 Sävedalens AIK         12.40   q
   3 William Bengtsson           90 Mölndals AIK           12.95
   4 Mikael Larsson              89 Alingsås IF            12.97

    Försök  heat: 2                1,5                      22/8
   1 Johan Sjölin                89 Sävedalens AIK         12.19   q
   2 Adam Göthe                  90 Trollhättans IF        12.29   q
   3 Robert Nowén                90 Alingsås IF            12.36   q
   4 Henrik Thunberg             90 Örgryte IS             12.80   q

    Final                          0,8                      22/8
   1 Adam Göthe                  90 Trollhättans IF        12.11
   2 Johan Sjölin                89 Sävedalens AIK         12.28
   3 Robert Nowén                90 Alingsås IF            12.34
   4 Long Voong                  90 Ullevi FK              12.36
   5 Henrik Thunberg             90 Örgryte IS             12.86
     Anton Danieli               89 Sävedalens AIK           dns

P15 800m
    Final                                                   22/8
   1 Oscar Edman                 90 Sävedalens AIK       2:05.96
   2 Linus Lagergren             89 Sävedalens AIK       2:13.84
   3 Mattis Berglund             90 Örgryte IS           2:13.85
   4 Erik Olsson                 89 Sävedalens AIK       2:17.76
   5 Erik Ljungqvist             89 Sävedalens AIK       2:18.34
   6 Patrik Lilja                90 IF Kville            2:27.14
   7 Martin Andreasson           88 Ullevi FK            2:27.30

P15 100m häck                      84 cm
    Final                          3,1                      22/8
   1 Johan Andersson             89 Brattås CK             15.27
   2 Jonatan Carbe               90 Örgryte IS             15.59
   3 Oscar Isidorsson            90 Ullevi FK              15.73

P15 Höjd                                                    22/8
   1 Johan Andersson             89 Brattås CK               177
   2 Oscar Nygren                89 Sävedalens AIK           169
   3 Jonatan Carbe               90 Örgryte IS               169
   4 Oskar Rybo                  89 IF Kville                165
   5 Niklas Westerlund           90 Ullevi FK                161
   6 Daniel Persson              90 Mölndals AIK             161
   7 Robert Nowén                90 Alingsås IF              157
   8 Rikard Olsson               90 Eds SK                   152
   9 Tobias Gerefalk             90 Lerum Friidrott          146
  10 Jimmy Olausson              89 Lerum Friidrott          146

P15 Längd                                                   22/8
   1 William Swärd               89 Lerum Friidrott         6,25   3,3
                                                            6,01   0,3
   2 Johan Sjölin                89 Sävedalens AIK          5,82   3,5
                                                            5,78   0,7
   3 Daniel Persson              90 Mölndals AIK            5,68   1,5
   4 Niklas Westerlund           90 Ullevi FK               5,47   3,2
                                                            5,42   1,8
   5 Mattias Niklasson           89 Kongahälla AIK          5,45   7,5
                                                            5,10   0,6
   6 Anton Andersson             90 IK Orient               5,33   1,3
   7 Anton Danieli               89 Sävedalens AIK          5,26   4,6
   8 Long Voong                  90 Ullevi FK               5,14   1,8
   9 Rikard Olsson               90 Eds SK                  5,05   1,4
  10 Henrik Thunberg             90 Örgryte IS              5,01   2,4
                                                            4,97   2,0
  11 Erik Olsson                 89 Örgryte IS              4,83
  12 Tobias Gerefalk             90 Lerum Friidrott         4,61   0,3
  13 William Bengtsson           90 Mölndals AIK            4,59   2,3
  14 Oscar Nygren                89 Sävedalens AIK          2,27   2,2

P15 Kula                           4.0 kg
   1 Simon Karlfred              89 Ullevi FK              13,54
   2 Jesper Berggren             89 Sävedalens AIK         10,48


P15 Slägga                         4.0 kg                   22/8
   1 Rasmus Leo                  91 Alingsås IF            47,24
   2 Alexander Messer            91 Alingsås IF            42,47
   3 Anders Eriksson             89 IF Udd                 42,28
   4 Jesper Berggren             89 Sävedalens AIK         35,52

P15 Spjut                          600 g                    22/8
   1 Joni Kaartinen              89 Bergsjöns Finska       60,21
   2 Mika Kyllönen               89 Bergsjöns Finska       48,61
   3 Hannes Haag                 89 Angereds IS            47,95
   4 Fredrik Olofsson            90 Eds SK                 38,68
   5 Eemu Rauta                  89 Bergsjöns Finska       38,48
   6 Erik Olsson                 89 Örgryte IS             33,06
   7 Dennis Holm                 90 Ullevi FK              28,44

P13 80m
    Försök  heat: 1                0,9                      22/8
   1 Rasmus Leo                  91 Alingsås IF            10.55   q
   2 Jacob Aronsson              91 Lerum Friidrott        11.45
   3 Johan Knape                 92 Kongahälla AIK         11.87
   4 Johannes Aira               92 Ullevi FK              12.06

    Försök  heat: 2                2,8                      22/8
   1 Shahin Farrokhi             91 Stenungsunds FI        10.20   q
   2 Jacob Fredriksson           91 Ullevi FK              10.51   q
   3 Fabio Andreoli              92 Örgryte IS             11.48
   4 Alfons Jansson              91 Ullevi FK              12.26
   5 Ivan Vinthagen              92 Ullevi FK              12.35

