Resultat från 
Svenska och Norska Mästerskapen inomhus i Mångkamp
Arrangerat av Örgryte IS och Lerum Friidrott
Friidrottens Hus, Göteborg 8-9 mars 2003
Tävlingsledning: Ove Jonsson, Christer Falk, Per Crona
SFIF kontrollant: Erland Sandström
M 7-kamp
          60m    Längd     Kula     Höjd    Häck       Stav    1000m
    1 Erik Larsson          80   Gotländsk FI, SWE                    5.330
         7.56     6,99    14,45      191     8.67       446  2:48.77
          694      811      756      723      820       748      778
    2 Henrik Hallenbo       78   Lerum Friidrott, SWE                 5.326
         7.41     6,72    12,65      182     8.59       506  2:48.85
          742      748      646      644      839       929      778
    3 Andrus Klaar          75   Spårvägens FK, SWE                   5.205
         7.21     6,56    13,26      185     8.48       416  2:46.30
          809      711      683      670      865       662      805
    4 Ove Lindekleiv        76   IL Sandnes, NOR                      5.106
         7.40     6,74    13,16      209     8.89       356  2:48.99
          745      753      677      887      770       498      776
    5 Jüri Naumov           80   Estland, EST                         4.908
         7.26     6,35    12,11      179     8.73       386  2:43.49
          792      664      613      619      806       579      835
    6 David Frykholm        80   IF Göta, SWE                         4.681
         7.34     7,14    11,65      191     9.03       346  3:12.15
          765      847      585      723      739       472      550
    7 Gustav Andhill        79   Alingsås IF, SWE                     4.509
         7.37     6,10    10,84      179     8.97       426  3:12.41
          755      608      536      619      752       691      548
    8 Yannick Tregaro       78   Örgryte IS, SWE                      4.270
         7.86     6,14     9,23      191     9.24       406  3:10.98
          601      617      440      723      694       634      561
    9 Lasse Ohtamaa         80   Tullinge-Tumba FF, SWE               4.240
         7.47     6,04    11,25      170     8.94       336  3:05.40
          723      595      561      544      759       446      612
   10 Reine Eklund          77   Örgryte IS, SWE                      4.089
         7.52     6,00    10,42      161    10.44       466  3:12.67
          706      587      511      472      461       807      545
   11 Jim Ekliden           80   Brattås CK, SWE                      3.874
         7.62     5,99    10,04      167     8.99       286  3:13.71
          675      584      488      520      748       323      536
    - Trond Erik Nilsen     72   ASK Friidrett, NOR                    bröt
         7.19     6,88     9,08      203     9.01  ej start
          816      785      431      831      744         
    - Henrik Balkander      79   Lerum Friidrott, SWE                  bröt
         7.28 ej start 
          785
    - Dennis Mahshid        80   Örgryte IS, SWE                       bröt
         7.64 ej start
          668 
M22 7-kamp
          60m    Längd     Kula     Höjd    Häck       Stav    1000m
    1 Alhaji Jeng           81   Örgryte IS, SWE                      5.668
         7.18     7,07    11,87      200     8.53       556  2:58.72
          819      830      599      803      853      1087      677
    2 Johan Szabo           81   FIF Danderyd Athletics, SWE          4.877
         7.32     6,34    12,92      176     8.85       396  2:46.32
          772      661      662      593      779       606      804
    3 Björn Sigurd Sommerf  83   IF Hellas, NOR                       4.847
         7.39     6,53    12,00      179     8.68       396  2:51.98
          749      704      606      619      818       606      745
    4 Gustaf Hultgren       83   Kalmar SK, SWE                       4.538
         7.55     6,35    11,06      179     9.80       486  3:10.86
          697      664      549      619      579       868      562
    5 Martin Eriksson       83   Örgryte IS, SWE                      4.274
         7.53     6,47     7,25      206     9.40       296  2:57.23
          703      691      322      859      660       347      692



P19 7-kamp
          60m    Längd     Kula     Höjd    Häck       Stav    1000m
    1 Nicklas Wiberg        85   FIK Färjestaden, SWE                 5.135
         7.38     6,70    12,69      182     8.67       396  2:35.67
          752      743      648      644      820       606      922
    2 Petter Barck          84   IFK Växjö, SWE                       5.012
         7.38     6,25    10,83      185     8.61       456  2:46.69
          752      641      536      670      834       778      801
    3 Johan Carlsson        85   Malmö AI, SWE                        4.991
         7.34     6,60    12,25      188     8.67       466  3:10.89
          765      720      622      696      820       807      561
    4 Johnny Ulinder        84   IF Vingarna, SWE                     4.866
         7.49     6,18    12,39      185     9.11       416  2:43.07
          716      626      630      670      722       662      840
    5 Sebastian Zawadski    84   Malmö AI, SWE                        4.440
         7.66     6,12    12,31      188     9.62       446  3:20.05
          662      613      625      696      615       748      481
    6 Oskar Edqvist         84   Frösö IF, SWE                        4.223
         7.59     6,17    13,41      179     9.06       326  3:23.80
          684      624      692      619      733       421      450
    7 Björn Åge Herdlevaer  84   IL Fri-Friidrett, NOR                3.860
         7.93     5,79    11,85      176     9.27       366  3:38.61
          580      542      597      593      687       525      336
    8 Dan Eidmark           85   Nynäshamns FK, SWE                   3.499
         7.80     5,85     9,90      188     9.44       356     bröt
          619      554      480      696      652       498        0
    9 Fredrik Fosserud      85   FIL Borg, NOR                        3.412
         7.56     5,27    10,06      149    10.17       286  3:08.75
          694      435      489      381      509       323      581
   10 Atle Aaltvedt         85   Minerva IS, NOR                      3.105
         7.79     5,56    10,83      155    10.87       276  3:38.43
          622      494      536      426      389       300      338
    - Gustav Allvin         85   Gefle IF, SWE                         bröt
         7.93     5,74     8,84      173     bröt         X   ej start
          580      531      416      569        0         0  
    - Tim Greneby           85   KFUM Örebro, SWE                      bröt
         7.25     5,46    11,61      182 ej start
          796      473      583      644        
    - Christoffer Gundersen  84   Ski IL, NOR                          bröt
         7.86     4,71     8,90      158 ej start
          601      328      420      449        

P17 7-kamp
          60m     Stav    Längd    Häck      Höjd      Kula     800m
    1 Samuel Lindén         86   Falu IK, SWE                         5.780
         7.58      356     6,13     8.59      194     14,59  2:12.52
          811      758      791      935      954       892      639
    2 Jonatan Falk          86   Lerum Friidrott, SWE                 5.748
         7.41      366     6,37     8.39      179     14,08  2:15.58
          880      786      850      987      807       860      578
    3 Joel Thorén           87   Hammarby IF, SWE                     5.283
         7.54      356     5,85     8.94      176     13,03  2:16.59
          827      758      722      846      777       795      558
    4 Marcus Janback        87   Fredrikshofs FI, SWE                 5.131
         7.76      376     5,58     8.76      164     12,82  2:14.75
          740      813      656      891      655       782      594
    5 Fredrik Persson       86   Gefle IF, SWE                        5.006
         7.63      326     6,20     9.28      176     12,74  2:24.49
          791      674      808      764      777       776      416
    6 Jonas Elgered         87   Hammarby IF, SWE                     4.863
         7.90      376     5,36     9.18      164     12,39  2:16.27
          688      813      602      787      655       754      564
    7 Odd Viking            86   IFK Växjö, SWE                       4.829
         7.41        X     5,89     8.46      173     13,07  2:09.38
          880        0      732      969      747       797      704
    8 Björn Barrefors       87   Falköpings AIK, SWE                  4.786
         7.89      336     5,81     8.96      179      9,83  2:22.39
          691      702      713      841      807       580      452
    9 Niklas Bagge          87   Brattås CK, SWE                      4.679
         7.91      346     5,74     9.22      170     10,33  2:22.00
          684      730      696      778      717       615      459
   10 Marius Sollie         87   Minerva IS, NOR                      4.560
         7.58      336     5,77     8.98      161     10,22  2:33.64
          811      702      703      836      624       608      276
   11 Karl Gustavsson       86   UF Contact, SWE                      4.475
         7.63      326     5,84     9.08      173     10,41  2:48.00
          791      674      720      811      747       621      111
   12 Emil Albrektsson      87   Upsala IF, SWE                       4.374
         7.90      236     5,56     9.37      161      9,93  2:10.18
          688      394      651      743      624       587      687
   13 Anders Eriksson       86   Upsala IF, SWE                       4.098
         7.76      266     5,15    10.21      158     11,20  2:20.47
          740      493      551      560      593       675      486
    - Sebastian Carlsson    87   Kvarnsveden GoIF, SWE                Bröt
         7.95      356     5,58     9.03      179     11,89 ej start
          669      758      656      824      807       721        
    - Josef Karnebäck       87   Gotländsk FI, SWE                    Bröt
         7.65      236     6,23     9.15      179     12,18 ej start
          783      394      816      795      807       740        
    - Anjin Dalhöjd         86   Örgryte IS, SWE                      Bröt
         8.27      406  ej start
          557      892  