    Försök  heat: 3                0,4                      22/8
   1 Björn Svensson              91 Mölndals AIK           10.15   q
   2 Mattias Nilsson             91 Stenungsunds FI        10.39   q
   3 Filip Isaksson              91 Ullevi FK              10.58   q
   4 Sebastian Axell             91 Lerum Friidrott        10.72
   5 Magnus Malmberg             92 Ullevi FK              11.90

    Final                          0,7                      22/8
   1 Björn Svensson              91 Mölndals AIK           10.08
   2 Shahin Farrokhi             91 Stenungsunds FI        10.21
   3 Mattias Nilsson             91 Stenungsunds FI        10.39
   4 Filip Isaksson              91 Ullevi FK              10.59
   5 Rasmus Leo                  91 Alingsås IF            10.65
   6 Jacob Fredriksson           91 Ullevi FK              10.86

P13 200m
    Finalheat  heat: 1             2,8                      22/8
   1 Björn Svensson              91 Mölndals AIK           25.09   1
   2 Pontus Otterstedt           92 Ullevi FK              25.44   2
   3 Shahin Farrokhi             91 Stenungsunds FI        25.92   3
   4 Linus Jaconelli             91 Alingsås IF            26.48   4
   5 Filip Isaksson              91 Ullevi FK              27.41   6
   6 Alex Darborg                92 IF Kville              28.77   8

    Finalheat  heat: 2             0,8                      22/8
   1 Jacob Fredriksson           91 Ullevi FK              27.05   5
   2 Johan Lund                  91 Sävedalens AIK         27.82   7
   3 Rickard Gunnarsson          91 Alingsås IF            29.06   9
   4 Simon Lundgren              92 Örgryte IS             30.04   10
   5 Filip Lundgren              92 Örgryte IS             31.58   11
   6 Fabio Andreoli              92 Örgryte IS             32.25   12

P13 600m
    Final                                                   22/8
   1 Johan Lund                  91 Sävedalens AIK       1:40.70
   2 Anders Lind                 91 Stenungsunds FI      1:41.19
   3 Rickard Gunnarsson          91 Alingsås IF          1:43.75
   4 Alex Darborg                92 IF Kville            1:48.87
   5 Simon Lundgren              92 Örgryte IS           1:53.45
   6 Marcus Waerme               91 Kongahälla AIK       1:57.65

P13 Höjd                                                    22/8
   1 Linus Jaconelli             91 Alingsås IF              168
   2 Pontus Otterstedt           92 Ullevi FK                165
   3 Viktor Magnusson            91 Brattås CK               150
   4 Pierre Dahlén               91 Lerum Friidrott          150
   5 Jacob Aronsson              91 Lerum Friidrott          147
   6 Mattias Abulu               91 Ullevi FK                140
     Simon Lundgren              92 Örgryte IS               140
   8 Anton Belfrage              91 Mölndals AIK             140
   9 Fredrik Eriksson            91 IF Kville                140
  10 Viktor Knutsson             91 Kongahälla AIK           131
  11 Lukas Gustafsson            91 Ullevi FK                131
  12 Nils Öh                     92 Ullevi FK                125
  13 Martin Lavén                91 Stenungsunds FI          125
  14 Johannes Aira               92 Ullevi FK                118


P13 Längd                          zon                      22/8
   1 Pontus Otterstedt           92 Ullevi FK               5,61   2,4
                                                            5,38   -1,1
   2 Björn Svensson              91 Mölndals AIK            5,57   2,4
                                                            5,30   1,9
   3 Viktor Magnusson            91 Brattås CK              4,91   -1,1
   4 Henning Elofsson            91 Örgryte IS              4,86   2,3     4,79 0,9
                                                            4,84   2,7
   5 Jacob Fredriksson           91 Ullevi FK               4,82   1,0
   6 Pierre Dahlén               91 Lerum Friidrott         4,68   3,3
                                                            4,58   1,5
   7 Anton Belfrage              91 Mölndals AIK            4,67   4,7
                                                            4,60   0,1
   8 Mattias Abulu               91 Ullevi FK               4,63   2,6
                                                            4,61   0,1
   9 Filip Lundgren              92 Örgryte IS              4,60   4,1
  10 Johan Knape                 92 Kongahälla AIK          4,57   2,2
  11 Rickard Orrebrant           91 Ullevi FK               4,55   2,3
  12 Mattias Nilsson             91 Stenungsunds FI         4,49   2,7
  13 Rikard Alberg               91 Mölndals AIK            4,46   4,3
                                                            4,38   2,7
  14 Rikard Fröjdendhal          91 Mölndals AIK            4,46   1,8
  15 Jacob Aronsson              91 Lerum Friidrott         4,26   1,5
  16 Martin Lavén                91 Stenungsunds FI         4,20   3,9
  17 Fabio Andreoli              92 Örgryte IS              4,18   1,8
  18 Fredrik Eriksson            91 IF Kville               4,11   2,1
  19 Ivan Vinthagen              92 Ullevi FK               4,07   4,0
                                                            3,56   1,7
  20 Nils Öh                     92 Ullevi FK               3,99   2,5     3,78 0,0
                                                            3,93   2,1
  21 Magnus Malmberg             92 Ullevi FK               3,99   3,1
                                                            3,89
  22 Alfons Jansson              91 Ullevi FK               3,95   2,6
  23 Johannes Aira               92 Ullevi FK               3,60   1,4

P13 Kula                           3.0 kg                   22/8
   1 Alexander Messer            91 Alingsås IF            13,10
   2 Sebastian Axell             91 Lerum Friidrott        12,50
   3 Mattias Nilsson             91 Stenungsunds FI        10,24
   4 Jim Ivarsson                92 Mölndals AIK            8,45
   5 Niklas Bardin               92 Angereds IS             5,94
   6 Joacim Rappu                92 Kongahälla AIK          5,68
   - Martin Lavén                91 Stenungsunds FI            X