P15 7-kamp
          60m     Stav    Längd    Häck      Höjd      Kula     600m
    1 Jonas Segerlind       88   Hammarby IF, SWE                     6.114
         7.51      316     5,47     8.92      170     11,72  1:28.38
         1011      789      777     1013      834       708      982
    2 Marcus Uussalu        88   Mölndals AIK, SWE                    5.995
         7.52      266     5,72     8.50      164     11,60  1:28.69
         1007      603      848     1109      759       697      972
    3 Rasmus Carlsson       88   Kvarnsveden GoIF, SWE                5.835
         7.96      376     5,56     8.95      164     12,65  1:38.97
          822      995      803     1006      759       785      665
    4 Emil Predan           88   Mölndals AIK, SWE                    5.826
         7.64      296     5,77     9.06      170     11,55  1:34.78
          955      717      862      981      834       693      784
    5 Niclas Åkerström      88   IK Ymer, SWE                         5.730
         7.74      256     5,77     8.68      167     12,38  1:35.41
          912      564      862     1067      796       763      766
    6 Lars Jarnefjord       88   Lerum Friidrott, SWE                 5.577
         7.81      256     5,44     9.68      170     14,18  1:35.21
          883      564      769      848      834       908      771
    7 Nils-Göran Nilsson    88   Täby IS, SWE                         5.545
         7.38      256     5,19     8.71      167     10,28  1:35.12
         1070      564      698     1060      796       583      774
    8 Daniel Falk           88   Lerum Friidrott, SWE                 5.392
         7.96      296     5,24     9.23      176     10,70  1:38.88
          822      717      712      944      909       620      668
    9 Josua Gustafsson      88   Ullevi FK, SWE                       5.336
         7.91      246     5,21     8.85      167     11,89  1:36.94
          842      523      703     1028      796       722      722
   10 Espen Andreas Aam     88   Bergens TF, NOR                      5.124
         7.70      336     4,91     9.59      140     12,46  1:40.70
          929      860      617      867      463       769      619
   11 Johan Roth            88   Ullevi FK, SWE                       5.045
         8.41      286     5,39    10.23      173     11,72  1:39.80
          650      680      755      738      871       708      643
   12 Jonathan Eklund       88   Hammarby IF, SWE                     5.019
         8.11      326     5,21     9.01      161     10,32  1:48.53
          762      825      703      993      721       587      428
   13 Tobias Thor           88   Upsala IF, SWE                       4.847
         7.90      236     4,99     9.70      164     11,41  1:41.62
          846      482      640      844      759       681      595
    - Nicklas Pettersson    88   Stocksäters IF, SWE                   bröt
         7.87        X ej start
          858        0
K 5-kamp
        Häck      Höjd     Kula    Längd     800m
    1 Vala Flosadottir      78   Island, ISL                          3.607
         9.70      167    12,27     5,29  2:29.34
          769      818      679      640      701
    2 Malin Svensson        78   IFK Helsingborg, SWE                 3.585
         9.08      164    10,94     5,27  2:30.72
          893      783      591      634      684
    3 Camilla Silander      86   FIF Danderyd Athletics, SWE          3.171
         9.55      167     8,40     5,23  2:45.93
          798      818      425      623      507
    4 Anna Larsson          78   Ullevi FK, SWE                       3.127
         9.60      149     8,48     5,75  2:44.36
          789      610      430      774      524
    5 Ellinore Hallin       87   Enköpings AI, SWE                    2.500
         9.88      134     9,58     4,69  3:03.13
          735      449      502      477      337
    - Emma Hansson          86   Heleneholms IF, SWE                   bröt
       diskv. ej start
            0        

K22 5-kamp

        Häck      Höjd     Kula    Längd     800m
    1 Johanna Rönner        82   Ullevi FK, SWE                       3.050
         9.31      146     7,48     5,20  2:33.74
          846      577      366      614      647
    2 Maria Rendin          82   Örgryte IS, SWE                      2.992
         9.83      155     8,80     4,92  2:39.33
          744      678      451      538      581
    3 Åsa Lundgren          82   Råby-Rekarne FIF, SWE                2.854
         9.90      143    10,64     4,86  2:47.86
          731      544      571      522      486
    4 Marie-Louise Johansson 83  Varbergs GoIF, SWE                   2.298
        10.81      134     9,33     4,70  3:05.47
          568      449      486      479      316
F19 5-kamp

       Häck      Höjd     Kula    Längd     800m
    1 Marie Barenfeld       85   KFUM Örebro, SWE                     3.682
         9.02      158    12,56     5,38  2:29.33
          906      712      698      665      701
    2 Jessica Samuelsson    85   Hässelby SK, SWE                     3.678
         8.88      155    10,57     5,50  2:21.88
          935      678      567      700      798
    3 Therese Gustavsson    84   Kils AIK, SWE                        3.610
         8.95      158     9,87     5,47  2:24.34
          920      712      521      691      766
    4 Nuulu Ndiwabene       84   Hofors AIF, SWE                      3.319
         9.40      146     8,74     5,30  2:19.93
          828      577      447      643      824
    5 Johanna Höglund       84   Upsala IF, SWE                       3.238
         9.78      164     9,78     5,06  2:36.82
          754      783      515      576      610
    6 Susanne Pettersson    85   Göteborgs Kv IK, SWE                 3.119
         9.89      152    10,07     5,22  2:38.65
          733      644      534      620      588
    7 Malin Rosenberg       84   Huddinge AIS, SWE                    2.794
        10.31      146     9,95     4,74  2:42.35
          655      577      526      490      546
    8 Lotta Fougberg        85   Göteborgs Kv IK, SWE                 2.762
        10.31      137     7,31     4,44  2:17.47
          655      481      355      413      858
    9 Cecilia Jansson       85   Göteborgs Kv IK, SWE                 2.731
        10.08      149     7,06     5,04  2:45.21
          697      610      339      570      515
   10 Sara Josefsson        84   IF Kville, SWE                       2.632
         9.90      155     7,29     4,79  2:59.91
          731      678      354      503      366
   11 Camilla Westerlund    85   Spårvägens FK, SWE                   2.589
        11.19      164    10,31     4,39  3:01.72
          506      783      550      401      349
   12 Josefin Falkevi       84   Göteborgs Kv IK, SWE                 2.584
        10.02      146     7,63     4,62  2:49.87
          708      577      375      459      465
   13 Karin Rydh            85   Malmö AI, SWE                        2.532
        10.57      152     8,55     4,58  2:56.74
          609      644      435      448      396
   14 Angelica Lindau       85   Enköpings AI, SWE                    2.339
        10.74      146     7,55     4,72  3:04.27
          580      577      370      485      327
   15 Sophia Wennerbäck     85   Örgryte IS, SWE                      2.182
        11.21      137     7,50     4,20  2:48.78
          503      481      367      355      476


F17 5-kamp
        Häck      Höjd     Kula    Längd     600m
    1 Emma Hansson          86   Heleneholms IF, SWE                  4.075
         8.68      161    11,27     5,60  1:46.74
         1020      785      715      899      656
    2 Camilla Silander      86   FIF Danderyd Athletics, SWE          3.759
         9.18      167    10,87     5,22  1:53.17
          910      870      680      774      525
    3 Josefina Hallström    86   Gefle IF, SWE                        3.657
         8.98      149    10,53     5,41  1:49.48
          954      618      650      836      599
    4 Martina Wahnström     87   Ullevi FK, SWE                       3.490
         9.33      158     9,59     5,11  1:51.23
          879      743      566      739      563
    5 Camilla Kerrén        86   Malmö AI, SWE                        3.434
         9.46      164     9,51     5,19  1:58.24
          852      827      559      765      431
    6 Sofie Johansson       87   Wärnamo SK, SWE                      3.365
         9.87      167     9,43     4,64  1:50.07
          768      870      552      588      587
    7 Emelie Arvidsson      87   Hammarby IF, SWE                     3.328
         9.58      155     9,59     4,79  1:49.52
          827      701      566      636      598
    8 Jenny Olsson          87   Eslövs AI, SWE                       3.290
        10.03      149    12,11     4,74  1:53.07
          737      618      788      620      527
    9 Frida Blomqvist       87   Hökensås U-ring, SWE                 3.214
         9.41      158     8,27     4,85  1:54.00
          862      743      445      655      509
   10 Kristin Holte         86   IF Eiker Kvikk, NOR                  3.190
         9.60      146     9,56     4,85  1:50.78
          823      577      563      655      572
   11 Frederikke Jensen     87   Vittsjö GIK, SWE                     3.175
         9.51      164     8,05     4,45  1:51.69
          841      827      425      528      554
   12 Johanna Wikström      86   Huddinge AIS, SWE                    3.165
        10.42      143    12,62     4,73  1:53.56
          663      536      832      617      517
   13 Ida Tengvall          87   Ängelholms IF, SWE                   3.115
         9.49      143     9,67     4,70  1:51.67
          845      536      573      607      554
   14 Ellinore Hallin       87   Enköpings AI, SWE                    3.025
         9.58      140    11,10     4,75  2:01.25
          827      496      700      623      379
   15 Fanny Hagström        87   Huddinge AIS, SWE                    3.003
        10.50      140    11,24     4,81  1:54.26
          649      496      712      642      504
   16 Yordabel Abraham      86   Ullevi FK, SWE                       2.947
         9.76      143     8,50     4,68  1:51.71
          790      536      467      601      553
   17 Asal Naghsbandi       87   Väsby IK, SWE                        2.870
        10.47      152     8,61     4,58  1:53.92
          654      660      477      569      510
   18 Lene Myrmel           86   IL Fri-Friidrett, NOR                2.676
         9.93      128     9,41     4,60  1:56.74
          757      336      550      575      458
   19 Åsa Wilén             86   Örgryte IS, SWE                      2.562
        10.68      140     8,15     4,30  1:52.62
          616      496      434      481      535
   20 Mikaela Rosén         87   Väsby IK, SWE                        2.386
        10.59      137     8,48     4,31  2:03.02
          632      455      465      484      350
    - Elisabeth Ottosson    86   IF Kronan, SWE                        bröt
         9.42      143     8,19     4,79 ej start
          860      536      438      636        
    - Jennica Andersson     87   Väsby IK, SWE                         bröt
        11.16      131     8,53 ej start
          533      375      469
F15 5-kamp
        Häck      Höjd    Kula    Längd     600m
    1 Jasmine Henriksson    88   Eslövs AI, SWE                       4.226
         9.71      152    12,22     4,94  1:42.44
          877      830      950      797      772
    2 Lise Hellqvist        88   Österhaninge IF, SWE                 4.008
         9.16      161     8,42     5,10  1:47.05
         1000      935      578      852      643
    3 Sofia Larsson         88   Säffle FIK, SWE                      3.882
         9.40      152    11,80     4,83  1:55.43
          945      830      911      760      436
    4 Anna Berg             88   Täby IS, SWE                         3.852
        10.00      140     8,61     4,94  1:36.35
          816      682      598      797      959
    5 Sofia Stensjö         88   Kungsängens SK, SWE                  3.817
         9.63      149     9,33     4,94  1:46.45
          895      794      672      797      659
    6 Therese Öhman         88   Skellefteå AIK, SWE                  3.703
         9.79      155    10,41     5,05  1:58.77
          860      865      779      835      364
    7 Fanny Berglund        88   Göteborgs Kv IK, SWE                 3.693
         9.69      149    10,58     4,76  1:53.28
          882      794      795      736      486
    8 Jenny Johansson       88   Västerås FIK, SWE                    3.656
        10.04      146    13,16     4,28  1:53.45
          808      757     1036      573      482
    9 Tove Beate Dahle      88   Isfjorden IL, NOR                    3.598
        10.95      146    10,31     5,22  1:50.67
          629      757      769      894      549
   10 Petra Andersson       88   Ullevi FK, SWE                       3.560
         9.73      152     8,58     4,70  1:50.77
          873      830      595      715      547
   11 Else Råman Delin      88   Upsala IF, SWE                       3.390
         9.42      152     7,38     4,90  1:58.57
          941      830      467      784      368
   12 Emelie Haparanta      88   Täby IS, SWE                         3.358
         9.56      146     9,05     4,89  2:03.74
          910      757      643      780      268
   13 Sandra Pettersson     88   Nordanstigs FK, SWE                  3.330
        10.02      146     9,15     4,72  1:57.79
          812      757      654      722      385
   14 Christine Lia         88   IF Hellas, NOR                       3.324
         9.00      152     7,77     4,78  2:07.41
         1037      830      509      743      205
   15 Elin Elmqvist         88   IFK Lund, SWE                        3.306
        10.18      134     6,59     4,50  1:38.21
          779      603      377      647      900
   16 Martina Vivlund       88   Heleneholms IF, SWE                  3.247
         9.67      146     9,77     4,45  2:04.27
          886      757      716      630      258
   17 Sara Klevell          88   Göteborgs Kv IK, SWE                 3.117
        10.31      143     9,30     4,31  1:57.41
          752      720      669      583      393
   18 Emmy Westerdahl       88   Malmö AI, SWE                        3.100
         9.90      146     6,99     4,57  1:56.54
          837      757      423      671      412
   19 Hanna Jönsson         88   Eslövs AI, SWE                       3.100
        10.31      143     8,72     4,47  1:57.96
          752      720      610      637      381
   20 Åse Lundin            88   Göteborgs Kv IK, SWE                 2.915
        10.18      143     7,91     4,21  1:59.78
          779      720      524      549      343
    - Jonna Olsson          88   Vittsjö GIK, SWE                      bröt
         9.84      146    10,82     4,39 ej start
          850      757      818      610        
    - Caroline Jansson      88   Göteborgs Kv IK, SWE                  bröt
        11.07      128     5,84     4,25 ej start
          607      522      287      562 
Lagtävlingen (3-mannalag)
7-kamp
1. Lerum Friidrott  16.717p
2. Hammarby IF      16.416
3. Örgryte IS       14.212
4. Upsala IF        13.316 
5-kamp
1. Eslövs AI      10.610
2. Ullevi FK      10.174
3. Göteborgs KIK   9.929
4. Malmö AI        9.066
5. Örgryte IS      7.733



Grenresultat
M 60m
Heat 1                                                       8/3
   1 Trond Erik Nilsen           72 ASK Friidrett NOR       7.19
   2 Andrus Klaar                75 Spårvägens FK           7.21
   3 Jüri Naumov                 80 Estland EST             7.26
   4 David Frykholm              80 IF Göta                 7.34
   5 Gustav Andhill              79 Alingsås IF             7.37
Heat 2
   1 Henrik Balkander            79 Lerum Friidrott         7.28
   2 Henrik Hallenbo             78 Lerum Friidrott         7.41
   3 Lasse Ohtamaa               80 Tullinge-Tumba FF       7.47
   4 Dennis Mahshid              80 Örgryte IS              7.64
   5 Yannick Tregaro             78 Örgryte IS              7.86
Heat 3
   1 Ove Lindekleiv              76 IL Sandnes NOR          7.40
   2 Reine Eklund                77 Örgryte IS              7.52
   3 Erik Larsson                80 Gotländsk FI            7.56
   4 Jim Ekliden                 80 Brattås CK              7.62
 
M Längd                                                      8/3
   1 David Frykholm              80 IF Göta                 7,14
   2 Erik Larsson                80 Gotländsk FI            6,99
   3 Trond Erik Nilsen           72 ASK Friidrett NOR       6,88
   4 Ove Lindekleiv              76 IL Sandnes NOR          6,74
   5 Henrik Hallenbo             78 Lerum Friidrott         6,72
   6 Andrus Klaar                75 Spårvägens FK           6,56
   7 Jüri Naumov                 80 Estland EST             6,35
   8 Yannick Tregaro             78 Örgryte IS              6,14
   9 Gustav Andhill              79 Alingsås IF             6,10
  10 Lasse Ohtamaa               80 Tullinge-Tumba FF       6,04
  11 Reine Eklund                77 Örgryte IS              6,00
  12 Jim Ekliden                 80 Brattås CK              5,99
   - Dennis Mahshid              80 Örgryte IS          ej start
     Henrik Balkander            79 Lerum Friidrott     ej start
 
M Kula                                                       8/3
   1 Erik Larsson                80 Gotländsk FI           14,45
   2 Andrus Klaar                75 Spårvägens FK          13,26
   3 Ove Lindekleiv              76 IL Sandnes NOR         13,16
   4 Henrik Hallenbo             78 Lerum Friidrott        12,65
   5 Jüri Naumov                 80 Estland EST            12,11
   6 David Frykholm              80 IF Göta                11,65
   7 Lasse Ohtamaa               80 Tullinge-Tumba FF      11,25
   8 Gustav Andhill              79 Alingsås IF            10,84
   9 Reine Eklund                77 Örgryte IS             10,42
  10 Jim Ekliden                 80 Brattås CK             10,04
  11 Yannick Tregaro             78 Örgryte IS              9,23
  12 Trond Erik Nilsen           72 ASK Friidrett NOR       9,08
 
M Höjd                                                       8/3
   1 Ove Lindekleiv              76 IL Sandnes NOR           209
   2 Trond Erik Nilsen           72 ASK Friidrett NOR        203
   3 Erik Larsson                80 Gotländsk FI             191
     David Frykholm              80 IF Göta                  191
     Yannick Tregaro             78 Örgryte IS               191
   6 Andrus Klaar                75 Spårvägens FK            185
   7 Henrik Hallenbo             78 Lerum Friidrott          182
   8 Jüri Naumov                 80 Estland EST              179
   9 Gustav Andhill              79 Alingsås IF              179
  10 Lasse Ohtamaa               80 Tullinge-Tumba FF        170
  11 Jim Ekliden                 80 Brattås CK               167
  12 Reine Eklund                77 Örgryte IS               161
 
M Häck 60m                                                   9/3
Heat 1
   1 Andrus Klaar                75 Spårvägens FK           8.48
   2 Erik Larsson                80 Gotländsk FI            8.67
   3 Ove Lindekleiv              76 IL Sandnes NOR          8.89
   4 Trond Erik Nilsen           72 ASK Friidrett NOR       9.01
   5 David Frykholm              80 IF Göta                 9.03
Heat 2
   1 Henrik Hallenbo             78 Lerum Friidrott         8.59
   2 Jüri Naumov                 80 Estland EST             8.73
   3 Lasse Ohtamaa               80 Tullinge-Tumba FF       8.94
   4 Gustav Andhill              79 Alingsås IF             8.97
Heat 3
   1 Jim Ekliden                 80 Brattås CK              8.99
   2 Yannick Tregaro             78 Örgryte IS              9.24
   3 Reine Eklund                77 Örgryte IS             10.44
M Stav                                                       9/3
   1 Henrik Hallenbo             78 Lerum Friidrott          506
   2 Reine Eklund                77 Örgryte IS               466
   3 Erik Larsson                80 Gotländsk FI             446
   4 Gustav Andhill              79 Alingsås IF              426
   5 Andrus Klaar                75 Spårvägens FK            416
   6 Yannick Tregaro             78 Örgryte IS               406
   7 Jüri Naumov                 80 Estland EST              386
   8 Ove Lindekleiv              76 IL Sandnes NOR           356
   9 David Frykholm              80 IF Göta                  346
  10 Lasse Ohtamaa               80 Tullinge-Tumba FF        336
  11 Jim Ekliden                 80 Brattås CK               286
   - Trond Erik Nilsen           72 ASK Friidrett NOR   ej start
  M 1000m                                                      9/3
  Heat 1   
   1 Lasse Ohtamaa               80 Tullinge-Tumba FF    3:05.40
   2 Yannick Tregaro             78 Örgryte IS           3:10.98
   3 Reine Eklund                77 Örgryte IS           3:12.67
   4 Jim Ekliden                 80 Brattås CK           3:13.71
  Heat 2   
   1 Jüri Naumov                 80 Estland EST          2:43.49
   2 Andrus Klaar                75 Spårvägens FK        2:46.30
   3 Erik Larsson                80 Gotländsk FI         2:48.77
   4 Henrik Hallenbo             78 Lerum Friidrott      2:48.85
   5 Ove Lindekleiv              76 IL Sandnes NOR       2:48.99
   6 David Frykholm              80 IF Göta              3:12.15
   7 Gustav Andhill              79 Alingsås IF          3:12.41
 M22 60m                                                      8/3
Heat 1
   1 Alhaji Jeng                 81 Örgryte IS              7.18
   2 Johan Szabo                 81 FIF Danderyd Athl       7.32
   3 Björn Sigurd Sommerfeldt    83 IF Hellas NOR           7.39
   4 Martin Eriksson             83 Örgryte IS              7.53
   5 Gustaf Hultgren             83 Kalmar SK               7.55 
 