P13 Spjut                          400 g                    22/8
   1 Sebastian Axell             91 Lerum Friidrott        44,48
   2 Pierre Dahlén               91 Lerum Friidrott        27,00
   3 Rikard Fröjdendhal          91 Mölndals AIK           26,01
   4 Rikard Alberg               91 Mölndals AIK           24,86
   5 Nils Öh                     92 Ullevi FK              23,59
   6 Viktor Knutsson             91 Kongahälla AIK         23,53
   7 Martin Lavén                91 Stenungsunds FI        21,19
   8 Alfons Jansson              91 Ullevi FK              19,20
   9 Niklas Bardin               92 Angereds IS            18,70

P11 60m
    Försök  heat: 1                1,6                      22/8
   1 Viktor Moen                 93 Ullevi FK               9.01   q
   2 William Knape               94 Kongahälla AIK          9.46   q
   3 Jakob Leo                   93 Mölndals AIK            9.47   q
   4 Rasmus Holm                 94 Lerum Friidrott         9.61   q
   5 Felix Pyk                   93 Ullevi FK              10.14

    Försök  heat: 2                3,6                      22/8
   1 Marcus Kling                93 Ullevi FK               9.13   q
   2 Johan Lindahl               93 Örgryte IS              9.25   q
   3 Markus Wittenstam           93 Ullevi FK              10.13
   4 Erik Selander               94 Sävedalens AIK         11.27
     Henrik Orrebrant            93 Ullevi FK                dns

    Final                          2,2                      22/8
   1 Viktor Moen                 93 Ullevi FK               9.02
   2 Marcus Kling                93 Ullevi FK               9.19
   3 William Knape               94 Kongahälla AIK          9.47
   4 Johan Lindahl               93 Örgryte IS              9.57
   5 Rasmus Holm                 94 Lerum Friidrott         9.69
     Jakob Leo                   93 Mölndals AIK             dns

P11 600m
    Final                                                   22/8
   1 Jimmy Hellström             93 Stenungsunds FI      1:51.92
   2 Alexander Lötvall           93 Mölndals AIK         2:00.40
   3 Markus Wittenstam           93 Ullevi FK            2:01.28
   4 Adam Westin                 93 Mölndals AIK         2:06.71
   5 Rasmus Holm                 94 Lerum Friidrott      2:15.74
   6 Erik Selander               94 Sävedalens AIK       2:22.09

P11 Höjd                                                    22/8
   1 Jimmy Hellström             93 Stenungsunds FI          140
   2 Felix Pyk                   93 Ullevi FK                125
   3 Erik Lidberg                93 Sävedalens AIK           119
   4 Johan Lindahl               93 Örgryte IS               112
   5 Johan Ehlinger              93 Mölndals AIK             112
   6 Lucas Persson               93 Mölndals AIK             104

P11 Längd                          zon                      22/8
   1 Viktor Moen                 93 Ullevi FK               4,35   4,4
                                                            4,24   1,8
   2 Albin Olsson                93 Kongahälla AIK          4,22   2,7
                                                            4,07   1,6
   3 William Knape               94 Kongahälla AIK          3,99   2,2
                                                            3,81   1,7
   4 Rasmus Holm                 94 Lerum Friidrott         3,96   3,5
   5 Henrik Orrebrant            93 Ullevi FK               3,89   1,5
   6 Felix Pyk                   93 Ullevi FK               3,77   4,1
                                                            3,56   1,7

P11 Kula                           2.0 kg                   22/8
   1 Erik Lidberg                93 Sävedalens AIK          8,20
   2 Rasmus Holm                 94 Lerum Friidrott         7,12
   3 Markus Wittenstam           93 Ullevi FK               6,62

P11 Spjut                          400 g                    22/8
   1 Jimmy Hellström             93 Stenungsunds FI        25,66
   2 Johan Ehlinger              93 Mölndals AIK           24,72
   3 Albin Olsson                93 Kongahälla AIK         21,10
   4 Erik Lidberg                93 Sävedalens AIK         19,09
   5 Per Andersson               93 Kongahälla AIK         15,61
   6 Carl Senorski               93 Örgryte IS             12,38
   - Lucas Persson               93 Mölndals AIK               X

K 100m
    Final                          3,4                      22/8
   1 Frida Claesson              84 Alingsås IF            12.05
   2 Emma Green                  84 Örgryte IS             12.11
   3 Anneli Melin                76 IFK Helsingborg        12.20
   4 Sofie Persson               87 IFK Helsingborg        12.37
   5 Malin Norman                81 Ullevi FK              12.59
   6 Paulina Wallin              83 Mölndals AIK           13.18

K 200m
    Final                          0,9                      22/8
   1 Sofie Persson               87 IFK Helsingborg        24.85
   2 Anneli Melin                76 IFK Helsingborg        24.93
   3 Siri Fagerlund              86 IFK Helsingborg        25.96
     Cecilia Jansson             85 Göteborgs Kv IK          dns

K 5000m
    Final                                                   22/8
   1 Christin Johansson          78 IF Kville           16:51.47   09:53.55
   2 Cecilia Jeverstam           76 Mölndals AIK        17:37.26   10:39.00
   3 Katarina Johansson          71 IF Kville           18:18.71   11:02.15
   4 Karin Swensson              68 IF Kville           18:25.11   11:00.74
   5 Paula Wass                  68 IF Kville           18:36.45   11:01.95