M22 Längd                                                    8/3
   1 Alhaji Jeng                 81 Örgryte IS              7,07
   2 Björn Sigurd Sommerfeldt    83 IF Hellas NOR           6,53
   3 Martin Eriksson             83 Örgryte IS              6,47
   4 Gustaf Hultgren             83 Kalmar SK               6,35
   5 Johan Szabo                 81 FIF Danderyd Athl       6,34
 
M22 Kula
   1 Johan Szabo                 81 FIF Danderyd Athl      12,92
   2 Björn Sigurd Sommerfeldt    83 IF Hellas NOR          12,00
   3 Alhaji Jeng                 81 Örgryte IS             11,87
   4 Gustaf Hultgren             83 Kalmar SK              11,06
   5 Martin Eriksson             83 Örgryte IS              7,25
 
M22 Höjd                                                     8/3
   1 Martin Eriksson             83 Örgryte IS               206
   2 Alhaji Jeng                 81 Örgryte IS               200
   3 Björn Sigurd Sommerfeldt    83 IF Hellas NOR            179
   4 Gustaf Hultgren             83 Kalmar SK                179
   5 Johan Szabo                 81 FIF Danderyd Athl        176
 
M22 Häck 60m                                               9/3
   1 Alhaji Jeng                 81 Örgryte IS              8.53
   2 Björn Sigurd Sommerfeldt    83 IF Hellas NOR           8.68
   3 Johan Szabo                 81 FIF Danderyd Athl       8.85
   4 Martin Eriksson             83 Örgryte IS              9.40
   5 Gustaf Hultgren             83 Kalmar SK               9.80
M22 Stav                                                     9/3
   1 Alhaji Jeng                 81 Örgryte IS               556
   2 Gustaf Hultgren             83 Kalmar SK                486
   3 Björn Sigurd Sommerfeldt    83 IF Hellas NOR            396
   4 Johan Szabo                 81 FIF Danderyd Athl        396
   5 Martin Eriksson             83 Örgryte IS               296
M22 1000m                                                    9/3
   1 Johan Szabo                 81 FIF Danderyd Athl    2:46.32
   2 Björn Sigurd Sommerfeldt    83 IF Hellas NOR        2:51.98
   3 Martin Eriksson             83 Örgryte IS           2:57.23
   4 Alhaji Jeng                 81 Örgryte IS           2:58.72
   5 Gustaf Hultgren             83 Kalmar SK            3:10.86
P19 60m                                                      8/3
Heat 1
   1 Tim Greneby                 85 KFUM Örebro             7.25
   2 Johan Carlsson              75 Malmö AI                7.34
   3 Nicklas Wiberg              85 FIK Färjestaden         7.38
   4 Fredrik Fosserud            85 FIL Borg NOR            7.56
   5 Oskar Edqvist               84 Frösö IF                7.59
Heat 2
   1 Petter Barck                84 IFK Växjö               7.38
   2 Johnny Ulinder              84 IF Vingarna             7.49
   3 Atle Aaltvedt               85 Minerva IS NOR          7.79
   4 Björn Åge Herdlevaer        84 IL Fri-Friidrett        7.93
Heat 3
   1 Sebastian Zawadski          85 Malmö AI                7.66
   2 Dan Eidmark                 85 Nynäshamns FK           7.80
   3 Christoffer Gundersen       84 Ski IL NOR              7.86
   4 Gustav Allvin               85 Gefle IF                7.93
 
P19 Längd                                                    8/3
   1 Nicklas Wiberg              85 FIK Färjestaden         6,70
   2 Johan Carlsson              75 Malmö AI                6,60
   3 Petter Barck                84 IFK Växjö               6,25
   4 Johnny Ulinder              84 IF Vingarna             6,18
   5 Oskar Edqvist               84 Frösö IF                6,17
   6 Sebastian Zawadski          85 Malmö AI                6,12
   7 Dan Eidmark                 85 Nynäshamns FK           5,85
   8 Björn Åge Herdlevaer        84 IL Fri-Friidrett        5,79
   9 Gustav Allvin               85 Gefle IF                5,74
  10 Atle Aaltvedt               85 Minerva IS NOR          5,56
  11 Tim Greneby                 85 KFUM Örebro             5,46
  12 Fredrik Fosserud            85 FIL Borg NOR            5,27
  13 Christoffer Gundersen       84 Ski IL NOR              4,71
 
P19 Kula        6,0 kg                                       8/3
   1 Oskar Edqvist               84 Frösö IF               13,41
   2 Nicklas Wiberg              85 FIK Färjestaden        12,69
   3 Johnny Ulinder              84 IF Vingarna            12,39
   4 Sebastian Zawadski          85 Malmö AI               12,31
   5 Johan Carlsson              75 Malmö AI               12,25
   6 Björn Åge Herdlevaer        84 IL Fri-Friidrett       11,85
   7 Tim Greneby                 85 KFUM Örebro            11,61
   8 Atle Aaltvedt               85 Minerva IS NOR         10,83
                                                           10,81
   9 Petter Barck                84 IFK Växjö              10,83
                                                            0,00
  10 Fredrik Fosserud            85 FIL Borg NOR           10,06
  11 Dan Eidmark                 85 Nynäshamns FK           9,90
  12 Christoffer Gundersen       84 Ski IL NOR              8,90
  13 Gustav Allvin               85 Gefle IF                8,84
 
P19 Höjd                                                     8/3
   1 Sebastian Zawadski          84 Malmö AI                 188
   2 Dan Eidmark                 85 Nynäshamns FK            188
   3 Johan Carlsson              85 Malmö AI                 188
   4 Johnny Ulinder              84 IF Vingarna              185
   5 Petter Barck                84 IFK Växjö                185
   6 Nicklas Wiberg              85 FIK Färjestaden          182
   7 Tim Greneby                 85 KFUM Örebro              182
   8 Oskar Edqvist               84 Frösö IF                 179
   9 Björn Åge Herdlevaer        84 IL Fri-Friidrett         176
  10 Gustav Allvin               85 Gefle IF                 173
  11 Christoffer Gundersen       84 Ski IL NOR               158
  12 Atle Aaltvedt               85 Minerva IS NOR           155
  13 Fredrik Fosserud            85 FIL Borg NOR             149 
 
P19 Häck 60m                                                 9/3
Heat 1   
   1 Nicklas Wiberg              85 FIK Färjestaden         8.67=
     Johan Carlsson              85 Malmö AI                8.67=
   3 Oskar Edqvist               84 Frösö IF                9.06
   4 Johnny Ulinder              84 IF Vingarna             9.11
Heat 2
   1 Petter Barck                84 IFK Växjö               8.61
   2 Dan Eidmark                 85 Nynäshamns FK           9.44
   3 Sebastian Zawadski          84 Malmö AI                9.62
     Gustav Allvin               85 Gefle IF                bröt
Heat 3
   1 Björn Åge Herdlevaer        84 IL Fri-Friidrett        9.27
   2 Fredrik Fosserud            85 FIL Borg NOR           10.17
   3 Atle Aaltvedt               85 Minerva IS NOR         10.87
     Tim Greneby                 85 KFUM Örebro         ej start
     Christoffer Gundersen       84 Ski IL NOR          ej start  
P19 Stav                                                     9/3
   1 Johan Carlsson              85 Malmö AI                 466
   2 Petter Barck                84 IFK Växjö                456
   3 Sebastian Zawadski          84 Malmö AI                 446
   4 Johnny Ulinder              84 IF Vingarna              416
   5 Nicklas Wiberg              85 FIK Färjestaden          396
   6 Björn Åge Herdlevaer        84 IL Fri-Friidrett         366
   7 Dan Eidmark                 85 Nynäshamns FK            356
   8 Oskar Edqvist               84 Frösö IF                 326
   9 Fredrik Fosserud            85 FIL Borg NOR             286
  10 Atle Aaltvedt               85 Minerva IS NOR           276
   - Gustav Allvin               85 Gefle IF                   X
P19 1000m                                                    9/3
   1 Fredrik Fosserud            85 FIL Borg NOR         3:08.75
   2 Atle Aaltvedt               85 Minerva IS NOR       3:38.43
   3 Björn Åge Herdlevaer        84 IL Fri-Friidrett     3:38.61
   - Gustav Allvin               85 Gefle IF            ej start
     
   1 Nicklas Wiberg              85 FIK Färjestaden      2:35.67
   2 Johnny Ulinder              84 IF Vingarna          2:43.07
   3 Petter Barck                84 IFK Växjö            2:46.69
   4 Johan Carlsson              85 Malmö AI             3:10.89
   5 Sebastian Zawadski          84 Malmö AI             3:20.05
   6 Oskar Edqvist               84 Frösö IF             3:23.80
     Dan Eidmark                 85 Nynäshamns FK           bröt
P17 60m
Heat 1                                                      8/3
   1 Jonatan Falk                86 Lerum Friidrott         7.41
   2 Odd Viking                  86 IFK Växjö               7.41
   3 Joel Thorén                 87 Hammarby IF             7.54
   4 Samuel Lindén               86 Falu IK                 7.58
Heat 2
   1 Marius Sollie               87 Minerva IS NOR          7.58
   2 Karl Gustavsson             86 UF Contact              7.63
   3 Josef Karnebäck             87 Gotländsk FI            7.65
   4 Anders Eriksson             86 Upsala IF               7.76
Heat 3
   1 Fredrik Persson             86 Gefle IF                7.63
   2 Marcus Janback              87 Fredrikshofs FI         7.76
   3 Björn Barrefors             87 Falköpings AIK          7.89
   4 Emil Albrektsson            87 Upsala IF               7.90
Heat 4
   1 Jonas Elgered               87 Hammarby IF             7.90
   2 Niklas Bagge                87 Brattås CK              7.91
   3 Sebastian Carlsson          87 Kvarnsveden GoIF        7.95
   4 Anjin Dalhöjd               86 Örgryte IS              8.27
P17 Stav                                                     8/3
   1 Anjin Dalhöjd               86 Örgryte IS               406
   2 Jonas Elgered               87 Hammarby IF              376
   3 Marcus Janback              87 Fredrikshofs FI          376
   4 Jonatan Falk                86 Lerum Friidrott          366
   5 Samuel Lindén               86 Falu IK                  356
   6 Joel Thorén                 87 Hammarby IF              356
   7 Sebastian Carlsson          87 Kvarnsveden GoIF         356
   8 Niklas Bagge                87 Brattås CK               346
   9 Marius Sollie               87 Minerva IS NOR           336
  10 Björn Barrefors             87 Falköpings AIK           336
  11 Fredrik Persson             86 Gefle IF                 326
  12 Karl Gustavsson             86 UF Contact               326
  13 Anders Eriksson             86 Upsala IF                266
  14 Emil Albrektsson            87 Upsala IF                236
  15 Josef Karnebäck             87 Gotländsk FI             236
   - Odd Viking                  86 IFK Växjö                  X
P17 Längd                                                    8/3
   1 Jonatan Falk                86 Lerum Friidrott         6,37
   2 Josef Karnebäck             87 Gotländsk FI            6,23
   3 Fredrik Persson             86 Gefle IF                6,20
   4 Samuel Lindén               86 Falu IK                 6,13
   5 Odd Viking                  86 IFK Växjö               5,89
   6 Joel Thorén                 87 Hammarby IF             5,85
   7 Karl Gustavsson             86 UF Contact              5,84
   8 Björn Barrefors             87 Falköpings AIK          5,81
   9 Marius Sollie               87 Minerva IS NOR          5,77
  10 Niklas Bagge                87 Brattås CK              5,74
  11 Marcus Janback              87 Fredrikshofs FI         5,58
                                                            5,56
  12 Sebastian Carlsson          87 Kvarnsveden GoIF        5,58
  13 Emil Albrektsson            87 Upsala IF               5,56
  14 Jonas Elgered               87 Hammarby IF             5,36
  15 Anders Eriksson             86 Upsala IF               5,15
   - Anjin Dalhöjd               86 Örgryte IS          ej start
P17 Häck 60m                                                 9/3
Heat 1
   1 Odd Viking                  86 IFK Växjö               8.46
   2 Sebastian Carlsson          87 Kvarnsveden GoIF        9.03
   3 Josef Karnebäck             87 Gotländsk FI            9.15
   4 Emil Albrektsson            87 Upsala IF               9.37
   5 Anders Eriksson             86 Upsala IF              10.21
Heat 2
   1 Marcus Janback              87 Fredrikshofs FI         8.76
   2 Björn Barrefors             87 Falköpings AIK          8.96
   3 Karl Gustavsson             86 UF Contact              9.08
   4 Jonas Elgered               87 Hammarby IF             9.18
   5 Niklas Bagge                87 Brattås CK              9.22
Heat 3 
   1 Jonatan Falk                86 Lerum Friidrott         8.39
   2 Samuel Lindén               86 Falu IK                 8.59
   3 Joel Thorén                 87 Hammarby IF             8.94
   4 Marius Sollie               87 Minerva IS NOR          8.98
   5 Fredrik Persson             86 Gefle IF                9.28
P17 Höjd                                                     9/3
   1 Samuel Lindén               86 Falu IK                  194
   2 Josef Karnebäck             87 Gotländsk FI             179
   3 Björn Barrefors             87 Falköpings AIK           179
   4 Jonatan Falk                86 Lerum Friidrott          179
   5 Sebastian Carlsson          87 Kvarnsveden GoIF         179
   6 Joel Thorén                 87 Hammarby IF              176=
     Fredrik Persson             86 Gefle IF                 176=
   8 Karl Gustavsson             86 UF Contact               173
   9 Odd Viking                  86 IFK Växjö                173
  10 Niklas Bagge                87 Brattås CK               170
  11 Jonas Elgered               87 Hammarby IF              164
  12 Marcus Janback              87 Fredrikshofs FI          164
  13 Marius Sollie               87 Minerva IS NOR           161
  14 Emil Albrektsson            87 Upsala IF                161
  15 Anders Eriksson             86 Upsala IF                158
P17 Kula                                                     9/3
   1 Samuel Lindén               86 Falu IK                14,59
   2 Jonatan Falk                86 Lerum Friidrott        14,08
   3 Odd Viking                  86 IFK Växjö              13,07
   4 Joel Thorén                 87 Hammarby IF            13,03
   5 Marcus Janback              87 Fredrikshofs FI        12,82
   6 Fredrik Persson             86 Gefle IF               12,74
   7 Jonas Elgered               87 Hammarby IF            12,39
   8 Josef Karnebäck             87 Gotländsk FI           12,18
   9 Sebastian Carlsson          87 Kvarnsveden GoIF       11,89
  10 Anders Eriksson             86 Upsala IF              11,20
  11 Karl Gustavsson             86 UF Contact             10,41
  12 Niklas Bagge                87 Brattås CK             10,33
  13 Marius Sollie               87 Minerva IS NOR         10,22
  14 Emil Albrektsson            87 Upsala IF               9,93
  15 Björn Barrefors             87 Falköpings AIK          9,83
  P17 800m                                                     9/3
Heat 1
   1 Odd Viking                  86 IFK Växjö            2:09.38
   2 Emil Albrektsson            87 Upsala IF            2:10.18
   3 Jonas Elgered               87 Hammarby IF          2:16.27
   4 Anders Eriksson             86 Upsala IF            2:20.47
   5 Niklas Bagge                87 Brattås CK           2:22.00
   6 Björn Barrefors             87 Falköpings AIK       2:22.39
   7 Marius Sollie               87 Minerva IS NOR       2:33.64
     Josef Karnebäck             87 Gotländsk FI        ej start
Heat 2
   1 Samuel Lindén               86 Falu IK              2:12.52
   2 Marcus Janback              87 Fredrikshofs FI      2:14.75
   3 Jonatan Falk                86 Lerum Friidrott      2:15.58
   4 Joel Thorén                 87 Hammarby IF          2:16.59
   5 Fredrik Persson             86 Gefle IF             2:24.49
   6 Karl Gustavsson             86 UF Contact           2:48.00
     Sebastian Carlsson          87 Kvarnsveden GoIF    ej start


P15 60m                                                       8/3
Heat 1
   1 Nils-Göran Nilsson          88 Täby IS                 7.38
   2 Jonas Segerlind             88 Hammarby IF             7.51
   3 Marcus Uussalu              88 Mölndals AIK            7.52
   4 Emil Predan                 88 Mölndals AIK            7.64
   5 Niclas Åkerström            88 IK Ymer                 7.74
Heat 2
   1 Espen Andreas Aam           88 Bergens TF NOR          7.70
   2 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott         7.81
   3 Nicklas Pettersson          88 Stocksäters IF          7.87
   4 Tobias Thor                 88 Upsala IF               7.90
   5 Rasmus Carlsson             88 Kvarnsveden GoIF        7.96
Heat 3
   1 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK               7.91
   2 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott         7.96
   3 Jonathan Eklund             88 Hammarby IF             8.11
   4 Johan Roth                  88 Ullevi FK               8.41
 
P15 Stav                                                     8/3
   1 Rasmus Carlsson             88 Kvarnsveden GoIF         376
   2 Espen Andreas Aam           88 Bergens TF NOR           336
   3 Jonathan Eklund             88 Hammarby IF              326
   4 Jonas Segerlind             88 Hammarby IF              316
   5 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott          296
   6 Emil Predan                 88 Mölndals AIK             296
   7 Johan Roth                  88 Ullevi FK                286
   8 Marcus Uussalu              88 Mölndals AIK             266
   9 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott          256
  10 Niclas Åkerström            88 IK Ymer                  256
  11 Nils-Göran Nilsson          88 Täby IS                  256
  12 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK                246
  13 Tobias Thor                 88 Upsala IF                236
   - Nicklas Pettersson          88 Stocksäters IF             X
 