K 100m häck                        84 cm
    Final                          1,4                      22/8
   1 Siri Fagerlund              86 IFK Helsingborg        14.80
   2 Malin Svensson              78 IFK Helsingborg        15.12
   3 Sara Trané                  85 Mölndals AIK           15.89

K Höjd                                                      22/8
   1 Elin Marvik                 83 Norge NOR                175
   2 Rebecka Eliasson            85 Örgryte IS               157
   3 Cecilia Jansson             85 Göteborgs Kv IK          149

K Stav                                                      22/8
   1 Isabell Lilja               87 Malmö AI                 380
   2 Maria Rendin                82 Örgryte IS               380
   3 Karen Klintö                83 Danmark DEN              355
   4 Alisa Dimante               88 Malmö AI                 355
   5 Sara Klevell                88 Göteborgs Kv IK          335
   6 Linnea Holmgren             80 Ullevi FK                315
   7 Åsa Wilèn                   86 Örgryte IS               305
   8 Karin Sindsjö               87 Säffle FIK               260
   - Lovisa Eliasson             85 Ullevi FK                  X
     Linn Claer-Stenberg         89 Ullevi FK                  X
     Louise Staffas              90 Ullevi FK                  X

K Tresteg                                                   22/8
   1 Izehi Ileso                 89 Angereds IS            12,00   1,2
   2 Sofie Sandberg              85 Lekeryd-Svarttorp      11,65   2,8
                                                           11,31   0,2
   3 Maria Augutis               90 Angereds IS            11,56   1,7
   4 Malin Ebbinge               88 Ullevi FK              10,53   1,9
   5 Mikaela Laurén              90 Ullevi FK              10,40   1,8
   - Annie Lin                   90 Ullevi FK                  X
     Amy Quinones                84 Angereds IS                X
     Alexandra Adabugday         90 Angereds IS                X

K Kula                             4.0 kg                   22/8
   1 Linda Nestorsson            75 Ullevi FK              13,90
   2 Malin Svensson              78 IFK Helsingborg        11,99
   3 Cecilia Jansson             85 Göteborgs Kv IK         8,67

K Diskus                           1.0 kg                   22/8
   1 Elin Töllborg               86 Angereds IS            26,58
   - Anton Carlansson            90 Kongahälla AIK         29,89   ut
     Tobias Reimertz             89 Kongahälla AIK         42,62   ut

K Slägga                           4.0 kg                   22/8
   1 Anna Zachrisson             82 Ullevi FK              42,52
   2 Elin Töllborg               86 Angereds IS            32,74
   3 Lisa Johansson              86 Ullevi FK              31,49

F17 100m
    Försök  heat: 1                0,2                      22/8
   1 Julia Hakansson             87 IF Kville              12.96   q
   2 Kajsa Wissman               87 IFK Helsingborg        13.26   q
   3 Åse Lundin                  88 Göteborgs Kv IK        13.29   q
   4 Emma Ljungmark              87 IF Kville              13.34   q

    Försök  heat: 2                4,0                      22/8
   1 Josefin Johansson           88 Eds SK                 12.91   q
   2 Petra Andersson             88 Ullevi FK              13.44   q
   3 Clauidia Wallinq            87 Mölndals AIK           13.55
   4 Karin Wennerbäck            88 Örgryte IS             13.80
   5 Josefine Dahlqvist          88 IF Kville              13.86

    Final                          3,0                      22/8
   1 Julia Hakansson             87 IF Kville              12.58
   2 Josefin Johansson           88 Eds SK                 12.77
   3 Åse Lundin                  88 Göteborgs Kv IK        12.99
   4 Kajsa Wissman               87 IFK Helsingborg        13.21
   5 Emma Ljungmark              87 IF Kville              13.21
   6 Petra Andersson             88 Ullevi FK              13.32

F17 800m
    Final                                                   22/8
   1 Sofia Lilja                 88 IF Kville            2:26.44
   2 Tove Bengtsson              88 Sävedalens AIK       2:38.83
   3 Nathalie Gyllenhammar       88 IF Kville            2:40.44
     Julia Selander              88 Sävedalens AIK           dns

F17 Höjd                                                    22/8
   1 Petra Andersson             88 Ullevi FK                149
   2 Lina Byberg                 87 Kongahälla AIK           149
   3 Åsa Hartelius               87 Kongahälla AIK           144
   4 Jessica Ekelund             87 Ullevi FK                138

F17 Längd                                                   22/8
   1 Hanna Rappu                 88 Kongahälla AIK          4,62   1,0
   2 Jessica Ekelund             87 Ullevi FK               4,55   0,4
   3 Josefine Dahlqvist          88 IF Kville               4,17   0,6
   4 Kristin Augutis             88 Angereds IS             4,07   1,7

F17 Kula                           3.0 kg                   22/8
   1 Jessica Ekelund             87 Ullevi FK              10,01
   2 Petra Andersson             88 Ullevi FK               9,42

F17 Diskus                         1.0 kg                   22/8
   1 Karolina Pedersen           87 Ullevi FK              37,40
   2 Kristin Augutis             88 Angereds IS            21,49

F17 Slägga                         4.0 kg                   22/8
   1 Karolina Pedersen           87 Ullevi FK              41,96
   2 Viktoria Oscarsson          87 Herrljunga SK          39,99
   3 Emma Ljungmark              87 IF Kville              18,74

F15 100m
    Försök  heat: 1                2,5                      22/8
   1 Linnea Rodås                90 Ullevi FK              13.15   q
   2 Caroline Tegel              90 Trollhättans IF        13.50   q
   3 Maria Tägtgård              89 Kongahälla AIK         13.68   q
   4 Tove Lagerlöv               90 Lerum Friidrott        13.79
   5 Caroline Hellgren           89 IF Kville              14.11

    Försök  heat: 2                3,5                      22/8
   1 Maja Dahl                   90 Stenungsunds FI        13.02   q
   2 Julia Nilsson               89 IFK Göteborg           13.53   q
   3 Ida Lindskog                90 Lerum Friidrott        13.65   q
   4 Linda Bergh                 89 Tingbergs AIS          14.01
   5 Therese Andersson           89 Kongahälla AIK         15.20
   6 Anna Johansson              89 Ullevi FK              16.37

    Final                          2,1                      22/8
   1 Linnea Rodås                90 Ullevi FK              12.98
   2 Maja Dahl                   90 Stenungsunds FI        13.10
   3 Caroline Tegel              90 Trollhättans IF        13.40
   4 Julia Nilsson               89 IFK Göteborg           13.57
   5 Maria Tägtgård              89 Kongahälla AIK         13.68
   6 Ida Lindskog                90 Lerum Friidrott        13.75

F15 800m
    Final                                                   22/8
   1 Johann Sandén               89 Sävedalens AIK       2:21.88
   2 Mary Alenbratt              90 Kongahälla AIK       2:25.00
   3 Cecilia Eklund-Isebrand     90 Alingsås IF          2:25.80
   4 Karin Svesson               90 Ullevi FK            2:29.97
   5 Lisa Sonesson               89 Ullevi FK            2:38.18
   6 Sofia Jeryd                 90 Lerum Friidrott      3:24.29

F15 Häck 80m                       76 cm
    Final                          0,7                      22/8
   1 Izehi Ileso                 89 Angereds IS            12.79
   2 Linnea Rodås                90 Ullevi FK              13.01
   3 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott        13.40
     Isabelle Bensryd            90 Lerum Friidrott          dnf

F15 Höjd
   1 Ida Lindskog                90 Lerum Friidrott          160
   2 Adina Engström              90 Mölndals AIK             153
   3 Jennie Glarbjerg            90 Ullevi FK                149
   4 Frida Engström              90 Mölndals AIK             145=
     Jessica Nielsen             90 Mölndals AIK             145=
     Amanda Andreasson           89 Alingsås IF              145=
   7 Susan Werner                89 Alingsås IF              145
   8 Maria Tägtgård              89 Kongahälla AIK           141
   9 Jenny Nylund                90 Lerum Friidrott          136
  10 Sofia Jeryd                 90 Lerum Friidrott          123=
     Therese Taengh              90 Lerum Friidrott          123=

F15 Längd                                                   22/8
   1 Alexandra Axell             89 Lerum Friidrott         5,21   2,1
                                                            5,04   1,8
   2 Caroline Tegel              90 Trollhättans IF         4,94   1,7
   3 Maja Dahl                   90 Stenungsunds FI         4,74   1,0
   4 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott         4,63   0,9
   5 Jennie Glarbjerg            90 Ullevi FK               4,58   2,1
                                                            4,43   1,4
   6 Frida Engström              90 Mölndals AIK            4,39   0,7
   7 Caroline Hellgren           89 IF Kville               4,11   2,8
                                                            4,05   0,1
   8 Isabelle Bensryd            90 Lerum Friidrott         4,10   1,5
   9 Linda Bergh                 89 Tingbergs AIS           3,99   2,6
                                                            3,87   1,4
  10 Louise Staffas              90 Ullevi FK               3,93   2,4
  11 Madeleine Olsson            90 Ullevi FK               3,91   1,4
  12 Johanna Karlsson            90 Ullevi FK               3,87   1,6
  13 Annie Lin                   90 Ullevi FK               3,86   1,6
  14 Therese Andersson           89 Kongahälla AIK          3,43   2,2
                                                            3,12   0,5
  15 Anna Johansson              89 Ullevi FK               3,21   3,4
  16 Vicky Anderssén             89 Alingsås IF             2,76   2,2
  17 Stina Johansson             89 Alingsås IF             2,76   1,8
   - Alexandra Adabugday         90 Angereds IS                X

F15 Kula                           3.0 kg                   22/8

   1 Mia Callenberg              89 Lerum Friidrott        10,56
   2 Rebecka Holmquist           89 Mölndals AIK           10,52
   3 Therese Norén               90 Ullevi FK               9,68
   4 Rebecca Hallberger          89 Svenljunga IK           9,04
   5 Josefin Dahlberg            90 Göteborgs Kv IK         8,99
   6 Ida Nyassi                  90 Göteborgs Kv IK         8,25
   7 Vicky Anderssén             89 Alingsås IF             6,19
F15 Diskus                         0.6 kg                   22/8

   1 Rebecca Hallberger          89 Svenljunga IK          32,78
   2 Rebecka Holmquist           89 Mölndals AIK           30,31
   3 Josefin Dahlberg            90 Göteborgs Kv IK        25,96
   4 Therese Norén               90 Ullevi FK              25,82
   5 Cecila Persson              90 Lerum Friidrott        25,66
   6 Johanna Karlsson            90 Ullevi FK              22,66
   7 Linda Ode                   90 Ullevi FK              20,12
   8 Madeleine Olsson            90 Ullevi FK              14,59


F15 Slägga                         3.0 kg                   22/8
   1 Maria Augutis               90 Angereds IS            37,89
   2 Rebecca Hallberger          89 Svenljunga IK          34,83
   3 Elsa Tannerud               90 Angereds IS            29,60
   4 Ida Nyassi                  90 Göteborgs Kv IK        27,03
   5 Cecila Persson              90 Lerum Friidrott        24,74
   6 Tina Sandberg               90 Lekeryd-Svarttorp      24,04
   7 Josefin Dahlberg            90 Göteborgs Kv IK        22,51
   8 Jenny Nylund                90 Lerum Friidrott        20,86
   9 Madeleine Olsson            90 Ullevi FK              16,66
   - Linn Leo                    91 Alingsås IF            32,79   2,0 kg ut