P15 Längd                                                    8/3
   1 Emil Predan                 88 Mölndals AIK            5,77
                                                            5,48
   2 Niclas Åkerström            88 IK Ymer                 5,77
                                                            5,40
   3 Marcus Uussalu              88 Mölndals AIK            5,72
   4 Rasmus Carlsson             88 Kvarnsveden GoIF        5,56
   5 Jonas Segerlind             88 Hammarby IF             5,47
   6 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott         5,44
   7 Johan Roth                  88 Ullevi FK               5,39
   8 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott         5,24
   9 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK               5,21
                                                            5,17
  10 Jonathan Eklund             88 Hammarby IF             5,21
                                                            5,13
  11 Nils-Göran Nilsson          88 Täby IS                 5,19
  12 Tobias Thor                 88 Upsala IF               4,99
  13 Espen Andreas Aam           88 Bergens TF NOR          4,91
   - Nicklas Pettersson          88 Stocksäters IF      ej start
 
P15 Häck 60m      84cm 
Heat 1                                      9/3
   1 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK               8.85
   2 Tobias Thor                 88 Upsala IF               9.70
   3 Johan Roth                  88 Ullevi FK              10.23
Heat 2
   1 Niclas Åkerström            88 IK Ymer                 8.68
   2 Nils-Göran Nilsson          88 Täby IS                 8.71
   3 Jonathan Eklund             88 Hammarby IF             9.01
   4 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott         9.23
   5 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott         9.68
Heat 3
   1 Marcus Uussalu              88 Mölndals AIK            8.50
   2 Jonas Segerlind             88 Hammarby IF             8.92
   3 Rasmus Carlsson             88 Kvarnsveden GoIF        8.95
   4 Emil Predan                 88 Mölndals AIK            9.06
   5 Espen Andreas Aam           88 Bergens TF NOR          9.59
P15 Höjd                                                     9/3
   1 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott          176
   2 Johan Roth                  88 Ullevi FK                173
   3 Jonas Segerlind             88 Hammarby IF              170
   4 Emil Predan                 88 Mölndals AIK             170
   5 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott          170
   6 Niclas Åkerström            88 IK Ymer                  167
   7 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK                167
   8 Nils-Göran Nilsson          88 Täby IS                  167
   9 Rasmus Carlsson             88 Kvarnsveden GoIF         164
  10 Tobias Thor                 88 Upsala IF                164
  11 Marcus Uussalu              88 Mölndals AIK             164
  12 Jonathan Eklund             88 Hammarby IF              161
  13 Espen Andreas Aam           88 Bergens TF NOR           140
P15 Kula       4 kg                                              9/3
   1 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott        14,18
   2 Rasmus Carlsson             88 Kvarnsveden GoIF       12,65
   3 Espen Andreas Aam           88 Bergens TF NOR         12,46
   4 Niclas Åkerström            88 IK Ymer                12,38
   5 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK              11,89
   6 Johan Roth                  88 Ullevi FK              11,72
                                                           11,55
   7 Jonas Segerlind             88 Hammarby IF            11,72
                                                           11,09
   8 Marcus Uussalu              88 Mölndals AIK           11,60
   9 Emil Predan                 88 Mölndals AIK           11,55
  10 Tobias Thor                 88 Upsala IF              11,41
  11 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott        10,70
  12 Jonathan Eklund             88 Hammarby IF            10,32
  13 Nils-Göran Nilsson          88 Täby IS                10,28
  P15 600m                                                     9/3
Heat 1
   1 Josua Gustafsson            88 Ullevi FK            1:36.94
   2 Johan Roth                  88 Ullevi FK            1:39.80
   3 Espen Andreas Aam           88 Bergens TF NOR       1:40.70
   4 Tobias Thor                 88 Upsala IF            1:41.62
   5 Jonathan Eklund             88 Hammarby IF          1:48.53
Heat 2
   1 Jonas Segerlind             88 Hammarby IF          1:28.38
   2 Marcus Uussalu              88 Mölndals AIK         1:28.69
   3 Emil Predan                 88 Mölndals AIK         1:34.78
   4 Nils-Göran Nilsson          88 Täby IS              1:35.12
   5 Lars Jarnefjord             88 Lerum Friidrott      1:35.21
   6 Niclas Åkerström            88 IK Ymer              1:35.41
   7 Daniel Falk                 88 Lerum Friidrott      1:38.88
   8 Rasmus Carlsson             88 Kvarnsveden GoIF     1:38.97
 