F13 80m
    Försök  heat: 1                2,4                      22/8
   1 Ekanem Etim                 92 Angereds IS            10.92   q
   2 Erika Brandt                92 Mölndals AIK           10.96   q
   3 Linnea Söderström           91 Ullevi FK              11.01   q
   4 Ellen Landgren              91 Göteborgs Kv IK        11.33
   5 Emilia Fischer              92 Mölndals AIK           13.08

    Försök  heat: 2                1,6                      22/8
   1 Frida Hellström             91 Stenungsunds FI        11.31   q
   2 Frida Ekborg                91 Kongahälla AIK         11.62
   3 Ida Sonesson                92 Ullevi FK              12.01
   4 Josefin Hagren              92 Kongahälla AIK         12.23
   5 Julia Granström             91 Tingbergs AIS          12.47

    Försök  heat: 3                1,1                      22/8
   1 Melissa Stenzon             91 Stenungsunds FI        10.64   q
   2 Nathalie Lindquist          91 Lerum Friidrott        11.32
   3 Clara Morberg               91 Ullevi FK              11.39
   4 Sandra Johansson            91 Ullevi FK              12.09
   5 Madeleine Rodås             92 Ullevi FK              12.61

    Försök  heat: 4                2,7                      22/8
   1 Nattalie Arrman             91 Kongahälla AIK         11.15   q
   2 Nathalie Nagy               92 Mölndals AIK           11.32
   3 Zandra Karlsson             91 Stenungsunds FI        11.54
   4 Linnea Wittenstam           91 IF Kville              11.61
   5 Minna Kesti                 92 Ullevi FK              11.99

    Final                          1,8                      22/8
   1 Melissa Stenzon             91 Stenungsunds FI        10.50
   2 Ekanem Etim                 92 Angereds IS            10.99
   3 Erika Brandt                92 Mölndals AIK           11.16
   4 Nattalie Arrman             91 Kongahälla AIK         11.21
   5 Linnea Söderström           91 Ullevi FK              11.21
   6 Frida Hellström             91 Stenungsunds FI        11.51

F13 200m
    Finalheat  heat: 1             0,1                      22/8
   1 Sabina Winqvist             91 Göteborgs Kv IK        27.59   2
   2 Linnea Söderström           91 Ullevi FK              28.86   3
   3 Nattalie Arrman             91 Kongahälla AIK         29.48   7
   4 Frida Ekborg                91 Kongahälla AIK         30.75   11
   5 Adéla Andersen              92 Alingsås IF            33.18   16

    Finalheat  heat: 2             1,5                      22/8
   1 Frida Hellström             91 Stenungsunds FI        29.22   4
   2 Charlotte Eriksson          91 Mölndals AIK           29.86   8
   3 Linnea Wittenstam           91 IF Kville              30.08   9
   4 Ida Sonesson                92 Ullevi FK              31.29   13
   5 Miranda Bonsgård            92 Mölndals AIK           32.17   15

    Finalheat  heat: 3             2,2                      22/8
   1 Melissa Stenzon             91 Stenungsunds FI        27.28   1
   2 Ekanem Etim                 92 Angereds IS            29.27   5
   3 Hanna Jängnemyr             93 Göteborgs Kv IK        30.61   10
   4 Sanna Thorstensson          92 Lerum Friidrott        34.28   17
   5 Emilia Geirup               90 Kongahälla AIK         34.59   18

    Finalheat  heat: 4             0,4                      22/8
   1 Ellen Landgren              91 Göteborgs Kv IK        29.45   6
   2 Stina Hellberg              92 Ullevi FK              31.07   12
   3 Anja Ohrankämmen            92 Sävedalens AIK         32.15   14
   4 Emmelie Nordmark Lungberg   92 Göteborgs Kv IK        34.95   19
   5 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott        35.49   20

F13 600m
    Final                                                   22/8
   1 Charlotte Eriksson          91 Mölndals AIK         1:50.21
   2 Lovisa Lindh                91 Kongahälla AIK       1:51.02
   3 Frida Lilja                 92 IF Kville            1:53.59
   4 Malvina Erlandsson          92 Ullevi FK            1:54.94
   5 Beatrice Staxäng            92 Kongahälla AIK       2:04.47
   6 Miranda Bonsgård            92 Mölndals AIK         2:07.88
     Annie Brickman              91 Kongahälla AIK           dns

F13 Höjd                                                    22/8
   1 Louise Lindberg             91 Trollhättans IF          153
   2 Estelle Montler             91 Lerum Friidrott          150
   3 Patricia Himaj              92 Göteborgs Kv IK          131
   4 Ellen Landgren              91 Göteborgs Kv IK          131
   5 Karolina Andersen           92 Alingsås IF              127=
     Karin Bengtsson             92 Mölndals AIK             127=
   7 Sanna Thorstensson          92 Lerum Friidrott          127
   8 Adéla Andersen              92 Alingsås IF              123=
     Line Rudseter               92 Lerum Friidrott          123=
  10 Josefin Hagren              92 Kongahälla AIK           119=
  11 Stina Hellberg              92 Ullevi FK                119=
  12 Zandra Karlsson             91 Stenungsunds FI          119
  13 Emmelie Nordmark Lungberg   92 Göteborgs Kv IK          101

F13 Längd                          zon                      22/8
   1 Melissa Stenzon             91 Stenungsunds FI         5,10   -0,7
   2 Sabina Winqvist             91 Göteborgs Kv IK         5,08   2,5
                                                            3,13   -0,3
   3 Annie Brickman              91 Kongahälla AIK          5,00   3,7
                                                            4,82   0,6
   4 Louise Lindberg             91 Trollhättans IF         4,92   2,4
                                                            4,75   1,6
   5 Ekanem Etim                 92 Angereds IS             4,77   2,0
   6 Ellen Landgren              91 Göteborgs Kv IK         4,69   2,0
                                                            4,64
   7 Estelle Montler             91 Lerum Friidrott         4,69   1,5
                                                            4,50
   8 Patricia Himaj              92 Göteborgs Kv IK         4,56   3,6
                                                            4,32   1,5
   9 Nattalie Arrman             91 Kongahälla AIK          4,44   0,9
  10 Nathalie Nagy               92 Mölndals AIK            4,35   3,5
                                                            4,22   1,5
  11 Clara Morberg               91 Ullevi FK               4,30   3,5
  12 Linnea Wittenstam           91 IF Kville               4,20   1,4
  13 Minna Kesti                 92 Ullevi FK               4,16   3,5     4,02  0,4
                                                            4,05
  14 Anna Riddestolpe            91 Ullevi FK               4,16   1,6
                                                            3,79
  15 Zandra Karlsson             91 Stenungsunds FI         4,14   1,1
  16 Julia Granström             91 Tingbergs AIS           4,12   0,5
                                                            4,12
  17 Nina Persson                91 Mölndals AIK            4,12   2,4
                                                            3,92   1,6
  18 Lisa Torell                 91 Mölndals AIK            4,03   1,2
  19 Karin Bengtsson             92 Mölndals AIK            3,99   2,4
                                                            3,97   1,4
  20 Line Rudseter               92 Lerum Friidrott         3,99   2,4
                                                            3,65   1,5
  21 Sanna Thorstensson          92 Lerum Friidrott         3,96   2,4
                                                            3,89   1,9
  22 Miranda Bonsgård            92 Mölndals AIK            3,95   2,1
                                                            3,60   1,3
  23 Madeleine Rodås             92 Ullevi FK               3,85   2,2
                                                            3,77   0,6
  24 Ida Sonesson                92 Ullevi FK               3,84   2,1
                                                            3,64   1,4
  25 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott         3,69   1,9
  26 Emilia Geirup               90 Kongahälla AIK          3,53   3,2
  27 Emmelie Nordmark Lungberg   92 Göteborgs Kv IK         3,44   1,7
  28 Anna Jansson                92 Kongahälla AIK          3,37   0,2

F13 Kula                           2.0 kg                   22/8

   1 Patricia Himaj              92 Göteborgs Kv IK        10,52
   2 Lisa Haag                   92 Angereds IS            10,48
   3 Sabina Winqvist             91 Göteborgs Kv IK        10,42
   4 Anja Ohrankämmen            92 Sävedalens AIK          9,49
   6 Stina Lignell               91 Göteborgs Kv IK         9,07
   7 Nathalie Lindquist          91 Lerum Friidrott         8,77
   8 Sandra Hallberger           91 Svenljunga IK           8,50
   9 Karolina Andersen           92 Alingsås IF             8,36
  10 Sandra Johansson            91 Ullevi FK               8,15
  11 Emelie Larsson              91 Ullevi FK               7,62
  12 Beatrice Staxäng            92 Kongahälla AIK          7,55
  13 Stina Hellberg              92 Ullevi FK               7,21
  14 Sofia Thorstensson          92 Lerum Friidrott         6,44
  15 Emmelie Nordmark Lungberg   92 Göteborgs Kv IK         5,80
  16 Anna Jansson                92 Kongahälla AIK          5,61

F13 Diskus                         0.6 kg                   22/8
   1 Lisa Haag                   92 Angereds IS            30,29
   2 Emelie Larsson              91 Ullevi FK              23,05
   3 Sandra Johansson            91 Ullevi FK              16,21

F11 60m

    Försök  heat: 1                2,2                      22/8
   1 Matilda Holm                93 Ullevi FK               9.13   q
   2 Hanna Jängnemyr             93 Göteborgs Kv IK         9.20   q
   3 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott         9.44
   4 Louise Noaksson             93 Mölndals AIK            9.64
   5 Therese Persson             93 Ullevi FK              10.10

    Försök  heat: 2                1,2                      22/8
   1 Anna Hildingsson            93 Örgryte IS              9.20   q
   2 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott         9.52
   3 Beatrice Reimertz           93 Stenungsunds FI         9.55
   4 Anna Mårtensson             93 Mölndals AIK            9.99
   5 Siri Ohranhämmen            95 Sävedalens AIK         10.07

    Försök  heat: 3                1,2                      22/8
   1 Ulrika Nyhlén               93 Mölndals AIK            8.74   q
   2 Jennifer Himaj              93 Göteborgs Kv IK         9.34   q     09.333
   3 Rebecka Sulz                93 Lerum Friidrott         9.78
   4 Clara von Corswant          93 Mölndals AIK            9.88
   5 Ida Bergenhus               93 Kongahälla AIK         10.09

    Försök  heat: 4                4,0                      22/8
   1 Rebecca Nilsson             93 Ullevi FK               8.92   q
   2 Linnea Wallén               93 Ullevi FK               9.34   09.336
   3 Anja Wallén                 94 Ullevi FK               9.75
   4 Matilda Kjellin             93 Mölndals AIK            9.92
   5 Viktoria Malmkvist          93 Lerum Friidrott         9.97