K Häck 60m                                                   9/3
Heat 1 med K22
   2 Vala Flosadottir            78 Island ISL              9.70
Heat 2
   1 Malin Svensson              78 IFK Helsingborg         9.08
   2 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl       9.55
   3 Anna Larsson                78 Ullevi FK               9.60
   4 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI            9.88
   - Emma Hansson                86 Heleneholms IF         diskv §F4.13.7
K Höjd                                                       9/3
Heat 1
   1 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl        167
   2 Vala Flosadottir            78 Island ISL               167
   3 Malin Svensson              78 IFK Helsingborg          164
   4 Anna Larsson                78 Ullevi FK                149
   5 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI             134
   - Emma Hansson                86 Heleneholms IF      ej start
K Kula                                                       9/3
   1 Vala Flosadottir            78 Island ISL             12,27
   2 Malin Svensson              78 IFK Helsingborg        10,94
   3 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI            9,58
   4 Anna Larsson                78 Ullevi FK               8,48
   5 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl       8,40
K Längd                                                      9/3
   1 Anna Larsson                78 Ullevi FK               5,75
   2 Vala Flosadottir            78 Island ISL              5,29
   3 Malin Svensson              78 IFK Helsingborg         5,27
   4 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl       5,23
   5 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI            4,69
  K 800m                                                       9/3
   1 Vala Flosadottir            78 Island ISL           2:29.34
   2 Malin Svensson              78 IFK Helsingborg      2:30.72
   3 Anna Larsson                78 Ullevi FK            2:44.36
   4 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl    2:45.93
   5 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI         3:03.13
K22 Häck 60m                                                 9/3
Heat 1
   1 Johanna Rönner              82 Ullevi FK               9.31
   2 Vala Flosadottir            78 Island ISL              9.70  K
   3 Maria Rendin                82 Örgryte IS              9.83
   4 Åsa Lundgren                82 Råby-Rekarne FIF        9.90
   5 Marie-Louise Johansson      83 Varbergs GoIF          10.81
K22 Höjd                                                     9/3
Heat 1
   1 Maria Rendin                82 Örgryte IS               155
   2 Johanna Rönner              82 Ullevi FK                146
   3 Åsa Lundgren                82 Råby-Rekarne FIF         143
   4 Marie-Louise Johansson      83 Varbergs GoIF            134
K22 Kula                                                     9/3
   1 Åsa Lundgren                82 Råby-Rekarne FIF       10,64
   2 Marie-Louise Johansson      83 Varbergs GoIF           9,33
   3 Maria Rendin                82 Örgryte IS              8,80
   4 Johanna Rönner              82 Ullevi FK               7,48
K22 Längd                                                    9/3
   1 Johanna Rönner              82 Ullevi FK               5,20
   2 Maria Rendin                82 Örgryte IS              4,92
   3 Åsa Lundgren                82 Råby-Rekarne FIF        4,86
   4 Marie-Louise Johansson      83 Varbergs GoIF           4,70
  K22 800m                                                     9/3
   1 Johanna Rönner              82 Ullevi FK            2:33.74
   2 Maria Rendin                82 Örgryte IS           2:39.33
   3 Åsa Lundgren                82 Råby-Rekarne FIF     2:47.86
   4 Marie-Louise Johansson      83 Varbergs GoIF        3:05.47
F19 Häck 60m                                                 9/3
Heat 1
   1 Sara Josefsson              84 IF Kville               9.90
   2 Cecilia Jansson             85 Göteborgs Kv IK        10.08
   3 Karin Rydh                  85 Malmö AI               10.57
   4 Camilla Westerlund          85 Spårvägens FK          11.19
   5 Sophia Wennerbäck           85 Örgryte IS             11.21
Heat 2
   1 Susanne Pettersson          85 Göteborgs Kv IK         9.89
   2 Josefin Falkevi             84 Göteborgs Kv IK        10.02
   3 Lotta Fougberg              85 Göteborgs Kv IK        10.31
   4 Malin Rosenberg             84 Huddinge AIS           10.31
   5 Angelica Lindau             85 Enköpings AI           10.74
Heat 3
   1 Jessica Samuelsson          85 Hässelby SK             8.88
   2 Therese Gustavsson          84 Kils AIK                8.95
   3 Marie Barenfeld             85 KFUM Örebro             9.02
   4 Nuulu Ndiwabene             84 Hofors AIF              9.40
   5 Johanna Höglund             84 Upsala IF               9.78
F19 Höjd                                                     9/3
   1 Johanna Höglund             84 Upsala IF                164
   2 Camilla Westerlund          85 Spårvägens FK            164
   3 Marie Barenfeld             85 KFUM Örebro              158=
     Therese Gustavsson          84 Kils AIK                 158=
   5 Jessica Samuelsson          85 Hässelby SK              155
   6 Sara Josefsson              84 IF Kville                155
   7 Karin Rydh                  85 Malmö AI                 152
   8 Susanne Pettersson          85 Göteborgs Kv IK          152
   9 Cecilia Jansson             85 Göteborgs Kv IK          149
  10 Malin Rosenberg             84 Huddinge AIS             146
  11 Josefin Falkevi             84 Göteborgs Kv IK          146
  12 Nuulu Ndiwabene             84 Hofors AIF               146
  13 Angelica Lindau             85 Enköpings AI             146
  14 Lotta Fougberg              85 Göteborgs Kv IK          137
  15 Sophia Wennerbäck           85 Örgryte IS               137
F19 Kula                                                     9/3
   1 Marie Barenfeld             85 KFUM Örebro            12,56
   2 Jessica Samuelsson          85 Hässelby SK            10,57
   3 Camilla Westerlund          85 Spårvägens FK          10,31
   4 Susanne Pettersson          85 Göteborgs Kv IK        10,07
   5 Malin Rosenberg             84 Huddinge AIS            9,95
   6 Therese Gustavsson          84 Kils AIK                9,87
   7 Johanna Höglund             84 Upsala IF               9,78
   8 Nuulu Ndiwabene             84 Hofors AIF              8,74
   9 Karin Rydh                  85 Malmö AI                8,55
  10 Josefin Falkevi             84 Göteborgs Kv IK         7,63
  11 Angelica Lindau             85 Enköpings AI            7,55
  12 Sophia Wennerbäck           85 Örgryte IS              7,50
  13 Lotta Fougberg              85 Göteborgs Kv IK         7,31
  14 Sara Josefsson              84 IF Kville               7,29
  15 Cecilia Jansson             85 Göteborgs Kv IK         7,06
F19 Längd                                                    9/3
   1 Jessica Samuelsson          85 Hässelby SK             5,50
   2 Therese Gustavsson          84 Kils AIK                5,47
   3 Marie Barenfeld             85 KFUM Örebro             5,38
   4 Nuulu Ndiwabene             84 Hofors AIF              5,30
   5 Susanne Pettersson          85 Göteborgs Kv IK         5,22
   6 Johanna Höglund             84 Upsala IF               5,06
   7 Cecilia Jansson             85 Göteborgs Kv IK         5,04
   8 Sara Josefsson              84 IF Kville               4,79
   9 Malin Rosenberg             84 Huddinge AIS            4,74
  10 Angelica Lindau             85 Enköpings AI            4,72
  11 Josefin Falkevi             84 Göteborgs Kv IK         4,62
  12 Karin Rydh                  85 Malmö AI                4,58
  13 Lotta Fougberg              85 Göteborgs Kv IK         4,44
  14 Camilla Westerlund          85 Spårvägens FK           4,39
  15 Sophia Wennerbäck           85 Örgryte IS              4,20
F19 800m                                                     9/3
Heat 1
   1 Lotta Fougberg              85 Göteborgs Kv IK      2:17.47
   2 Cecilia Jansson             85 Göteborgs Kv IK      2:45.21
   3 Sophia Wennerbäck           85 Örgryte IS           2:48.78
   4 Josefin Falkevi             84 Göteborgs Kv IK      2:49.87
   5 Karin Rydh                  85 Malmö AI             2:56.74
   6 Camilla Westerlund          85 Spårvägens FK        3:01.72
   7 Angelica Lindau             85 Enköpings AI         3:04.27
Heat 2
   1 Nuulu Ndiwabene             84 Hofors AIF           2:19.93
   2 Jessica Samuelsson          85 Hässelby SK          2:21.88
   3 Therese Gustavsson          84 Kils AIK             2:24.34
   4 Marie Barenfeld             85 KFUM Örebro          2:29.33
   5 Johanna Höglund             84 Upsala IF            2:36.82
   6 Susanne Pettersson          85 Göteborgs Kv IK      2:38.65
   7 Malin Rosenberg             84 Huddinge AIS         2:42.35
   8 Sara Josefsson              84 IF Kville            2:59.91
F17 Häck 60m      76 cm
Heat 1                                                         8/3
   1 Emma Hansson                86 Heleneholms IF          8.68
   2 Josefina Hallström          86 Gefle IF                8.98
   3 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl       9.18
   4 Martina Wahnström           87 Ullevi FK               9.33
   5 Frederikke Jensen           87 Vittsjö GIK             9.51
Heat 2
   1 Frida Blomqvist             87 Hökensås U-ring         9.41
   2 Elisabeth Ottosson          86 IF Kronan               9.42
   3 Ida Tengvall                87 Ängelholms IF           9.49
   4 Emelie Arvidsson            87 Hammarby IF             9.58
   5 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI            9.58
Heat 3
   1 Camilla Kerrén              86 Malmö AI                9.46
   2 Kristin Holte               86 IF Eiker Kvikk NO       9.60
   3 Sofie Johansson             87 Wärnamo SK              9.87
   4 Lene Myrmel                 86 IL Fri-Friidrett        9.93
Heat 4
   1 Jenny Olsson                87 Eslövs AI              10.03
   2 Johanna Wikström            86 Huddinge AIS           10.42
   3 Asal Naghsbandi             87 Väsby IK               10.47
   4 Åsa Wilén                   86 Örgryte IS             10.68
Heat 5
   1 Yordabel Abraham            86 Ullevi FK               9.76
   2 Fanny Hagström              87 Huddinge AIS           10.50
   3 Mikaela Rosén               87 Väsby IK               10.59
   4 Jennica Andersson           87 Väsby IK               11.16 
F17 Höjd
   1 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl        167
   2 Sofie Johansson             87 Wärnamo SK               167
   3 Frederikke Jensen           87 Vittsjö GIK              164
   4 Camilla Kerrén              86 Malmö AI                 164
   5 Emma Hansson                86 Heleneholms IF           161
   6 Frida Blomqvist             87 Hökensås U-ring          158
   7 Martina Wahnström           87 Ullevi FK                158
   8 Emelie Arvidsson            87 Hammarby IF              155
   9 Asal Naghsbandi             87 Väsby IK                 152
  10 Jenny Olsson                87 Eslövs AI                149
  11 Josefina Hallström          86 Gefle IF                 149
  12 Kristin Holte               86 IF Eiker Kvikk NO        146
  13 Elisabeth Ottosson          86 IF Kronan                143=
     Ida Tengvall                87 Ängelholms IF            143=
  15 Johanna Wikström            86 Huddinge AIS             143
  16 Yordabel Abraham            86 Ullevi FK                143
  17 Fanny Hagström              87 Huddinge AIS             140
  18 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI             140
  19 Åsa Wilén                   86 Örgryte IS               140 
  20 Mikaela Rosén               87 Väsby IK                 137
  21 Jennica Andersson           87 Väsby IK                 131
  22 Lene Myrmel                 86 IL Fri-Friidrett         128
F17 Kula      3,0 kg                                         8/3
   1 Johanna Wikström            86 Huddinge AIS           12,62
   2 Jenny Olsson                87 Eslövs AI              12,11
   3 Emma Hansson                86 Heleneholms IF         11,27
   4 Fanny Hagström              87 Huddinge AIS           11,24
   5 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI           11,10
   6 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl      10,87
   7 Josefina Hallström          86 Gefle IF               10,53
   8 Ida Tengvall                87 Ängelholms IF           9,67
   9 Martina Wahnström           87 Ullevi FK               9,59
                                                            9,22
  10 Emelie Arvidsson            87 Hammarby IF             9,59
                                                            8,85
  11 Kristin Holte               86 IF Eiker Kvikk NO       9,56
  12 Camilla Kerrén              86 Malmö AI                9,51
  13 Sofie Johansson             87 Wärnamo SK              9,43
  14 Lene Myrmel                 86 IL Fri-Friidrett        9,41
  15 Asal Naghsbandi             87 Väsby IK                8,61
  16 Jennica Andersson           87 Väsby IK                8,53
  17 Yordabel Abraham            86 Ullevi FK               8,50
  18 Mikaela Rosén               87 Väsby IK                8,48
  19 Frida Blomqvist             87 Hökensås U-ring         8,27
  20 Elisabeth Ottosson          86 IF Kronan               8,19
  21 Åsa Wilén                   86 Örgryte IS              8,15
  22 Frederikke Jensen           87 Vittsjö GIK             8,05
F17 Längd                                                    8/3
   1 Emma Hansson                86 Heleneholms IF          5,60
   2 Josefina Hallström          86 Gefle IF                5,41
   3 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl       5,22
   4 Camilla Kerrén              86 Malmö AI                5,19
   5 Martina Wahnström           87 Ullevi FK               5,11
   6 Kristin Holte               86 IF Eiker Kvikk NO       4,85
                                                            4,84
   7 Frida Blomqvist             87 Hökensås U-ring         4,85
                                                            4,80
   8 Fanny Hagström              87 Huddinge AIS            4,81
   9 Emelie Arvidsson            87 Hammarby IF             4,79
                                                            4,66
  10 Elisabeth Ottosson          86 IF Kronan               4,79
                                                            4,59
  11 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI            4,75
  12 Jenny Olsson                87 Eslövs AI               4,74
  13 Johanna Wikström            86 Huddinge AIS            4,73
  14 Ida Tengvall                87 Ängelholms IF           4,70
  15 Yordabel Abraham            86 Ullevi FK               4,68
  16 Sofie Johansson             87 Wärnamo SK              4,64
  17 Lene Myrmel                 86 IL Fri-Friidrett        4,60
                                                            4,60
  18 Asal Naghsbandi             87 Väsby IK                4,58
  19 Frederikke Jensen           87 Vittsjö GIK             4,45
  20 Mikaela Rosén               87 Väsby IK                4,31
  21 Åsa Wilén                   86 Örgryte IS              4,30
   - Jennica Andersson           87 Väsby IK            ej start
F17 600m  
Heat 1                                                        8/3
   1 Yordabel Abraham            86 Ullevi FK            1:51.71
   2 Åsa Wilén                   86 Örgryte IS           1:52.62
   3 Asal Naghsbandi             87 Väsby IK             1:53.92
   4 Fanny Hagström              87 Huddinge AIS         1:54.26
   5 Lene Myrmel                 86 IL Fri-Friidrett     1:56.74
   6 Mikaela Rosén               87 Väsby IK             2:03.02
     Elisabeth Ottosson          86 IF Kronan           ej start
Heat 2
   1 Emelie Arvidsson            87 Hammarby IF          1:49.52
   2 Kristin Holte               86 IF Eiker Kvikk NO    1:50.78
   3 Ida Tengvall                87 Ängelholms IF        1:51.67
   4 Frederikke Jensen           87 Vittsjö GIK          1:51.69
   5 Johanna Wikström            86 Huddinge AIS         1:53.56
   6 Frida Blomqvist             87 Hökensås U-ring      1:54.00
   7 Ellinore Hallin             87 Enköpings AI         2:01.25
Heat 3
   1 Emma Hansson                86 Heleneholms IF       1:46.74
   2 Josefina Hallström          86 Gefle IF             1:49.48
   3 Sofie Johansson             87 Wärnamo SK           1:50.07
   4 Martina Wahnström           87 Ullevi FK            1:51.23
   5 Jenny Olsson                87 Eslövs AI            1:53.07
   6 Camilla Silander            86 FIF Danderyd Athl    1:53.17
   7 Camilla Kerrén              86 Malmö AI             1:58.24
F15 Häck 60m      76cm                                       8/3
Heat 1
   1 Christine Lia               88 IF Hellas NOR           9.00
   2 Lise Hellqvist              88 Österhaninge IF         9.16
   3 Sofia Larsson               88 Säffle FIK              9.40
   4 Else Råman Delin            88 Upsala IF               9.42
   5 Sofia Stensjö               88 Kungsängens SK          9.63
Heat 2
   1 Emelie Haparanta            88 Täby IS                 9.56
   2 Martina Vivlund             88 Heleneholms IF          9.67
   3 Jasmine Henriksson          88 Eslövs AI               9.71
   4 Therese Öhman               88 Skellefteå AIK          9.79
   5 Emmy Westerdahl             88 Malmö AI                9.90
Heat 3
   1 Petra Andersson             88 Ullevi FK               9.73
   2 Jonna Olsson                88 Vittsjö GIK             9.84
   3 Sandra Pettersson           88 Nordanstigs FK         10.02
   4 Jenny Johansson             88 Västerås FIK           10.04
Heat 4
   1 Fanny Berglund              88 Göteborgs Kv IK         9.69
   2 Anna Berg                   88 Täby IS                10.00
   3 Elin Elmqvist               88 IFK Lund               10.18
   4 Caroline Jansson            88 Göteborgs Kv IK        11.07
Heat 5
   1 Åse Lundin                  88 Göteborgs Kv IK        10.18
   2 Sara Klevell                88 Göteborgs Kv IK        10.31
   3 Hanna Jönsson               88 Eslövs AI              10.31
   4 Tove Beate Dahle            88 Isfjorden IL NOR       10.95
 