    Försök  heat: 5                3,5                      22/8
   1 Anna Melin                  93 Ullevi FK               9.35
   2 Sandra Bärkroth             93 Mölndals AIK            9.36
   3 Eléonore Montler            91 Lerum Friidrott         9.45
   4 Johanna Björk               93 Mölndals AIK           10.11
     Mathilda Krook              93 Göteborgs Kv IK          dns

    Final                          1,8                      22/8
   1 Ulrika Nyhlén               93 Mölndals AIK            8.74
   2 Rebecca Nilsson             93 Ullevi FK               9.00
   3 Hanna Jängnemyr             93 Göteborgs Kv IK         9.18
   4 Matilda Holm                93 Ullevi FK               9.24
   5 Anna Hildingsson            93 Örgryte IS              9.26
   6 Jennifer Himaj              93 Göteborgs Kv IK         9.45

F11 600m
    Final                                                   22/8
   1 Josefine Nilsson            93 SK Granan            1:54.73
   2 Maria Larsson               93 Mölndals AIK         1:56.74
   3 Beatrice Reimertz           93 Stenungsunds FI      1:59.37
   4 Emma Rutgersson             93 Lerum Friidrott      2:03.81
   5 Linnea Wallén               93 Ullevi FK            2:04.64
   6 Sigrid Lindh                94 Kongahälla AIK       2:09.12
   7 Anja Wallén                 94 Ullevi FK            2:10.49
   8 Olivia Axell                94 Lerum Friidrott      2:10.94
   9 Siri Ohranhämmen            95 Sävedalens AIK       2:22.21
  10 Viktoria Malmkvist          93 Lerum Friidrott      2:26.29
  11 Jennifer Jeryd              93 Lerum Friidrott      2:56.03
     Stina Svensson              93 Lerum Friidrott          dns

F11 Höjd                                                    22/8
   1 Beatrice Reimertz           93 Stenungsunds FI          138
   2 Hanna Jängnemyr             93 Göteborgs Kv IK          135
   3 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott          127
   4 Therese Persson             93 Ullevi FK                114
     Mikaela Andersen            93 Mölndals AIK             114
   6 Jessica Tamm                94 IK Orient                114

F11 Längd                          zon                      22/8
   1 Hanna Jängnemyr             93 Göteborgs Kv IK         4,52   4,1
                                                            4,27   1,9
   2 Ulrika Nyhlén               93 Mölndals AIK            4,45   2,4
                                                            4,28   1,5
   3 Beatrice Reimertz           93 Stenungsunds FI         4,30   2,5
                                                            4,13   0,3
   4 Anna Hildingsson            93 Örgryte IS              4,12   2,0
   5 Matilda Holm                93 Ullevi FK               4,08   1,6
   6 Rebecca Nilsson             93 Ullevi FK               4,02   4,7
                                                            3,49   2,0
   7 Charlotta Andersson         93 Kongahälla AIK          3,95   2,3
                                                            3,85   1,3
   8 Lina Marcussen              93 Lerum Friidrott         3,94   1,1
   9 Jennifer Himaj              93 Göteborgs Kv IK         3,92   1,5
  10 Linnea Wallén               93 Ullevi FK               3,84   0,2
  11 Sandra Bärkroth             93 Mölndals AIK            3,83   2,2
                                                            3,46   1,8
  12 Anna Melin                  93 Ullevi FK               3,75   1,4
  13 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott         3,74   1,7
  14 Jessica Tamm                94 IK Orient               3,63   3,0
                                                            3,42   1,4
  15 Eléonore Montler            91 Lerum Friidrott         3,62   2,0
  16 Anja Wallén                 94 Ullevi FK               3,57   1,5
  17 Matilda Kjellin             93 Mölndals AIK            3,54   1,8
  18 Anna Mårtensson             93 Mölndals AIK            3,53   1,5
  19 Louise Noaksson             93 Mölndals AIK            3,52   2,8
                                                            3,33   0,7
  20 Karolina Arvidsson          93 Kongahälla AIK          3,40   2,3
  21 Emma Rutgersson             93 Lerum Friidrott         3,29   2,2
                                                            2,78   -0,3
  22 Johanna Björk               93 Mölndals AIK            3,27   2,1
                                                            3,13   1,6
  23 Rebecka Sulz                93 Lerum Friidrott         3,22   0,4
  24 Viktoria Malmkvist          93 Lerum Friidrott         3,19   0,9
  25 Siri Ohranhämmen            95 Sävedalens AIK          3,13   3,1
                                                            3,09   1,7
  26 Johanna Trové               94 Lerum Friidrott         3,05   1,7
  27 Sofia Adabugday             93 Angereds IS             2,35   1,5

F11 Kula                           2.0 kg                   22/8
   1 Jennifer Himaj              93 Göteborgs Kv IK         7,46
   2 Beatrice Reimertz           93 Stenungsunds FI         7,25
   3 Rebecca Nilsson             93 Ullevi FK               6,67
   4 Johanna Trové               94 Lerum Friidrott         6,60
   5 Charlotta Andersson         93 Kongahälla AIK          6,24
   6 Stina Svensson              93 Lerum Friidrott         5,95
   7 Therese Persson             93 Ullevi FK               5,34
   8 Sofia Adabugday             93 Angereds IS             5,22
   9 Jennifer Jeryd              93 Lerum Friidrott         3,87

F11 Diskus                         0.6 kg                   22/8
   1 Mikaela Andersen            93 Mölndals AIK           19,68
   2 Maria Larsson               93 Mölndals AIK           17,88
   3 Clara von Corswant          93 Mölndals AIK           12,31