F15 Höjd                                                     8/3
   1 Lise Hellqvist              88 Österhaninge IF          161
   2 Therese Öhman               88 Skellefteå AIK           155
   3 Else Råman Delin            88 Upsala IF                152
   4 Christine Lia               88 IF Hellas NOR            152
   5 Petra Andersson             88 Ullevi FK                152
   6 Sofia Larsson               88 Säffle FIK               152
   7 Jasmine Henriksson          88 Eslövs AI                152
   8 Fanny Berglund              88 Göteborgs Kv IK          149
   9 Sofia Stensjö               88 Kungsängens SK           149
  10 Sandra Pettersson           88 Nordanstigs FK           146=
     Jenny Johansson             88 Västerås FIK             146=
  12 Emmy Westerdahl             88 Malmö AI                 146
  13 Martina Vivlund             88 Heleneholms IF           146
  14 Jonna Olsson                88 Vittsjö GIK              146=
     Emelie Haparanta            88 Täby IS                  146=
  16 Tove Beate Dahle            88 Isfjorden IL NOR         146
  17 Åse Lundin                  88 Göteborgs Kv IK          143
  18 Sara Klevell                88 Göteborgs Kv IK          143
  19 Hanna Jönsson               88 Eslövs AI                143
  20 Anna Berg                   88 Täby IS                  140
  21 Elin Elmqvist               88 IFK Lund                 134
  22 Caroline Jansson            88 Göteborgs Kv IK          128
 
F15 Kula    3,0 kg                                           8/3
   1 Jenny Johansson             88 Västerås FIK           13,16
   2 Jasmine Henriksson          88 Eslövs AI              12,22
   3 Sofia Larsson               88 Säffle FIK             11,80
   4 Jonna Olsson                88 Vittsjö GIK            10,82
   5 Fanny Berglund              88 Göteborgs Kv IK        10,58
   6 Therese Öhman               88 Skellefteå AIK         10,41
   7 Tove Beate Dahle            88 Isfjorden IL NOR       10,31
   8 Martina Vivlund             88 Heleneholms IF          9,77
   9 Sofia Stensjö               88 Kungsängens SK          9,33
  10 Sara Klevell                88 Göteborgs Kv IK         9,30
  11 Sandra Pettersson           88 Nordanstigs FK          9,15
  12 Emelie Haparanta            88 Täby IS                 9,05
  13 Hanna Jönsson               88 Eslövs AI               8,72
  14 Anna Berg                   88 Täby IS                 8,61
  15 Petra Andersson             88 Ullevi FK               8,58
  16 Lise Hellqvist              88 Österhaninge IF         8,42
  17 Åse Lundin                  88 Göteborgs Kv IK         7,91
  18 Christine Lia               88 IF Hellas NOR           7,77
  19 Else Råman Delin            88 Upsala IF               7,38
  20 Emmy Westerdahl             88 Malmö AI                6,99
  21 Elin Elmqvist               88 IFK Lund                6,59
  22 Caroline Jansson            88 Göteborgs Kv IK         5,84
 
F15 Längd                                                    8/3
   1 Tove Beate Dahle            88 Isfjorden IL NOR        5,22
   2 Lise Hellqvist              88 Österhaninge IF         5,10
   3 Therese Öhman               88 Skellefteå AIK          5,05
   4 Sofia Stensjö               88 Kungsängens SK          4,94
                                                            4,84
   5 Anna Berg                   88 Täby IS                 4,94
                                                            4,67
   6 Jasmine Henriksson          88 Eslövs AI               4,94
                                                            4,60
   7 Else Råman Delin            88 Upsala IF               4,90
   8 Emelie Haparanta            88 Täby IS                 4,89
   9 Sofia Larsson               88 Säffle FIK              4,83
  10 Christine Lia               88 IF Hellas NOR           4,78
  11 Fanny Berglund              88 Göteborgs Kv IK         4,76
  12 Sandra Pettersson           88 Nordanstigs FK          4,72
  13 Petra Andersson             88 Ullevi FK               4,70
  14 Emmy Westerdahl             88 Malmö AI                4,57
  15 Elin Elmqvist               88 IFK Lund                4,50
  16 Hanna Jönsson               88 Eslövs AI               4,47
  17 Martina Vivlund             88 Heleneholms IF          4,45
  18 Jonna Olsson                88 Vittsjö GIK             4,39
  19 Sara Klevell                88 Göteborgs Kv IK         4,31
  20 Jenny Johansson             88 Västerås FIK            4,28
  21 Caroline Jansson            88 Göteborgs Kv IK         4,25
  22 Åse Lundin                  88 Göteborgs Kv IK         4,21
 
F15 600m                                                     8/3
Heat 1 
   1 Anna Berg                   88 Täby IS              1:36.35
   2 Elin Elmqvist               88 IFK Lund             1:38.21
   3 Emmy Westerdahl             88 Malmö AI             1:56.54
   4 Sara Klevell                88 Göteborgs Kv IK      1:57.41
   5 Hanna Jönsson               88 Eslövs AI            1:57.96
   6 Åse Lundin                  88 Göteborgs Kv IK      1:59.78
     Caroline Jansson            88 Göteborgs Kv IK     ej start
Heat2
   1 Tove Beate Dahle            88 Isfjorden IL NOR     1:50.67
   2 Petra Andersson             88 Ullevi FK            1:50.77
   3 Sandra Pettersson           88 Nordanstigs FK       1:57.79
   4 Else Råman Delin            88 Upsala IF            1:58.57
   5 Emelie Haparanta            88 Täby IS              2:03.74
   6 Martina Vivlund             88 Heleneholms IF       2:04.27
     Jonna Olsson                88 Vittsjö GIK         ej start
Heat 3
   1 Jasmine Henriksson          88 Eslövs AI            1:42.44
   2 Sofia Stensjö               88 Kungsängens SK       1:46.45
   3 Lise Hellqvist              88 Österhaninge IF      1:47.05
   4 Fanny Berglund              88 Göteborgs Kv IK      1:53.28
   5 Jenny Johansson             88 Västerås FIK         1:53.45
   6 Sofia Larsson               88 Säffle FIK           1:55.43
   7 Therese Öhman               88 Skellefteå AIK       1:58.77
   8 Christine Lia               88 IF Hellas NOR        2:07.41